Κάποιος άλλος με γαστρεντερικά; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ναι μαλλον για την ηλικία σου δε θελαν να κάνεις την εξέταση επειδή εισαι πολυ μικρη για καποια παθολογία στο έντερο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    1
    Εγω εχω σεε και οταν ανχωνομαι γινετε χαμος. Τον τελευταιο καιρο εχω διαροιες με κοπρανα πιο ανοιχτοχρωμα googlara και νομιζα οτι εχω παγκρεατιτιδα καρκινο του παγκρεατος ηπαττιτιδα εκανα εξετασειε ηταν λιγο ανεβασμενα τα λευκα μαλλον απο αγχος και γτ πηγα αυπνη . Πηγα στον γιατρο μου ειπε να ηρεμισω αλλα δεν μπορω μου εδωσε μια αντιβιωση που δεν ειχα ξαναπαρει και googlara και ειδα οτι ειναι μη αποροφησιμη και την σταματισα γτ φοβιθηκα μην κολλησει καπου στο εντερο αυριο θα παω και σε αλλο γιατρο για 2τερη γνημη. Απο εσας που εχετε σεε κανεις κανει πιο ανοιχτο καφε προς κιτρινο διαρροιες ; με εχει προβληματιση παρα πολυ αυτο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Elia_kirc View Post
    Εγω εχω σεε και οταν ανχωνομαι γινετε χαμος. Τον τελευταιο καιρο εχω διαροιες με κοπρανα πιο ανοιχτοχρωμα googlara και νομιζα οτι εχω παγκρεατιτιδα καρκινο του παγκρεατος ηπαττιτιδα εκανα εξετασειε ηταν λιγο ανεβασμενα τα λευκα μαλλον απο αγχος και γτ πηγα αυπνη . Πηγα στον γιατρο μου ειπε να ηρεμισω αλλα δεν μπορω μου εδωσε μια αντιβιωση που δεν ειχα ξαναπαρει και googlara και ειδα οτι ειναι μη αποροφησιμη και την σταματισα γτ φοβιθηκα μην κολλησει καπου στο εντερο αυριο θα παω και σε αλλο γιατρο για 2τερη γνημη. Απο εσας που εχετε σεε κανεις κανει πιο ανοιχτο καφε προς κιτρινο διαρροιες ; με εχει προβληματιση παρα πολυ αυτο.
    Μπορεί να είναι από χίλια δυο, μη κάνεις του κεφαλιού σου, πάνε σε ένα γιατρό που εμπιστεύεσαι και ακόλουθα οδηγίες, δεν είναι τραγικό αυτό που λες. Πρόβλημα συνήθως είναι το να είναι κατάμαυρα και πάλι όχι ότι θα πεθάνεις αλλά πας γιατρό άμεσα. Αυτό που λες αν επιμένει ναι πας γιατρό χαλαρά και το βλέπεις, κι εγώ το είχα, πήρα κάτι προβιοτικα έκοψα κάτι γαλακτοκομικά και πέρασε. Πάντα με βάση οδηγίες γιατρού, μη πας να κάνεις το ίδιο ή ότι σου προτείνει άλλος.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by unknown15 View Post
    Έχεις κανένας άλλος γαστρεντερικά θέματα; Εγώ γενικά έχω κολίτιδες που και που αλλά τελευταία νιώθω το έντερο πρησμένο όταν πιάνω την κοιλιά μου και συνεχώς σαν να γουργουρίζει. Είναι φυσιολογικό λέτε; Πόνο δεν έχω κάτι ιδιαίτερο.
    Εγω εχω θεμα..αλλα δεν ειναι λογω ψυχολογίας. Απλα η ψυχολογια το επιβαρύνει. Πολύς πόνος και μονινα πρησμένη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Location
    Η τρέλα πήγε στα βουνά
    Posts
    453
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω εχω θεμα..αλλα δεν ειναι λογω ψυχολογίας. Απλα η ψυχολογια το επιβαρύνει. Πολύς πόνος και μονινα πρησμένη
    Και όμως, το θέμα αυτό τις περισσότερες φορές είναι ψυχοσωματικό

  6. #21
    Και γιατι δεν πας να κανεις τις εξετασεις που πρεπει και να ακολουθωσεις μια αγωγη; Κι αν δεν φτιαχνει τελειως τουλαχιστον θα ξερεις τι το ενοχλει και θα προσεχςις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αλλος για λαχειο?
    By Μικρη_Αρκτος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-12-2017, 17:31
  2. Γαστρεντερικα
    By alextsiri13 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2017, 14:03
  3. Αλλος για Αγγλια?
    By giannis86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 24-10-2012, 02:22
  4. άλλος για τη βάρκα μας??
    By lateralus in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 19-06-2012, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •