Απελπισια; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    λαθος και ερωτας ειναι, απλα οταν καποιες συνθηκες στην ζωη μας γινωντε αρκετα οριακες, οταν καποια πραματα ζηταν αποφασεις αμεσες εκει πρεπει να σκεφτεις και να πραξεις με την προσωπικη σου ηθικη υποσταση! στην δικη μου περιπτωση λοιπον επειδη ο χρονος ηταν αρκετα πιεστηκος -εννοω οτι ολοι και ολα πιεζαν προς τον γαμο- επρεπε λοιπον να δρασω, σε αυτην λοιπον την φαση ο ερωτας ελεε οτι θα επρεπε να παραμηνω μαζι της, ομως ειδη ειχαν περασει καποια χρονια,και δεν με επερνε να το ζω αλλο αυτο το πανεμορφο ονειρο! και για να παραμεινη ονειρο, για να μπορω σημερα να το εχω στην θυμηση μο ως ονειρο και να μην το κανω εφιαλτη! επρεπε να πραξω ετσι!
    Ο ερωτας ,δεν ειχε σχεση με την αποφαση που επρεπε να παρω!
    Α ενταξει τοτε.

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    7
    Νομιζω πως η συζητησε βγηκε λιγο εκτος θεματος.
    Επανερχομαι λοιπον,
    χτες γενικα περιοριστηκα σε φρουτα κ μεσημεριανο. Παρολαυτα, η ζυγαρια το πρωι με εδειξε ακριβως οπως χτες. Γιατι ομως εγω νιωθω να μπαινει πολυ πιο ανετα το παντελονι μου;
    Θα δουμε. .
    Λουλουδι πως πας;

  3. #33
    Τα αποτελέσματα ελενη μου δεν φαινονται τοσο γρήγορα. Πρέπει να συνεχισεις να τρως υγιεινα.και μη ξεχνάς να πίνεις πολύ νερό βοηθα πολύ. Και μάλιστα λένε ένα ποτήρι νερό πριν το φαγητο σου μειωνει την όρεξη.

  4. #34
    Ελένη μου!!! πολύ καλο αυτό! Μην κρίνεις απο τη ζυγαριά, μπορείς να κρίνεις και με μια μεζούρα, ή έτσι όπως λες απο ένα παντελόνι που ξαφνικά γίνεται πιο άνετο!!!
    Μπράβο σου συγχαρητήρια για το 1ο βήμα σου. Γενικά να ξέρεις αν μπορείς να τιθασεύσεις τον οργανισμό σου να μήν τρώει πολύ αργα το βράδυ και πάλι θα δεις αποτελέσματα.
    Συνέχισε σκεπτόμενη το ευχάριστο συναίσθημα της άνεσης στο παντελόνι σου!!
    Είμαστε δίπλα σου (νοητά)!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Eleni44 View Post
    Νομιζω πως η συζητησε βγηκε λιγο εκτος θεματος.
    Επανερχομαι λοιπον,
    χτες γενικα περιοριστηκα σε φρουτα κ μεσημεριανο. Παρολαυτα, η ζυγαρια το πρωι με εδειξε ακριβως οπως χτες. Γιατι ομως εγω νιωθω να μπαινει πολυ πιο ανετα το παντελονι μου;
    Θα δουμε. .
    Λουλουδι πως πας;
    Ελενη μου σημερα εγω πρεπει να φαγα 4000 θερμιδες, ξεσπασα. Εντωμεταξυ με τα χαπια που παιρνω πειναω σα λυκος, οσοι τα 'χουνε παρει ξερουνε..

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    7
    Kobo κ Αποστολια ευχαριστω για την στηριξη!
    Χτες αν κ βγηκα σε μερος με μπουφε εφαγα λιγο εως μετρια, οποτε ειμαι ικανοποιημενη.
    Απιστολια εχεις δικιο για το νερο , ξεχναω να πινω...
    Kobo αυτο με το βραδυνο το επιδιωκω συχνα γιατι με βοηθαει απιστευτα να κοιμηθω βαθια κ ποιοτικα, κατι που εχανα τον προηγουμενο καιρο.
    Παιδια ειναι πολυ βασικος ο καλος υπνος!
    Τελευταια προσπαθω εκει γυρω στις 7-8 να φαω κανενα αυγουλακι, εχω φαει πριν κ φρουτα και αφηνω το στομαχι μου ελαφρυ πριν πεσω για υπνο. Τεραστια διαφορα! Ακομα κ τα ονειρα που βλεπω ειναι πολυ πιο ζωντανα κ το πρωι ξυπναω ξεκουραστη!

    Λουλουδι βαλε τα φρουτα στη ζωη σου! Κ αν βαριεσαι να τα τρως παρε εναν αποχυμωτη - νομιζω αργης συνθλιψης λεγονται, οχι αυτοι με τις λεπιδες- κσι ριχνε μεσα ο,τι φρουτο σου αρεσει! Εγω αυτο κανω κ πραγματικα βλεπω αλλαγη στη διαθεση μου! Οταν βεβαια καταφερνω κ δεν κανω υπερφαγικο.. Με βοηθανε ομως πολυ τις τελευταιες μερες..
    Αν θελεις μπορω να σου πω πανω σ αυτο γιατι υπαρχει μια ολοκληρη θεωρια σχετικα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Βασικα τα υπερφαγικα πως τα κοβουμε ειναι το θεμα!! Αν και εγω τρωω πολυ κατα τη διαρκεια της ημερας και το βραδυ κανω ενα μικρο υπερφαγικο σχετικα 1000 θερμιδες περιπου!! Τι θα κανω δεν ξερω ειμαι σε απογνωση

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    7
    Δεν ξερω ποσο σε επηρεαζιυν τα φαρμακα...η αληθεια ειναι οτι υπερφαγικο κανω σε συχνοτητα περιπου 1 φορα την εβδομαδα κ μονο οταν ειμαι πολυ κουρασμενη, οποτε σε μενα ειναι θεμα αποτομης πτωσης της ινσουλινης νομιζω.

    Εδω κ λιγες μερες που εβαλα τους χυμους στην καθημερινοτητα μου νιωθω οτι και κουρασμενη οταν ειμαι πινω εναν χυμο κ νιωθω αυτοματως καλυτερα.
    Ομως δεν ξερω τι επιδραση εχουν τα φαρμακα που παιρνεις η αληθεια ειναι..

    Τουλαχιστον αν μπορεις μην κρατας στο σπιτι "επικινδυνα" τροφιμα, σοκολατες, πατατακια κ τετοια.
    Παλια κ εγω εκανα πολυ περισσοτερα υπερφαγικα κ ξεσπαγα σε αυτα που δυστυχως βρισκονταν στο ντουλαπι μου.
    Τωρα πια αν κανω θα ειναι με καποιο γλυκο ισως σπιτικο, με ξηρους καρπους η με φαγητο τουλαχιστον. Οχι οτι ειναι μεγαλη διαφορα αλλα πιστευω οτι ειναι ενα σκαλοπατι κ αυτο...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Βασικα κουρασμενη πολυ ειμαι καθε μερα!!!!!!!!! Σε σημειο που σημερα δεν αντεξα αλλο και δεν ηθελα να κανω τιποτα αλλα και παλι εκανα........ουτε μαμα να ημουνα..........τεσπα.........το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τα κοψω τα υπερφαγικα, σπανια παιρνω σοκολατες, μια φορα τη βδομαδα και αν, συνηθως κανω υπερφαγικα με οτι βρω μπροστα μου απο φαγητο μεχρι τοστ και οτι αλλο βρω......

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. απελπισια
    By ERIKA in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 19
    Last Post: 30-11-2016, 10:57
  2. Απελπισία
    By unhappy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 05-10-2016, 15:32
  3. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 17:54
  4. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  5. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •