Δεν μπορώ να κοιμηθώ άνετα εδώ και 2 βδομάδες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    4

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ άνετα εδώ και 2 βδομάδες

    Καλημέρα σε όλους..

    Αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα τελευταία και θα ήθελα κάποιες γνώμες αν είναι εύκολο.

    Εδώ και 2 βδομάδες νιώθω πίεση στην περιοχή της καρδιάς, ειδικά οταν ξαπλώνω για ύπνο. Αφού κάνω αρκετές σβούρες στο κρεβάτι, καταφέρνω να κοιμηθώ με το ζόρι.

    Το παράξενο είναι πως το μεσημέρι μετά τη δουλειά κοιμάμαι πολύ γλυκά.

    Προχτές αφού έκανα το λάθος να πιώ 2 espresso στη δουλειά, ανέβηκε η πίεση 17κ και νιώθοντας πως θα πέσω κάτω έφυγα αμέσως για το νοσοκομείο.

    Οι εξετάσεις δεν βρήκαν τίποτα (καρδιογράφημα, παθολόγοι,θώρακος) απλά οτι στο αίμα είχα λίγο περισσότερα λευκά λόγω κάποιας λοίμωξης.

    Έχω άγχος μου είπαν,
    δε μου έδωσαν κάποιο χάπι. Πέρασε μόνο του αργά το βράδι.


    Χτές, αφού είχα πάρει εναν τέλειο ύπνο το μεσημέρι, το βράδι δεν μπόρεσα να κοιμηθώ καθόλου.πίεση κ σβούρες όλη νύχτα.
    Ξεκάρφωτες πραγματικά σκέψεις στο μυαλό.

    Γενικά δεν αγχόνομαι και τόσο. καλή ζωή πιστεύω πως έχω.

    Μα, πως μπορώ τελικά να το αποβάλλω;;
    Θα αρρωστήσω απο το τίποτα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Μαλλον αγχωνεσαι απλα σου βγαινει με αυτον τον τροπο..Ισως υποσυνειδητα να σε βασανιζει κατι που το εχεις \"ξεχασει\" επιτηδες για να μην σε ποναει..Ισως να εχουν μαζευτει πολλα μεσα σου που δεν τα εχεις αντιμετωπισει κατα προσωπο και αυτα στο θυμιζουν με αυτο τον τροπο..ξεσπανε στον βραδυνο σου υπνο..Μηπως εχει πολυ πιεση στη δουλεια?Μηπως δεν σου αρεσει και πολυ η δουλεια που κανεις?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    Athens καλησπερα, έχεις σχέση με το σαιτ του τάβλι?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    4
    κάποιες φορές έχει πίεση η δουλειά. άλλες πάλι όχι, νιώθω σαν το σπίτι μου εκεί. Δεν με ενδιαφέρει καν να ετοιμάσω τα πράγματα που θα πάρω μαζί μου απο το βράδι.

    Τελευταία μου έχουν συμβεί πολλά, οπως κλοπή πορτοφολιού με κάρτες, διπλωμα, ταυτότητα κ.τλ
    Άνοιγμα οικίας απο κλέφτες μέρα μεσημέρι!
    μικροτσακωμοί στο σπίτι, άγχος για πληρωμές...

    Θέλουν τα πάντα πολύ γράψιμο τελικά!
    Όλα διορθόνονται εκτός απο την υγεία που ίσως καταλήξει με μη αναστρέψιμα αποτελέσματα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Το να σου ανοιξουν το σπιτι ειναι εισβολη στο προσωπικο σου καταφυγιο..ειναι καταρρευση της ασφαλειας σου.Ισως να φοβασαι οτι θα σου συμβει ξανα την ωρα που θα κοιμασαι..Εχεις περασει σοκ μαλλον.Αν συνεχιστει αυτη η κατασταση καλο ειναι να μιλησεις με καποιον ψυχολογο για να το ξεπερασεις οσο ειναι νωρις..Καλο ειναι να μην παγειωθει ο φοβος γιατι μετα ισως να προκυψουν φοβιες και αυτες αντιμετωπιζονται δυσκολοτερα.Ασε που χανεις πολυτιμο χρονο απο τη ζωη σου βασανιζομενος..Οσο για το αγχος με τις πληρωμες..μαρτυριο!Εχουν συσσωρευτει πολλα στο μυαλο σου και το σωμα σου αντιδρα με αυτον το τροπο.Σου δινει ενα μυνημα οτι δεν αντεχει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Μηπως επειδη κοιμασε τα μεσημερια δεν νυσταζεις τα βραδια?Και οι πολοι καφεδες δεν κανουν καλο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    10
    egw otan den mporw na koimh8w pernw valeriana rwta omws ton giatro h ton farmakopoio sou sigoura ta perneis xwris shndagh ma rwta an kanoun sthn periptosh sou ola 8a pane kala!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •