30 χρονών παρθένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    21

    30 χρονών παρθένος

    Καλησπέρα πρώτη φορά γράφω εδώ στο φόρουμ. Αισίως έφτασα 30 χρονών δυστηχώς και δεν έχω κάνει σεξ ακόμα αλλά και ούτε έχω φιλήσει επίσης κοπέλα. Επίσης ποτέ δεν είχα φίλους μόνο γνωστούς, και έτσι δεν κατάφερα να χωθώ ποτέ σε γυναίκα μέσω φίλων. Όσο πέρναγαν τα χρόνια άρχισα να συνειδητοποιώ ότι μόνο αν έβρισκα ίσως την γυναίκα της ζωής μου θα μου έφευγε αυτή η ρετσινιά. Δυστηχώς ακόμα δεν την βρήκα αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν πολύ ψάχνω. Δεν ξέρω τους τρόπους δεν ξέρω φλερτ ή καμάκι. Επίσης μένω σε μία πολύ κλειστή και μικρή κοινωνία που δεν βοηθάει!!

  2. #2
    Έχεις ένα θέμα με τις σχέσεις γενικά... Θέλω να πω, δεν είναι άσχετο από το πρόβλημά σου το γεγονός οτι δεν έχεις φίλους, παρά μόνο γνωστούς. Εκεί πρέπει να "σταθείς" και να το ψάξεις.
    Μετά, μιλάς για ρετσινιά.... Μήπως στην πραγματικότητα δεν θέλεις να κάνεις σχέαη αλλά σε στεναχωρεί αυτή η "ρετσινιά" του παρθένου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γενικά γνωριζόμαστε απο κοινή παρέα, κοινό γνωστό που λεμε, δουλειά-σχολή-δραστηριότητες και σε μικρότερο ποσοστό απο τυχαίες καταστάσεις, διαδικτυακά, συμπτώσεις κλπ. Πιο πολυ μεσα απ' τον κύκλο σου γίνεται δυστυχώς. Πανω σ' αυτα θα κινηθείς δηλαδη. Μηπως έχεις ξεχωρίσει καποια κοπέλα που θα ήθελες να την προσεγγίσεις;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    21
    Δεν ξέρω βαρέθηκα να είμαι μόνος παιδιά και να είμαι όλη μερα με τους γονείς μου. Εκτός από κάνα δύο φορές που πηγαίνω για καφέ μόνος μου στη μικρή πόλη που μένω. Εννοείται ότι με στεναχωρεί η ρετσινιά και είναι δύσκολο να φύγει από πάνω σου νομίζω και βαρύ. Όχι δεν μαρέσει καμία γιατί δεν κυκλοφορώ ούτε έχω κύκλο ούτε δραστηριότητες, και γενικά έχω βαρεθεί την ζωή μου.

  5. #5
    Quote Originally Posted by jkkkk View Post
    Δεν ξέρω βαρέθηκα να είμαι μόνος παιδιά και να είμαι όλη μερα με τους γονείς μου. Εκτός από κάνα δύο φορές που πηγαίνω για καφέ μόνος μου στη μικρή πόλη που μένω. Εννοείται ότι με στεναχωρεί η ρετσινιά και είναι δύσκολο να φύγει από πάνω σου νομίζω και βαρύ. Όχι δεν μαρέσει καμία γιατί δεν κυκλοφορώ ούτε έχω κύκλο ούτε δραστηριότητες, και γενικά έχω βαρεθεί την ζωή μου.
    Καταρχήν βρήκα ένα ανθρωπο να πω και εγώ τον πόνο μου. Είμαι 31 έχω κάνει δύο σχέσεις και ακόμη δεν έχω καταφέρει να ολοκληρώσω λόγω κάποιον φοβιων.Στο θέμα μας τώρα!Εσύ τι θεωρείς ότι φταίει και δεν έχεις κάνει ακόμη σεξ και σχέση?Τι φταίει που δεν εχεις ένα φίλο να βγαίνετε και να γνωριζεις κοσμο?Με τι ασχολησε στην καθημερινότητα σου?

  6. #6
    Τι σημαίνει "δεν είχα φίλους μόνο γνωστούς, και έτσι δεν κατάφερα να χωθώ ποτέ σε γυναίκα μέσω φίλων."? Δεν χρειάζεται να έχεις φίλους και κύκλο για να βρεις γυναίκα! Δικαιολογία μου φαίνεται αυτό! Την καλή κίνηση την κάνεις άμα είσαι κάπου μόνος όχι άμα έχεις τον καθένα μέσα στα πόδια σου!

    Πρόβλημα θα σου είναι μόνο αμα η γυναίκα σου πει γνώρισε μου τους φίλους σου, τον κύκλο σου και τότε τυχόν σε παρεξηγήσει που είσαι μόνος. Νοείται ότι εάν έχει επιτευχθεί κατάλληλη σύνδεση μαζί της η μοναχικότητα σου δεν θα την πειράξει ουσιωδώς.

    Σεξουαλικό πρόβλημα υπάρχει μόνο άμα τρέχει κάτι οργανικό, όχι άμα δεν έχεις κάνει ποτέ σου σεξ, διότι δεν χρειάζεται πτυχίο για να κάνεις σεξ.
    γιάννης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αγαπητέ jkkkk, αυτό που πρέπει να σε προβληματίζει είναι το γιατί 30 χρονών άνθρωπος βαριέσαι τη ζωή σου και γιατί είσαι όλη μέρα με τους γονείς σου. "Ρετσινιά" εννοείς το πως σε χαρακτηρίζει η κοινωνία ή το πως χαρακτηρίζεις εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου; Και στις δύο περιπτώσεις είναι λάθος το να κολλάς στην ταμπέλα "παρθένος", διότι το πρόβλημα εδώ φαίνεται να είναι ευρύτερο. Αν κάνεις σεξ μία φορά και δεν είσαι πια παρθένος και επανέλθεις στη ρουτίνα σου θα είσαι ευχαριστημένος από την καθημερινότητά σου; Δεν νομίζω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καταρχήν βρήκα ένα ανθρωπο να πω και εγώ τον πόνο μου. Είμαι 31 έχω κάνει δύο σχέσεις και ακόμη δεν έχω καταφέρει να ολοκληρώσω λόγω κάποιον φοβιων.Στο θέμα μας τώρα!Εσύ τι θεωρείς ότι φταίει και δεν έχεις κάνει ακόμη σεξ και σχέση?Τι φταίει που δεν εχεις ένα φίλο να βγαίνετε και να γνωριζεις κοσμο?Με τι ασχολησε στην καθημερινότητα σου?
    Αποστολια εχεις δυο χρονια σχεση και δεν εχεις ολοκληρωσει;; Μπραβο στο αγορι σου!!!!!! Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν τετοια ατομα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Jkkk στο χερι σου ειναι να βρεις καποια!!!!!! Γιατι να μην κανεις καποια κοπελα ευτυχισμενη και να γινεις εσυ, ξερεις ποσες κοπελες ειναι σαν κι εσενα;;; Προσπαθησε μεσω φεισμπουκ να προσεγγισεις καποιες κοπελες μεχρι να βρεις μια να εχετε μια σωστη επικοινωνια!!!!! Ολα γινονται αμα το θελουμε, ποσο μαλλον μια σχεση αν εισαι αντρας!!!!! Το πιο ευκολο πραγμα ειναι, ξερεις ποσοι μαλακες εξω κυκλοφορουν και ποσες γυναικες ειναι μονες τους; Παιξτο λιγο ιστορια να προσεγγισεις καποια, οχι να κανεις το μαγκα, απλα να λες αυτα που θελουν να ακουν οι γυναικες, οτι εχεις καταφερει πολλα στη ζωη σου, οτι εισαι ανεξαρτητος και τετοια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    λουλούδι αν ερχόταν μια κοπέλα και έγραφε ότι γνώρισε κάποιον μέσω ίντερνετ, της παρουσίαζε τον εαυτό του σαν έναν δυναμικό ανεξάρτητο και περπατημένο άντρα, βρεθήκανε κάποιες φορές και όταν τον γνώρισε καλύτερα κατάλαβε ότι της έλεγε ψέματα κι ήταν ένας τύπος που δεν είχε παρέες κι ενδιαφέροντα και έκανε παρέα μόνο με τη μαμά του, πάω στοίχημα ότι εσύ πρώτη θα έκραζες τι μαλάκες υπάρχουν που πουλάνε παραμύθια για να πηδήξουν! Και τώρα συμβουλεύεις τον φίλο να κάνει ακριβώς αυτό;;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Οχι εγω δεν θα το ελεγα αυτο. Οι μαλακες που θελουν να πηδηξουν συνηθως φευγουν με την πρωτη ευκαιρια. Αυτο το παιδι φαινεται οτι ειναι πιο αγνο. Για να τον ερωτευτει μια γυναικα θα τα μεγαλοποιουσε λιγο τα πραγματα αλλα μετα ομως θα την κραταγε. Καμμια σχεση οι μαλακες οι κλασσικοι με ενα παιδι που θελει σχεση και θα ελεγε ακομα και ψεμματα για να την εχει στην αρχη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Και στην τελικη ρε Σονια οι γυναικες δεν ξερουν τι θελουνε!!!!!!!!! Προτιμουν τους μαλακες αρα γιατι να μην το παιξει λιγο μαλακας με το να πει λιγα ψεμματα στην αρχη προκειμενου να πετυχει κατι καλο; Ο σκοπος αγιαζει τα μεσα λενε!!!!!!! Πες μας εσυ τι θελουν οι γυναικες γιατι εγω δεν μπορω να καταλαβω, εγω προσωπικα ισως ηθελα να ακουσω λιγα ψεμματα στην αρχη μεχρι να ερωτευτω αλλα μετα αν μαθαινα την αληθεια οτι το εκανε για να με κερδισει δεν θα με πειραζε!!!!!!!!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γενικεύεις συνεχώς, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνεις αυτό. Και που ξέρεις ότι αν αυτός ήθελε να την κρατήσει αυτή θα ήθελε να καθίσει μαζί του; Αφού άλλον γνώρισε κι άλλος της βγήκε. Καμία γυναίκα δεν θέλει σώνει και καλά το ίδιο με μια άλλη γυναίκα, τι πάει να πει τι θέλουν οι γυναίκες; Δηλαδή εσύ εξαρτάς το αν θα κάνεις σχέση καθαρά με τα θέλω του άλλου; "Α, με φλόμωσε στο ψέμα, αλλά εντάξει, για να με κερδίσει το έκανε, δεν πειράζει." Εσύ μπορεί να το σκέφτεσαι έτσι, οι περισσότερες δεν νομίζω να συμφωνούσαν σε αυτό.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλα οι περισσοτερες δεν ξερουν τι θελουν, γι'αυτο. Ας τα φτιαξουν με εναν μαλακα τοτε να μεινει και ο θεματοθετης μονος του να μην ασχολουμαι κι εγω με τον πονο των αλλων για να τον ελαφρυνω. Αφου τα θελει ο κωλος τους.

  15. #15
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αποστολια εχεις δυο χρονια σχεση και δεν εχεις ολοκληρωσει;; Μπραβο στο αγορι σου!!!!!! Πολυ χαιρομαι που υπαρχουν τετοια ατομα.
    ναι λουλουδι το ειχα κανει και θεμα για φοβιες περι σεξ δυστυχως ακομη δεν το εχω ξεπερασει αλλα με υποστηριζει το αγορι μου

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. 40 ετών παρθενος
    By vickympou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 98
    Last Post: 14-04-2020, 03:04
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 16:13
  3. Παρθένος ετών 26!!!
    By Deleted-Member-06-11-2014a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 24-03-2014, 12:42
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 16:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 04:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •