Γρίπη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Γρίπη..

Senior Member

Γρίπη..

Ή ιωση..Ρε παιδια ποσοι απο σας αρρωστησατε φετος και αν ναι ποσες φορες;;; Εγω δευτερη φορα σημερα, τι κωλοκαιρος ειναι αυτος!!
    Last edited by λουλούδι; 25-02-2019 at 07:07.

Senior Member
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ή ιωση..Ρε παιδια ποσοι απο σας αρρωστησατε φετος και αν ναι ποσες φορες;;;
    Εγώ δεν έχω αρρωστήσει ακόμα. Αλλά εδώ και πολλά χρόνια περνάω όλες τις ιώσεις ελαφρά. Κάποιος πονόλαιμος, λίγη καταρροή ή βήχας. Τίποτα που να με κλείσει στο σπίτι. Και είμαι σχεδόν καθημερινά εκτεθειμένος στα στοιχεία της φύσης, έστω και για 1-2 ώρες μόνο την ημέρα, από την κάψα του καλοκαιριού ως τη χιονοθύελλα. Ίσως να είναι το αποτέλεσμα συνδυασμού τύχης και φυσικής αντοχής. Αυτό που κόντεψε μια φορά να με ρημάξει ήταν ο στρεπτόκοκκος, που δεν είναι ίωση βέβαια. Οι δυνατές ιώσεις που περνούσα μικρός (στο στρατό ήταν η τελευταία) ήταν σαν παιδική χαρά μπροστά του.

Εγω δευτερη φορα σημερα,
    Σου εύχομαι περαστικά.

τι κωλοκαιρος ειναι αυτος!!
    Μια χαρά μου φαίνεται. Πού είναι το πρόβλημα;

Senior Member
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Εγώ δεν έχω αρρωστήσει ακόμα. Αλλά εδώ και πολλά χρόνια περνάω όλες τις ιώσεις ελαφρά. Κάποιος πονόλαιμος, λίγη καταρροή ή βήχας. Τίποτα που να με κλείσει στο σπίτι. Και είμαι σχεδόν καθημερινά εκτεθειμένος στα στοιχεία της φύσης, έστω και για 1-2 ώρες μόνο την ημέρα, από την κάψα του καλοκαιριού ως τη χιονοθύελλα. Ίσως να είναι το αποτέλεσμα συνδυασμού τύχης και φυσικής αντοχής. Αυτό που κόντεψε μια φορά να με ρημάξει ήταν ο στρεπτόκοκκος, που δεν είναι ίωση βέβαια. Οι δυνατές ιώσεις που περνούσα μικρός (στο στρατό ήταν η τελευταία) ήταν σαν παιδική χαρά μπροστά του.

Σου εύχομαι περαστικά.

Μια χαρά μου φαίνεται. Πού είναι το πρόβλημα;
    Ευχαριστω για τα περαστικα. Ο καιρος φετος ειναι χαλια, 90% βροχες για να μην πω παραπανω και κρυο και 10% ηλιος. Που το ειδες το μια χαρα;

Senior Member
    Ευχαριστω για τα περαστικα.
    Ελπίζω να είσαι καλά πλέον.

Ο καιρος φετος ειναι χαλια, 90% βροχες για να μην πω παραπανω και κρυο και 10% ηλιος. Που το ειδες το μια χαρα;
    Σ' αυτό ακριβώς που μόλις έγραψες. Μου αρέσει η συννεφιά, ο μουντός καιρός, οι βροχές, τα χιόνια. Ειδικά όταν τα δέντρα φορέσουν την πολύχρωμη φθινοπωρινή φορεσιά τους, αλλά και το χειμώνα που στέκονται εκεί απογυμνωμένα και μελαγχολικά.