υποκαταστατα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1

    υποκαταστατα..

    Καποιια υποκαταστατα ηρωινης χωρις συναγη γιατρου;? Μονο μαυρο κ xanax,stedon παιρνω..αλλα δεν βρισκω κατι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Καλησπερα... Ποσα χρονια κανεις χρηση ηρωίνης; Φαντάζομαι για να ψάχνεις υποκαταστατα θέλεις να ξεφύγεις απο αυτό.. χωρίς συνταγή γιατρού δυστυχώς δεν υπάρχει κατι... Πρεπει να πας σε καποιον ψυχιατρο αν εισαι απο αθηνα μπορω να σου συστήσω καποιον που βοηθάει σε απεξάρτησης...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δυστυχως στην Ελλαδα δεν υπαρχουν απο γιατρους συνταγογραφησεις, μπορεις μονον μεσο ιντερνετ η στην μαυρη αγορα!.
    Τα μονα που μπορεις να βρεις ειναι η κοδεινη, η τραμαδολη και η φαιντανυλη. Υπαρχουν βεβαια πανω απο 100 με αγωνιστικη δραση στην μορφινη! αλλα πολυ λιγα μπορουν να συνταγογραφηθουν.-προσωπικα εχω δοκιμασει τα παραπανω συν την μεθαδωνη κι την μορφινη- υπαρχουν πολυ λιγοι γιατροι που θα σου τα γραψουν αυτα -γνωριζω καποιον εαν θες μπορω να σου πω, απλα εδω δεν μπορω να γραψω ονομα κι διευθυνση-
    Ο μονος οργανισμος που μπορει να σου δωσει βουπρενορφινη η μεθαδονη ειναι ο ΟΚΑΝΑ, κι αυτος με λιστα, εαν καιγεσαι μπορεις να απευθυνθεις σε αυτους.
    Τα χαπια που γραφεις δεν ειναι υποκαταστατα, ειναι βενζοδιαζεπινες ,κι μπορουν απλα να σε κανουν να ξεχασεις το συνδρομο στερισης και τους πονους αυτου, μπορουν να σε κανουν να ξεχαστεις κατα καποιον τροπο, ομως ειναι πολυ επικυνδηνο να κολησεις μετα σε αυτα που εχουν και αυτα ασχημες "χαρμανες".Οσο για την κανναβη,δεν βοηθαει στο συνδρομο στερησης παρα σε κανει χειροτερα αφου αυξανει τον φοβο και παθαινεις εκολα κρισεις πανικου! μακρια ειδικα τις πρωτες 5 μερες!!
    Εαν θες να το κανεις "ξερα" υπαρχει η λεγομενη παρσινη φορμουλα, οπου παιρνεις καποιες συγκεκριμενες υψηλες δωσεις απο βιταμηνες ,προτεινες και τονοτικα ποτα ωστε να ανταπεξελθεις στις πρωτες μερες στην αδυναμια του οργανισμου! διοτις το συνδρομο στερησης ειναι σαν μια υπερβολικη υπερκοποση με ανεμια! και χιλιες φορες πιο εποδυνο απο τον πυρετο!
    Τα αναλγιτικα και τα παυσιπονα η οι βενζοδιαζεπινες οπου γραφεις μπορουν να βοηθησουν λιγακι στις πρωτες μερες, αλλα θελουν προσοχη!
    Ευχομαι καλη προσπαθεια και να ξερεις οτι δεν πεθαινεις απο τις χαρμανες!! αλλα πεθαινεις απο την ηρωινη!

  4. #4
    Εχω ψυχιατρο κερκυρα αλλα δεν ξερω τι πιθανοτητες υπαρχουν να μ γραψει κατι γτ παλιοτερα τ ειχα πει πως εκανα χρηση κ δν βοηθησε..ευχαριστω..

  5. #5
    Μεσω ιντερνετ πως;;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Δυστυχως ειναι παρα πολυ λιγοι οι γιατροι που τα γραφουν, στην Αθηνα να φανταστεις ειναι 2-3 το πολυ! γνωριζω εναν απο αυτους αφου ειχα παει και μου ειχε γραψει.
    Μαλον θα πρεπει να ερθεις Αθηνα.
    Οσο για την βουπρενορφινη ενα αρκετα καλο φαρμακο ,στις ΗΠΑ θεωρειτε απο τα καλητερα φαρμακα για την απεξαρτηση απο ηρωινη, θα μπορουσες να απευθυνθεις στον ΟΚΑΝΑ της περιοχης σου.Ξερω οτι υπαρχει προκαταλιψη με τον ΟΚΑΝΑ, και ποσο μαλον σε μικρες κοινωνιες ο στιγματισμος καποιου που ακολουθει ενα τετοιο προγραμμα ειναι μεγαλος, αλλα πανω απο ολα πρεπει να βαζεις την υγεια σου! κι οχι την γνωμη των αλλων! εξαλου μπορεις να τους ζητησεις πληρες εχεμυθεια και ειναι υποχρεομενοι να την σεβαστουν.
    Τελος υπαρχουν και οι μαυρες αγορες, φανταζομαι ολο κι καποιον δικοσου θα εχεις ε?
    Ολες οι παραπανω λυσεις ειναι για την επυλογη να προσπαθησεις οχι στεγνα, να το κανεις δλδη με υποκαταστατα, υπαρχουν αρκετοι τροποι να αποτοξηνωθεις απο την ηρωινη ,αλλα να απεξαρτηθεις δεν υπαρχουν πολλοι ! Εαν ενδιαφερεσαι κι θελεις να σου πω τροπους ,εδω ειμαι, προσωπικα εχω προσπαθησει απειρες φορες και με ολους σχεδον τους τροπους ! Μεγαλη μου χαρα να σε βοηθησω να σου γραφω λογια συμπαραστασης και να σου απαντω σε οτι μπορω! θα ειναι τεραστια χαρα για εμενα να βοηθησω εναν ανθρωπο να φυγει, να παψει αυτο το παραμυθη! οτι θελεις ειμαι εδω, απλα γραψεμου αν μπορεις καποιες λεπτομεριες, για να εχω μια εικωνα,οπως ποσα χρονια πινεις? τι αλλο πινεις?πως πινεις? ποσο χρονων εισαι?

  7. #7
    Τις 26 μαρτιου εχω ραντεβου με τον ψυχιατρο μ ειναι ο μοναδικος στν κερκυρα π γραφει τετοια... ειμαι 22.. πινω μαυρο απτα 14 και ηρωινη 2 χρονια.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nina22 View Post
    Τις 26 μαρτιου εχω ραντεβου με τον ψυχιατρο μ ειναι ο μοναδικος στν κερκυρα π γραφει τετοια... ειμαι 22.. πινω μαυρο απτα 14 και ηρωινη 2 χρονια.
    Οι γονεις σου γνωριζουν για την ηρωινη? Κανεις ενδοφλεβια χρηση ?καπνιστη η απο την μυτη σου?
    Πινεις καθε μερα? και τι ποσωτητα?, παιρνεις ταυτοχρωνα και βενζοδιαζεπηνες? η ναρκωτικα "αναιβαστηκα"? κοκαινη, κρακ(σισα) .?
    Αν επητρεπετε, ο γιατρος αυτος που λες, τι φαρμακα εχεις σκοπο , η εχεις ακουσει να γραφει?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μην εχεις κοληματα, αφησου και γραψε οτι σε βαραινει! δεν σε βλεπει κανεις εδω! ¨)¨) ουτες θα σε γνωρισουμε για να μας ντρεπεσαι ! το γραψημο ειναι και ενας τροπος να "αδιασεις" συναισθηματα απο αναμνησεις τραυματικες , αναμνησεις απο τις γκριζοχρωμες μερες με την χρηση! οπου θα εχουν τραυματισει την καρδουλα σου οπως ολων μας! βγαλτα απο μεσα σου, ειναι ευκερια μεσω της ανωνυμιας, και της ασφαλιας του οτι δεν σε βλεπυν ωστε να εχεις ενδιασμους!

  10. #10
    Η μαμα μ κ η γιαγια ξερουν οτι κανω χρηση χορτου καθε μερα.. παιρνω xanax k stedon.. Οχι απο την μυτη μονο.. χορτο μπορει να κανω 6-7 τσιγαρα ηρωινη 3 μυτους.. abstral nalorex kai aconitum napellus αυτο ειναι ομοιπαθητικο για φοβιες.. σκφτομαι να παρω κ ενα bubble..

  11. #11
    Εχω περασει πολυ δυσκολα χρονια..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nina22 View Post
    Η μαμα μ κ η γιαγια ξερουν οτι κανω χρηση χορτου καθε μερα.. παιρνω xanax k stedon.. Οχι απο την μυτη μονο.. χορτο μπορει να κανω 6-7 τσιγαρα ηρωινη 3 μυτους.. abstral nalorex kai aconitum napellus αυτο ειναι ομοιπαθητικο για φοβιες.. σκφτομαι να παρω κ ενα bubble..
    Συγνωμη δεν καταλαβα, καθε μερα για2 χρονια κανεις χρηση? απο την μυτη?
    Τα ομοιοπαθητικα που λες δε τα ξερω, αλλα το ναλορεξ, ειναι ανταγωνιστης, ειναι "ασπιδα" κλεινει τους υποδωχεις οποιου στον εγκεφαλοκαι δεν την "ακους" , αλλα τα ναλορεξ θα τα παρεις μετα απο την αποτοξυνωση! το θεμα μας ειναι πως θα κοψεις ? ε? ετσι δεν ειναι Νινα?
    Τα μπουμπλε, οπου λες , καλητερα να μην τα αρχησεις! επειδη τεριαζουν πολυ και κανουν ομορφη μαστουρα με την ηρωινη ,καλο θα ειναι να μην τα συνηθησεις!
    Δεν θελω να νομιζεις οτι ειμαι ο σωστος και ο ηθικος εδω μεσα! αυτα που σου λεω να μην κανεις τα εκανα εγω για χρονια! απλα, επειδη νιωθω πως θελεις να ξεμπερδεψεις απο ολα αυτα, για αυτο κι σε συμβουλευω ετσι! τωρα, εαν εσυ θελεις να πιεις, εαν ακομα σου αρεσει η γλυκια ζεστασια των ναρκωτικων αυτων, τωτες μην κανεις αδικες προσπαθειες να αποτοξηνωθεις διοτις η αποτυχεια θα σε πικρανει πολυ

  13. #13
    Μονο χασισι πλεον...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nina22 View Post
    Εχω περασει πολυ δυσκολα χρονια..
    ΓΡΑΨΕ Νινουλα! μην ντρεπεσαι κοπελα μου, γραψε να τα βγαλεις απο μεσα σου! καλο θα σου κανει!! μην ντρεπεσαι !! αφησου και γραψε, γραψε γι τα παιδικα σου, σχολικα σου χρονια!
    Εαν ψαξεις θα διαβασεις πολλες πονεμενες ιστοριες εδω μεσα Νιναμου, κοπελες οπου ειχαν περασει αμαρτολα βασανα απο τους γονεις τους, τα εγραψαν και ξελαφροναν, ιστοριες απο παιδια οπου η τυχη στην ζωη τους δεν εμφανησθει πωτες! και γραφωντας, τους απανταμε , τους λεμε μια κουβεντα ζεστη, το ξερω οτι δεν θα σε γιατρεψει αυτο αλλα συγουρα θα κανεις ενα διαλειματακι στον πονο!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nina22 View Post
    Μονο χασισι πλεον...
    αρα δεν εχεις προβλημα με ηρωινη πλεον ε? ποσο καιρο εισαι καθαρη απο ηρωινη?
    Τωτες να παρνεις καθε μερα την "ασπιδα" σου ωστε να μην κανεις ξανα υποτροπες!, αφου εισαι καθαρη τι τον θες τον ψυχογιατρο βρε Νινουλα?
    οσο για το χασις κατα την γνωμη μου μην νιωθεις ενοχες!! μακαρι να μηνεις μονο σε αυτο!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. υποκαταστατα γευματων
    By tony_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 10
    Last Post: 07-02-2015, 10:06
  2. Υποκατάστατα γεύματος
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 29-03-2014, 23:54
  3. Kινητρα, αντικινητρα, επιθυμιες, υποκαταστατα και δε συμμαζευεται.
    By λιλιουμ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-2012, 23:48
  4. Όχι άλλα υποκατάστατα...
    By aliki_d in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2010, 12:20
  5. Replies: 2
    Last Post: 05-11-2008, 03:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •