Δεν βλέπω βελτίωση στην ζωή μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Ας είναι η θητεία ένα νέο ξεκίνημα, μια δραστηριοποίηση, μιά εμπειρία. Έτσι να το δεις! Τί έχεις να χάσεις;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Αφού θες πήγαινε. Το καλύτερο κάνεις. Πας και βλέπεις.
    Το θετικό σε αυτό είναι ότι ίσως μπορέσω να κάνω γνωριμίες με άλλα παιδιά όπως κ στο κέντρο όταν παρουσιαστικα

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ας είναι η θητεία ένα νέο ξεκίνημα, μια δραστηριοποίηση, μιά εμπειρία. Έτσι να το δεις! Τί έχεις να χάσεις;
    Δεν έχω να χάσω τίποτα κ εννοείται ότι ο στρατός είναι εμπειρίες θυμάμαι κάτι πράγματα που γίνανε στο κέντρο όταν παρουσιαστικα και γελάω μόνος μου τελικά ίσως να μην και τόσο τραγικά τα πράγματα απλά η μονάδα είναι πάρα πολύ μακριά από το σπίτι μου είμαι από Τρίκαλα Θεσσαλίας κ πρέπει να πάω Έβρο αυτό είναι που με χαλάει

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγω ειμαι απο θεσ και πηγα πατρα καρδιτσα διδυμοτειχο και μετα ηρθα θεσ εκανα 1 χρονο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Δεν έχω να χάσω τίποτα κ εννοείται ότι ο στρατός είναι εμπειρίες θυμάμαι κάτι πράγματα που γίνανε στο κέντρο όταν παρουσιαστικα και γελάω μόνος μου τελικά ίσως να μην και τόσο τραγικά τα πράγματα απλά η μονάδα είναι πάρα πολύ μακριά από το σπίτι μου είμαι από Τρίκαλα Θεσσαλίας κ πρέπει να πάω Έβρο αυτό είναι που με χαλάει

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App
    Και εγώ αυτά έχω κρατήσει, τα αστεία. Από δική μου εμπειρία, καλύτερα μια μονάδα μακριά και να είναι καλή παρά να είσαι κοντά και να αγανακτήσεις.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω ειμαι απο θεσ και πηγα πατρα καρδιτσα διδυμοτειχο και μετα ηρθα θεσ εκανα 1 χρονο
    Τώρα είναι 9 μήνες από όσο ξέρω.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Τώρα είναι 9 μήνες από όσο ξέρω.
    9 μήνες είναι τώρα

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Φίλε Θανάση καλημέρα , σε έχει πάρει από κάτω και έχεις πάθει κατάθλιψη. Φως φανάρι είναι πως υποτιμάς τον εαυτό σου, δεν έχεις ενέργεια όρεξη για τίποτα, πιστεύεις ότι δεν μπορείς να βοηθηθεις και ότι γενικώς όλα είναι μάταια σε σημείο που λες δεν αξίζει και να ζω.
    Το πρώτο πράγμα λοιπόν είναι να ξεκουνηθεις να αρχίσεις δραστηριότητες. Ο στρατός θα σου προσφέρει πολλές εμπειρίες σε σχέση με την Κλεισούρα που βιώνεις τώρα. Να θυμάσαι όμως πως αν πιεστεις πολύ πρέπει να το πεις στους ανώτερους που θα έχεις και αν συνεχίζεις να πιεζεσαι μπορείς να πάρεις αναβολή.
    Αν πεισμωσεις όμως και βγάλεις τη βασική εκπαίδευση και προσαρμοστείς στη ζωή του φαντάρου, θα νιώσεις αυτοπεποίθηση γιατί θα έχεις επιβιώσει από αυτό. Δεν φαντάζεσαι τι επίδραση έχει το να πεις "τα κατάφερα".
    Για τον ψυχολόγο που λες ότι ουσιαστικά είναι άχρηστος κάνεις λάθος, τα βλέπεις όλα μέσα από τη θολούρα και τη μαυρίλα της κατάθλιψης. Αλλά ας μη λέω πολλά για αυτό,αν πας θα το δεις και ο ίδιος πως θα κάνει διαφορά η ψυχοθεραπεία.

    Τέλος στην κλεισούρα Θανάση, βουρ στον πατσά που λένε. Άρχισε να βγαίνεις στα Τρίκαλα για καφέ μόνος κάθε μέρα μια ώρα και χαζευε έξω τα σοσιαλ μηντια από το κινητό. Τόσοι και τόσοι το κάνουν, μπορείς κι εσύ.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Φίλε Θανάση καλημέρα , σε έχει πάρει από κάτω και έχεις πάθει κατάθλιψη. Φως φανάρι είναι πως υποτιμάς τον εαυτό σου, δεν έχεις ενέργεια όρεξη για τίποτα, πιστεύεις ότι δεν μπορείς να βοηθηθεις και ότι γενικώς όλα είναι μάταια σε σημείο που λες δεν αξίζει και να ζω.
    Το πρώτο πράγμα λοιπόν είναι να ξεκουνηθεις να αρχίσεις δραστηριότητες. Ο στρατός θα σου προσφέρει πολλές εμπειρίες σε σχέση με την Κλεισούρα που βιώνεις τώρα. Να θυμάσαι όμως πως αν πιεστεις πολύ πρέπει να το πεις στους ανώτερους που θα έχεις και αν συνεχίζεις να πιεζεσαι μπορείς να πάρεις αναβολή.
    Αν πεισμωσεις όμως και βγάλεις τη βασική εκπαίδευση και προσαρμοστείς στη ζωή του φαντάρου, θα νιώσεις αυτοπεποίθηση γιατί θα έχεις επιβιώσει από αυτό. Δεν φαντάζεσαι τι επίδραση έχει το να πεις "τα κατάφερα".
    Για τον ψυχολόγο που λες ότι ουσιαστικά είναι άχρηστος κάνεις λάθος, τα βλέπεις όλα μέσα από τη θολούρα και τη μαυρίλα της κατάθλιψης. Αλλά ας μη λέω πολλά για αυτό,αν πας θα το δεις και ο ίδιος πως θα κάνει διαφορά η ψυχοθεραπεία.

    Τέλος στην κλεισούρα Θανάση, βουρ στον πατσά που λένε. Άρχισε να βγαίνεις στα Τρίκαλα για καφέ μόνος κάθε μέρα μια ώρα και χαζευε έξω τα σοσιαλ μηντια από το κινητό. Τόσοι και τόσοι το κάνουν, μπορείς κι εσύ.
    Πραγματικά δεν μου αρέσει καθόλου να βγαίνω μόνος μου έξω νιώθω ποιο χάλια γιατί βλέπω αλλους έχουν παρέες κτλ κ εγώ είμαι μόνος μου:( Θα προσπαθήσω να ξανά ασχοληθώ με το χόμπι που είναι η φωτογραφία αλλά δεν ξέρω ντρέπομαι να βγω μέσα στην πόλη με μια κάμερα να φωτογραφίζω σαν τον χαζό:/ τουλάχιστον όταν ήμουν Γερμανία δεν ντρεπόμουν τόσο γιατί ήμουν άγνωστος μεταξύ αγνώστων τώρα εδώ πολύ μπορεί να με αναγνωρίσουν και να με κοροϊδεύουν

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    εγω ειμαι απο Πειραια , και πηγα κομαντο!! μετα ασπροπυργο για μετεκπεδευση ,μετα Πατρα ξανα εκπεδευση, μετα ρεντινα εκπεδευση ξανα, κι μετα πηγα Ξανθη,Φερες και τελος σηνορα με Β.Μακεδωνια, στους ευζωνους.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Φέρες ή μου ν κι εγώ 101 μονάδα

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εγω ειμαι απο Πειραια , και πηγα κομαντο!! μετα ασπροπυργο για μετεκπεδευση ,μετα Πατρα ξανα εκπεδευση, μετα ρεντινα εκπεδευση ξανα, κι μετα πηγα Ξανθη,Φερες και τελος σηνορα με Β.Μακεδωνια, στους ευζωνους.
    Καλά έκανες φίλε εγώ δεν είμαι για τέτοια δυστυχώς..

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Φέρες ή μου ν κι εγώ 101 μονάδα

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ελα ρεσυ?? Πηροβολικο δεν ηταν μου φενεται? εγω οταν κοπηκα απο τους καταδρομεις δλδη στον 12 μηνα πηγα πηροβολικο!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ελα ρεσυ?? Πηροβολικο δεν ηταν μου φενεται? εγω οταν κοπηκα απο τους καταδρομεις δλδη στον 12 μηνα πηγα πηροβολικο!
    Ναι Γιώργο πυροβολικό το 2009 ήμουν εκεί 309 σειρά εσύ πρέπει να είσαι πιο παλιός ε? Κέντρο ήμουν Θήβα πέρασα ζωαρα γιατί ήμασταν όλοι εξ αναβολής και μας είχαν σαν ανεπιθύμητους ούτε αναφορές δεν πηγαίναμε ούτε μας ενοχλούσε κάνεις όλη μέρα πίναμε τσιγάρα και το βράδυ κάναμε μαντραπηδα από τον ταγαρι έτσι λέγεται ένα σημείο στο στρατοπαιδο στην Θήβα που την κοπανουσαμε το βράδυ και μπαίναμε πρωί είχα γυρίσει την μισή Αθήνα εκείνη τη χρονιά :)

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Πραγματικά δεν μου αρέσει καθόλου να βγαίνω μόνος μου έξω νιώθω ποιο χάλια γιατί βλέπω αλλους έχουν παρέες κτλ κ εγώ είμαι μόνος μου:( Θα προσπαθήσω να ξανά ασχοληθώ με το χόμπι που είναι η φωτογραφία αλλά δεν ξέρω ντρέπομαι να βγω μέσα στην πόλη με μια κάμερα να φωτογραφίζω σαν τον χαζό:/ τουλάχιστον όταν ήμουν Γερμανία δεν ντρεπόμουν τόσο γιατί ήμουν άγνωστος μεταξύ αγνώστων τώρα εδώ πολύ μπορεί να με αναγνωρίσουν και να με κοροϊδεύουν

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πάρε τη φωτογραφική, πάρε το λεωφορείο και βουρ για Μετέωρα. Τι πιο φυσικό από το να βγάζεις φωτογραφίες εκεί; Τώρα αρχίζουν και τα γκρουπ με Γαλλάκια, Αμερικανάκια και δεν συμμαζεύεται, δεν σου λέω για τα πιτσιρίκια, αλλά για τα φοιτητάκια, αν δεν ανέβει η ψυχολογία σου να συναγελάζεσαι με 20χρονα κοριτσόπουλα, πότε θα ανέβει δηλαδή; :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι βλεπω τωρα στην τηλεοραση.
    By Ορέστης in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 80
    Last Post: 10-09-2018, 04:21
  2. Βελτίωση σχέσης με τον εαυτό μας
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 28-09-2015, 13:00
  3. Βελτιωση ή σταθεροτητα?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-10-2012, 00:58
  4. Κοντά στην πλήρη ίαση ή απλά βελτίωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 19-05-2011, 18:54
  5. ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 183
    Last Post: 12-11-2008, 15:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •