ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by STAI View Post
    Αυτό θα κάνω Εlenas.. να σε ρωτησω ο θυρεοειδής μεταξυ αλλων σου ειχε επηρρεασει κυκλο?σ ευχαριστω κ παλι
    Δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό διότι ποτέ δεν μετράω μέρες και δεν ασχολούμαι γενικά με αυτό. Οπότε πιθανότατα να έχει συμβεί και εγώ να μην έχω καταλάβει κατι. Το πρόβλημα στον θυροειδή επηρεάζει αρνητικά την φυσιολογική λειτουργία του οργανισμού και καλό ειναι με την γιατρό σου να αξιολογήσεις τι προέρχεται από εκεί και τι όχι ώστε να το ρυθμίσεις κατάλληλα.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    34
    Μην μένεις σε αυτό, ασχολήσου με αλλα θέματα. Γενικά βρές τρόπους να χαλαρώσεις πχ ζεστό μπάνιο, περπάτημα, χαλαρή μουσική! (Ή κατι άλλο... Ψαξε να το βρείς...)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Κάτι παρόμοιο συμβαίνει και με μένα αλλά όχι τόσο στο στόμα (που είναι ξηρό κάθε πρωί) αλλά στον οισοφάγο. Νοιωθω πως έχω καταπιεί ένα μακρύ ξύλο και τον νοιωθω από το στομάχι μέχρι το λαιμό με αίσθηση κόμπου. Το πρωί που ξυπνάω είμαι μια χαρά και μετά μόλις ξεκινήσει η μέρα ξεκινάει και το πανηγύρι. Ειδικά χτες που περίμενα σε μια ουρά ενοιωσα να μουδιάζει όλος ο οισοφάγος νόμιζα πως θα πεθάνω...αλλά δεν πέθανα. Φοβάμαι να φάω και εγώ. Έχω πάει και σε ΩΡΛ που έκανα με κάμερα εξέταση και σε γαστρεντερολογο που είπε είναι παλινδρόμηση αλλά ειλικρινά δε το πιστεύω. Έχω κολλήσει εκεί και το σκέφτομαι συνέχεια σαν είναι κάτι κακό και πρόκειται να πεθάνω...το έχω περίπου ένα μήνα.

    Εστάλη από Moto G (5) Plus στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Δεν πήρες κατι για την παλιδρόμηση? Να πάρεις για καποιο διαστημα 2-3 μηνες.Αλλα αυτο που με βοηθησε πιο πολυ εμένα,ήταν η συμβουλή που μου έδωσε ένας ωριλά να κοιμαμαι με υπερυψωμένο το προσκέφαλο κατα 15-30 πόντους.Οσες φορές εχω κοιμηθει εκτος σπιτιου χωρις τα μαξιλάρια μου,κι ας είμαι με αδειο στομάχι,ξυπνάω με αυτο το κόμπο που περιγράφεις,σαν κατι ν'ανεβοκατεβαίνει στο στήθος και παίρνω Laprasol

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by STAI View Post
    Σ ευχαριστω καταρχας.Σωστο αυτο που λες οτι οτι ειναι να γινει θα γινει...το εφαρμοζα για αρκετα χρονια αλλα κολλησε το ριμαδι το μυαλο κ αντε να ξεκολλησει.ειναι κ πολυ ενοχλητικο εκτος του φοβιστικου....οσο για το εγκεφαλικο....αυτο σκεφτομουν οτι παθαινω κ φοβαμαι...η αγνοια μου για τα ιατρικα μου γιγαντωνει καθε φοβο...εν τω μεταξυ εχω κ αντιφωσφολιπιδικο ητοι ενα αυτοανοσο που επηρρεαζει πηκτικοτητα κ ουτε την λεξη δεν μπορω να ακουω...χαχαχα...ευτυχως παιρνω σαλοσπιρ 100 καθε μερα κ λεω θα την σκαπουλαρω!
    Το αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο που εχεις τι τιμες ειχες στο αντιπηκτικο του λυκου ή στα αντισωματα των καρδιολιπινων?μπορεις να με κατατοπισεις???την διαγνωση στην εκανε αιματολογος ή ρευματολογος??

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Κάτι τέτοιο εννοιωθα και εγώ...έκανα εξετάσεις θυροειδή,πήγα ενδοκρινολόγο,ορλ,γενικές εξετάσεις και τελικά μετά από πολύ ταλαιπωρία είχα λεμφαδενιτιδα ( διότι κατά διαστήματα πριζομουν στο λεμφαδένα) μάλλον από τα δόντια ...διότι έβγαλα ένα δόντι έκανα χειρουργοί σε άλλο και έχει ένα μήνα που δεν με ξαναεπιασε αλλά θα δειξει ..επίσης να ξέρεις μπορεί να είναι ξηροστομια... Σου δίνει και αυτή αυτό αίσθημα...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. σας παρακαλω βοηθηστε..
    By chrysoula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 31-03-2015, 14:30
  2. σας παρακαλω, βοηθηστε!
    By azia3 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 14-12-2013, 02:06
  3. βοηθήστε με παρακαλώ!
    By johnnyy in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 10-09-2012, 16:10
  4. Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!
    By dragonpro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-2011, 04:11
  5. Σας παρακαλώ βοηθήστε με...
    By Love_Sorrow in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-2007, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •