Δεν βλέπω βελτίωση στην ζωή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440

    Δεν βλέπω βελτίωση στην ζωή μου

    Καλησπέρα στο forum δεν ξέρω σε τι ενότητα μπορεί να ανήκουν όλα αυτά που θα γράψω:/ θα ήθελα να πω και εγώ τα προβλήματα μου γιατί δεν είναι ένα είναι πάρα πολλά:( πρώτο κ κυριότερο με κατακλύζουν σκέψεις αυτοκτονίας πραγματικά τέτοια άχρηστη ζωή που έχω δεν θέλω καν να υπάρχω δεν έχω φίλους,δεν έχω όρεξη να βγω από το σπίτι, η γονείς μου έχουν χωρίσει δεν μένουν μαζί κ γενικά η σχέση μου με τους γονείς μου αλλά κ με την αδερφή μου είναι απόμακρη, καλά για σχέση ούτε στα όνειρα μου, από ότι έχω καταλάβει σε μικρό ποσοστό μπορεί να έχω κατάθλιψη δεν είμαι σίγουρος , αρχίζω και χάνω την όρεξη μου σε χόμπι που είχα, δεν έχω όρεξη για τίποτα ολοι η μέρα μου περνάει μέσα στο σπίτι κλεισμένος χαζεύω στα social media κ ακούω μουσική,αγχωνωμε πάρα πολύ εύκολα, δεν έχω καθόλου αυτοπεποίθηση είμαι άσχημος, δεν μπορώ την πολυκοσμία δεν ξέρω γιατί αλλά ντρέπομαι πάρα πολύ όταν είμαι μέσα σε κόσμο, μερικές φόρες ξεσπάω σε κλάματα, δεν έχω πάει κ ούτε πρόκειται να πάω σε ψυχολόγο γιατί δεν πρόκειται να με βοηθήσει με τόσα προβλήματα που έχω (αν ήμουν Η/Υ θα ήμουν για πέταμα) και σαν να μην έφταναν όλα αυτά πρέπει να πάω στρατό την ερχόμενη Δευτέρα θα πρέπει να είμαι Έβρο ένα πράγμα που με κάνει να αισθάνομαι ακόμα πιο χάλια και αρχίζουν να γίνονται πιο έντονες η σκέψεις για αυτοκτονία, από συναισθήματα μόνο φόβο λύπη κ άγχος νιώθω... δεν μπορώ άλλο δεν έχω λόγο ύπαρξης η ζωή μου δεν πρόκειται να βελτιωθεί χρονία με την χρονιά γίνεται χειρότερη όλο και περισσότερα προβλήματα παρουσιάζονται απλά είμαι ένα βάρος/άχρηστος.... ζητώ συγνώμη για το μεγάλο κείμενο, είχα ξανά γράψει πριν κάτι μήνες σε αυτό το forum όπου με βοήθησαν κάποια μέλη αλλά και τα ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου ελπίζω να μην σας κούρασα απλά ήθελα να το γράψω αυτό το κείμενο σήμερα είμαστε αύριο δεν είμαστε..

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Φιλεμου δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι!! πες μου ,χρωστας στην εφορια? εχεις χρεοι που δεν μπορεις να ανταπεξελθεις? επειδη δεν εχεις, θα σου ελεγα οτι αυτα ειναι προβληματα! να περημενεις να σου παρουν το σπιτι!να μην εχεις να φας! αυτα που εχεις εσυ ειναι πολυ χαλαρα!!
    Σχετικα με τον στρατο ειναι λογικο εκει να νιωθεις περιεργα, ολοι μας το ειχαν! προσωπικα δεν γουσταρα καθολου τον στρατο λογο του οτι ειμουν αναρχικος δεν μπορουσα καθολοθ την υποταγη, τις διαταγες και ολο αυτο το κλιμα! ξερεις τι εκανα εγω? πηγα στο αλλο ακρο!! καταταχθηκα στιυς καμαντος!! πηγα εκει για να ειμαι ολη μερα στην ενταση! στην γυμναστικη , στο ξυλο! (τωτες που ειμουν εγ επεζε και ξυλο εαν αντιμηλουσες σε καποιον παλιο,η σε καποιον καραβανα, με δικαιολογια την εκπεδευση και τους τραυματισμους απο αυτην αρκετες φορες επεφτε ξυλο, προσωπικα με ειχαν χτυπησει μια φορα διοτις νομιζαν οτι κοροδευα εναν δεκανεα, με μαζεψαν κι καλα για εκπεδευση στο πως να δενω το σακιδιο πλατης και με χτυπησαν με μπουνιες στο κεφαλι, με τραβαγε ενας απο το σακιδιο κι δεν μπορουσα να κρατηθω ορθιος, μετα οι αλλοι με εριξαν στις λασπες και με κλοτσαγαν! συνεχως! ωσπου κοντεψα να παθω μοληνσει λογο του οτι ειχα πληγες στο προσωπο και με τις βρωμιες της λασπης εμπαινε η βρωμα στις πληγες μου- αυτα συνεβεναν παλια, πλεον δεν ειναι τοσο ! αλλα εαν πας κομαντος θα περασει ο καιρος πιο γρηγορα! θα ζησεις και εμπειριες που θα θυμασαι για παντα! το συναισθημα του να πηδας απο αροπλαν με αλεξιπτοτο! ειναι γαματο, το να κολημπας στο βραδυ με το οπλο, κι να βγαινεις στην ακτη προσπαθωντας να μην υπαρξη κιματισμος στο νερο, να πηροβολας μετα κι να ριχνεις χειρομβοβηδες!! ολα αυτα κι αλλα πολλα θα σου φερνουν χαρα και αναμνησεις υπεροχες! να τραγουδατε ολοι μζι τραγουδια για την ελευθερωση της αγιας Σοφιας! και πωςε θα σφαξετε τους Τουρκους!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Φιλεμου δεν εχεις λογο να αγχωνεσαι!! πες μου ,χρωστας στην εφορια? εχεις χρεοι που δεν μπορεις να ανταπεξελθεις? επειδη δεν εχεις, θα σου ελεγα οτι αυτα ειναι προβληματα! να περημενεις να σου παρουν το σπιτι!να μην εχεις να φας! αυτα που εχεις εσυ ειναι πολυ χαλαρα!!
    Σχετικα με τον στρατο ειναι λογικο εκει να νιωθεις περιεργα, ολοι μας το ειχαν! προσωπικα δεν γουσταρα καθολου τον στρατο λογο του οτι ειμουν αναρχικος δεν μπορουσα καθολοθ την υποταγη, τις διαταγες και ολο αυτο το κλιμα! ξερεις τι εκανα εγω? πηγα στο αλλο ακρο!! καταταχθηκα στιυς καμαντος!! πηγα εκει για να ειμαι ολη μερα στην ενταση! στην γυμναστικη , στο ξυλο! (τωτες που ειμουν εγ επεζε και ξυλο εαν αντιμηλουσες σε καποιον παλιο,η σε καποιον καραβανα, με δικαιολογια την εκπεδευση και τους τραυματισμους απο αυτην αρκετες φορες επεφτε ξυλο, προσωπικα με ειχαν χτυπησει μια φορα διοτις νομιζαν οτι κοροδευα εναν δεκανεα, με μαζεψαν κι καλα για εκπεδευση στο πως να δενω το σακιδιο πλατης και με χτυπησαν με μπουνιες στο κεφαλι, με τραβαγε ενας απο το σακιδιο κι δεν μπορουσα να κρατηθω ορθιος, μετα οι αλλοι με εριξαν στις λασπες και με κλοτσαγαν! συνεχως! ωσπου κοντεψα να παθω μοληνσει λογο του οτι ειχα πληγες στο προσωπο και με τις βρωμιες της λασπης εμπαινε η βρωμα στις πληγες μου- αυτα συνεβεναν παλια, πλεον δεν ειναι τοσο ! αλλα εαν πας κομαντος θα περασει ο καιρος πιο γρηγορα! θα ζησεις και εμπειριες που θα θυμασαι για παντα! το συναισθημα του να πηδας απο αροπλαν με αλεξιπτοτο! ειναι γαματο, το να κολημπας στο βραδυ με το οπλο, κι να βγαινεις στην ακτη προσπαθωντας να μην υπαρξη κιματισμος στο νερο, να πηροβολας μετα κι να ριχνεις χειρομβοβηδες!! ολα αυτα κι αλλα πολλα θα σου φερνουν χαρα και αναμνησεις υπεροχες! να τραγουδατε ολοι μζι τραγουδια για την ελευθερωση της αγιας Σοφιας! και πωςε θα σφαξετε τους Τουρκους!!!
    Ευχαριστώ για την απάντηση Γιώργο μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν χρωστάω ακόμα στο δημόσιο ούτε χρέη έχω είναι όλα στην ψυχολογία μου, δεν έχω την κατάλληλη ψυχολογία για κομάντο φίλε δεν μπορώ την πιέσει

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Το ρητο στην εκπεδευση κομαντνων στο Μεγαλο Πευκο εγραφε, οτι δεν θελουμε εδω μπρατσαραδες και τσαμπουκαδες, θελουμε να το λεει η ψυχη του, διοτις το κορμι εμεις θα το φτιαξουμε, αλλα την ψυχη την θελουμε ετοιμη.
    Το να πας να υπηρετησεις την πατριδα απο την αλλη ακρη δεν ειναι και τοσο ευκολο, ενω αν πας ειδικες δυναμεις θαα εισαι Αττικη, επισης εχει καλητερο φαγητο, και εχει και εμπειριες που θα σου μεινουν αξεχαστες, οπλα σε καλη κατασταση , καθαρα και αμερικανικα! θα εχεις συχνες βολες! κι γενικα θα μαθεις πως να σκοτωνεις!
    Ανεξαρτητος του πιο δρομο θα διαλεξεις στον στρατο, αυτο που μετρραει ειναι να εισαι οσο μπορεις με λιγοτερο στρες, να προσεχεις στο επαρκον την υγεια σου, σωματικα και πνευματικα. Να κανεις φιλους αλλα να τους τσεκαρεις, να τους προσεχεις.

  5. #5
    Θανάση οι περισσότεροι εδώ μεσα καταλαβαινουμε πως αισθάνεσαι.λίγο πολύ όλοι τα έχουμε περάσει.από ότι κατάλαβα για να σε καλούν στο στρατό θα είσαι σε μικρή ηλικία ακόμη. Έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου.και για σχέσεις και για φιλιά και για ότι άλλο θέλεις. Η αυτοκτονία περνάει από το μυαλό μας όταν είμαστε πολυ χαλια ψυχολογικα αλλά πολύ όμως. Αλλά ακόμη και για αυτο υπάρχει λύση. Έχεις επισκεφτει ποτέ καποιον ειδικο?γιατί είσαι αρνητικος σε μια επισκεψη σε ψυχολογο?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Συμφωνω με την Αποστολια να επισκεφτης εναν ψυχολογο η ψυχειατρο, θα ελεγα να το κανεις πριν πας φανταρος, διοτις θα σου κανει μεγαλο καλο να εχεις μια ψυχολογικη προετιμασια πριν μπεις μεσα. Αλλα κι σε πρακτικο επηπεδο εαν πας σε γιατρο θα σου πει τροπους που να κανεις πραξι μεσα, κι να νιωθεις καληερα,μπορει να σου δωσει και φαρμακα.
    Φιλε μου, η τασεις αυτοκτωνιας που εχεις μπορει τωρα να ειναι σε νηπιακο σταδιο αλλα να ξες οτι ειναι ψυχολογικος συναργεμος! δεν εισαι εσυ που θες να αυτοκτωνησεις -το εχω πει πολλες φορες θα στο πω κι εσενα - οι πιο πολλοι που θελουν να αυτοκτωννησουν δεν το εννοουν, ομως οι ιδιοι ειναι που μετεπητα το πηστευουν, ο ζητημα ειναι οτι δεν το λες με καθαρο μυαλο, νηφαλιος και σκεπτομενος εσυ! εκεινη την ωρα δεν μηλας εσυ φιλε μου αλλα η καταθλιψη σου!! η οποια αλλη αρρωστεια, για αυτο θα πρεπει να γινεις πρωτα καλα κι μετα ξανα σκεψουτω για να αυτοκτωνησεις! - ασε που αν γινεις καλα δε θα το σκεφτεσαι - αλλα λεμε τωρα, γινε πρωτα καλα! ακου τον γιατρο σου, κι σαν γινεις υγειες ελα εδω, κι το ξανα κουβεντιαζουμε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    εγω βλεπω μια ταση παραιτησης απο την ζωη.λες δεν το ενα δεν το αλλο...αλλα δεν εισαι προθυμος να κανεις κατι για να το αλλαξεις αυτο....
    το οτι δεν μπορεις να εισαι με πολυ κοσμο ισως ειναι δεγιμα κοινωνικης φοβιας...και αυτο λυνεται...
    αντι να καθεσαι σπιτι σου να σαπιζεις και να λυπασαι τον εαυτο σου βγες εξω και αρπαξε την ζωη απο τα μαλλια(οχι την γειτονισσα:P).
    υπαρχουν χιλιαδες πραγματα που μπορεις να κανεις...δεν σημαινει κατι αν εισαι ασχημος...και κοπελα μπορεις να βρεις και φιλους..η ομορφια πηγαζει απο μεσα μας και ποσο την εκπεμπουμε στους αλλους.
    δοκιμασε να γραφτεις σε ενα ιεκ π ειναι δωρεαν εκει και μια τεχνη θα μαθεις και θα αποκτησεις γνωριμιες..η να κανεις κατι ομαδικο οπως ενα σπορ η να βρεις μια δουλεια...
    τωρα οσο αφορα τον στρατο αμα πιεζεσαι παρε αναβολη...
    φανταζομαι θα εισαι νεος/....ειναι κριμα να αντιμετωπιζεις ετσι την ζωη και να αφηνεις τα χρονια να περνανε διχως να κανεις τιποτα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι νέο παιδί και αρνείσαι να πάρεις τη ζωή σου στα χέρια σου! Από που θα έρθει η βελτίωση, από τον ουρανό; Από εσένα θα έρθει! Κοίταξα και το προηγούμενο μήνυμά σου, πήγες για μια βδομάδα στην δουλειά και τα βρήκες δύσκολα κι αμέσως δήλωσες παραίτηση, μήπως όλα στη ζωή σου τα αντιμετωπίζεις με τον ίδιο τρόπο; Κάθε αρχή και δύσκολη, αν κάθεσαι όλη μέρα σπίτι μπροστά σε έναν υπολογιστή πως θα χτίσεις διάθεση κι αυτοπεποίθηση και πως θα βρεις φίλους, ενδιαφέροντα και κοπέλα;Ή θεωρείς ότι αν έκανες μία προσπάθεια και δεν πέτυχε τότε δεν θα πετύχουν και οι υπόλοιπες; Ή περιμένεις από τη μια μέρα στην άλλη να αλλάξει η ζωή σου εντελώς; Βήμα-βήμα θα τη βελτιώσεις και θα δουλέψεις σε αυτά που σε απασχολούν, ωστόσο πρέπει να τα βλέπεις στις σωστές τους διαστάσεις και να κινητοποιηθείς. Μπορεί κάποια πράγματα να σου φαίνονται βουνό, ωστόσο αυτά που περιγράφεις δεν είναι σημαντικά προβλήματα που δεν διορθώνονται. Διορθώνονται εύκολα σε πολύ μεγάλο βαθμό αρκεί να το θελήσεις και να το προσπαθήσεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός απλά δεν βλέπω κάποιο νόημα στην ζωή κάποια απόλαυση το μόνο που βλέπω είναι άγχος, στρες, λύπη τίποτα χαρούμενο πιος ο λόγος να ζω?

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Το ρητο στην εκπεδευση κομαντνων στο Μεγαλο Πευκο εγραφε, οτι δεν θελουμε εδω μπρατσαραδες και τσαμπουκαδες, θελουμε να το λεει η ψυχη του, διοτις το κορμι εμεις θα το φτιαξουμε, αλλα την ψυχη την θελουμε ετοιμη.
    Το να πας να υπηρετησεις την πατριδα απο την αλλη ακρη δεν ειναι και τοσο ευκολο, ενω αν πας ειδικες δυναμεις θαα εισαι Αττικη, επισης εχει καλητερο φαγητο, και εχει και εμπειριες που θα σου μεινουν αξεχαστες, οπλα σε καλη κατασταση , καθαρα και αμερικανικα! θα εχεις συχνες βολες! κι γενικα θα μαθεις πως να σκοτωνεις!
    Ανεξαρτητος του πιο δρομο θα διαλεξεις στον στρατο, αυτο που μετρραει ειναι να εισαι οσο μπορεις με λιγοτερο στρες, να προσεχεις στο επαρκον την υγεια σου, σωματικα και πνευματικα. Να κανεις φιλους αλλα να τους τσεκαρεις, να τους προσεχεις.
    Στο μεγάλο πεύκο είχα παρουσιαστεί είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις αλλά κόπηκα από τον ψυχολόγο που μας είχαν περάσει

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν γίνεσαι κουραστικός, όποιος θέλει το διαβάζει κι όποιος θέλει απαντάει. Μην βάζεις ταμπέλες στον εαυτό σου του τύπου κουραστικός, άχρηστος κτλ. Το θέμα είναι ότι δεν βλέπεις τίποτα χαρούμενο γιατί έχεις τελματώσει. Μόλις βγεις από το τέλμα θα βρεις ένα σωρό θετικά να σου δίνουν χαρά και δύναμη. Αν πιστεύεις ότι ο στρατός είναι κάτι που δεν μπορείς να διαχειριστείς αυτή τη στιγμή πάρε αναβολή και βάλε ένα πλάνο στην καθημερινότητά σου και απλούς στόχους για αρχή. Βγες έξω και περπάτα και σκέψου με τι από αυτά που σου άρεσαν παλιά θα μπορούσες να καταπιαστείς και πάλι και τι καινούριο θα μπορούσες να κάνεις. Εντάξει, αν σου άρεσε να κάνεις τραμπάλα με τους συμμαθητές σου, ίσως πλέον αυτό να μη σου αρέσει, λογικό είναι. Αν ωστόσο παλιά σου άρεσε π.χ. η ζωγραφική ή το τέννις ας πούμε, γιατί να μην ασχοληθείς και πάλι; Μην απορρίπτεις από πριν το να δοκιμάσεις καινούρια πράγματα, μια ομαδική δραστηριότητα ή κάποιο μάθημα ή κάτι. Αν στην αρχή αισθανθείς άβολα μην τα παρατήσεις. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεις πως θα πάει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν γίνεσαι κουραστικός, όποιος θέλει το διαβάζει κι όποιος θέλει απαντάει. Μην βάζεις ταμπέλες στον εαυτό σου του τύπου κουραστικός, άχρηστος κτλ. Το θέμα είναι ότι δεν βλέπεις τίποτα χαρούμενο γιατί έχεις τελματώσει. Μόλις βγεις από το τέλμα θα βρεις ένα σωρό θετικά να σου δίνουν χαρά και δύναμη. Αν πιστεύεις ότι ο στρατός είναι κάτι που δεν μπορείς να διαχειριστείς αυτή τη στιγμή πάρε αναβολή και βάλε ένα πλάνο στην καθημερινότητά σου και απλούς στόχους για αρχή. Βγες έξω και περπάτα και σκέψου με τι από αυτά που σου άρεσαν παλιά θα μπορούσες να καταπιαστείς και πάλι και τι καινούριο θα μπορούσες να κάνεις. Εντάξει, αν σου άρεσε να κάνεις τραμπάλα με τους συμμαθητές σου, ίσως πλέον αυτό να μη σου αρέσει, λογικό είναι. Αν ωστόσο παλιά σου άρεσε π.χ. η ζωγραφική ή το τέννις ας πούμε, γιατί να μην ασχοληθείς και πάλι; Μην απορρίπτεις από πριν το να δοκιμάσεις καινούρια πράγματα, μια ομαδική δραστηριότητα ή κάποιο μάθημα ή κάτι. Αν στην αρχή αισθανθείς άβολα μην τα παρατήσεις. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να δεις πως θα πάει.
    Απλά δεν πρόκειται να ξανά έχω μια κανονική ζωή δεν αξίζει να προσπαθήσω για τίποτα

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Για άλλα πράγματα σε απάντησαν και θα σου απαντήσουν και άλλοι φαντάζομαι. Για τον στρατό που λες. Αν αισθάνεσαι πως δεν αντέχεις πάρε αναβολή να ηρεμήσεις. Επειδή λες πως παρουσιάστηκες στις ΕΔ, να ξέρεις πως τα υπόλοιπα όπλα και σώματα δεν είναι ΕΔ. Μην ακούς χίλιες δυο βλακείες που λέει ο καθένας και επηρεάζεσαι. Ο στρατός δεν είναι όπως παλιά. Ούτε όπως στις ταινίες. Πάρα πολλοί είναι αγχωμένοι σαν εσένα στον στρατό. Και πάλι αν δεν νιώθεις έτοιμος πάρε αναβολή και το βλέπεις παρακάτω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Για άλλα πράγματα σε απάντησαν και θα σου απαντήσουν και άλλοι φαντάζομαι. Για τον στρατό που λες. Αν αισθάνεσαι πως δεν αντέχεις πάρε αναβολή να ηρεμήσεις. Επειδή λες πως παρουσιάστηκες στις ΕΔ, να ξέρεις πως τα υπόλοιπα όπλα και σώματα δεν είναι ΕΔ. Μην ακούς χίλιες δυο βλακείες που λέει ο καθένας και επηρεάζεσαι. Ο στρατός δεν είναι όπως παλιά. Ούτε όπως στις ταινίες. Πάρα πολλοί είναι αγχωμένοι σαν εσένα στον στρατό. Και πάλι αν δεν νιώθεις έτοιμος πάρε αναβολή και το βλέπεις παρακάτω.
    Θα πάω και ότι προκύψει θέλω να ξεμπερδέψω από τον στρατό

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Θα πάω και ότι προκύψει θέλω να ξεμπερδέψω από τον στρατό

    Εστάλη από Mi A2 Lite στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αφού θες πήγαινε. Το καλύτερο κάνεις. Πας και βλέπεις.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τι βλεπω τωρα στην τηλεοραση.
    By Ορέστης in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 80
    Last Post: 10-09-2018, 03:21
  2. Βελτίωση σχέσης με τον εαυτό μας
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 28-09-2015, 12:00
  3. Βελτιωση ή σταθεροτητα?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 21-10-2012, 23:58
  4. Κοντά στην πλήρη ίαση ή απλά βελτίωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 19-05-2011, 17:54
  5. ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
    By Ολα_ειναι_δανεικα in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 183
    Last Post: 12-11-2008, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •