Escitalopram και παρενέργειες. - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 100 of 100
  1. #91
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by babis257 View Post
    Φιλε Chris,
    Είναι λογικές οι παρενέργειες που έχεις. Πρέπει να κανείς υπομονή και σε ένα μήνα θα εξαφανιστούν με τι δόση εισόδου σε έχει;
    Ότι θες ρωτά τα έχω περάσει όλα από παρενέργειες. Είμαι στον 5ο μήνα τώρα
    Μπαμπη καλησπερα, υποφερω και εγω απο διαταραχη αγχους και κρισεις πανικου. Θα ηθελα να μου πεις τις παρενεργειες που ειχες απο cipralex. Εγω το ξεκινησα 2 μερες τωρα εχω βαρυ κεφαλι και ως επι το πλειστον νιωθω κουρασμενη πολυ και εγω εντονο σφιξιμο στο στηθος απο αγχος αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν το αγχος ειναι απο το χαπι η απτην διαταραχη.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Καλησπέρα Κίρκη,

    Οι παρενέργειες μπορεί να είναι από καμία έως πολλές διότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Υπάρχουν οι παρενέργειες εισόδου φαρμάκου όπου διαρκούν συνήθως 30 μέρες. Αυτές μπορεί να είναι ζάλη, αστάθεια, πονοκέφαλος, μειωμένη ενέργεια, μειωμένη λίμπιντο, ανορεξία,.... μπορεί να έχεις ένα από αυτά μπορεί όλα μπορεί και κανένα. Όπως και να έχει θέλει αρκετή υπομονή. Και γενικά να προσπαθείς να μη σε καταβάλουν τα συμπτώματα. Θέλω να πω ότι εάν νοιωθεις ότι δεν έχεις όρεξη να βγεις έξω, πίεσεσου και βγες... εγώ έτσι έκανα και μόνο σε καλό μου βγήκε.
    Επίσης κάτι που θα πρέπει να προσαρμόσεις το προγραμμα σου είναι η άσκηση. Δε ξέρω τι σχέση έχεις με τη γυμναστική αλλά και καθόλου να μην έχεις, βρες χρόνο τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα να κανείς κάτι, έστω και περπάτημα.θα σε βοηθήσει παρά πολύ!
    Ποσό είσαι ;

  3. #93
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by babis257 View Post
    Καλησπέρα

    Οι παρενέργειες μπορεί να είναι από καμία έως πολλές διότι ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Υπάρχουν οι παρενέργειες εισόδου φαρμάκου όπου διαρκούν συνήθως 30 μέρες. Αυτές μπορεί να είναι ζάλη, αστάθεια, πονοκέφαλος, μειωμένη ενέργεια, μειωμένη λίμπιντο, ανορεξία,.... μπορεί να έχεις ένα από αυτά μπορεί όλα μπορεί και κανένα. Όπως και να έχει θέλει αρκετή υπομονή. Και γενικά να προσπαθείς να μη σε καταβάλουν τα συμπτώματα. Θέλω να πω ότι εάν νοιωθεις ότι δεν έχεις όρεξη να βγεις έξω, πίεσεσου και βγες... εγώ έτσι έκανα και μόνο σε καλό μου βγήκε.
    Επίσης κάτι που θα πρέπει να προσαρμόσεις το προγραμμα σου είναι η άσκηση. Δε ξέρω τι σχέση έχεις με τη γυμναστική αλλά και καθόλου να μην έχεις, βρες χρόνο τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα να κανείς κάτι, έστω και περπάτημα.θα σε βοηθήσει παρά πολύ!
    Ποσό είσαι ;
    Κίρκη,
    Κανω γυμναστικη μου αρεσει.. Απλα τον τελευταιο καιρο με εχει καταβαλει η μαλακια αυτη και δεν προσεχω τον εαυτο μου καθολου δεν τρωω καλα δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα δεν μπορω να κοιμηθω νορμαλ ολα εχουν διαταραχθει.. Ειμαι 28

  4. #94
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    Επισης εχω κ τρελλους πονοκεφαλους καθε μερα

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Απλά πρέπει να κάνεις υπομονή!

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    [QUOTE=babis257;1041188]Απλά πρέπει να κάνεις υπομονή![/QUOTE
    Υπομονη βεβαια, και εστω κσι δυσκολα πιστη στον εαυτο μας. Οτι ειμαστε κατι περισσοτερο απο ολα αυτο που μας τραβαει κατω.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Ο πονοκέφαλος που έχεις περνάει με τα κλασικά παυσίπονα;

  8. #98
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by babis257 View Post
    Ο πονοκέφαλος που έχεις περνάει με τα κλασικά παυσίπονα;
    Δεν εχω παρει τιποτα απο παυσιπονα. Δεν διαρκουν πολυ συνηθως ημικρανιες εχω κ σουβλιες. Γιαυτο δεν εχω καταφυγει σε καποιο παυσιπονο. Οι πονοκεφαλοι ειναι συμπτωμα του φαρμακου η της διαταραχης τελικα?

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    182
    Συνήθως του φαρμάκου αλλά μπορεί ναείναι και από τα δυο...
    πως είσαι σήμερα;

  10. #100
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by babis257 View Post
    Συνήθως του φαρμάκου αλλά μπορεί ναείναι και από τα δυο...
    πως είσαι σήμερα;
    Γενικα τις τελευταιες μερες παω αρκετα καλα μπορω να πω. Ελεγχω σε αρκετο βαθμο το αγχος μου και δεν με καταβαλει ο ιδιος πανικος που με κατεβαλε πριν. Λες να φταιει κ το χαπι σε αυτο?

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. entact παρενεργειες
    By pana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 05-10-2018, 15:30
  2. Φάρμακα και παρενέργειες
    By hollyman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-06-2017, 13:16
  3. Παρενέργειες!!!
    By fratello in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2013, 13:07
  4. Παρενέργειες ή όχι;
    By Venidos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2013, 03:46
  5. παρενέργειες άγχους
    By Nickbin in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 10-10-2010, 01:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •