Πέθανε από ανακοπή καρδιάς ο ασθενής Θεοφιλος Σεχίδης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645

    Πέθανε από ανακοπή καρδιάς ο ασθενής Θεοφιλος Σεχίδης

    Ο θεόφιλος Σεχίδης φυλακισμένος απο την ηλικία τον 24ρων στα 46 του πέθανε από ανακοπή καρδιάς. Ένα άρθρο που βρήκα ισχυρίζεται ότι έπαιρνε τουλάχιστον αλοπεριντιν ντεκανουαζ ενέσιμη. Δεν είμαι γιατρός ούτε ειδικός αλλά μου φένεται προφανές ειδικά μετά την ανάγνωση οδηγιών της αλοπεριντιν ντεκανουαζ πως τα φάρμακα που έπαιρνε ήταν μείζων και καθοριστικός παράγωντας της ανακοπής αυτής. Οι γιατροί που το παρακολουθούσαν και το θεραπεύαν δε θα χρειαστεί πλέον να συζητήσουν τη αποφυλάκιση του όπου δικονομικά πληρούσε τις προυποθέσεις. Παραθέτω από κάτω τα στοιχεία που βρήκα για τα φάρμακα που του έδιναν και ύστερα το φύλλο οδηγιών της αλοπεριντιν ντεκανουαζ. http://www.crimetimes.gr/theofilos-s...nwnia-to-2017/
    και https://www.google.com/url?sa=t&sour...ZdYXzLOo6ixcKs

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μοιαζει να λες οτι το φαρμακο ευθυνεται για τον θανατο του, πραγμα που δεν μπορουμε να ξερουμε αλλα να εικαζουμε, αλλα ακομα κι ετσι να ειναι, δεν ξερουμε αν καποιο αλλο φαρμακο για την ασθενεια του δεν θα ειχε το ιδιο αποτελεσμα, στον δικο του οργανισμο.
    το να μην παιρνει φαρμακα, οπως καταλαβαινεις ηταν αδυνατον στην περιπτωση του.
    επισης, φανταζομαι οτι εξετιε ποινη στο ψυχιατρειο των φυλακων και οχι στις φυλακες με τους κοινους κρατουμενους.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Καλησπέρα, πιστεύω ακράδαντα και σκοπός μου είναι να αναδείξω πως τα φάρμακα του δημιούργησαν το πρόβλημα στη καρδιά όπου μετα απο 20 χρόνια στο τέλος εξελίχτηκε σε ανακοπή και μάλιστα όταν αντιλείφθηκαν ότι αντιμετωπίζει καρδιακα προβλήματα το ελάχιστο που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να του κωψουν τα αντιψυχωτικά μαχαίρι. Όσο για έναν άνθρωπο και ειδικά αυτόν που ήταν φυλακισμένος άνθρωπος δε θεωρώ πως είναι ηθικό, αλλά στη προκειμένη περίπτωση και εύλογο να τον αναγκάζουν να παίρνει φάρμακα. Όπως και για κανένα δε θεωρώ ηθικό να παίρνει φάρμακα παρά τη θέληση του.
    Είμαι νέος στο φόρουμ για συζήτηση έχω μπει και δε θέλω να βγάλω τα φάρμακα σκάρτα να τα παίρνει άνθρωπος απλά θέλω να αναδείξω το τεράστιο ρίσκο που παίρνει κάποιος λαμβανοντάς τα και έχω ιδία γνώση επί του θέματος.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Πέθανε ένας άνθρωπος από τα ψυχιατρικά φάρμακα με παθολογικό πρόβλημα που του δημιούργησαν, ανακοπή καρδιάς, δε βλέπω να σας ενδιαφέρει εδώ μέσα να το σχολιάσετε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Πέθανε ένας άνθρωπος από τα ψυχιατρικά φάρμακα με παθολογικό πρόβλημα που του δημιούργησαν, ανακοπή καρδιάς, δε βλέπω να σας ενδιαφέρει εδώ μέσα να το σχολιάσετε.
    εισαι γιατρος;
    πως μπορει να εισαι βεβαιος οτι πεθανε απο αυτο;
    πεθαναν και αλλοι 3-4 απο τα χερια του, επειδη δεν επαιρνε τα φαρμακα του.
    εκεινους δεν τους λυπασαι;
    αν τα επαιρνε και τοτε, θα ζουσαν.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Γιατρός δεν είμαι αλλά βγάζει μάτι ότι ανακοπή έπαθε από τα φάρμακα αν διαβάσεις το φυλλό με τις οδηγίες. Που ξέρεις τι του κάνανε και τους σκότωσε και μες στη φυλακή τι θα κάνε και του τα δίναν, απλά είναι ξεφτίλες και θα αναγκαζόντουσαν να τον αποφυλακίσουν αλλά πρόλαβαν να τον τελειώσουν και να μη το κρατάνε άλλο μέσα ενω είχε εκτίσει ποινή.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Φίλε μου είναι δυσκολος ο αγώνας και να πείσεις τον κόσμο να μην λαμβάνει ψυχιατρικά σκευασματα.... Καθημερινά όλοι και πιο πολλοί γράφουν εδώ μέσα ότι ξεκινάνε αγωγή.... Αναρωτιέμαι που θα φτάσουμε... Καλή η προσπάθεια σου πάντως... Κι φυσικά έχεις δίκιο αλλά δεν θα βρεις πολλούς να σε υποστηρίξουν... Οι πιο πολλοί αρέσκονται να λένε και που ξέρεις εσύ ότι ήταν από τα φάρμακα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Φίλε μου είναι δυσκολος ο αγώνας και να πείσεις τον κόσμο να μην λαμβάνει ψυχιατρικά σκευασματα.... Καθημερινά όλοι και πιο πολλοί γράφουν εδώ μέσα ότι ξεκινάνε αγωγή.... Αναρωτιέμαι που θα φτάσουμε... Καλή η προσπάθεια σου πάντως... Κι φυσικά έχεις δίκιο αλλά δεν θα βρεις πολλούς να σε υποστηρίξουν... Οι πιο πολλοί αρέσκονται να λένε και που ξέρεις εσύ ότι ήταν από τα φάρμακα...
    Menis..ο γιατρος της Σεββιλης..ο νεογιατρος της εποχης μας.ο διδακτωρ της φαρμακολογιας.ο ειδικος στην συμβιυλευτικη και τις αξιες της ζωης και του θανατου.ο διαφθορεας των ψυχιατρων..menis o γυτευτης των αλογων

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Μενη θελει εκπαίδευση και αμα τα πάρεις να ξερεις τι σου κάνουν. Θυμαμαι οταν ειμασταν πιτσιρικια βλεπαμε τα πρεζακια στο δρομο και μας μαθανε πως ειναι χασικλιδες. Αλλα που να παρουνε γραμμη. Ειναι καλη κοπελα η ρεμεντυ την εχω συμπαθησεί αλλα δε της τα χουν εξηγησει καλα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Μενη θελει εκπαίδευση και αμα τα πάρεις να ξερεις τι σου κάνουν. Θυμαμαι οταν ειμασταν πιτσιρικια βλεπαμε τα πρεζακια στο δρομο και μας μαθανε πως ειναι χασικλιδες. Αλλα που να παρουνε γραμμη. Ειναι καλη κοπελα η ρεμεντυ την εχω συμπαθησεί αλλα δε της τα χουν εξηγησει καλα.
    Ρε φίλε γιατί ποιος νομίζεις ότι θα κάτσει να σε ενημερώσει;;; εγώ όταν πρώτο πήγα σε τρελογιατρο το μόνο που έκανε ήταν να θέλει να με πείσει να παίρνω ότι μου έγραψε... Και μου έγραψε πολλά... Μόνος μου κατάφερα τα 3 σκευασματα να τα κάνω ένα... Και σε χαμηλή δόση... Αν περίμενα τον τρελό τώρα θα ειχα καταλήξει και εγώ με ανακοπή καρδιάς

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Πέρα τη ψυχανάλησης που έπρεπε να κάνουν πρωτού δώσουν φάρμακα θα έπρεπε στη ξεφτίλα να αφιερώνουν 10 λεπτά να εξηγούν 5 πράγματα πως δουλεύει ο εγκέφαλος και τι κάνουν τα φάρμακα που σου προτείνει. Ξεφτιλες εντελως μου φενεται ειναι οι περισσοτεροι πελατακια ψαχνουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Ειναι η πικρη αληθεια αυτη..και πως να τα αποφυγουμε τωρα .?ενω τα περνουμε 2 χρονια?τι θα γινει..εχω αρχισει και απογοητευομαι..με εχει ρουφιξει η καταθλιψη ρε μαγκες δεν ξερω τι θα κανω..παλι εχω ραντεβου την παρασκευη κ γαμισε τα ποια.Δεν ηερω πως να την πολεμισω:/

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    ο συχωρεμενος - που με αυτα που εκανε δεν νομιζω τωρα να ειναι στον παραδησο, μαλον αυτην την στιγμη οπου εμεις γραφουμε για αυτον, αυτος να βραζει κι να του ριχνουν αλατι σε καποια απο τις χιλιαδες χυτρες ανοξηδωτες της κολασης! - ο τυπος σκωτωνε οτι υπηρχε! εαν μπορουσε και ζουσε σε αλλο μερος, εαν ζουσε σε καμια Αφρικη θα ειχε σκωτωσει χιλιαδες! δυστυχως η ιατρικη δεν μπορει να θεραπευσει τετοιες περηπτωσεις παρα μονο να τις καταστηλει! εξου και τα φαρμακα οπου επερνε! δεν θα γινωταν πωτες καλα ο τυπος!
    Προσωπικα πηστευω οτι μολις εμαθαν οι συγχωριανοι του οτι αποφυλακιζεται ο Σεχιδης πληρωσαν καποιον Αλβανο και τον "εφαγε" , διοτις κατα τυχην πεθανε λιγο πριν βγει??

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Όχι φίλε δε πέθανε κατά τύχη, απλά το κράτος και οι γιατροί το στείλαν. Την οικογένεια του σκώτωσε. Έπρεπε να το τιμωρίσουν δίνοντας του φάρμακα και τελικά κατάφεραν να τον δολοφονήσουν με αυτά. Τι τα ήθελε τα φάρμακα μες τη φυλακή δε μπορώ να καταλάβω τι φοβόντουσαν. Τίποτα. Απλά τον εκδικίθηκαν.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αιρετικε, εγω οταν δεν παιρνω τα φαρμακα μου ειμαι τοσο χαλια που δεν παλευεται!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Φόβος για ανακοπή
    By Antonio Matsoma in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2018, 21:09
  2. Καρδιακη ανακοπη
    By Sosss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 08-08-2017, 09:42
  3. Λόγια απο καρδιάς
    By Gbutterfly in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 10-07-2016, 22:46
  4. ΣΤΙΧΟΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ.......
    By aggeliki in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 107
    Last Post: 19-04-2012, 19:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •