Λήψη ψυχοφαρμάκων και στίγμα ανθρ. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αιρετικε, σε υποχρεωνουν μονο αν γινεσαι επικινδυνος. αλλιως αποφασιζεις μονος σου.
    αν γινεται καποιος επικινδυνος, καλα κανουν και τον υποχρεωνουν.
    γιατι να κινδυνεψει καποιος;
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Με καλυψε η Ρεμεντυ. Αν εισαι επικινδυνος γιατι να μπαινεις για παντα φυλακη η ψυχιατρειο;;; Χιλιες φορες τα φαρμακα!!!!!!
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Εδω αλλοι ρε κοριτσια κυκλοφορουν με μαχαιρι και μπιστολι και το μαχαιρι το χρησιμοποιουν για χομπι το θεμα ειναι να μη σε σταμπαρουν, εδω βλεπεις αλλοι με σισα πρεζα τρελαμενοι στους δρομους και δε τους κανουν τιποτα. Εμενα ρεμεντυ μου τα δωσανε χωρις να μου πουνε καν και μετα αμα τους ελεγα δε τα παιρνω θα πρεπε να φυλλαω καραουλι μη μου καρφωσουν καμμια εννεση και σε μια νοσοκομα ειπα δωστα αλλου και ερχεται η αλλη την αλλη μερα και με ζαλισε και της ειπα ψεμματα να μη με ζαλιζει και δεν ημουν και σε ψυχιατρεικο τμημα φαντασου να ημουν τι θα γινοταν. Γιατι ο αλλος που κανει δολοφονια και βγαινει εξω μετα δεν ειναι επικυνδηνος, δε του δινουν τιποτα ομως. εδω εχουνε καταφερει να κοστιζει πιο φτηνα το καλασνικοφ απο το μπιστολι. απλα πανε στα καλα παιδια και στους αδυναμους και τους τα επιβαλουν και σε μενα με πουστια η απατεωνες.
    Αυτός που κάνει δολοφονία ή κρατάει πιστόλι ή κάνει πουστιές, στους οποίους airetikos αναφέρεσαι, ελέγχουν τη βούληση τους και τη σκέψη τους και συνεπώς γνωρίζουν που κατευθύνουν τις πράξεις τους κι όχι τυχαία. Είναι επικίνδυνοι από την άποψη ότι εύλογα προκαλούν το φόβο ότι θα βλάψουν άλλους, αλλά κατόπιν νοητικής διεργασίας την οποία ελέγχουν. Δηλαδή είναι οι επικίνδυνοι για εφαρμογή του ποινικού κώδικα, όπως προανέφερες. Αν κάποιος εύλογα ανεμένεται να προβεί στις ίδιες αυτές πράξεις αλλά ήδη δεν ελέγχει τις σκέψεις του, η σκέψη του είναι δλδ σε τέτοιο βαθμό διαστρεβλωμένη ώστε ο ίδιος δεν την κυριαρχεί, τότε είναι επικίνδυνος με βάση το πως το εννοεί η Remedy και η λουλούδι. Άρα, για να προλάβουν τον κίνδυνο για τους άλλους ορθά τον κλείνουν στο ψυχιατρείο και του χορηγούν με το ζόρι φάρμακα. Το να κυκλοφορεί ελεύθερος παίρνοντας φάρμακα ίσως να μην είναι ασφαλές για τους υπόλοιπους. Ένας γιατρός για να κλείσει μέσα έναν που δεν είναι επικίνδυνος πρέπει να είναι κακόβουλος, δλδ να τον αντιπαθεί προσωπικά ή να είναι αποτυχημένος γιατρός. Συνήθως υπάρχουν επικίνδυνοι που δεν περιήλθαν στην αντίληψη γιατρών ή που δεν εκτίμησαν επακριβώς την κατάσταση τους οι γιατροί και τους έδωσαν φάρμακα, αφηνοντας τους να κυκλοφορούν ελεύθεροι μέχρι που έκαναν κακό.
    γιάννης

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ακριβως, αλλο να κανεις κακο εσκεμμενα και αλλο χωρις να το καταλαβαινεις. Και σιγουρα δεν ειναι λυση να κλεινομαστε μονιμα στις φυλακες η στα ψυχιατρεια, αυτο λεω. Δεν ξερω μηπως θα επρεπε να παιρνουν τα φαρμακα μας οι φυλακισμενοι σε μικρες ποσοτητες γιατι ελεγχουν την επιθετικοτητα, οχι εμεις να μην τα παιρνουμε...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγω φιλε αυτο το με το ζορι δε μπορω να το καταλαβω με τα φαρμακα και οταν σε κλεβουν φιλε τυχαια σε κλεβουν, κι οταν ο αλλος θελει τη δωση οχι βουληση του δεν ελεγχει ειναι χειροτερος κι απο το σχιζοφρενη δολοφονο με το πριονι, οποιους τσιμπησουνε και κοροιδεψουνε τους αλλους τους αφηνουν εξω και τα γαμανε ολα χωρις να τους αναγκαζουν και αλλοι κανουν ενα χρονο φυλακη και παλι στο κυνηγει μετα μη κοιτας δε μαθαινονται ολα αυτα που γινονται. Οσο για τους γιατρους αστο εχει πολλα ταλεντα η ψυχιατρεικη ο κοσμακης τους εχει παρει χαμπαρι αν υπηρχε συστημα υγειας θα του ειχε ****** για τα καλα που κανουν. Εμενα απο 45mg zyprexa καταλαβε τι καραγκιοζηδες ητανε το ιατρικο επιτελειο και μου λεει μη παρεις τιποτα μετα(εσυ φιλε μπεσα πως το εξηγεις αυτο απο 45mg τη μερα με μεγιστο στο φυλλο οδηγιων τα 20mg να με πανε αμεσως στο 0 ε το ιατρικο επιτελειο δε θελει και μυαλο ειναι ξεφτιλες καραγκιοζοπεχτες που κανουν οτι να ναι) Εμενα αυτο μου πε ενας νευρολογος μου λεει φιλε επεσες στη περιπτωση κι αλλους στα νοσοκομεια μεγαλους σε ηλικια που δε ξερουν απο αυτα του φωρτονουν αβερτα χωρις λογο. Γενικα συμφωνουμε στη μειωψηφια τα εχουμε αλλιως ευχαριστω και για τη κουβεντα ολους.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Μπορει εσυ αιρετικε να μην εχεις προβλημα, αλλοι ομως εχουν.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Διαφωνώ με τη λήψη φαρμάκων ανευ συγκατάθεσης, τώρα όποιος δεν είναι καλά ας αποφασίζει αυτός πως θα το διαχειριστει λουλουδι. Αυτά από εμένα. Εγώ και καλά να μην είμαι πλέον είμαι μακρία από τα φάρμακα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. στίγμα ψυχικών ασθενειών στιγμα σχιζοφρενειας
    By pavlosla in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 31-01-2019, 12:02
  2. Θετικά και αρνητικά ψυχοφαρμάκων
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 04-04-2015, 22:49
  3. ΓΕΝΟΣΗΜΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 20-05-2013, 20:27
  4. Παρενεργειες των ψυχοφαρμακων
    By Karol in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 87
    Last Post: 03-06-2011, 17:22
  5. Διαφήμιση ψυχοφαρμάκων
    By ΜΕΘ in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 19
    Last Post: 22-05-2010, 06:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •