Ηρωινη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Ηρωινη..

  1. #1

    Ηρωινη..

    Τι να κανω για να κοψω την ηρωινη?υποκαταστατα παιζουν η ηρεμιστικα? Εχω τρελα προβληματα πινω κανα ζαναξ η στεντον με μαυρο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    λοιπον θα πας σε ενα κεντρο αποτοξινωσης οπως το κεθεα...και θα σου δινουν υποκατστατα....η μπορεις με τον αγριο τροπο....δλδ μονη σου χωρις τπτ...ουτε υποκατστατα ουτε τπτ...απλα θα κλειστεις σπιτι θα αποφυγεις ολα τα πρεζακια που ξερεις και σε φτιαχνουν..και σε μια εβδομαδα θα εισαι καλυτερα.
    αν και πολλοι χρηστες ηρωινης ειναι σε τελειωμενη κατασταση εσυ μπραβο που βρηκες το κουραγιο να την κοψεις ελπιζω να το επιτυχεις.δειχνει μια δυναμη αυτο..ελπιζω να βρεις τον σωστο δρομο στην ζωη σου...τα ναρκωτικα μονο κακο προκαλουν.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Νίνα καλησπέρα, η μία περίπτωση είναι να ψάξεις τους ειδικούς(και καλά τώρα θέλουν να τους αποκαλουμε και ειδικους) κι η άλλη είναι όντως να κλειστείς να έχεις προμηθειες σε αυτά που λες και να το παρεις απόφαση να πεις δε βγαίνω ραντεβού με κανέναν που κάνει χημείες, μαύρο και αλλα κουμπία όπως στεντον κ.τ.λ παιρνε αλλά όχι καρτέλες ολόκληρες νορμάλ δόση, μαύρο όσο θες, παντως θέλει να μη βγεις ραντεβού για καιρό γιατί θα μπλέξεις πάλι, μακρία και ας σε πιασει να μη ξέρεις τι σου γινεται, μακρια ουτε ραντεβου με κανενα που κανει χημειες, εισαι πολύ μικρη αν κοψεις θα φτιάξεις αλλα πρεπει να βγεις αλλαγη και μη νομισεις δε θα ξερεις πως να ζησεις αλλα μετά από πολύ καιρό θα πάρεις μπρος ξανα αν κοψεις μαχαιρι τις χημειες. Θέλει να το πάρεις απόφαση.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    και τα κουμπιά σε καμμια περιπτωση μη τα παιρνεις απο μυτη και μόνο ηρεμιστηκά δε τα ξερω καλά να σου πω ας μας διαφωτήσει κανένας γνώστης που να κατέχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Στο κεθεα δεν σου δίνουν τίποτα εκεί πας απλα και μιλάς έχεις το ΟΚ να είσαι και πιωμένος στην αρχη αλλά να μπορείς να συνεννοηθείς με τον άλλον αν σε δουν να βαράς νταγλες σε έδιωξαν και όταν δουν ότι είσαι αποφασησμενος τότε μπαίνεις στο κλειστό αν θες αλλιώς πας μόνο 3 μέρες την εβδομάδα για τις συνεδρίες και εκεί μιλάνε όλοι μαζί για τα προβλήματα τους. Τώρα αν είσαι σε στάδιο εξάρτησης και πίνεις κάθε μέρα δηλαδή είσαι εθισμένος/νη μπορείς να πας στον ΟΚΑΝΑ αν μένεις σε μικρή πόλη σε ένα μήνα το πολύ θα σε πάρουν αλλά έτσι δεν κόβεις απλά αλλάζεις ναρκωτικό γίνεσαι δηλαδή κρατικό πρεζακι με τον νόμο το καλό είναι ότι ο ψυχίατρος του οκανα μπορεί να σου γράψει και φάρμακα για τις παθήσεις που έχεις εκτός της μεθαδονη και του χαπιού σουμποτεξ δηλαδή μπορεί να σε γράψει και ηρεμιστικά. Αλλά αν θέλεις να κόψεις πραγματικά από όλα υπάρχει και στεγνό πρόγραμμα που δεν σου δίνουν τίποτα το οποίο βοήθησε αρκετά άτομα δεν ξέρω αν μπορώ να πω το όνομά αλλά αξίζει δύο φίλοι μου που πήγαν έγιναν καλά ρετο λέγετε. Γνώμη μου μακριά από χάπια σου αλλάζουν την προσωπικότητα, εμένα με τρέλαναν εντελώς τα βουλβεγκαλ και τα υπνοστεντον έκλεβα έλεγα αρλούμπες είχα και έχω ακόμα προβλήματα μνήμης τα μείωσα από 10 με 20 χάπια που έπαιρνα την ημέρα σε 1 πρωί και ένα βράδυ αν δεν μπορείς να τα κουμαντάρεις δωστα στους δικούς σου να σου δίνουν εκείνοι οπότε πρέπει. Κάτι ακόμα ηρωινη έχω να πιω κανένα χρόνο γιατί τα περισσότερα είναι νοθευμένα με κωδεινη και άλλα χάπια οπότε ούτε καν ξέρουμε τι πίνουμε εκτός αν έχεις καλές άκρες οι οποίες κοστίζουν αλλιώς δεν θα την πουλούσαν 8 η 10 ευρώ ομόνοια και δεβδροποταμο εκεί παίζουν τα πιο σάπια ναρκωτικά.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nina22 View Post
    Τι να κανω για να κοψω την ηρωινη?υποκαταστατα παιζουν η ηρεμιστικα? Εχω τρελα προβληματα πινω κανα ζαναξ η στεντον με μαυρο...
    Βρε Νινουλα, πριν λιγες ωρες που τα λεγαμε μου εγραψες οτι δεν εχεις πλεον προβλημα με την ηρωινη, και οτι πινεις μονο χασις! τυποτα αλλο! τωρα γραφεις οτι εχεις προβλημα με την ηρωινη και οτι θες να την κοψεις! πες μας, σε παρακαλω, ποιο απο τα δυο παιζει? Δεν σου βαζω χερι, αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι σοβαρα πραματα, υπαρχουν παιδια οπου θα ενδιαφερθουμε, να σου πουμε αποψεις, να ψαξουμε να σου πρωτεινουμε κεντρα, να σου καταθεσουμε προσωπικες εμπειριες! για αυτο σε παρακαλω προσπαθησαι να εισαι αληθεινη στο φορουμ, ενταξι Νινουλα?

  7. #7
    Re sy tha gelaseis alla koumpwsa 3 xanax ekana 2 tsigara mauro k varhsa endoflebies me siropi algofren k kala gia ponous analghtiko

  8. #8
    26 μαρτιου εχω ραντεβου κερκυρα με τν ψυχιατρο θα τ πω να μ γραψει υποκαταστατα εστω κ ενα σιροπι π να γινεται με ενδοφλεβια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Καλά εσύ είσαι υπερβολικά εθισμένη και κάνεις ακραία πράγματα! Ειναι δυνατόν να βαράς φάρμακο το οποίο δεν είναι καν ενέσιμο? Θέλεις να σου βουλωσει καμία αρτηρία και να μείνεις στον τόπο? Δεν σου έφταναν τα ζαναξ και τα τσιγάρα που ήπιες? Αλλά ήθελες φουλ μαστούρα και σου έλειπε το βαρεμα να τα κάνεις όλα μαζί.. Και αφού είχες χόρτο και ζαναξ γιατί δεν κοίταξες να βρεις καμία σκόνη? Ξεκόλλα λίγο χρειάζεσαι άμεσα βοήθεια! αυτό που έχεις λέγετε βελονομανία, όταν είσαι στο επίπεδό μανίας για χρήση ενέσιμη βαράς ότι βρεις.. Είναι από αντίδραση του μυαλού και του σώματος το ζητάει, έτσι είχα πάθει κι εγώ κάτι παρόμοιο παλαιότερα όταν δεν είχα ηρωινη ήθελα τόσο πολύ αυτήν την αίσθηση της μυτιάς που έσπασα ένα υπνωτικό χαπι το σνιφάρω..
    Αλλά στο μυαλό μας είναι όλα έχουμε την δύναμη μυαλό να βάλουμε και να καταλάβουμε ότι δεν ζούμε έτσι, μάγκας και μαγκιτισα θα είσαι όταν αντικρίζεις την ζωή με καθαρό μυαλό ούτε ναρκωτικά ούτε τα κολοχαπα που παίρνουμε! Για όλους το λέω το τελευταίο μη το πάρεις προσωπικά.
    Δεν πρέπει να αφήνουμε το μυαλό να μας κουμαντάρει ούτε να το κουμαντάρουν άλλοι,μόνο εμείς μπορούμε να το κουμαντάρουμε κανένας άλλος! Αυτό είναι το κλειδί.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Το έχεις πάρει πολύ στο φλου το θέμα μου φέναιτε , σαν να λες εντάξει δεν τρέχει τίποτα το παρουσιάζεις και σαν κατόρθωμα, δεν είναι αστείο πρόσεχε τον εαυτό σου κια καλό στο λέω, να πας και να μιλήσεις στον γιατρό σου καλή ιδέα και πες του ακριβώς πως νιώθεις και γιατί κανείς αυτά που κάνεις δηλαδή να ξέρουμε κι εμείς τι θα σου πει ίσως αυτός θα ξέρει γιατί το κάνουμε ενώ ξέρουμε ότι δεν πρέπει να το κάνουμε, γιατί ξεφεύγουμε εκεί τι μας οδηγάει αφού ξέρουμε ότι είναι ένα μοναχικό μέρος που σε κρατάει παρέα για λίγες ώρες και σε ταλαιπωρεί σε όλη σου τη ζωή, χρειαζόμαστε ένα κλικ όλοι να δούμε τα πράγματα στα ίσια όπως είναι χωρίς να χρειαζόμαστε φάρμακα, φυσιολογικά όπως πρέπει

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Στο κεθεα δεν σου δίνουν τίποτα εκεί πας απλα και μιλάς έχεις το ΟΚ να είσαι και πιωμένος στην αρχη αλλά να μπορείς να συνεννοηθείς με τον άλλον αν σε δουν να βαράς νταγλες σε έδιωξαν και όταν δουν ότι είσαι αποφασησμενος τότε μπαίνεις στο κλειστό αν θες αλλιώς πας μόνο 3 μέρες την εβδομάδα για τις συνεδρίες και εκεί μιλάνε όλοι μαζί για τα προβλήματα τους. Τώρα αν είσαι σε στάδιο εξάρτησης και πίνεις κάθε μέρα δηλαδή είσαι εθισμένος/νη μπορείς να πας στον ΟΚΑΝΑ αν μένεις σε μικρή πόλη σε ένα μήνα το πολύ θα σε πάρουν αλλά έτσι δεν κόβεις απλά αλλάζεις ναρκωτικό γίνεσαι δηλαδή κρατικό πρεζακι με τον νόμο το καλό είναι ότι ο ψυχίατρος του οκανα μπορεί να σου γράψει και φάρμακα για τις παθήσεις που έχεις εκτός της μεθαδονη και του χαπιού σουμποτεξ δηλαδή μπορεί να σε γράψει και ηρεμιστικά. Αλλά αν θέλεις να κόψεις πραγματικά από όλα υπάρχει και στεγνό πρόγραμμα που δεν σου δίνουν τίποτα το οποίο βοήθησε αρκετά άτομα δεν ξέρω αν μπορώ να πω το όνομά αλλά αξίζει δύο φίλοι μου που πήγαν έγιναν καλά ρετο λέγετε. Γνώμη μου μακριά από χάπια σου αλλάζουν την προσωπικότητα, εμένα με τρέλαναν εντελώς τα βουλβεγκαλ και τα υπνοστεντον έκλεβα έλεγα αρλούμπες είχα και έχω ακόμα προβλήματα μνήμης τα μείωσα από 10 με 20 χάπια που έπαιρνα την ημέρα σε 1 πρωί και ένα βράδυ αν δεν μπορείς να τα κουμαντάρεις δωστα στους δικούς σου να σου δίνουν εκείνοι οπότε πρέπει. Κάτι ακόμα ηρωινη έχω να πιω κανένα χρόνο γιατί τα περισσότερα είναι νοθευμένα με κωδεινη και άλλα χάπια οπότε ούτε καν ξέρουμε τι πίνουμε εκτός αν έχεις καλές άκρες οι οποίες κοστίζουν αλλιώς δεν θα την πουλούσαν 8 η 10 ευρώ ομόνοια και δεβδροποταμο εκεί παίζουν τα πιο σάπια ναρκωτικά.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    φιλε μου ΚΑΡΜΑ, ειμαστε στο ιδιο προγραμμα, αρα ξερεις οτι δεν ειναι το ιδιο η ηρωινη με την βουπρενορφινη! εχεις δικιο οτι δεν κοβεις τελειως , οτι παιρνεις παλυς φαρμακο, ομως υπρχει δυαφορα ηρωινης( διακετυλομορφίνης) και βουπρενορφινης.
    Η ηρωινη ειναι πολυ εξαρτισιμη ουσια οπου λογο της υψυλης εφοριας που φερνει θεωρειτε απο τα πιο δυνατα οποιοηδη.Επειδή είναι πολύ περισσότερο λιποδιαλυτή, μπορεί να περνά τον αιματοεγκεφαλικό φραγμό πιο γρήγορα από τη μορφίνη, προκαλώντας ένα πιο έντονο αίσθημα ευφορίας .Η ηρωίνη μετατρέπεται σε μορφίνη μέσα στο σώμα,
    Απεναντιας η βουπρενορφινη δεν εχει τοσο το αισθημα της εφοριας ,Προσδένεται αγωνιστικά/ανταγωνιστικά στους υποδοχείς των οπιοειδών μ και κ στον εγκέφαλο.
    Γενικα δεν ειναι το ιδιο, κι αποδηξη αυτου ειναι οτι δεν μπορεις να τα παρεις και τα δυο μαζι!! θα φρικαρεις! το σουμπο καθαριζει τον εγκεφαλο απο την ηρωινη! σε αντιθεση για παραδηγμα με την μεθαδωνη οπου μαζι με την ηρωινη σου προσφερει "τρελη μαστουρα"
    Φιλε ΚΑΡΜΑ, βεβαια, το ηδανικο ειναι να μην παρεις τυποτα! αλλα καποιοι απο εμας ισως δεν εχουμε τοσο δυναμη! προσωπικα με το σουμπο μπορω να ειμαι κανωνικοςς ανθρωπος, να σηκωθω το πρωι για δουλεια, να δουλεψω χωρις να νταγκλαρω! μπορω να καμω σεξ χωρις να γινομαι "στεγνος" απο υγρα! χωρις να παθαινω "κραμπες" κι να μην μπρω να ολοκλη
    Κατατάσσρωσω εται στους μερικούς αγωνιστές που δρουν στους υποδοχείς μ,

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Στα λένε πολύ καλά τα παιδιά Νίνα, εγώ σου είπα να μη ρουφάς απο τη μύτη που να φανταστώ εσύ πως θες βελόνι, κοιτά αν θες να κόψεις πρέπει να μη βαράς τίποτα η πάρε υποκατάστα που σου παν τα παιδια απο το στομα και γενικά μόνο μαύρο και αλκόολ αν δε ξεφευγεις και μα αυτα, τη χημεια πρεπει να τη περιορισεις ομώς και τα φάρμακα δεν ειναι για να φτιαξεις κεφαλι αλλα για να αντεξεις να μη παρεις ντρογκα. Για πόνους που λες αν θες να κόψεις πρέπει να κάτσεις να αντέξεις στο μυαλό είναι τα σωματικά ξεπερνιούνται αν μένεις καθαρή το θέμα είναι να μη σπάσεις ούτε μια φορά.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Νίνα και τα υπόλοιπα παιδιά, συγνώμη που θα επέμβω γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά. Αυτό που έχω να πω σε όλους είναι πως είστε τα καλύτερα παιδιά, γι αυτό και άλλωστε πέφτετε στα ναρκωτικά, διότι δεν αντέχεται τον παλιόκοσμο στον οποίο ζουμε

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Και που ξέρεις εσύ ρε φίλε γιατί πέφτουν τα ναρκωτικά πάνω μας κι αν αντέχουμαι ή όχι τη ζωή χωρίς αυτά.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Οκ σόρυ λαθος

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ηρωινη.....ακόμα εδώ....
    By Fanoula in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 30
    Last Post: 22-08-2018, 06:18
  2. Στερητικά από ηρωίνη
    By newlife in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2015, 17:22
  3. Ηρωινη και χαπια
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 6
    Last Post: 29-11-2012, 01:11
  4. ΗΡΩΙΝΗ..
    By ΓΙΑΝΝΗΣ1990 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 35
    Last Post: 27-07-2010, 16:28
  5. ηρωινη και αντικαταθλιπτικα
    By πολυμνια in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 13
    Last Post: 14-01-2009, 15:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •