Geodon γνωμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Geodon γνωμες

    Καλησπέρα δεν πηγα καλα με το abilify μου φερε κοπωση ,αϋπνία και δυσκολία στην ούρηση και σκεφτομαστε το Geodon πάντα για αγχώδη διαταραχή δεν εχω ουτε σχιζοφρένεια ουτε διπολική για πειτε αποψεις γνωμες παρενέργειες τα πάντα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    γιατι πρεπει να παιρνεις αντιψυχωτικο για το αγχος? δεν βλεπεις απο μονος σου οτι ειναι βαρυ? δεν βλεπεις οτι ειναι γεματα παρενεργειες... αν ειχες σχιζοφρενεια, θα σε συνιστουσα και εγω με τα χιλια να τα παιρνεις, αλλα αυτα τα σκευασματα δεν ειναι για ολους τους ανθρωπους και προφανως για ολες τις συναισθηματικες διαταραχες...παιρνεις και καποιο αλλο σκευασμα απο τον τρελογιατρο ή μονο αντιψυχωτικο σε εγραψε για το αγχος σου?

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Ειμαι σε αγωγη με cipralex 20mg και wellbutrin 150mg

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το wellbutrin δεν ειναι οτι καλυτερο για το αγχος ............

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Μακ το ξερω το σωματικο αγχος το αυξανει αλλα ισορροπειται απο το cipralex

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το wellbutrin δεν ειναι οτι καλυτερο για το αγχος ............
    Μακ στειλε λιγο μυνημα γτ δεν ξερω πως να σε στειλω να το συζητήσουμε λιγο αυτό για το wellbutrin

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2
    Αν είσαι αγχώδης δεν θα πάρεις τίποτα απ αυτά που λες. Χρόνια περνώ ψυχοφαρμακα. Αν το abilify στα φερε αυτά τότε το geodon έρχετε να γαμησει στην κυριολεξία την κατάσταση με σάλια και υπνηλία. Σου συνιστω αντί για geodon ένα μπουκάλι χλωροφόρμιο καλύτερα. Εγώ με abilify ένεση είμαι καλήμενος και invega. Αλλά μόνο για το άγχος αν έτσι σε είπαν μην μπλέξεις κατά την γνώμη μου με αντιψυχωσικα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Καλησπέρα δεν πηγα καλα με το abilify μου φερε κοπωση ,αϋπνία και δυσκολία στην ούρηση και σκεφτομαστε το Geodon πάντα για αγχώδη διαταραχή δεν εχω ουτε σχιζοφρένεια ουτε διπολική για πειτε αποψεις γνωμες παρενέργειες τα πάντα
    σε βοήθησε;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by efth999 View Post
    Αν είσαι αγχώδης δεν θα πάρεις τίποτα απ αυτά που λες. Χρόνια περνώ ψυχοφαρμακα. Αν το abilify στα φερε αυτά τότε το geodon έρχετε να γαμησει στην κυριολεξία την κατάσταση με σάλια και υπνηλία. Σου συνιστω αντί για geodon ένα μπουκάλι χλωροφόρμιο καλύτερα. Εγώ με abilify ένεση είμαι καλήμενος και invega. Αλλά μόνο για το άγχος αν έτσι σε είπαν μην μπλέξεις κατά την γνώμη μου με αντιψυχωσικα
    γιατί το λες αυτό?
    τα αντιψυχωσικά βοηθούν στο άγχος και την κατάθλιψη.
    το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η αύξηση βάρους που δημιουργούν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    γιατι πρεπει να παιρνεις αντιψυχωτικο για το αγχος? δεν βλεπεις απο μονος σου οτι ειναι βαρυ? δεν βλεπεις οτι ειναι γεματα παρενεργειες.?
    Κο ομως το αντιψυχωτικο ειναι καλο για το αγχος , βαρυ μεν , αλλα εξαρταται απο το μιλιγκραμαζ...........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Μακ στειλε λιγο μυνημα γτ δεν ξερω πως να σε στειλω να το συζητήσουμε λιγο αυτό για το wellbutrin
    δεν το θυμαμαι το wellbtutin , τοπαιρνα πολυ παλια ............αν εκανε κατοι στο αγχος , θα το θυμομουν ,....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    θα το ξεκινήσω σύντομα, οπότε θα σας ενημερώσω........το πρόβλημα είναι ότι σε κάνουν να κερδίσεις βάρος και να κοιμάσαι πολύ...........αλλά αν βοηθά με άγχος δεν με νοιάζει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    θα σας ενημερώσω πώς λειτουργεί για μένα......είναι ακόμα πολύ νωρίς...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by efth999 View Post
    Αν είσαι αγχώδης δεν θα πάρεις τίποτα απ αυτά που λες. Χρόνια περνώ ψυχοφαρμακα. Αν το abilify στα φερε αυτά τότε το geodon έρχετε να γαμησει στην κυριολεξία την κατάσταση με σάλια και υπνηλία. Σου συνιστω αντί για geodon ένα μπουκάλι χλωροφόρμιο καλύτερα. Εγώ με abilify ένεση είμαι καλήμενος και invega. Αλλά μόνο για το άγχος αν έτσι σε είπαν μην μπλέξεις κατά την γνώμη μου με αντιψυχωσικα
    φαίνεται να δουλεύει για μένα … για το άγχος μου…δεν μπορώ να πάρω ssri.. με ενοχλούν…ο γιατρός το πρότεινε αυτό…
    Το παίρνω για 2 εβδομάδες τώρα.. σε κάνει να θέλεις να τρως περισσότερο.. αλλά βοηθά με το άγχος μου, .. οπότε δεν με νοιάζει…
    μπορώ να κοιμηθώ καλύτερα τώρα.. με κάνει να νιώθω υπνηλία αλλά θα σταματήσουν, είπαν..
    για όσους δεν είχαν τύχη με το SSRI.. ρωτήστε το γιατρό σας σχετικά με αυτό
    ο γιατρός είπε ότι μπορεί να προσαρμόσει τη δοσολογία ή να προσθέσει ένα διεγερτικό για να βοηθήσει στην υπνηλία
    θα γράψω ξανά σε λίγες εβδομάδες
    υπομονή και να είμαστε αισιόδοξοι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    φαίνεται να δουλεύει για μένα … για το άγχος μου........έχω λιγότερο άγχος

Similar Threads

  1. geodon
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-03-2017, 20:16
  2. geodon
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 13-08-2013, 00:50
  3. GEODON
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-04-2013, 20:19
  4. geodon
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 23-01-2011, 12:50
  5. Geodon
    By Gabrielle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-06-2010, 18:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •