Εκτακτες συστολές!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    36
    Καλησπέρα και από μένα έχω αγχώδη διαταραχή δυόμιση χρόνια ενΑ βράδυ ξαφνικά μέσα στον ύπνο μου πετάχτηκα με έκτακτη συστολή δεν πολύ έδωσα σημασία το πρωί που ξύπνησα και για έναν μήνα είχα συνεχεια δεν σταματούσαν ποτέ πήγαινα δουλειά όταν δούλευα λιγόστευαν όταν έκανα διάλειμμα χειροτέρευαν την μέρα που έβαλα χολντερ σταματούσαν!και ένα πρωί ξύπνησα και είχαν φύγει!τώρα έχω πολύ λίγες είναι ΑΝΧΟΣ!δυστυχώς ρε παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας εδώ μέσα να πει ωραία νιώθω ότι έρχεται ο θάνατος όταν παθαίνουμε χάλια ας έρθει χεστηκα?γιατί τελικά όλο το πρόβλημα σε ότι παθαίνουμε είναι ότι φοβόμαστε ότι πεθαινουνε.εχω αρχίσει να το δουλεύω έτσι και νομίζω ότι πιάνει.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ένα, όταν πάτε στα επείγοντα νοσοκομείου μη περιμενετε να σας κάνουνε τίποτα αν δεν εχετε εμφραγμα εδω παει ο κόσμος και τον αφήνουν να πεθανει, πέρα από το καρδιογραφημα που ειναι υποχρεωμενοι να σας κανουν μετα δεν ασχολουνται καν με εσας σα στελνουν στους ψυχιατρους και γελανε χωρις να σας εχουν κανει καν πληρει ελεγχο. Δεύτερον τα ψυχοφάρμακα όταν τα αρχίζεις και όταν τα κόβεις επηρεάζουν όπως το μυάλο και τη καρδιά, μπράβο στο Κώστα συγχαρητήρια που το αναδεικνύει. Κάντε τις εξετάσεις όλες τις εξετάσεις και μετα ενδιαφερθειτε πως θα ειστε υγιεις και οχι πως να λυσετε ενα προβλημα που δεν εχετε. Η καρδιά αντιδρά αν δε είστε χαλαροι και αναπνεεται σωστα και αν για καποιον λογο αγχώνεσται. Απλα πράγματα, πατε σε ενα γιατρο που μπορει να σας μιλησει παρτε ενα χαρτι ενα στυλο και γραψτε την απάντηση στην ερωτηση γιατι η καρδια δεν χτυπαει σα ρολοι με σταθερο ρυθμο και ενα τεμπο και πως μπορω να φτασω κοντα σε αυτό. Απλα πραγματα έχετε σκαλωσει η εχουμε ολους τους καρδιοπαθεις εδω μέσα. Εγω είμαι χαλια για αλλους λόγους και βλεπω τι γραφεται και με πιανει τρελα με εσας. Καταιγίδα επιασε μόλις σε είδα, καταιγιδα στο μυαλό στη καρδιά και στη ψυχή. Δεν είναι τυχαίο που το άσμα λεει οταν σε είδα με επιασε καταιγιδα στη καρδιά. Αυτο παθενεται και σεις. Φατε σωστα αθληθειται κάντε και τις εξετασεις σας μαθετε να στε χαλαροι να αναπνετε σωστα και μετα ζηστε η καρδια θα χτυπαει για χρονια. ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ
    https://m.youtube.com/watch?v=9QILAe4QhtQ

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Μπορεις να στειλεις καποιο απο αυτα τα σαιτ? Δεν το εχω ξανακουσει αλλα εμενα ξεκινησαν αφου ξεκινησα τα αντικαταθλιτικα...
    Γειά σου,
    Αν ξέρεις καλά αγγλικά, ρίξε πρώτα μια ματιά στο site survivingantidepressants.org
    Και στην αναζήτηση βάλε heart palpitations.
    Νομίζω ότι θα βρεις πολλούς συμπασχοντες από αυτό το σύμπτωμα και πως το αντιμετωπίζουν, εφ όσον δεν είναι παθολογικο.
    Για αλλά ιατρικά sites δεν έχω συγκρατήσει κάποιο, γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια, τα είχα όμως βρει στο Google κλικαροντας heart palpitations.
    Είχα βέβαια τις βασικές γνώσεις για να απορρίπτω οποιο δεν είχε κάποια επιστημονικά εχέγγυα, η με προβληματιζαν οι σχετικές αναφορές τους. Από ότι μπορώ να θυμηθώ,
    στο site της Μayo Clinic και του αγγλικού NHS στην αναζήτηση anxiety και heart palpitations, θα βρεις νομίζω χρήσιμες πληροφορίες.
    Καλή συνέχεια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Γειά σου,
    Αν ξέρεις καλά αγγλικά, ρίξε πρώτα μια ματιά στο site survivingantidepressants.org
    Και στην αναζήτηση βάλε heart palpitations.
    Νομίζω ότι θα βρεις πολλούς συμπασχοντες από αυτό το σύμπτωμα και πως το αντιμετωπίζουν, εφ όσον δεν είναι παθολογικο.
    Για αλλά ιατρικά sites δεν έχω συγκρατήσει κάποιο, γιατί έχουν περάσει αρκετά χρόνια, τα είχα όμως βρει στο Google κλικαροντας heart palpitations.
    Είχα βέβαια τις βασικές γνώσεις για να απορρίπτω οποιο δεν είχε κάποια επιστημονικά εχέγγυα, η με προβληματιζαν οι σχετικές αναφορές τους. Από ότι μπορώ να θυμηθώ,
    στο site της Μayo Clinic και του αγγλικού NHS στην αναζήτηση anxiety και heart palpitations, θα βρεις νομίζω χρήσιμες πληροφορίες.
    Καλή συνέχεια
    Ναι ναι ξερω σε ευχαριστω <3

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Εδω και αρκετό καιρο βιώνω τα ίδια και χειρότερα. Όχι μονο έκτακτες αλλα πραγματικά πιστεύω πως εχω τα πάντα με την καρδιά μου. Έντονες ταχυπαλμίες που με φτάσανε σε σημείο δυο φορές να καλέσω ασθενοφόρο, τσιμπήματα σε στήθος πλάτη και πόνοι, μούδιασμα στο αριστερό χέρι και στο σαγονι αριστερά, έντονη κόπωση και ενα πολυ μεγάλο βάρος στο στήθος που δεν μπορεις να κουνηθεις και φυσικά οι έκτακτες. Αλλα που βιώνω ειναι οτι κοκκινιζω πολυ εύκολα ανεβάζω και θερμοκρασία κτλ κτλ γενικά τα εχω ολα όπως βλέπετε. Το κακό με μενα ειναι οτι διαβάζω στο ιντερνετ και βγαίνουν συμπτώματα εμφράγματος και αυτο ειναι που με αγχώνει πολυ περισσότερο. Ακομα και τωρα εχω μούδιασμα στο σαγονι και στο αριστερό χέρι που και που τσιμπήματα και γενικά παει ετσι η δουλεια. Ειμαι και εγω σε πολυ δύσκολη φάση παρόλο που εχω παει στο γιατρο. Τωρα έκλεισα ραντεβού για υπέρηχο και τεστ κοπώσεως για να μου φύγει τελείως η ιδέα. Απλώς ο γιατρος μου ειπε πως τοσο καιρο που τα παθαίνω αν ήταν κατι θα φαινόταν! Γιαυτο και εγω προσπαθώ να ηρεμήσω με κάποιον τροπο και να λεω στον εαυτό μου οτι δεν ειναι κατι. Ειναι πολυ δύσκολο το ξερω αλλα πρέπει να το παλέψουμε γιατι αλλιώς δεν θα μπορέσουμε να ζήσουμε!!
    Θερμοκρασια και εγω ανεβαζω, ειναι λες και βραζει εσωτερικα το αιμα και το θερμομνετρο δειχνει δεκατα και ανεβαζω και πιεση αρκετα υψηλη για την ηλικια μου...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Θερμοκρασια και εγω ανεβαζω, ειναι λες και βραζει εσωτερικα το αιμα και το θερμομνετρο δειχνει δεκατα και ανεβαζω και πιεση αρκετα υψηλη για την ηλικια μου...
    Αυτο ακριβώς.. στα καλα καθούμενα η για κατι απλο ανεβάζω παλμούς κοκκινιζω και ανεβάζω και πίεση υψηλή αλλα μονο εμει η την ωρα. Γενικά η πίεση μου ειναι κανονική προς χαμηλή όμως. Εχω παρατηρήσει τον εαυτό μου όμως να ανεβάζει πολυ Αποτωμα πίεση σε ανυσιχητικο σημείο αλλα κάποιες φορές αυτο ειναι λογικό Ειδικα αν εισαι νευριασμένος η φοβισμένος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αυτο ακριβώς.. στα καλα καθούμενα η για κατι απλο ανεβάζω παλμούς κοκκινιζω και ανεβάζω και πίεση υψηλή αλλα μονο εμει η την ωρα. Γενικά η πίεση μου ειναι κανονική προς χαμηλή όμως. Εχω παρατηρήσει τον εαυτό μου όμως να ανεβάζει πολυ Αποτωμα πίεση σε ανυσιχητικο σημείο αλλα κάποιες φορές αυτο ειναι λογικό Ειδικα αν εισαι νευριασμένος η φοβισμένος.
    Καλα και εμενα γενικα σε κανονικα επιπεδα ειναι απλα απαξ και γινει κατι και αγχωθω εστω και λιγο ανεβαζω επικυνδυνα υψηλη πιεση και στο νοσοκομειο λογω του νεαρου της ηλικιας μου απλα με διωχνουν ενω κανονικα πρπεπει να περιμενουν να κατεβει...Νομιζω πλεον το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν. Μονο στο εξωτερικο στο νοσοκομειο η αντιμετωπιση ηταν αυτη που επρπε να ειναι δυστυχως στην Ελλαδα φευγεις περισσοτερο αρρωστος μετα απο καθε επισκεψη.

  8. #23
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Καλα και εμενα γενικα σε κανονικα επιπεδα ειναι απλα απαξ και γινει κατι και αγχωθω εστω και λιγο ανεβαζω επικυνδυνα υψηλη πιεση και στο νοσοκομειο λογω του νεαρου της ηλικιας μου απλα με διωχνουν ενω κανονικα πρπεπει να περιμενουν να κατεβει...Νομιζω πλεον το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν. Μονο στο εξωτερικο στο νοσοκομειο η αντιμετωπιση ηταν αυτη που επρπε να ειναι δυστυχως στην Ελλαδα φευγεις περισσοτερο αρρωστος μετα απο καθε επισκεψη.


    Πόση πίεση ανεβάζεις; Όταν είσαι ήρεμη σε τι επίπεδα είναι;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Πόση πίεση ανεβάζεις; Όταν είσαι ήρεμη σε τι επίπεδα είναι;
    οταν ειμαι ηρεμη εκει γυρω στο 120 οταν αγχωνομαι ανεβαινει και 180

  10. #25
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    οταν ειμαι ηρεμη εκει γυρω στο 120 οταν αγχωνομαι ανεβαινει και 180


    Αν είσαι σε κατάσταση πανικού εκείνη την ώρα είναι δικαιολογημένο να σου ανέβει κάπως η πίεση νομίζω. Εμένα βέβαια συνήθως μου συμβαίνει το αντίθετο, μου πέφτει αρκετά δηλαδή, δεν ξέρω πώς γίνεται.

    Να ξέρεις πάντως πως αν έχεις πιεσόμετρο, καλό είναι να κάνεις τρεις μετρήσεις στη σειρά για να βγάλεις ένα μέσο όρο, εμένα μου έχει τύχει να την μετρήσει μετά από ένα λεπτό και να βγάλει διαφορετικό αποτέλεσμα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Αν είσαι σε κατάσταση πανικού εκείνη την ώρα είναι δικαιολογημένο να σου ανέβει κάπως η πίεση νομίζω. Εμένα βέβαια συνήθως μου συμβαίνει το αντίθετο, μου πέφτει αρκετά δηλαδή, δεν ξέρω πώς γίνεται.

    Να ξέρεις πάντως πως αν έχεις πιεσόμετρο, καλό είναι να κάνεις τρεις μετρήσεις στη σειρά για να βγάλεις ένα μέσο όρο, εμένα μου έχει τύχει να την μετρήσει μετά από ένα λεπτό και να βγάλει διαφορετικό αποτέλεσμα.
    Ειναι δυνητικα επικινδυνη η τοσο υψηλη πιεση και αγχωνομαι...ποσο πεφτει δηλαδη? δεν εχω οτι μου βγαζουν καθε φορα γιατροι και νοσοκομοι

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Elenas View Post
    Καλα και εμενα γενικα σε κανονικα επιπεδα ειναι απλα απαξ και γινει κατι και αγχωθω εστω και λιγο ανεβαζω επικυνδυνα υψηλη πιεση και στο νοσοκομειο λογω του νεαρου της ηλικιας μου απλα με διωχνουν ενω κανονικα πρπεπει να περιμενουν να κατεβει...Νομιζω πλεον το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν. Μονο στο εξωτερικο στο νοσοκομειο η αντιμετωπιση ηταν αυτη που επρπε να ειναι δυστυχως στην Ελλαδα φευγεις περισσοτερο αρρωστος μετα απο καθε επισκεψη.
    Έλενα και σε εμένα το ίδιο γίνεται μη νομίζεις. Ακούνε 23 χρόνων και αμέσως λένε δεν εχεις τιποτα και όσες φορές έτυχε να παω στα επείγοντα ήταν πάντα το ίδιο νοσοκομείο απλά με διαφορετικούς γιατρούς την κάθε φορα. Την πρώτη φορα που πηγα ο γιατρος ήταν πολυ καλός και πρόθυμος να βοηθήσει αλλα τις άλλες φορές απλά κάνανε καρδιογράφημα μετα μου πήρανε αίμα και μια ακτίνα θώρακα και αυτο ήταν! Εμένα να φανταστείς η πίεση μου ειναι νορμαλ προς χαμηλή αλλα με το παραμικρό ανεβαίνει Αποτωμα και κοκκινιζω φουλ στο πρόσωπο το κούτελο κτλ. Να σου δωσω ενα παράδειγμα είχα παει στον λογιστή μου και είχε κοσμο και περίμενα στον καναπέ, είχε αρκετή ζέστη μεσα και είχα κοκκινίσει λιγο απο τη ζέστη.. μολις με φώναξε να Παω στο γραφείο είχα μια ταχυπαλμία και ενα τοσο δυνατό χτυπο οου νόμιζα θα βγει η καρδιά μου, και σκέψου δεν ήταν κατι σημαντικό ούτε για να αγχωθώ απλά ενα χαρτί υπόθεση ήταν. Πραγματικά κοκκινισα τοσο πολυ που τα μάτια μου θόλωσαν δάκρυσαν και όταν μπήκα στο αμάξι κατάλαβα πως είχα πριστει και λιγο κάτω απο τα μάτια. Καρφί τρέχω σπιτι μετράω την πίεση μου μετα απο αρκετή ωρα 14 και σχεδόν 15 αλλα αυτο ήταν Αφου είχα ηρεμήσει.. είχα φτάσει σε σημείο να περιμένω στην ουρα στο ΑΤΜ και να με πιάνει ταχυπαλμία σε σημείο που να μη μπορώ να περπατήσω. Και το αλλο που με χαλάει πολυ ειναι οτι πριν βγω απο το σπιτι εχω ταχυπαλμία με πιάνει μερικές φορές ενα τρελό πράγμα και μετα όταν βγαίνω εξω η θα χειροτερέψει η θα ελαττωθεί σιγα σιγα.. αυτο με χαλάει πολυ και στη δουλεια μου επειδή δουλεύω νύχτα σε μπουζούκια παίζω πνευστό όργανο και δεν μπορώ σε κάποιες φασεις να φυσιξω. Πραγματικά ειναι οτι χειρότερο να σε πιασει σε σημείο που δεν μπορείς να κανεις κατι! Και
    Σε οτι αφορά αυτο που είπες με την εμπιστοσύνη εχεις δίκιο και εγω δεν εχω εμπιστοσύνη μονο στο εξωτερικό. Οι γονείς μου πήγαν Γερμανία και ολη η οικογένεια και εκει τους βρήκαν πολλα που εδω πχ τους έλεγαν δεν ειναι τιποτα. Συγκεκριμένα δυσανεξία στη λακτόζη η μάνα μου και ο αδερφός μου στη γλουτενη. Ποσα χρόνια πονούσε η μάνα μου το στομάχι της και της έλεγαν εδω οτι ειναι απο το άγχος. Ετσι και εμένα όταν μου λένε ειναι απο το άγχος δεν μπορώ να το πιστέψω και γιαυτο ψάχνω περισσότερο το θέμα. Ειδικα με αυτα που γίνονται στις μερες μας με επειρεαζουν ακομη περισσότερο!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Έλενα και σε εμένα το ίδιο γίνεται μη νομίζεις. Ακούνε 23 χρόνων και αμέσως λένε δεν εχεις τιποτα και όσες φορές έτυχε να παω στα επείγοντα ήταν πάντα το ίδιο νοσοκομείο απλά με διαφορετικούς γιατρούς την κάθε φορα. Την πρώτη φορα που πηγα ο γιατρος ήταν πολυ καλός και πρόθυμος να βοηθήσει αλλα τις άλλες φορές απλά κάνανε καρδιογράφημα μετα μου πήρανε αίμα και μια ακτίνα θώρακα και αυτο ήταν! Εμένα να φανταστείς η πίεση μου ειναι νορμαλ προς χαμηλή αλλα με το παραμικρό ανεβαίνει Αποτωμα και κοκκινιζω φουλ στο πρόσωπο το κούτελο κτλ. Να σου δωσω ενα παράδειγμα είχα παει στον λογιστή μου και είχε κοσμο και περίμενα στον καναπέ, είχε αρκετή ζέστη μεσα και είχα κοκκινίσει λιγο απο τη ζέστη.. μολις με φώναξε να Παω στο γραφείο είχα μια ταχυπαλμία και ενα τοσο δυνατό χτυπο οου νόμιζα θα βγει η καρδιά μου, και σκέψου δεν ήταν κατι σημαντικό ούτε για να αγχωθώ απλά ενα χαρτί υπόθεση ήταν. Πραγματικά κοκκινισα τοσο πολυ που τα μάτια μου θόλωσαν δάκρυσαν και όταν μπήκα στο αμάξι κατάλαβα πως είχα πριστει και λιγο κάτω απο τα μάτια. Καρφί τρέχω σπιτι μετράω την πίεση μου μετα απο αρκετή ωρα 14 και σχεδόν 15 αλλα αυτο ήταν Αφου είχα ηρεμήσει.. είχα φτάσει σε σημείο να περιμένω στην ουρα στο ΑΤΜ και να με πιάνει ταχυπαλμία σε σημείο που να μη μπορώ να περπατήσω. Και το αλλο που με χαλάει πολυ ειναι οτι πριν βγω απο το σπιτι εχω ταχυπαλμία με πιάνει μερικές φορές ενα τρελό πράγμα και μετα όταν βγαίνω εξω η θα χειροτερέψει η θα ελαττωθεί σιγα σιγα.. αυτο με χαλάει πολυ και στη δουλεια μου επειδή δουλεύω νύχτα σε μπουζούκια παίζω πνευστό όργανο και δεν μπορώ σε κάποιες φασεις να φυσιξω. Πραγματικά ειναι οτι χειρότερο να σε πιασει σε σημείο που δεν μπορείς να κανεις κατι! Και
    Σε οτι αφορά αυτο που είπες με την εμπιστοσύνη εχεις δίκιο και εγω δεν εχω εμπιστοσύνη μονο στο εξωτερικό. Οι γονείς μου πήγαν Γερμανία και ολη η οικογένεια και εκει τους βρήκαν πολλα που εδω πχ τους έλεγαν δεν ειναι τιποτα. Συγκεκριμένα δυσανεξία στη λακτόζη η μάνα μου και ο αδερφός μου στη γλουτενη. Ποσα χρόνια πονούσε η μάνα μου το στομάχι της και της έλεγαν εδω οτι ειναι απο το άγχος. Ετσι και εμένα όταν μου λένε ειναι απο το άγχος δεν μπορώ να το πιστέψω και γιαυτο ψάχνω περισσότερο το θέμα. Ειδικα με αυτα που γίνονται στις μερες μας με επειρεαζουν ακομη περισσότερο!
    Ψυχοθεραπεια κανεις? Εχεις καταληξει καπως στο τι προκαλει αυτες τις κρισεις αγχους? Καπως ετσι ειμαι ολη μερα στην σχολη...στα προθυρα λιποθυμιας. Μηπως να πηγαινες και εσυ Γερμανια ? Εαν ειχα την δυνατοτητα θα πηγαινα εκει για εξετασεις παλι...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Για νομπελ ιατρικης φυσιολογιας ειστε εδω μεσα, βρειτε ενα σοβαρο γιατρο να σας τα εξηγησει να ξελαμπικαρετε. Μην περιμενεται με μια ειδικοτητα γιατρου να μάθετε τα παντα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    693
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Για νομπελ ιατρικης φυσιολογιας ειστε εδω μεσα, βρειτε ενα σοβαρο γιατρο να σας τα εξηγησει να ξελαμπικαρετε. Μην περιμενεται με μια ειδικοτητα γιατρου να μάθετε τα παντα.
    Βρε ματακια μου σε φορουμ για τις φοβιες εισαι...εαν ηταν τοσο απλο να τις αποβαλλουμε και να πιστεψουμε οτι δεν εχουμε κατι δεν θα ημσασταν εδω να συζηταμε.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έκτακτες συστολές
    By Inked in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 21-05-2023, 10:09
  2. Εκτακτες συστολες
    By Gass1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 26-02-2019, 20:44
  3. Έκτακτες συστολες
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-12-2018, 18:53
  4. εκτακτες συστολες
    By george271185 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2014, 18:40
  5. εκτακτες συστολες
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 22-10-2012, 17:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •