Μπερδεμένος με τη κοπέλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9

    Μπερδεμένος με τη κοπέλα

    Είμαι 33 χρόνων κι εκείνη 29 χρόνων, είμαστε μαζί 1 χρόνο και δύο μήνες, έπειτα από 6 μήνες νοικιασαμε σπίτι, το Νοέμβριο βαφτίσαμε μαζί ένα παιδάκι, τον Δεκέμβριο μπήκαμε σε διαδικασία παιδιού και κάναμε λίγες προσπάθειες αλλά δεν. Τον Ιανουάριο είχε ένα τραυματισμό κι χρειάστηκε να κάτσει στο κρεβάτι, ωστόσο της πρόσφερα τα πάντα, της πήγα κι ένα μικρό γατάκι για συντροφιά που έχει τρέλα, ωστόσο το τελευταίο χρονικό διάστημα δν ήμασταν τόσο καλά, φταίω κι γω που αδιαφορουσα αρκετές φορές. Ωστόσο τα πήγαινα αρκετά καλά με την οικογένεια της και εκείνη με την δική μου. Το ενοίκιο και τους λογαριασμούς του σπιτιού τους πληρώνω εγώ, μια μέρα είχαμε πολύ ένταση κι ήταν πολύ απόλυτη και σκληρή μαζί μου και με θύμωσε πάρα πολύ κι για πρώτη φορά της μίλησα άσχημα. Εκείνη μετά από αυτό την επόμενη μέρα μου ζήτησε χρόνο να ηρεμισουμε κι αν μπορώ να μένω στο πατρικό μου, γιατί δεν έχει που αλλού να μείνει. Ωστόσο χθες βράδυ έφυγε από την ζωή η πεθερά της κουμπαράς μας κι αναγκαστικά θ είμαστε στη κηδεία και μου ζήτησε να μην την ακουμπήσω καν, κι να την αφήσω είτε να κλαίει είτε οτιδήποτε. Γενικά σαν άνθρωπος είναι αρκετά ανασφαλής, κι δεν έχω δώσει κάποιο δικαίωμα. Εγώ θέλω να προσπαθήσω να λύσουμε το πρόβλημα κι να προχωρήσουμε, εκείνη όμως είναι σε μεγάλο βαθμό πως έχουμε τελειώσει. Τη Κυριακή είπαμε πως θα συζητήσουμε.

  2. #2
    Ποιος ήταν ο λόγος που μαλωσατε δεν κατάλαβα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ποιος ήταν ο λόγος που μαλωσατε δεν κατάλαβα?
    Ούτε γω έχω καταλάβει

  4. #4
    Όταν είπες της μίλησες ασχημα τι της είπες δηλαδή?πόσο καιρό είστε μαζί?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Φίλε οποίος έχει την μύγα μυγιάζεται. Ήμουν με μια κοπέλα κάναμε σεξ και αυτή αρχήσε να γελάει και μου ξέφυγε μια βρισιά της είπα τι γελάς ρε π@@να και χαλαστηκε τόσο άσχημα που σηκώθηκε και έφυγε λέει πως με είπες κ λέω χαλάρωσε πλάκα έκανα, μετά όμως που χωρίσαμε και πήρε σβάρνα την μισή πόλη κατάλαβα γιατί την πείραξε τόσο :)

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by maestros2019 View Post
    Είμαι 33 χρόνων κι εκείνη 29 χρόνων, είμαστε μαζί 1 χρόνο και δύο μήνες, έπειτα από 6 μήνες νοικιασαμε σπίτι, το Νοέμβριο βαφτίσαμε μαζί ένα παιδάκι, τον Δεκέμβριο μπήκαμε σε διαδικασία παιδιού και κάναμε λίγες προσπάθειες αλλά δεν. Τον Ιανουάριο είχε ένα τραυματισμό κι χρειάστηκε να κάτσει στο κρεβάτι, ωστόσο της πρόσφερα τα πάντα, της πήγα κι ένα μικρό γατάκι για συντροφιά που έχει τρέλα, ωστόσο το τελευταίο χρονικό διάστημα δν ήμασταν τόσο καλά, φταίω κι γω που αδιαφορουσα αρκετές φορές. Ωστόσο τα πήγαινα αρκετά καλά με την οικογένεια της και εκείνη με την δική μου. Το ενοίκιο και τους λογαριασμούς του σπιτιού τους πληρώνω εγώ, μια μέρα είχαμε πολύ ένταση κι ήταν πολύ απόλυτη και σκληρή μαζί μου και με θύμωσε πάρα πολύ κι για πρώτη φορά της μίλησα άσχημα. Εκείνη μετά από αυτό την επόμενη μέρα μου ζήτησε χρόνο να ηρεμισουμε κι αν μπορώ να μένω στο πατρικό μου, γιατί δεν έχει που αλλού να μείνει. Ωστόσο χθες βράδυ έφυγε από την ζωή η πεθερά της κουμπαράς μας κι αναγκαστικά θ είμαστε στη κηδεία και μου ζήτησε να μην την ακουμπήσω καν, κι να την αφήσω είτε να κλαίει είτε οτιδήποτε. Γενικά σαν άνθρωπος είναι αρκετά ανασφαλής, κι δεν έχω δώσει κάποιο δικαίωμα. Εγώ θέλω να προσπαθήσω να λύσουμε το πρόβλημα κι να προχωρήσουμε, εκείνη όμως είναι σε μεγάλο βαθμό πως έχουμε τελειώσει. Τη Κυριακή είπαμε πως θα συζητήσουμε.
    Καλησπέρα,

    Έχουμε περίπου την ίδια ηλικία. Ένα πράγμα που έμαθα σχετικά πρόσφατα είναι ότι

    Στη ζωή, μάθε να απαντάς στις προκλήσεις που έχεις να αντιμετωπίσεις και όχι να αντιδράς

    Γιατί στο λέω αυτό;

    Όλα τα ζευγάρια μαλώνουν. Ο τρόπος που διαχειρίζονται τις όποιες εντάσεις τα ζευγάρια είναι που κάνει τη διαφορά.

    Είναι δικαίωμα της να έχει νεύρα. Δικαίωμα της να είναι (ή να το παίζει) θυμωμένη. Δικαίωμα της να μην επιθυμεί να την αγγίξεις. Και ας περάσουμε τώρα σε εσένα. Τι θα κάνεις εσύ σε όλα αυτά;

    Γνώμη μου είναι να της πεις ακριβώς ότι επιθυμείς για τη σχέση σας και το μέλλον σας (εφόσον συνεχιστεί η σχέση). Σημαντικό είναι να της εκφράσεις τις σκέψεις και τα συναισθήματα σου. Όχι όμως να αφήσεις τα συναισθήματα σου να σε παρασύρουν σε αντιδράσεις και εξάρσεις. Εάν γίνει αυτό το τελευταίο, πάντα χάνεις.... και δίκιο να έχεις δηλαδή.. Άστο να πάει...
    "Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it" - Charles R. Swindoll

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Όταν είπες της μίλησες ασχημα τι της είπες δηλαδή?πόσο καιρό είστε μαζί?
    δεν ειναι και πολυ δυσκολο να το βρεις.

  8. #8
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δεν ειναι και πολυ δυσκολο να το βρεις.
    Είναι. Άλλοι μιλάνε απότομα και βρίζουν και άλλοι σε μειωνουν σαν ανθρωπο.και τα δύο είναι ασχημα απλά διαφερουν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εσύ πόσο καλά την ξέρεις την κοπέλα; Κι αυτή εσένα; Το λέω γιατί τον πρώτο καιρό χαίρω πολύ, όλοι μες στα μέλια είμαστε, μόλις τελειώσει η μεγάλη η κάψα αρχίζεις και τον γνωρίζεις πιο καλά τον άλλο και βλέπεις το πόσο ταιριάζεις πραγματικά. Αλλά πρέπει να υπάρχει και χημεία και έλξη ακόμα και μετά από πολύ καιρό για να πεις ότι ταιριάζεις και ερωτικά και στα πάντα κι εσείς βιαστίκατε να συγκατοικήσετε στους 6 μήνες σχέσης και να το σοβαρέψετε με σόγια και κοινά οικονομικά και τα πάντα. Και τώρα ένα χρόνο και κάτι μετά που τα φιάξατε αυτή σου λέει πως τελειώσατε μετά από ένα τσακωμό που προφανώς κάτι την έχει ξενερώσει από πιο πρίν κι εσύ ο ίδιος παραδέχεσαι ότι δεν είσασταν τόσο καλά τελευταία γιατί κι εσύ αδιαφορούσες. Δηλαδή αν έχει πέσει τέτοια ξενέρα τόσο σύντομα, τι θα γίνει στα 10 χρόνια που λέει ο λόγος;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9
    Είχαμε πάρα πολύ καλή επικοινωνία, την γνωρίζω αρκετά καλά, ξέρω ότι με αγαπάει κι με θέλει, όμως της ενοχλούσαν κάποιες καταστάσεις, τις οποίες μου της είπε χθες, δεν υπήρχε επικοινωνία το τελευταίο χρονικό διάστημα, ανούσια χαζά ψέματα και αδιαφορία. Μου εξήγησε τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια, όντως έτσι είναι, της είπα δν υπάρχει λόγος να σε πιάνει πανικός όσο αφορά με το σπίτι, εγώ αν επιθυμείς θέλω να δώσουμε μια ευκαιρία σε αυτό που έχουμε χτίσει και αν θέλεις να πάμε μαζί σε μια cooutching, της είπα ότι ήδη έχω ξεκινήσει. Και μου είπε ναι θέλω, το είπα στην cooutsing κι μου είπε είναι πολύ καλό αυτό. Ωστόσο της πήγα ένα ωραίο γεύμα κι δεν ασχολήθηκα καθόλου με το κινητό μου που την ενοχλούσε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Το θεμα δεν εισαι να σου πουμε με τη μια μπραβο γι'αυτο που εκανες. Το μπραβο πρεπει να το ακουσεις μερικα χρονια μετα, οταν θα εχεις αλλαξει οριστικα και δεν θα κοιτας μονο τα δικα σου θελω..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9
    Έχω την θέληση να διορθώσω κομμάτια του εαυτού μου, όσο για μένα αλλά και για ένα καλύτερο αύριο στο να υπάρχει καλύτερη επικοινωνία με κάθε άνθρωπο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9
    Ανά χρονικά διαστήματα ήταν απότομη κι μίλαγε έντονα, εγώ ήμουν πολύ χαλαρός και δν έδινα έμφαση. Όταν της μίλησα άσχημα με έβγαλε εκτός ορίων κι της είπα στο τηλέφωνο μάζεψε τα πράγματα κι φύγε. Ξέρω ήταν μεγάλο λάθος μου. Ωστόσο θα προσπαθήσω να το παλέψω. Ξέρω ότι φταίμε κι οι δυο. Η κοουτσινγκ μου είπε για μερικές μέρες να μην έχουμε καμία επαφή. Την τρίτη έχω ραντεβού πάλι μαζί της

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by maestros2019 View Post
    Ανά χρονικά διαστήματα ήταν απότομη κι μίλαγε έντονα, εγώ ήμουν πολύ χαλαρός και δν έδινα έμφαση. Όταν της μίλησα άσχημα με έβγαλε εκτός ορίων κι της είπα στο τηλέφωνο μάζεψε τα πράγματα κι φύγε. Ξέρω ήταν μεγάλο λάθος μου. Ωστόσο θα προσπαθήσω να το παλέψω. Ξέρω ότι φταίμε κι οι δυο. Η κοουτσινγκ μου είπε για μερικές μέρες να μην έχουμε καμία επαφή. Την τρίτη έχω ραντεβού πάλι μαζί της
    Καλα γιατι της μιλησες ασχημα;;;;;;;;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλα γιατι της μιλησες ασχημα;;;;;;;;
    Μου έλεγε διαφορά, με πολύ έντονο ύφος και αναφαιρθηκε σε οικογένεια. Τότε της είπα κι γω μάζεψε τα κι φύγε. ???????????????? Πρώτη φορά της μίλησα άσχημα. Τώρα είμαστε σε διάσταση, εγώ μένω στο πατρικό κι εκείνη στο σπίτι μας, το τι θα γίνει άγνωστο.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πολυ μπερδεμενος με κοπελα
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 10-09-2013, 22:02
  2. Μπερδεμένος
    By νεος30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 07-06-2013, 20:02
  3. μπερδεμενος
    By Giorgos1972 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 19-11-2012, 19:01
  4. Μπερδεμενος
    By glafkos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 11-08-2011, 18:16
  5. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ
    By seleios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-12-2010, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •