Η ιστορία μου με τα ψυχοφάρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645

    Η ιστορία μου με τα ψυχοφάρμακα

    Κρεβατι νοσοκομείου όχι ψυχιατρικής πτέρυγας 45mg zyprexa και δε ξερω πόσα stedon ημερεσίος για 30 μερες. Μου τα δίναν οι νοσοκόμες για το καλό μου. Οι παρενέργειες και οι ενέργειες τον φαρμάκων πολλές και σημαντικές. Έχω την εντύπωση και ελπίζω πως καθολικά δεν είναι μόνιμες και έχω επανέλθει κάπως στη πρότερη κατάσταση έχει περάσει και μισός χρόνος. Όσοι παίρνεται χημεία να γνωρίζεται πως τον εγκέφαλο είναι ρίσκο τεράστιο να του δίνεις χημεία. Χώρις τη γνώση σου η τη θέληση σου δεν είναι ηθικό για εμένα. Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να μου δίναν χημεία κοινά ναρκωτικά παρά αυτά τα φάρμακια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    την πατησες φιλε... ειτε το θελεις ειτε οχι, ειτε συναινεις να τα παιρνεις ειτε οχι, εφοσον αυτα εχουν παρει εγκριση ως φαρμακα μπορουν να στα δινουν κατ'αναγκαστικα και ας μην τα αντεχεις, και ας προτιμουσες λιγη κοκα............ή καμια αμφεταμινη!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Τα πήρα για 30 μέρες αλλά τι να κάνω τώρα, δεν έχω όρεξη να τους κυνηγήσω νομικά. Σε έχω συμπαθήσει μιλάς σωστά είμαι καινούργιος στο φόρουμ. Εμένα δε με ενημέρωσαν αλλιώς δε μου τα βάζαν στο στόμα 2 μέρες πρωτού βγω το έμαθα και απλά δε τα ξαναπήρα αλλά και αυτοί όταν έφυγα δε μου γράψανε καν τίποτα.Ότι να ναι γι αυτό τους λένε τρελογιατρούς ο κοσμάκης τώρα κατάλαβα γιατί το παίζουν τρελίτσα. Πάντως αν και δεν έχω κάνει έχω πολύ εμπιστοσύνη και θαυμασμό στη ψυχανάληση. Καλύτερα πρέζα να μου δίναν παρά αυτά σε αυτή τη ποσότητα και μόλις πήρα εξιτήριο τίποτα τρελίτσα μετά. Αφού μπήκα και διάβασα και το φυλλο οδηγιών γράφει μέχρι 20mg τη μέρα μέγιστο και μένα μου δίναν 45mg τα ταλέντα και μετά λένε ας μη πάρει καθόλου. Επαγγελματική δυνότητα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Σε ποιο νοσοκομειο νοσηλευτηκες και για ποιο λογο;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Πολυτραυματίας ήμουν και το πρωτο μηνα εντατικη λογω ανεπαρκειας νεφρικης. Το νοσοκομειο επειδή δεν εμπιστευομαι καθολου τι κανουν εκει μεσα δε θέλω να το αναφερω, ενα απο αυτά της αθήνας. Ξεφτίλα νοσοκομείο αφού βγήκα ζωντανός από εκεί είμαι και πολυ τυχερος. Ταλεντα οι γιατροι ολοι εκει μεσα αμα μπλεξεις και εχεις κατι σοβαρο τη γαμησες. Ξεφτυλισμενοι χρειαζεται πολυ δουλεια να φτιάχτει το συστημα υγειας κοσμος πεθαινει και ταλαιπωρητε επειδη δεν εχει τη καταλληλη αντιμετωπισει και ειναι κριμα αυτο, οι τρελογιατροι τωρα γελαει ο κοσμος μαζι τους τη ταλεντα ειναι το αποδειξανε περιτρανα στη περιπτωση μου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Πολυτραυματίας ήμουν και το πρωτο μηνα εντατικη λογω ανεπαρκειας νεφρικης. Το νοσοκομειο επειδή δεν εμπιστευομαι καθολου τι κανουν εκει μεσα δε θέλω να το αναφερω, ενα απο αυτά της αθήνας. Ξεφτίλα νοσοκομείο αφού βγήκα ζωντανός από εκεί είμαι και πολυ τυχερος. Ταλεντα οι γιατροι ολοι εκει μεσα αμα μπλεξεις και εχεις κατι σοβαρο τη γαμησες. Ξεφτυλισμενοι χρειαζεται πολυ δουλεια να φτιάχτει το συστημα υγειας κοσμος πεθαινει και ταλαιπωρητε επειδη δεν εχει τη καταλληλη αντιμετωπισει και ειναι κριμα αυτο, οι τρελογιατροι τωρα γελαει ο κοσμος μαζι τους τη ταλεντα ειναι το αποδειξανε περιτρανα στη περιπτωση μου.
    Αφου γλιτωσες φιλε να κανεις το σταυρο σου. Παντα υγιης σου ευχομαι.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Να σαι καλά δεν άγγιξε κόσμο η ιστορία μου πάντως εδώ.

Similar Threads

  1. Τα ψυχοφάρμακα
    By σακατεμένος πρίγκιπας in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 20-01-2021, 22:13
  2. ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΣΕΞ
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-01-2016, 23:51
  3. Ψυχοφάρμακα
    By ManwlakhsⒶ☭ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 22-02-2012, 21:17
  4. Ψυχοφάρμακα
    By oXe in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2010, 00:07
  5. ΙΚΑ ΚΑΙ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ
    By ιμαμ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 24-11-2008, 18:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •