Παρατεταμένα δεκατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36

    Παρατεταμένα δεκατα

    Είμαι 20 μέρες με δέκατα κάποιες στιγμές της ημέρας και νιώθω λες και έχω γρίπη.Εχω άσχημη γευση στο στόμα και νιώθω ζέστη.Εχω 37.2 κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα.Πήγα σε παθολόγο έκανα ότι εξέταση υπάρχει και πολύ εξειδικευμένες και δεν βρίσκουν κάτι. Παθολόγος και ενδοκρινολογος τα βρίσκουν όλα καλά. Έχω 2 αυτοανοσα τα ελέγχω,απλά μου είπε ο παθολόγος τελείως ενημερωτικά αν θέλω να πάω σε ρευματολογο.Μου είχε πει επίσης ότι υπάρχει περίπτωση να παρουσιαστεί κάποια στιγμή και 3ο αυτοανοσο αλλά με βάση τις εξετάσεις μου είναι όλα καλά.Ενώ τόσες μέρες δεν είχα συμπτώματα πέρα από. το ότι νιώθω σαν κρυωμένη είναι 2,3 μέρες τώρα που εκτός από τα δέκατα νομίζω ότι μουδιαζουν τα χέρια και τα πόδια μου και ότι πονάνε οι αρθρωσεις μου. Με λίγα λόγια νομίζω ότι θα πάθω ρευματοειδη αρθρίτιδα.Ξερει κάποιος εκτός για τα δέκατα γιατί δεν πέφτουν αν μπορεί να υπάρξει κάτι παρόλο που οι εξετάσεις μου είναι καλές;Γενικά έχω πολυ αγχος και ειδικά αυτές τις μέρες περνάω έναν εφιάλτη να μην ξέρω τι γίνεται. Νομίζω ότι έχω και αρρωστοφοβια, αλλά μπορεί αυτό και το άγχος μου να μου προκαλεί όντως αυτά τα συμπτώματα το μούδιασμα και τον πυρετό;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο το αγχος που περιγραφεις μου θυμιζει το τροπο που αντιδρα το σωμα μου σε καπια φαρμακα οταν εχω δυσανεξια σ αυτα δε μπορω να ηρεμισω με τιποτα

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Τα ίδια που έπαιρνα παίρνω δεν έχει αλλάξει κατι

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ενδεχομενο να καταλαβαινω κατι που δεν αντιλαμβανεσε το εχεις σκεφτει

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Είχα πάθει το ίδιο πράγμα με τα δέκατα, αλλά μου έκαναν κάποια εξέταση αίματος που είναι για ρευματοειδή αρθρίτιδα και είχε βγει αρνητική! Γενικά αφού άρχισα να το ξεχνάω μου πέρασε. Δεν έμαθα ποτέ τι έφταιγε η εάν ήταν από το άγχος

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .................................................. .......
    Last edited by αλεξανδρος_77; 08-03-2019 at 21:58.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Τι καταλαβαίνεις;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Κ εγώ έκανα αίματος και για αυτοανοσα αλλά βγήκε αρνητικό.Ποσες μέρες είχες εσύ δέκατα;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by SugarKat View Post
    Κ εγώ έκανα αίματος και για αυτοανοσα αλλά βγήκε αρνητικό.Ποσες μέρες είχες εσύ δέκατα;
    Ε τότε ηρέμησε όσον αφορά αυτό το θέμα αφού βγήκε αρνητικό! Εμένα δεν ήταν γενικά για αυτοάνοσα νομίζω. Ήταν ειδικά για ρευματοειδή αρθρίτιδα, γιατί την είχα ρώτησει γιατί είναι και μου είπε αυτό. Εμένα πάντως εκτός από κάποιες αίματος μου έκαναν και υπέρηχο άνω και κάτω κοιλιάς και ακτινογραφία θωρακοσ. Επίσης δεν έδειξε κάτι βέβαια. Και είχα για 3 εβδομάδες. Επίσης εάν είσαι σε πολύ ζεστό περιβάλλον μπορεί να έχεις δέκατα.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Έκανα και ακτινογραφία θώρακα μόνο υπέρηχους δεν έχω κάνει.εκανα γενικά για αυτοανοσα επειδή ήδη έχω 2 και βγήκε αρνητικό και κόλλησε και μενα το μυαλό μου για τη ρευματοειδη και μόλις το σκέφτηκα άρχισα κ ένιωθα συμπτώματα κλασικά...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by SugarKat View Post
    Τι καταλαβαίνεις;
    σε κατι που τρως εχεις δυσανεξια και αυτο σου προκαλει νευρικοτητα τελευταια πχ εφαγα κατι που με πειραξε και δε μπορουσα να ηρεμισω καθολου και ψαχνοντας στο ιντερνετ καπου διαβασα οτι πραγματι προκαλει νευρικοτητα αυτο που ειχα φαει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    36
    Δυσανεξία και να μου κάνει δέκατα;Δεν ξέρω πραγματικά τι αλλο να ψαξω.Να μου τα προκαλεί αυτά η ινσουλίνη; Την κάνω χρόνια. Δεν έχω αλλάξει κάτι σε χάπι η κάτι άλλο.Να πάω να κάνω κανένα τεστ για αλλεργία η για δυσανεξία;Έχω μπλεχτεί και δεν ξέρω πια τι να κανω

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εμενα με πειραζει πολυ το γαλα δεν αποκλειεται σε αυτο να επεξε ρολο στο οτι η μανα μου δε με θηλασε επειδη ειχε καπιο προβλημα και επινα κουτια γαλα απο μικρος

Similar Threads

  1. Παρατεταμένα δεκατα
    By SugarKat in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 08-03-2019, 18:15
  2. Κλάμα και αύξηση θερμοκρασίας / δέκατα
    By Chronic Derealization Dis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-06-2017, 12:05
  3. Δέκατα, εμβοές και τσιμπήματα (αρρωστοφοβία?)
    By mondy in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 25-04-2012, 16:15
  4. δεκατα και αγχοσ
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-03-2011, 17:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •