Καρδιά και άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Καρδιά και άγχος

    Καλησπέρα. Ειμαι 23 ετών και τον τελευταίο χρόνο εχω πολλα θέματα με την καρδιά μου τα οποία δεν με αφήνουν να ηρεμήσω. Το τελευταίο εξάμηνο χειροτέρευσαν πολυ που έφτασα σε σημείο να καλέσω ασθενοφόρο. Την πρώτη φορα με έπιασε ταχυπαλμία μαζι με έκτακτες και πανικοβλήθηκα και πηγα μονος στα επείγοντα. Τη δεύτερη φορα που αναγκάστηκα να παω στο νοσοκομείο ήταν παλι εξαιτίας μιας ταχυπαλμίας αλλα έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να σταθώ και να νιώθω την καρδιά μου οτι θα φύγει. Την Τρίτη και χειρότερη φορα με έπιασε ξανά τρομερή ταχυκαρδία ενώ πήγαινα στη δουλεια ξανά αναγκάστηκα να καλέσω ασθενοφόρο. Όταν πηγα στα επείγοντα μου κάνανε ενα καρδιογράφημα εξετάσεις αίματος και ακτίνα θώρακα. Ο γιατρος μου ειπε να παω σε ενα ιδιωτικό ιατρείο να κανω εξέταση χολτερ για να διαπιστώσουν απο που προέρχεται αλλα κάθε φορα μου έλεγαν πως ειναι απο άγχος. Αυτές τις μερες με εχει πιασει ενα σφυξιμο δυνατό στο στήθος που ανεβαίνει στο σαγονι και στο πρόσωπο αριστερά και νομιζω κάθε φορα ότι θα πεθάνω. Τωρα που γράφω νιώθω έντονο σφυξιμο στο στήθος και ατο σαγονι και δυσφορία. Δεν θέλω να ξαναπάω στα επείγοντα γιατι κανουν τα ίδια και τα ίδια. Κάθε μερα σκέφτομαι πως εχω πρόβλημα με τη καρδιά και τα συμπτώματα δεν με αφήνουν σε ησυχία. Εχω κλείσει ραντεβού σε ενα ιδιωτικό ιατρείο αλλα με πιάνει άγχος και ταχυκαρδία μονο στην ιδέα οτι θα παω. Εκτός αυτού κοκκινιζω πολυ εύκολα γίνομαι παντζάρι στο πρόσωπο και ανεβαίνει η θερμοκρασία μου. Δεν ξερω τι να κανω φοβάμαι την κάθε μερα που ζω και τα συμπτώματα δεν φεύγουν.. σημερα νιώθω πως παθαίνω έμφραγμα με την πίεση που δέχομαι στο στήθος. Να σημειώσω οτι ειμαι μουσικός και δουλεύω την νύχτα και χθες λιγο πριν τελειώσει η δουλεια περίπου στις 6 το πρωι τοτε άρχισα να νιώθω την πίεση στο στήθος και μερικά τσιμπήματα. Πραγματικά φοβάμαι για την ζωή μου κάθε μερα. Οτι και να δω η να διαβάσω κατευθειαν το παίρνω κατάκαρδα και νομιζω πως θα το πάθω σε οτι εχει να κανει με τη καρδιά! Δεν ξερω τι αλλο να πω και να κανω απλά αυτή τη στιγμή που γράφω με εχει πιασει ψιλό πανικός και γράφω οτι μου ερχεται! Αν εχετε παρόμοιες εμεπειριες καταροπιστε με λιγο να ξερω που βαδίζω. Πάντως στον γιατρο θα παω οπβσδηποτε! Ευχαριστω εκ των προτέρων!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θα βρεις εκατοντάδες παρόμοιες περιπτώσεις στο φόρουμ. Για παράδειγμα εδώ
    https://www.psychology.gr/forum/thre...B4%CE%B9%CE%AC
    Να ξέρεις ότι το ψυχολογικό τρέφει το σωματικό και το σωματικό το ψυχολογικό και γίνονται φαύλος κύκλος. Αφού δουλεύεις και νύχτα, επιβαρύνεται επιπλέον ο οργανισμός. Φρόντιζε να αναπληρώνεις τον ύπνο όσο μπορείς και απέφευγε αλκοόλ, καφέδες, πολλά τσιγάρα κλτ όσο μπορείς. Πάντως όσο το σκέφτεσαι, τόσο θεριεύει, μην κάθεσαι και μετράς παλμούς και θερμοκρασίες κτλ όλη την ώρα, μην γκουγκλάρεις συμπτώματα και μην κάνεις αρνητικές σκέψεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Το μονο ανθυγιεινό που κανω ειναι η δουλεια μου. Ούτε καπνίζω ούτε αλκοολ πινω ούτε καφε. Απλώς εχω αποκτήσει πολυ άγχος τον τελευταίο καιρο και μου εχει μπει στο μυαλό οτι κατι δεν παει καλα με την καρδιά μου γιατι εμφανίζονται ολα τα συμπτώματα. Σε Ευχαριστω πάντως για την βοήθεια!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    27
    Καλησπέρα φίλε μου.. Σε καταλαβαίνω και σε νοιώθω απόλυτα. Είμαι 35 και έχω κρίσεις πανικού από τα 20 μου. Πάντα ο μεγαλύτερος φόβος ήταν η καρδιά (ανακοπή, έμφραγμα) κτλ. Να σημειώσω πως έχω πατέρα ψυχολόγο και μη τρία πανεπηστημιακο γιατρό,, παρολαυτα όσο και να με διαβεβαίωνε και ο ένας και ο άλλος ότι είναι άγχος, και παρόλο που έχω κάνει μόνο 2 φορές καρδιογραφημα και τιποταλλο ακόμα και τώρα που σου γράφω φοβάμαι ότι θα πάθω καρδιά. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι πραγματικά δεν έχουμε κάτι απλά είναι συσσωρευμενα συναισθήματα και απώλεια ελέγχου που βγαίνουν σε ψυχοσωματικα. Θα μου πεις στα λέω εγώ που επίσης δε μπορώ να τα ξεπεράσω αλλά όταν πρόκειται για κάποιον άλλον τα βλέπω λογικά, στον εαυτό μου όχι. Μη ξαναπάς στα επείγοντα, μη ξανακαλεσεις ασθενοφόρο, δεν έχεις τίποτα έχεις ήδη κάνει εξετάσεις. Κοίτα τι φταίει και τα παθαίνεις αυτα, τι σε απασχολεί το σε αγχώνει κι τι κατάλοιπα έμειναν από την παιδική σου ηλικία η οτιδήποτε άλλο. Πάνε σε ειδικό και μίλα. Δε θα πάθεις καρδιά, δεν έχεις τίποτα, όταν σε πιάνει αυτό να σκέφτεσαι είναι κάτι που σου έχει ξανασυμβεί και δεν έπαθες τίποτα και ούτε πρόκειται να πάθεις... Είμαστε τόσοι με τα ίδια συμπτώματα φοβόμαστε τα ίδια και πότε δεν πάθαμε κάτι... Όλα είναι στο μυαλό..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Nikoleta-Morrison View Post
    Καλησπέρα φίλε μου.. Σε καταλαβαίνω και σε νοιώθω απόλυτα. Είμαι 35 και έχω κρίσεις πανικού από τα 20 μου. Πάντα ο μεγαλύτερος φόβος ήταν η καρδιά (ανακοπή, έμφραγμα) κτλ. Να σημειώσω πως έχω πατέρα ψυχολόγο και μη τρία πανεπηστημιακο γιατρό,, παρολαυτα όσο και να με διαβεβαίωνε και ο ένας και ο άλλος ότι είναι άγχος, και παρόλο που έχω κάνει μόνο 2 φορές καρδιογραφημα και τιποταλλο ακόμα και τώρα που σου γράφω φοβάμαι ότι θα πάθω καρδιά. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι πραγματικά δεν έχουμε κάτι απλά είναι συσσωρευμενα συναισθήματα και απώλεια ελέγχου που βγαίνουν σε ψυχοσωματικα. Θα μου πεις στα λέω εγώ που επίσης δε μπορώ να τα ξεπεράσω αλλά όταν πρόκειται για κάποιον άλλον τα βλέπω λογικά, στον εαυτό μου όχι. Μη ξαναπάς στα επείγοντα, μη ξανακαλεσεις ασθενοφόρο, δεν έχεις τίποτα έχεις ήδη κάνει εξετάσεις. Κοίτα τι φταίει και τα παθαίνεις αυτα, τι σε απασχολεί το σε αγχώνει κι τι κατάλοιπα έμειναν από την παιδική σου ηλικία η οτιδήποτε άλλο. Πάνε σε ειδικό και μίλα. Δε θα πάθεις καρδιά, δεν έχεις τίποτα, όταν σε πιάνει αυτό να σκέφτεσαι είναι κάτι που σου έχει ξανασυμβεί και δεν έπαθες τίποτα και ούτε πρόκειται να πάθεις... Είμαστε τόσοι με τα ίδια συμπτώματα φοβόμαστε τα ίδια και πότε δεν πάθαμε κάτι... Όλα είναι στο μυαλό..
    Ακριβώς όπως τα λες. Το να τα πω και εγω σε κάποιον άλλον μου φαίνονται τελείως λογικά ολα αλλα όταν συμβαίνει σε μενα πραγματικά νιώθω οτι θα πεθάνω. Αυτή τη στιγμή που σου γράφω νιώθω ενα βάρος στο στήθος το οποίο ανεβαίνει στο σαγονι και μουδιαζει την αριστερή πλευρά του προσώπου μου. Τα έψαξα στο ιντερνετ και ήταν συμπτώματα εμφράγματος η προειδοποιήσεις! Πραγματικά εχω πανικοβληθεί και εχω φτάσει σε σημείο να φοβάμαι να παω στη δουλεια γιατι μπορεί να μείνω στον τόπο. Γενικά η ποιότητα ζωής μου εχει πέσει παρά πολυ και δεν εχω όρεξη να κανω πολλα πραγματα που έκανα επειδή φοβάμαι μη πάθω κατι.. Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλές!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    27
    Το ότι δε θα πάθεις κάτι είναι το μόνο σίγουρο. Επίσης σίγουρο είναι το ότι αν δεν αλλάξεις τρόπο ζωής η δε πας σε ειδικό δε θα σταματήσουν ποτέ ολαυτα. Θα σταματάνε και μετά θα ξαναρχονται ξαφνικά. Φαύλος κύκλος δηλαδή. Εγώ αυτή το στιγμή όπως ένα μήνα τώρα δε μπορώ να πάρω ολόκληρη αναπνοή και έχω πόνο στα Πνευμονια. Έχω φόβο αλλά δεν έπαθα κατι. Κοίτα να βάλεις καμία ταινιούλα λιηο μουσική και διωξεντις σκέψεις θανάτου. Δεν θα πάθεις Τ Ι Π Ο Τ Α. πραγματικά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω όσο και να με πιέζει αυτο το πράγμα Ειδικα στο σαγονι και στο στήθος. Πραγματικά σε Ευχαριστω για τις συμβουλές σου.. θα κοιτάξω να παω σε έναν ειδικό αλλα όπως λες και εσυ αυτα ερχονται και φεύγουν.. προς το παρόν δεν εχω βρει τροπο που να μπορεί να με ηρεμεί και το μυαλό παει πάντα στο χειρότερο! Απλά το πιο κουφό ειναι οτι εχω ολα τα συμπτώματα απο τσιμπήματα ταχυκαρδίες σφίξιμο κόπωση μεχρι και ζαλάδες. Δεν ξερω ποσο θα αντέξω ακομα. Πάντως σε Ευχαριστω πολυ για την βοήθεια γιατι όντως με βοήθησαν αυτα που έγραψες.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    27
    Ότι σκέφτεσαι θα το παθαίνεις σωματοποιουνται οι φόβοι αλλά ποτέ δεν επιφέρουν κακό. Επειδή διάβασες οτιβαυταωταβσυμπτωναταβφε ρουν έμφραγμα τα παθαίνεις. Αν ήταν να πάθεις κάτι θα το είχες πάθει καιρό τώρα από τη στιγμή που συμβαίνουν όλο τα ίδια και οι γιατροί πιστοποιησαν πως είσαι υγιής πρέπει να καταλάβεις ότι είναι σωματοποιηνενο άγχος. Σκέψου ότι θα περάσει όπως κάθε άλλη φορά.. Είσαι απόλυτα υγιής. Καληνυχτα φίλε μού

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Πραγματικα σε Ευχαριστω πολυ για την βοήθεια. Καλή σου νύχτα και καλή δύναμη σου εύχομαι.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    15
    συμπασχων κι εγω φιλε μου, "καρδιοφοβικος" πλεον, δεν θελω να κουρασω με το πληρες ιστορικο μου, αλλα μια γενικη ιδεα βγαινει, πολλα σκαμπανευασματα κι εγω, αναριθμητες εξετασεις, αιματολογικες, μαγνητικες σε κεφαλι και μεση, υπερηχους σε κοιλιες, triplex, ηλεκτροκαρδιογραφηματα και εκτακτα σε επειγοντα και προγραμματισμενο, πριν ξεκινησουν ολα ειχα περασει μια μακρα περιοδο συναισθηματικου κυριως στρες και ανασφαλειας, ηπια συμπτωματα στην αρχη αλλα με τον μετεπειτα φορτο εργασιας ενταθηκαν ολα, εκτακτες, ασταθειες, ζαλαδες, εμβοες, κακη διαθεση, ευερεθιστικοτητα, κοκκινισμα με το παραμικρο, μονιμως σφιγμενος, ανυναισθητα εχανα το ρυθμο της ανασας μου, σε τετοιο σημειο, το πορισμα; ανεπαρκεια σε βιταμινη D, αυτη που παιρνεις απο τον ηλιο, το επισημαινω επειδη εγραψες οτι εισαι μουσικος και δουλευεις νυχτα, και λιγο ταση προς υποθυροειδισμο, αρχισα να ισορροπω αρκετα πραγματα στη ζωη μου, ειδα αποτελεσμα καποιο διαστημα αλλα με την συνεχιση της υπερεργασιας αρχισε παλι ο κατηφορος, φουσκωματα στο εντερο, ευερεθιστικοτητα, κακη διαθεση, ατονιες, ζαλαδες, εμβοες, ξανα εξετασεις, ξανα ανεπαρκεια σε D, ωσπου φτανουμε στο σημερα, εχω σταματησει απο δουλεια, οικειοθελως, να ηρεμησω καποιο διαστημα, εχουν ηρεμησει τα συμπτωματα, πιο ηπια, με ανησυχει ομως οτι ακομα εχω εκτακτες και αρρυθμιες, ιδιως οταν εχω φαει, εχω δυσπεψιες μερικες φορες, κυριως οταν ξαπλωνω, γενικα μ'αφηνει το ενα με πιανει το αλλο, θελω να ηρεμησω να γινω οπως παλια, που ημουν υγιης και σωματικα και ψυχικα, γιατι ολο αυτο εν τελει ειναι ενας φαυλος κυκλος, μεγαλο μειον το στρες, οποιουδηποτε τυπου, η συναισθηματικη εσωστρεφεια που εχεις πραγματα που σε πνιγουν, ειμαστε πολλοι φιλε μου με παρομοια συμπτωματα. Ειχα πολλα να γραψω, τα εγραψα οσο πιο περιεκτικα μπορουσα, ισως και λιγο αναρχα, συγχωρειστε με, να ειστε καλα ολοι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by qerme View Post
    συμπασχων κι εγω φιλε μου, "καρδιοφοβικος" πλεον, δεν θελω να κουρασω με το πληρες ιστορικο μου, αλλα μια γενικη ιδεα βγαινει, πολλα σκαμπανευασματα κι εγω, αναριθμητες εξετασεις, αιματολογικες, μαγνητικες σε κεφαλι και μεση, υπερηχους σε κοιλιες, triplex, ηλεκτροκαρδιογραφηματα και εκτακτα σε επειγοντα και προγραμματισμενο, πριν ξεκινησουν ολα ειχα περασει μια μακρα περιοδο συναισθηματικου κυριως στρες και ανασφαλειας, ηπια συμπτωματα στην αρχη αλλα με τον μετεπειτα φορτο εργασιας ενταθηκαν ολα, εκτακτες, ασταθειες, ζαλαδες, εμβοες, κακη διαθεση, ευερεθιστικοτητα, κοκκινισμα με το παραμικρο, μονιμως σφιγμενος, ανυναισθητα εχανα το ρυθμο της ανασας μου, σε τετοιο σημειο, το πορισμα; ανεπαρκεια σε βιταμινη D, αυτη που παιρνεις απο τον ηλιο, το επισημαινω επειδη εγραψες οτι εισαι μουσικος και δουλευεις νυχτα, και λιγο ταση προς υποθυροειδισμο, αρχισα να ισορροπω αρκετα πραγματα στη ζωη μου, ειδα αποτελεσμα καποιο διαστημα αλλα με την συνεχιση της υπερεργασιας αρχισε παλι ο κατηφορος, φουσκωματα στο εντερο, ευερεθιστικοτητα, κακη διαθεση, ατονιες, ζαλαδες, εμβοες, ξανα εξετασεις, ξανα ανεπαρκεια σε D, ωσπου φτανουμε στο σημερα, εχω σταματησει απο δουλεια, οικειοθελως, να ηρεμησω καποιο διαστημα, εχουν ηρεμησει τα συμπτωματα, πιο ηπια, με ανησυχει ομως οτι ακομα εχω εκτακτες και αρρυθμιες, ιδιως οταν εχω φαει, εχω δυσπεψιες μερικες φορες, κυριως οταν ξαπλωνω, γενικα μ'αφηνει το ενα με πιανει το αλλο, θελω να ηρεμησω να γινω οπως παλια, που ημουν υγιης και σωματικα και ψυχικα, γιατι ολο αυτο εν τελει ειναι ενας φαυλος κυκλος, μεγαλο μειον το στρες, οποιουδηποτε τυπου, η συναισθηματικη εσωστρεφεια που εχεις πραγματα που σε πνιγουν, ειμαστε πολλοι φιλε μου με παρομοια συμπτωματα. Ειχα πολλα να γραψω, τα εγραψα οσο πιο περιεκτικα μπορουσα, ισως και λιγο αναρχα, συγχωρειστε με, να ειστε καλα ολοι
    Ακριβώς αυτο νιώθω φιλε και δεν ξερω απο που προέρχεται. Οι γιατροί στο νοσοκομείο είπαν απο άγχος και στεναχώρια αλλα δεν αισθάνομαι άγχος όταν παθαίνω κατι απο αυτα που προανέφερα. Γενικά όμως σαν άνθρωπος εχω γινει πολυ αγχώδης και με το παραμικρό αρχίζουν οι δυνατοί χτύποι οι ταχυπαλμίες το πρόσωπο κοκκινίζει και πραγματικά δεν μπορώ να καταλαβω γιατι και σκέφτομαι οτι εγω δεν ήμουν ποτε ετσι. Ειμαι ακομα 23 χρόνων και εχω φτάσει στο αμήν. Δόξα το θεό εχω καλή δουλεια με καλα λεφτά γενικά ολα καλα τωρα. Δεν ξερω πραγματικά σημερα έφτασα στο αμήν ένιωθα λες και εχω τούβλα στο στήθος μου και μετα απο ενα σημείο πόνους στο στήθος και ενα μούδιασμα αριστερά στο σαγονι και στο πρόσωπο και με τρόμαξε παρά πολυ που ήμουν στο Τσακ να παω παλι στα επείγοντα, αλλα και να παω δεν θα μου κανουν κατι παραπάνω όποτε τζάμπα η ταλαιπωρία! Πραγματικά δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω. Πλέον φοβάμαι να κανω το οτιδήποτε. Πιστεύω οτι τα εχω ολα αλλα όντως βιώνω αυτα τα συμπτώματα, άλλες φορές ταχυπαλμίες άλλες φορές κόπωση ζάλη, άλλες φορές αυτή τη πίεση στο στήθος και τα τσιμπήματα. Πραγματικά δεν ξερω τι να κανω. Το ξερω πως ειναι κ άλλοι σαν εμένα αλλα όταν το βιώνεις νομίζεις οτι μονο σε σενα συμβαίνουν τα συγκεκριμένα συμπτώματα και αυτο δημιουργεί περισσότερο άγχος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Εγώ υποφέρω έτσι με την καρδιά. Κάθε μέρα φοβάμαι ότι θα πάθω ανακοπη. Φοβάμαι να κουνηθω ώρες ώρες μην πεθάνω. Οποιοδήποτε ενοχλημα το συνδέω με την καρδιά. Κ εγώ διαβάζω συνέχεια για άτομα που πεθαίνουν αιφνίδια κ ειδικά νέοι άπο ανακοπη κ τότε γίνομαι χάλια. Τώρα μ αυτό που έγινε με τον ευζωνα έχω αναστατώθει πολύ φοβάμαι μην πάθω το ίδιο κ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι φοβάμαι ότι θα πέσω κ θα πεθανω όπως κ αυτός.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Χαιρετώ την παρέα και εγώ τα ίδια εδώ, μια νομίζω πως έχω αρρυθμίες, μια έμφραγμα ..ότι ναναι γενικώς. Κάποιες φορές με αφήνουν όλα αυτά, άλλες όπως σήμερα δε με αφήνουν να ηρεμήσω. Μέχρι και καρδιογραφο είχα σκεφτεί να πάρω χαχα.
    Πάντως όταν είμαι καλά ψυχολογικά δεν τα έχω αυτά ή όταν εμφανιστεί κάποιο σύμπτωμα δεν με ανησυχεί λέω είναι μυϊκοί πόνοι και αυτό ήταν.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    15
    φιλε Biliskov σου λεω, σαν να δαβαζω εμενα με αυτα που εγραψες, αυτο που εχω συνειδητοποιησει εγω ειναι οτι η ανθρωπινα ψυχοσυνθεση ειναι τοσο περιπλοκη που πολλες φορες δεν αντιλαμβανομαστε ερεθισματα που μπορει να πυροδοτησουν το οτιδηποτε, εγω πιστευω η συσσωρευση ανεκφραστων συναισθηματων, το να καταπινουμε συνεχεια τη θλιψη μας, να ζουμε ευχαριστωντας αλλους περισσοτερο, χανουμε ισορροπιες στη ζωη μας και μας επηρεαζει και ψυχολογικα, και η μακρα ψυχολογικη φορτιση σε επηρεαζει και σωματικα, φαυλος κυκλος, επισης Vickie το πιστευεις οτι και εμενα με εχει επηρεασει αυτο με τον πιτσιρικα; τελος παντων, ισως ψυχοθεραπεια αυτο που εχει μεινει, εχουμε γινει πολυ εμμονικοι με την υγεια μας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Πραγματικα δεν ξερω ωρες ωρες γιατι μου συμβαίνει εφόσον εκείνη τη στιγμή δεν αισθάνομαι άγχος. Υπάρχουν μερες που δεν μπορώ να περπατήσω η να ανέβω τα σκαλιά και με πιάνει ταχυπαλμία ζαλάδα κούραση κτλ και αυτο με αγχώνει πιο πολυ. Και σε οτι αφορά αυτο που είπατε με τον ευζωνα πραγματικά με επειρεασε και εμένα όπως και ενα άρθρο που διάβασα για έναν 17χρονο ποδοσφαιριστή! Όταν μαθαίνω οτι κάποιος πέθανε ξαφνικά απο καρδιά τοτε με πιάνει Και εμένα το άγχος μου πολυ περισσότερο. Πχ εγω όπως ειπα πιο πάνω ειμαι μουσικός και δουλεύω νύχτα και φέτος το καλοκαίρι ειδα στο Facebook μια ανάρτηση απο ενα παιδί μουσικός και αυτος που πέθανε ξαφνικά απο καρδιά και ήμουν για αρκετές μερες χαλια σκεφτόμουν οτι και εγω θα πεθάνω επειδή κανω αυτή τη δουλεια η να σταματήσω και αλλα διαφορα τέτοια. Πραγματικά με εχετε βοηθήσει ολοι παρά πολυ και σας Ευχαριστω. Κατι πρέπει να γινει όμως με αυτή τη κατάσταση!

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος - Καρδιά
    By Kokle99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-01-2019, 23:59
  2. Πόνος στο στήθος άγχος για καρδιά
    By Tomtim98 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 10
    Last Post: 01-01-2019, 12:19
  3. Αγχος και φοβος για καρδια.
    By stelios4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 26-02-2017, 01:19
  4. Αγχος και πόνος στην καρδιά
    By Σωτήρης Ρ. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-03-2014, 21:03
  5. προβλημα καρδια?? η αγχος
    By kotsios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-2012, 09:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •