Κρίση και χρηματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1

    Κρίση και χρηματα

    Τώρα τελευταία έχω αναπτυξει μια μικρή φοβια που αφορά τα οικονομικα.δηλαδή σκεφτομαι συνεχως απαισιοδοξα για το μέλλον και ότι δεν θα έχω χρήματα για φαγητό,ενδυση και να βγάζω πέρα τις οποίες υποχρεωσεις προκυπτουν.εσείς από οικονομικα πως την παλευετε?είστε καλά η μόνο εγώ ζοριζομαι τόσο?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω ψωνιζω δυσκολα αλλα αν κατι το θελω θα το παρω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αποστολια πολυ δυσκολα και εδω. Με λιγα λεφτα να τα βγαζουμε περα με νοικια, δεη, νερο, κοινοχρηστα, τσιγαρα, σουπερμαρκετ, ιντερνετ, καρτοσυμβολαια και αλλες υποχρεωσεις!! Χεσε μεσα, παλια τσακωνομουνα καθε μερα με το αγορι μου, τωρα εχουμε μοιρασει στα μισα τα εξοδα, αλλα και παλι, το αγχος υπαρχει!! Ηθελα να παω και σε ψυχολογο, να κανω κατι για τον εαυτο μου και προεκυψαν αλλα τωρα!! :(

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τώρα τελευταία έχω αναπτυξει μια μικρή φοβια που αφορά τα οικονομικα.δηλαδή σκεφτομαι συνεχως απαισιοδοξα για το μέλλον και ότι δεν θα έχω χρήματα για φαγητό,ενδυση και να βγάζω πέρα τις οποίες υποχρεωσεις προκυπτουν.εσείς από οικονομικα πως την παλευετε?είστε καλά η μόνο εγώ ζοριζομαι τόσο?
    Αποστολια αν χαλας πολλα χρηματα στα καλλυντικα, μπορεις να γραφτεις και στην avon, oriflame, κτλ, γιατι θα σου ερχονται πολυ πιο φθηνα αφου τα θες για τη δουλεια. Επιπλεον μπορεις να βγαζεις ενα εξτρα εισοδημα!!

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τώρα τελευταία έχω αναπτυξει μια μικρή φοβια που αφορά τα οικονομικα.δηλαδή σκεφτομαι συνεχως απαισιοδοξα για το μέλλον και ότι δεν θα έχω χρήματα για φαγητό,ενδυση και να βγάζω πέρα τις οποίες υποχρεωσεις προκυπτουν.εσείς από οικονομικα πως την παλευετε?είστε καλά η μόνο εγώ ζοριζομαι τόσο?
    Είναι για όλους δύσκολες εποχές,εγω πχ δεν βάφομαι καθόλου γιατί έχω αλλεργία στα περισσότερα καλλυντικά και για να μαι περιποίημενη χρειάζομαι μία περιουσία.Μου προκαλεί αλλεργία μέχρι και το παιδικό σαμπουάν.Εαν απλά φροντίσω τον εαυτό μου όπως πρέπει...

  6. #6
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αποστολια πολυ δυσκολα και εδω. Με λιγα λεφτα να τα βγαζουμε περα με νοικια, δεη, νερο, κοινοχρηστα, τσιγαρα, σουπερμαρκετ, ιντερνετ, καρτοσυμβολαια και αλλες υποχρεωσεις!! Χεσε μεσα, παλια τσακωνομουνα καθε μερα με το αγορι μου, τωρα εχουμε μοιρασει στα μισα τα εξοδα, αλλα και παλι, το αγχος υπαρχει!! Ηθελα να παω και σε ψυχολογο, να κανω κατι για τον εαυτο μου και προεκυψαν αλλα τωρα!! :(
    εσεις λουλουδι πως τα καταφερνετε?μενετε μονοι σας με το αγορι σου?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Μαγδα View Post
    Είναι για όλους δύσκολες εποχές,εγω πχ δεν βάφομαι καθόλου γιατί έχω αλλεργία στα περισσότερα καλλυντικά και για να μαι περιποίημενη χρειάζομαι μία περιουσία.Μου προκαλεί αλλεργία μέχρι και το παιδικό σαμπουάν.Εαν απλά φροντίσω τον εαυτό μου όπως πρέπει...
    απλα στεναχωριεμαι και εγω για τις εποχες μου μας κοβουν και καποιες συνηθεις που ειναι απαραιτητες.θα μου πεις να βαφτεις και να χτενιστεις δεν ειναι απαραιτητο ουτε να ντυθεις καλα αλλα πως θα νιωσουμε ομορφα με τον εαυτο μας?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    εσεις λουλουδι πως τα καταφερνετε?μενετε μονοι σας με το αγορι σου?
    Σου ειπα πως, πολυ δυσκολα το αγορι μου παιρνει λιγα λεφτα, το ιδιο κι εγω, συνεπως ειμαστε ολο μες στο αγχος!! Τωρα τελευταια ειχα αρχισει και εκανα οικονομια στο φαι αλλα μετα ηρθε η διαιτα και εδεσε!! Χαλασα 100 ευρω σε μια βδομαδα για φαγητο μονο!! Γιατι τα υγειινα, ειναι και ακριβα!!

  9. #9
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Σου ειπα πως, πολυ δυσκολα το αγορι μου παιρνει λιγα λεφτα, το ιδιο κι εγω, συνεπως ειμαστε ολο μες στο αγχος!! Τωρα τελευταια ειχα αρχισει και εκανα οικονομια στο φαι αλλα μετα ηρθε η διαιτα και εδεσε!! Χαλασα 100 ευρω σε μια βδομαδα για φαγητο μονο!! Γιατι τα υγειινα, ειναι και ακριβα!!
    Όντως έτσι είναι λουλούδι.έχετε καποια άλλη οικονομική βοήθεια η μενετε οι δυο σας στο σπιτι?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Σου ειπα πως, πολυ δυσκολα το αγορι μου παιρνει λιγα λεφτα, το ιδιο κι εγω, συνεπως ειμαστε ολο μες στο αγχος!! Τωρα τελευταια ειχα αρχισει και εκανα οικονομια στο φαι αλλα μετα ηρθε η διαιτα και εδεσε!! Χαλασα 100 ευρω σε μια βδομαδα για φαγητο μονο!! Γιατι τα υγειινα, ειναι και ακριβα!!
    Που να φας μία σαλάτα με τόνο βάλε εμείς είμαστε οικογένεια και δεν κάνουμε δίαιτα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Όντως έτσι είναι λουλούδι.έχετε καποια άλλη οικονομική βοήθεια η μενετε οι δυο σας στο σπιτι?
    Οι δυο μας, Αποστολια. Εχουμε περασει πολυ δυσκολα οικονομικα...αλλα τωρα ειμαστε καλυτερα..αμα κανω λιγη οικονομια θα τα καταφερουμε..απλα ειναι και το αλλο τωρα..δεν υπαρχουν σπιτια για νοικιασμα..ολα τα εχουν βαλει στο airbnb για να θησαυριζουν..και ετσι αν μας διωξουν απο δω θα βρουμε πολυ δυσκολα σπιτι και αν βρουμε, θα ειναι πανακριβο η σε επικινδυνη περιοχη!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Μαγδα View Post
    Που να φας μία σαλάτα με τόνο βάλε εμείς είμαστε οικογένεια και δεν κάνουμε δίαιτα.
    Ο τονος κανει 5-6 ευρω..δεν με παιρνει..ασε που η διαιτα που εκανα ειχε ποσοτητες γιατι δεν ετρωγες το πρωι πολυ και το απογευμα καθολου..και ολα ακριβα!! Και φυσικα και φθηνος να ηταν ο τονος δεν θα μπορουσα να τρωω καθε μερα τονο..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    απο οικονομικα την παλευουμε μετρια....! περα απο τα πραγματα που πληρωνουμε σταθερα οπως αυτα που ανεφερες για ρευμα, νερο κτλ... αν βλεπω οτι τα ξοδευω περιοριζω τις αγορες, τις μετακινησεις, τις αγορες ρουχων κτλ.. εχω ρουχα να παρω πανω απο εξαμηνο... αλλα γενικα τα στανταρ παγια εξοδα, που ειναι τα βασικα δεν μπορω να τα αποφυγω... και φυσικα δεν μπορω να τα περιορισω με καποιον τροπο.. οποτε κανω περικοπες απο αλλου!

  14. #14
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οι δυο μας, Αποστολια. Εχουμε περασει πολυ δυσκολα οικονομικα...αλλα τωρα ειμαστε καλυτερα..αμα κανω λιγη οικονομια θα τα καταφερουμε..απλα ειναι και το αλλο τωρα..δεν υπαρχουν σπιτια για νοικιασμα..ολα τα εχουν βαλει στο airbnb για να θησαυριζουν..και ετσι αν μας διωξουν απο δω θα βρουμε πολυ δυσκολα σπιτι και αν βρουμε, θα ειναι πανακριβο η σε επικινδυνη περιοχη!
    Σε καταλαβαινω.εμένα με αγχωνει πολύ το θέμα ενοικιου και συγκατοικηση.ειδικά αν δεν έχετε δικός σας σπιτι είναι δυσκολα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Σε καταλαβαινω.εμένα με αγχωνει πολύ το θέμα ενοικιου και συγκατοικηση.ειδικά αν δεν έχετε δικός σας σπιτι είναι δυσκολα
    Ναι, ακριβως!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο πατέρας μου έχει εμμονή με τα χρήματα.
    By Tijikon in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 12
    Last Post: 10-09-2018, 18:07
  2. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  3. Χωρίς χρήματα...
    By IRENEMARINA in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-2011, 16:11
  4. οριακή διαταραχή και χρήματα
    By lucifair100 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 9
    Last Post: 14-01-2010, 22:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •