θέματα τσακωμων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    10

    θέματα τσακωμων

    καλησπέρα στην ομάδα!
    έχω ακόμα ένα θέμα και θα χρειαστώ την βοήθεια σας..όταν τσακώνομαι με κάποιον, είτε φταίω εγώ είτε φταίει ο άλλος, πάντα όσο και να μην θέλω να υποχωρήσω εγώ πάντα εγώ υποχωρώ μετά από λίγες μέρες ενώ δεν το θέλω..οποίο και να είναι το πρόσωπο, όποιος και να είναι ο λόγος για τον οποίο έχουμε μαλώσει, την 1η μέρα θα πω ότι δεν θέλω να ξανά μιλήσω με το άτομο εκείνο, και μετά από λίγες θα με τρώει κάτι μέσα μου που θα μου λέει να στείλω μήνυμα και να τα ξανά βρούμε..το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλω να το κάνω πια αυτό..δεν μου αρέσει καθόλου γιατί δείχνω αδύναμος..θέλω απλά όταν τσακώνομαι με κάποιον απλά να μην με νοιάζει και να μην με τρώει μετά από μέρες το να του στείλω μήνυμα κλπ..θέλω απλά να το ξεχνάω και να προχωράω..έχετε να μου προτείνετε κάτι? ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ισως πρεπει να κανεις εξασκηση. Καποιες ασκησεις θαρρους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλημερα, το κανω κι εγω αυτο, ισως δεν εχεις αρκετους φιλους και νιωθεις να εξαρτασαι απο τους λιγους που εχεις, λογικο ειναι αν συμβαινει αυτο. Προσπαθησε να ανοιξεις τον κυκλο σου ωστε οταν τσακωνεσαι με καποιον να εχεις την δυνατοτητα να μην του ξαναμιλησεις. Αλλιως θα σε τρωνε οι τυψεις συνεχεια οτι δεν εκανες το σωστο γιατι πηγαζει απο την αναγκη σου για κοινωνικοτητα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Καλημερα, το κανω κι εγω αυτο, ισως δεν εχεις αρκετους φιλους και νιωθεις να εξαρτασαι απο τους λιγους που εχεις, λογικο ειναι αν συμβαινει αυτο. Προσπαθησε να ανοιξεις τον κυκλο σου ωστε οταν τσακωνεσαι με καποιον να εχεις την δυνατοτητα να μην του ξαναμιλησεις. Αλλιως θα σε τρωνε οι τυψεις συνεχεια οτι δεν εκανες το σωστο γιατι πηγαζει απο την αναγκη σου για κοινωνικοτητα.
    μάλλον έχεις δίκιο..

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Όταν έχεις αντικειμενικά δικιο στον καβγά και ο άλλος παρολαυτα θέλει να σου τη βγει και εσύ υποχωρείς τότε ναι...θα μπορούσε να θεωρηθεί αδυναμία

    Όταν όμως έχεις άδικο είναι δύναμη και ντομπροσυνη να βγεις και να το παραδεχτείς γτ οι περισσότεροι προσπαθούν να σου την πουν και το παίζουν παντα τέλειοι επδ τρέμουν μήπως δείξουν στους άλλους ότι δεν είναι και τόσο τέλειοι και οτι και αυτοί μπορεί να σφαλλουν

Similar Threads

  1. ΑΔΕΛΦΙΑ Κ ΘΕΜΑΤΑ
    By Eliana in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 28-04-2017, 17:30
  2. ΙΑΤΡΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ
    By anna_kr in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2016, 22:03
  3. Οικονομικά Θέματα
    By dimimall in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 25-03-2014, 20:12
  4. Θέματα κατάχρησης
    By Antreas MpR in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 07-09-2013, 18:53
  5. θεματα...ζηλειας???
    By yanna90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 09-07-2011, 17:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •