Καταδίκη αλλά Ελλάς - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Το ποινικο μητρωο δεν λερωνετε ετσι ευκολα οπως το δικοσου μπερδεμα, υπαρχουν 2 ειδη εκδωσης ποινικου πητρωου αυτο το οποιο ειναι σημαντικο ,αυτο που ζητα συνηθως σε δουλειες ειναι το πρωτο και για να βγει οχι μηδενικο θα πρεπει να εχεις εκτησει καθηρξη, δλδη να εχεις μπει φυλακη, εσυ ουτε καν μαρτυρας δεν εισαι αρα δεν θα λερωθει.
    Οσο για την υποθεση εαν δεν εχεις την ατυχια να θελουν να σε χρεωσουν κατις ωστε να γλητωσει καποιος αλλως κατις σηνομοτικο κι σπανιο αλλα οχι απηθανο, παντος λογικα δεν εχεις προβλημα, ομως αυτο που εκανες ειναι πλημελιμα κι διωκετε κανωνικοτατα, διοτις αγορασες ναρκωτικα!
    Εσυ θα πρεπει να πας για καλο κι κακο να περασεις πραγματογνωμονα, πριν πας στον γιατρο -διοτις ειναι ψυχειατρος - να εχεις κανει χρηση ναρκωτικων ωστε να βγεις οσο πιο χρηστης μπορεις, μολις περασεις απο εκει να παρεις κι μια βεβαιωση απο τον ΟΚΑΝΑ, να τα χεις αυτα τα χαρτια.
    Κατα την γνωμη μου το χειροτερο που σε περημενει ειναι να σεκαλεσουν ως μαρτυρα , αλλα κι αυτο δεν ειναι καλο διοτις θα σου ζητησει ο εισαγγελεας κι εν αρχη ο ανακριτης να κατανομασεις αυτον που σου πουλησε τις ουσιες και μετα να αναφερεις τοπο και χρονο, πηστεψεμε εαν δεν αναφερθεις με στοιχεια η αν δεν εχεις καποια καλη δικαιολογια θα νευριασουν πολυ στην εδρα που δεν θα πεις το ονομα του, θα σε ρωταν συνεχως! ειναι μια ασχημη διαδικασεια την εχω περασει απο μαρτυρας και θυμα σε κανουν να φενεσαι ως μελος του κυκλωματος και οτι προστατευεις κακοποιους, επειδη το εχω περασει θα σου ελεγα να βεις απο πριν καποιον τροπο ωστε να μην χρειαστει να σε ρωτησουν! αλλιως θα πρεπει να ρουφιανεψεις!
    Κατάλαβα Γιώργο και κάτι άλλο, είχα ένα δικαστήριο παλαιότερα όταν ήμουν φαντάρος στην Θήβα με είχαν πιάσει με λίγα γρ χόρτο αλλά το χαρτί του δικαστιριου είχε έρθει αφού απολύθηκα μετά από ένα χρόνο περίπου και εγώ λόγο απόστασης δεν πήγα στο δικαστήριο και δεν με ξανά φώναξαν να πάω,λες να αθωώθηκα λόγο μικρής ποσότητας περίπου 2 γρ κανναβη.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Κατάλαβα Γιώργο και κάτι άλλο, είχα ένα δικαστήριο παλαιότερα όταν ήμουν φαντάρος στην Θήβα με είχαν πιάσει με λίγα γρ χόρτο αλλά το χαρτί του δικαστιριου είχε έρθει αφού απολύθηκα μετά από ένα χρόνο περίπου και εγώ λόγο απόστασης δεν πήγα στο δικαστήριο και δεν με ξανά φώναξαν να πάω,λες να αθωώθηκα λόγο μικρής ποσότητας περίπου 2 γρ κανναβη.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    δεν ξερω!! αλλα μπορει κι να δικαστηκες ενεριμη, δια απουσιας σου κι να το περασουν μετα στα επαναληψης δικαστηρια ,αλλα εαν εχουν περασει 5 χρονια εχει σβησει, απο την αλλη εαν ειχε γινει κατις κακο θα ειχες ενημερωθει,

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τελικά θα γινει δικαστήριο αλλά θα αργήσει γιατί ήταν πολλά τα άτομα που εμπλέκονται στην υπόθεση και πρέπει να τους διαχωρισουν από εμπόρους σε απλούς χρήστες και πάει λέγοντας.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ωραιος ρε φιλε, θα ταν αδικο να σου πάρουν τη αδεια. Εσενα δε θα σε καλεσουν καν λογικα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Να σαι καλά φίλε. Μου είπε η αστυνομικός πως θα ήταν καλό να τους πάω ένα χαρτί ότι είμαι στον οκανα και να γράψω πάλι κάποια αναφορά την οποία θα δώσει στον διευθυντή της και ίσως απαλλαγώ από τον δική.

    Εστάλη από RNE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γιατί τέτοια καταδίκη;
    By 85Eon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 146
    Last Post: 19-02-2017, 19:09
  2. Η καταδίκη του να είσαι ψυχασθενής
    By Kassi in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 245
    Last Post: 02-01-2014, 23:54
  3. η κοπελα μου αλλα λεει και αλλα κανει..και αλλα ενοει...
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 21-06-2013, 01:24
  4. ψυχικη αρρωστια=καταδικη??
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 10-03-2009, 11:18
  5. Η καταδίκη του να είσαι αρσενικό
    By almostjunkie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 27-09-2007, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •