Φρονιμίτες..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Φρονιμίτες..

    Καλησπέρα παιδιά.. έχετε βγάλει έγκλειστους φρονιμίτες; Κι αν ναι πόνεσε η όλη διαδικασία; Και κάτι ακόμα είχατε ενοχλήσεις από φρονιμίτες πριν τους βγάλετε όπως πονοκέφαλο, πόνο στα αυτιά βουητό και πόνο στο λαιμό;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    ειχα εγκλειστους τους εβγαλα...να φανταστεις 2.5 ωρες κανανε να μου τους βγαλουν στην εξαγωγή δεν νιωθεις απολυτως τιποτα και για καποιες ωρες μετα...οταν φυγει η ναρκωση νιωθεις τράβηγμα απο τα ραμματα πονο μπορει να σηκωσεις και πυρετο για μια μερα και γενικα πριζετε ολο το μαγουλο μεχρι κατω τα ουλα το οποιο αποχωρει μετα απο καποιες μερες ...πρεπει να φας συγκεκριμενα φαγητα για 10 μερες σου δινει διαιτολογιο ο γιατρος...τα ραμματα πέφτουνε μετα απο 15-20 μερες μονα τους....εμενα με πονουσαν και με χτυπουσαν στο κεφαλι οτι χειροτερο...ανακουφηστικα πλήρως απο τοτε που τους εβγαλα πραγματικα αξιζει!! γιατι μπορει να σου δημιουργησουν και προβλημα σε ολη την οδοντοστοιχεια !! αξιζει να τους βγαλεις δεν ειναι τιποτα ανυποφορο...

  3. #3
    Εγώ έχω δύο έγκλειστους και πιέζουν τα διπλανά δόντια, μου έχει προκαλέσει πονοκεφάλους πόνους στα αυτιά και βουητά και πόνο στο λαιμό.. υποφέρω δλδ αύριο θα το βγάλω να ηρεμήσω και σε ένα μήνα το άλλο και άργησα δλδ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Εγώ έχω δύο έγκλειστους και πιέζουν τα διπλανά δόντια, μου έχει προκαλέσει πονοκεφάλους πόνους στα αυτιά και βουητά και πόνο στο λαιμό.. υποφέρω δλδ αύριο θα το βγάλω να ηρεμήσω και σε ένα μήνα το άλλο και άργησα δλδ..
    ναι πρεπει δεν παλεύονται....εγω ανακουφηστικα παρα πολυ!!! και εγω ολοι εγκλειστοι για αυτο πειρε 2.5 ωρες να βγουν αλλα δεν νιωθεις απολυτως τιποτα αυτες τις ωρες. ειναι σαν να μην σε ακουμπάνε καν στο στομα η ναρκωση πιανει καλα.

  5. #5
    Μακάρι να είναι έτσι έχω πολύ άγχος.. αυτή τη στιγμή νιώθω πίεση στο κεφάλι μου και τα αυτιά μου να καίνε ανυπομονώ να ανακουφιστω κι εγώ

  6. #6
    Έβγαλες και τους 4 μαζί σε μια μέρα και πήρε 2,5 ώρες; Γιατί πολύ μου φαίνεται 2,5 ώρες..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    βγάλε τους χθες που λένε. Λίγη ταλαιπωρία κατά τη διάρκεια της εξαγωγής (όχι ο πόνος αλλά η διαδικασία) και κυρίως μετά μερικές μέρες. Αλλά μόλις περάσουν δε θα χρειαστεί να ασχολήθείς ποτέ ξανά.
    Αν νιώσεις πόνο στην εξαγωγή πες το στον οδοντίατρο και θα σου κάνει καμιά εξτρα ένεση να μην καταλαβαίνεις γρι
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  8. #8
    Με ενοχλούσαν κατά καιρούς αλλά περνούσε και δεν ήταν μεγάλη ενόχληση.. τον τελευταίο μήνα με έχουν πεθάνει και μετράω τις ώρες να πάω να ανακουφιστω επιτέλους! Ηρεμιστικό μπορώ να πάρω πριν την επέμβαση;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Έβγαλες και τους 4 μαζί σε μια μέρα και πήρε 2,5 ώρες; Γιατί πολύ μου φαίνεται 2,5 ώρες..
    οχι τον εναν μονο..εκανα και διάλλειμα αναμεσα κανα 20λεπτο για να ξεκουραστεί το στομα μου που το κρατουσα ανοιχτο συνεχεια

  10. #10
    Πωπω πόσο βαθιά θαμμένος ήταν.. εμένα έκανε μια ώρα περίπου και ήταν βαθιά και ο δικός μου

  11. #11
    Πως είσαι μετά την εξαγωγή astronomy?

  12. #12
    Gorgo πονάω έχω πρηστεί και δε μπορώ να ανοίξω το στόμα μου ούτε να μιλήσω με το ζόρι τρώω κρέμες και αυτές πολύ νερουλες.. πολύ ταλαιπωρία με τραβάνε και τα ράμματα στο στόμα και όσο σκέφτομαι ότι έχω και τον άλλο να βγάλω με πιάνει απελπισία.. κατά τα άλλα όλα καλά

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    φυσιολογικό είναι, υπομονή μερικές μέρες, θα κάνεις και υγιεινή διατροφή θες δε θες
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •