Βραδυκαρδία - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 256 to 267 of 267
  1. #256
    Quote Originally Posted by Geo12 View Post
    Σπανια , με ειχε πιάσει, προ 1-2 ετών. Μπορεί να ειναι και απο ιωση. Οχι απο κούραση. Γενικά ειναι ενοχλητική, αλλα αν ο γιατρος λεει οτι δεν ειναι κατι επικυνδυνο , μην ασχολησε περισσότερο.
    Λες να τον τσιμπησαμε τον ιό;;

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,672
    Εγω τον εχω κ τον προσεχω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #258
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω τον εχω κ τον προσεχω
    Περαστικά σου! Να αναρρώσεις ταχέως ευχομαι!

  4. #259
    Antonis8
    Guest
    Εμένα έχει πιασει και 39 χολτερ και μάλιστα όσο ήμουν ξυπνιος. Και πριν την ορθοστατικη,καθιστός είχα 42 παλμους. Αυτό ηταν το φυσιολογικό μου. Αν δεν έχεις συμπτωματα,τυπου σφιξιμο στο στήθος, ζάλη,λιποθυμια, δεν ανησυχεί τους γιατρούς. Ενα τεστ κοπωσεως ίσως κάνε καποια στιγμή,αν δεν έκανες.

    Η πιεση σου πώς είναι; Εγώ είχα και χαμηλή πιεση, πχ 42 παλμους, πιεση 70/45,τρελες μετρήσεις. Και τώρα πεφτουν ακόμα,καποιες φορές στους 47 ξυπνιος,αλλά μονο βράδυ πλεον,όταν είμαι ξαπλωμενος. Καλύτερα βραδυκαρδια παρα ταχυκαρδία. Απινιδωτη σκέφτονται μόνο όταν πεφτουν κάτω των 40 οι παλμοι και υπαρχουν συγκοπτικα επισοδεια.

  5. #260
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εμένα έχει πιασει και 39 χολτερ και μάλιστα όσο ήμουν ξυπνιος. Και πριν την ορθοστατικη,καθιστός είχα 42 παλμους. Αυτό ηταν το φυσιολογικό μου. Αν δεν έχεις συμπτωματα,τυπου σφιξιμο στο στήθος, ζάλη,λιποθυμια, δεν ανησυχεί τους γιατρούς. Ενα τεστ κοπωσεως ίσως κάνε καποια στιγμή,αν δεν έκανες.

    Η πιεση σου πώς είναι; Εγώ είχα και χαμηλή πιεση, πχ 42 παλμους, πιεση 70/45,τρελες μετρήσεις. Και τώρα πεφτουν ακόμα,καποιες φορές στους 47 ξυπνιος,αλλά μονο βράδυ πλεον,όταν είμαι ξαπλωμενος. Καλύτερα βραδυκαρδια παρα ταχυκαρδία. Απινιδωτη σκέφτονται μόνο όταν πεφτουν κάτω των 40 οι παλμοι και υπαρχουν συγκοπτικα επισοδεια.
    Αντώνη μου σε ευχαριστώ πολύ Μου δίνεις δύναμη. Και η δική μου Πίεση είναι χαμηλή όχι τόσο πολύ όσο η δική σου βέβαια αλλά συγκαταλέγομαι και εγώ στους υποτασικούς. Πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό αλλά και μόνο στην ιδέα ότι πέφτουν Τόσο πολύ οι παλμοί νομίζεις ότι θα σταματήσει η καρδιά σου ή ότι έχεις δύσπνοια Πού οφείλεται σε αυτό.

  6. #261
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    21
    Παιδιά έχω γράψει σε παλιότερα ποστ .
    Τα είχα ξεπεράσει οκά αυτά μέχρι που με ξανά έπιασαν . Βραδυκαρδια, έκτακτες συστολές, χαμηλή πίεση , ζάλη , τάσεις λιποθυμίας.
    Πέρσι είχα κάνει τα πάντα από εξετάσεις και όλα κομπλέ .
    Όλα προέρχονται απ ότι μου λένε από το άγχος .
    Όταν με πιάνουν έκτακτες και βραδυκαρδια παίρνω μισό ζαναξ και ψυλο συνέρχομαι .
    Μετά κοιμάμαι και ξυπνάω κομπλέ !
    Οποίος θελει να μιλήσουμε και μεσετζερ που έχουμε παρόμοια συμπτώματα θα με βοηθούσε !

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikosnt View Post
    Παιδιά έχω γράψει σε παλιότερα ποστ .
    Τα είχα ξεπεράσει οκά αυτά μέχρι που με ξανά έπιασαν . Βραδυκαρδια, έκτακτες συστολές, χαμηλή πίεση , ζάλη , τάσεις λιποθυμίας.
    Πέρσι είχα κάνει τα πάντα από εξετάσεις και όλα κομπλέ .
    Όλα προέρχονται απ ότι μου λένε από το άγχος .
    Όταν με πιάνουν έκτακτες και βραδυκαρδια παίρνω μισό ζαναξ και ψυλο συνέρχομαι .
    Μετά κοιμάμαι και ξυπνάω κομπλέ !
    Οποίος θελει να μιλήσουμε και μεσετζερ που έχουμε παρόμοια συμπτώματα θα με βοηθούσε !
    Τι μετρησεις;Εγω ειχα ακομα και 39 ξυπνιος σε χολτερ. Πιεση πολλρες φορες 75/45.

    Το ζαναξ ριχνει και την πιεση και τους παλμους, αν εχεις πολυ χαμηλη πιεση δεν ενδεικνυται τοσο.

    Και μενα ολα αγχος μου ελεγαν (ειμαι ο θεματοθετης) μεχρι που διαγνωστηκα με pots (που κανει και βραδυκαρδια ενιοτε) Τωρα παιρνω φαρμακο και ειμαι καλυτερα αλλα με ενοχλει ακομα καποιες φορες το αισθημα παλμων.

  8. #263
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    21
    Τι να σου πω εμένα το ζαναξ μόνο όταν μου ανεβαίνει η πίεση μου τη ρίχνει .
    Όταν είναι ήδη χαμηλή δεν την επειρεαζει .
    Αν θες και μπορείς να μου στείλει στο μεσετζερ για ποιο άμεσα .
    Όνομα Facebook / messenger : Nikos Epirote

  9. #264
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by nikosnt View Post
    Τι να σου πω εμένα το ζαναξ μόνο όταν μου ανεβαίνει η πίεση μου τη ρίχνει .
    Όταν είναι ήδη χαμηλή δεν την επειρεαζει .
    Αν θες και μπορείς να μου στείλει στο μεσετζερ για ποιο άμεσα .
    Όνομα Facebook / messenger : Nikos Epirote
    Οκ μπορει να στειλω μετα να τα πουμε. Αλλα αν δεν πεφτεις κατω απο 45 παλμους δεν ειναι τιποτα.

  10. #265
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    21
    Να σαι καλά .
    Όποτε θες και αν θες στείλει .
    Μέχρι 40 και στον ύπνο το χολτερ 39 (πέρσι που είχα βάλει)
    Αρκετούτσικες αρρυθμίες αλλά με πολύ μικρή διακοπή που δεν συντρέχει λόγος ανυσηχιας όπως μ είπαν

  11. #266
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Εμένα έχει πιασει και 39 χολτερ και μάλιστα όσο ήμουν ξυπνιος. Και πριν την ορθοστατικη,καθιστός είχα 42 παλμους. Αυτό ηταν το φυσιολογικό μου. Αν δεν έχεις συμπτωματα,τυπου σφιξιμο στο στήθος, ζάλη,λιποθυμια, δεν ανησυχεί τους γιατρούς. Ενα τεστ κοπωσεως ίσως κάνε καποια στιγμή,αν δεν έκανες.

    Η πιεση σου πώς είναι; Εγώ είχα και χαμηλή πιεση, πχ 42 παλμους, πιεση 70/45,τρελες μετρήσεις. Και τώρα πεφτουν ακόμα,καποιες φορές στους 47 ξυπνιος,αλλά μονο βράδυ πλεον,όταν είμαι ξαπλωμενος. Καλύτερα βραδυκαρδια παρα ταχυκαρδία. Απινιδωτη σκέφτονται μόνο όταν πεφτουν κάτω των 40 οι παλμοι και υπαρχουν συγκοπτικα επισοδεια.
    Αντώνη αν είσαι ακόμα ενεργός στο φόρουμ στείλε μου ένα μήνυμα διότι από τα ποστ σου είναι σαν να περιγράφεις εμένα. Βιώνω σχεδόν τα ίδια με σένα.

  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by tolis92 View Post
    Αντώνη αν είσαι ακόμα ενεργός στο φόρουμ στείλε μου ένα μήνυμα διότι από τα ποστ σου είναι σαν να περιγράφεις εμένα. Βιώνω σχεδόν τα ίδια με σένα.
    Για μήνυμα πρεπει να έχεις συμπληρώσει καποιον αριθμό ποστ, άρα αν θες γραψε εδώ.

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718

Similar Threads

  1. Βραδυκαρδία το βράδυ όταν ξαπλώνω
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-2017, 15:42
  2. Έκτακτες συστολές/Βραδυκαρδία
    By Inked in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 23-12-2013, 16:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •