Εσεις τι θα κανατε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1

    Εσεις τι θα κανατε?

    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ.θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει τύχει ποτέ σε κανέναν να είναι σε σχέση με καποιον ενώ στην ουσία να νιώθει κάποια πράγματα για κάποιον πρωην.Έχω μια σχέση δυο χρονων αλλά δεν έχω ξεπερασει ακόμη τον πρωην.ακόμη τον σκέφτομαι ώρες ώρες παρόλο που με παρατησε και δεν μου φερθηκε ποτέ καλά. Αλλά το μυαλό εκεί. Με την νέα μου σχεση νιώθω καλά νιώθω ο εαυτος μου με κάνει χαρούμενη αλλά ποτέ δεν ένιωσα ότι ένιωθα τότε για εκεινον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Συμβαίνει αυτο που περιγράφεις, γιατι είχατε χωρίσει με τον πρώην σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    καλημερα.
    ΑΝ ο πρωην ξαναγυριζε και σου ζητουσε να ειστε μαζι, θα τον παρατουσες τον νυν; εχεις αναρωτηθει;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ΑΝ ο πρωην ξαναγυριζε και σου ζητουσε να ειστε μαζι, θα τον παρατουσες τον νυν; εχεις αναρωτηθει;
    Την παράτησε. Άρα, κατά βάθος η Αποστολία δεν του ήταν αυτό που έψαχνε ή η Αποστολία του είχε σχεδόν κάνει τη ζωή μαρτύριο. Με τέτοια δεδομένα δεν επιστρέφει πίσω εκτός κι αν δυσκολεύεται να βρει άλλη καλύτερη της.

    Θα προτιμούσα να μην επιστρέψει διότι κατι τετοιο θα βαζε τη φίλη μας δίλημμα.
    γιάννης

  5. #5
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    ΑΝ ο πρωην ξαναγυριζε και σου ζητουσε να ειστε μαζι, θα τον παρατουσες τον νυν; εχεις αναρωτηθει;
    Οχι δεν θα γυρνουσα

  6. #6
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Την παράτησε. Άρα, κατά βάθος η Αποστολία δεν του ήταν αυτό που έψαχνε ή η Αποστολία του είχε σχεδόν κάνει τη ζωή μαρτύριο. Με τέτοια δεδομένα δεν επιστρέφει πίσω εκτός κι αν δυσκολεύεται να βρει άλλη καλύτερη της.

    Θα προτιμούσα να μην επιστρέψει διότι κατι τετοιο θα βαζε τη φίλη μας δίλημμα.
    δεν τιθεται θεμα να γυρνουσα γιατι οπως λες και εσυ δεν ημουν γι αυτον αυτο που εψαχνε.και γιατι και αυτος μου εκανε τη ζωη μαρτυριο.αλλα νιωθω περιεργα ακομη μεσα μου για αυτον χωρις φυσικα να θελω να γυρισω ποτε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Κι εμενα με παρατησε ο πρωην αλλα αυτος μου εκανε πιο πολλα απο οτι του εκανα εγω προφανως δεν με ηθελε. Δεν σημαινει παντα οτι οποιος παραταει τον αλλον φταιει ο αλλος. Δεν ξερω κιολας ειμαι πολυ μπερδεμενη γιατι ισως δεν ειχα ζυγισει σωστα την κατασταση.
    Αποστολια σε σενα τωρα. Σε καταλαβαινω απολυτα οτι τον ηθελες πολυ τον πρωην αλλα τωρα με το να τον σκεφτεσαι το μονο που κανεις ειναι να χαλας και αυτη την σχεση και θα σε παρατησει και αυτος δικαια βεβαια και εσυ μετα θα κλαις για το νυν που θα εχει γινει πρωην. Προσπαθησε να εισαι εκει οσο μπορεις. Και δεν μπορω να καταλαβω...εμενα μου φαινεσαι καλη κοπελα. Πως φερθηκες ασχημα στον πρωην; Τελικα οι καλοι ανθρωποι κανουμε κακο στον εαυτο μας και ξεσπαμε σε μας και σε δικους μας ανθρωπους και μας ερχεται μπουμερανγκ, αυτο πιστευω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Οχι δεν θα γυρνουσα
    εαν δεν γυρνουσες, μεινε σε αυτο και να το θυμασαι οταν προβληματιζεσαι.
    ειναι πολυ λογικο να τον σκεφτεσαι, γιατι εμειναν αλυτα θεματα, σε παρατησε, εχεις απωθημενα μαζι του.
    δεν χρειαζεται να εχεις ενοχες που σκεφτεσαι τα παλια.
    το οτι ξερεις συνειδητοποιημενα οτι δεν θα ξαναγυριζες ομως, ειναι πολυ σημαντικο.
    γι αυτο δεν χρειαζεται να αισθανεσαι ασχημα που τα ξανασκεφτεσαι ολα.
    μακαρι να ξαναγυρισει δηλαδη, για να του δωσεις μια αρνητικη απαντηση και να συνειδητοποιησεις, οτι τα απωθημενα σου ειναι που σε προβληματιζουν κι οχι καποιες επιθυμιες..

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Όχι δεν μου έχει τύχει.....δύο χρόνια τωρα η νυν σχέση σου ετσι; αρκετός καιρός........σε αυτή τη φάση έχεις γνωρίσει τον αλλο....έχουν περάσει τα μέλια της πρώτης περιόδου.....δλδ δεν είναι πρώτη φάση να μπαίνει το μυαλό σε συγκρίσεις

    Να σε ρωτήσω, στην αρχή της τωρινής σου σχέσης τον σκεφτόσουν τον πρώην σου; δλδ ποτέ ξεκίνησε να σου έρχεται στο μυαλό;

  10. #10
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Κι εμενα με παρατησε ο πρωην αλλα αυτος μου εκανε πιο πολλα απο οτι του εκανα εγω προφανως δεν με ηθελε. Δεν σημαινει παντα οτι οποιος παραταει τον αλλον φταιει ο αλλος. Δεν ξερω κιολας ειμαι πολυ μπερδεμενη γιατι ισως δεν ειχα ζυγισει σωστα την κατασταση.
    Αποστολια σε σενα τωρα. Σε καταλαβαινω απολυτα οτι τον ηθελες πολυ τον πρωην αλλα τωρα με το να τον σκεφτεσαι το μονο που κανεις ειναι να χαλας και αυτη την σχεση και θα σε παρατησει και αυτος δικαια βεβαια και εσυ μετα θα κλαις για το νυν που θα εχει γινει πρωην. Προσπαθησε να εισαι εκει οσο μπορεις. Και δεν μπορω να καταλαβω...εμενα μου φαινεσαι καλη κοπελα. Πως φερθηκες ασχημα στον πρωην; Τελικα οι καλοι ανθρωποι κανουμε κακο στον εαυτο μας και ξεσπαμε σε μας και σε δικους μας ανθρωπους και μας ερχεται μπουμερανγκ, αυτο πιστευω.
    λουδουδι δεν του φερθηκα ποτε ασχημα δεν ειπα κατι τετοιο.αυτος μου φερθηκε ασχημα χωρις να το κατηγορω τωρα πλεον γιατι περασαν δυο χρονια και ειμαι σε σχεση αυτα τα χρονια μαλιστα.απλα τον σκεφτομαι συχνα,δεν ξερω αν εχει τυχει σε κανεναν αυτη η κατασταση που περιγραφω δηλαδη να εισαι με καποιον και καμια φορα να αναπολεις την παλια σου αγαπη.δεν αφηνω να με επηρεασει τωρα στη σχεση μου.απλα το μυαλο ειναι μυαλο.εσυ χωρισες με το αγορι που ησουν τελικα?

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εαν δεν γυρνουσες, μεινε σε αυτο και να το θυμασαι οταν προβληματιζεσαι.
    ειναι πολυ λογικο να τον σκεφτεσαι, γιατι εμειναν αλυτα θεματα, σε παρατησε, εχεις απωθημενα μαζι του.
    δεν χρειαζεται να εχεις ενοχες που σκεφτεσαι τα παλια.
    το οτι ξερεις συνειδητοποιημενα οτι δεν θα ξαναγυριζες ομως, ειναι πολυ σημαντικο.
    γι αυτο δεν χρειαζεται να αισθανεσαι ασχημα που τα ξανασκεφτεσαι ολα.
    μακαρι να ξαναγυρισει δηλαδη, για να του δωσεις μια αρνητικη απαντηση και να συνειδητοποιησεις, οτι τα απωθημενα σου ειναι που σε προβληματιζουν κι οχι καποιες επιθυμιες..
    εχεις απολυτο δικιο και μιλας πολυ σωστα.ισως να ειναι οντως το γεγονος οτι εμειναν αλυτα θεματα μεταξυ μας και γι αυτο γυριζουν ακομη στο μυαλο μου.σε ευχαριστω πολυ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    λουδουδι δεν του φερθηκα ποτε ασχημα δεν ειπα κατι τετοιο.αυτος μου φερθηκε ασχημα χωρις να το κατηγορω τωρα πλεον γιατι περασαν δυο χρονια και ειμαι σε σχεση αυτα τα χρονια μαλιστα.απλα τον σκεφτομαι συχνα,δεν ξερω αν εχει τυχει σε κανεναν αυτη η κατασταση που περιγραφω δηλαδη να εισαι με καποιον και καμια φορα να αναπολεις την παλια σου αγαπη.δεν αφηνω να με επηρεασει τωρα στη σχεση μου.απλα το μυαλο ειναι μυαλο.εσυ χωρισες με το αγορι που ησουν τελικα?
    Επειδη ειπες ΚΑΙ αυτος μου εκανε τη ζωη μαρτυριο, υπεθεσα οτι του την εκανες ΚΑΙ εσυ. Λαθος καταλαβα. :) Τεσπα εμενα ο πρωην μου ενω τον ηθελα παρα πολυ με χωρισε τελικα και τωρα ειμαι σε αλλη σχεση και με θελει πισω με κυνηγαει αλλα δεν ξερω και τι θελει απο μενα αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει δεν θα χαλασω τη σχεση μου για εναν πρωην. Που δεν αξιζε κιολας και μου φερθηκε σκαρτα.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Όχι δεν μου έχει τύχει.....δύο χρόνια τωρα η νυν σχέση σου ετσι; αρκετός καιρός........σε αυτή τη φάση έχεις γνωρίσει τον αλλο....έχουν περάσει τα μέλια της πρώτης περιόδου.....δλδ δεν είναι πρώτη φάση να μπαίνει το μυαλό σε συγκρίσεις

    Να σε ρωτήσω, στην αρχή της τωρινής σου σχέσης τον σκεφτόσουν τον πρώην σου; δλδ ποτέ ξεκίνησε να σου έρχεται στο μυαλό;
    ξεκινησα την τωρινη μου σχεση για να ξεπερασω την παλια.σαν βαλσαμο στις πληγες μου με λιγα λογια γιατι και αυτος αμεσως βρηκε αλλη η μαλλον πριν χωρισουμε θα την ειχε βρει.παντα μου ερχεται στο μυαλο.δεν σταματησα να τον σκεφτομαι εδω και δυο χρονια.αλλωτε για τα καλα μας και αλλωτε να σκεφτομαι τα κακα και λεω οτι γλιτωσα απο αυτη τη σχεση.

  14. #14
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Επειδη ειπες ΚΑΙ αυτος μου εκανε τη ζωη μαρτυριο, υπεθεσα οτι του την εκανες ΚΑΙ εσυ. Λαθος καταλαβα. :) Τεσπα εμενα ο πρωην μου ενω τον ηθελα παρα πολυ με χωρισε τελικα και τωρα ειμαι σε αλλη σχεση και με θελει πισω με κυνηγαει αλλα δεν ξερω και τι θελει απο μενα αλλα εμενα δεν με ενδιαφερει δεν θα χαλασω τη σχεση μου για εναν πρωην. Που δεν αξιζε κιολας και μου φερθηκε σκαρτα.
    και πολυ καλα κανεις λουλουδι αν εισαι καλα με αυτη σου τη σχεση τωρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    και πολυ καλα κανεις λουλουδι αν εισαι καλα με αυτη σου τη σχεση τωρα.
    Κι εσυ αυτο να κανεις Αποστολια, τελειως καλα δεν ειμαι αλλα καμμια σχεση με τον πρωην εκεινος ηταν οτι χειροτερο. Να σκεφτεσαι μονο τα κακα και να μη δηλητηριαζεις την τωρινη σου σχεση........αξια του δινεις επειδη νομιζεις οτι δεν του αρεσες. Ακομα και ετσι να ειναι ευτυχως που δεν αρεσες σε εναν μαλακα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τι θα κανατε αν...
    By elisabet in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20
    Last Post: 16-06-2017, 11:29
  2. θα κανατε??
    By ironman in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 03-10-2015, 15:17
  3. Εσεις τι θα κανατε..?
    By dilimma in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 17-07-2015, 23:23
  4. Τi θα κάνατε αν?
    By betelgeuse in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 15-02-2012, 22:08
  5. Replies: 141
    Last Post: 23-09-2010, 22:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •