Εμβοες..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: Εμβοες..

  1. #1

    Εμβοες..

    Καλησπέρα παιδιά! Τι κάνετε; Εγώ το παλεύω.. όλα καλά ψυχολογία καλά όλο έξω και βόλτες αλλά οι εμβοες εκειιιιι.. τις έχω από αρχές Φεβρουαρίου, έχει κανένας άλλος εμβοες στο ένα ή και στα δύο αυτιά; Είναι κανείς που του έφυγε τελείως το βουητό; Και από τι σας προήλθαν; Εμένα μου παρουσιάστηκε μετά από έντονο στρες και στεναχώρια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Καλησπέρα παιδιά! Τι κάνετε; Εγώ το παλεύω.. όλα καλά ψυχολογία καλά όλο έξω και βόλτες αλλά οι εμβοες εκειιιιι.. τις έχω από αρχές Φεβρουαρίου, έχει κανένας άλλος εμβοες στο ένα ή και στα δύο αυτιά; Είναι κανείς που του έφυγε τελείως το βουητό; Και από τι σας προήλθαν; Εμένα μου παρουσιάστηκε μετά από έντονο στρες και στεναχώρια..
    ειχα και εγω..πηγα σε ωριλα..μου εκανε ακοογραμμα καπως ετσι με κατι ακουστηκα σε εναν υπολογιστη μου ειπε δεν βλεπω κατι μου ειχε πει αν συνεχησουν θα πρεπει να οσυ κανω εγχειση κορτιζόνης αλλα δεν δεχτηκα γιατι ειναι πολυ επικινδυνο στο αυτι...το ξεχασα και μου εφυγε..

  3. #3
    Κι εγώ όταν το ξεχνάω φεύγει και αν το θυμηθώ και αγχωθω έρχεται πάλι.. ελπίζω να καταφέρω να μην το ξανασκεφτώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Κι εγώ όταν το ξεχνάω φεύγει και αν το θυμηθώ και αγχωθω έρχεται πάλι.. ελπίζω να καταφέρω να μην το ξανασκεφτώ
    εξετασεις εχεις κανει για αυτο το θεμα.?

  5. #5
    Πήγα σε ωρλ μου έβαλε κάτι ήχους και είπε μια χαρά η ακοή.. τι άλλες εξετάσεις να κάνω; Πόσο καιρό το είχες εσύ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Πήγα σε ωρλ μου έβαλε κάτι ήχους και είπε μια χαρά η ακοή.. τι άλλες εξετάσεις να κάνω; Πόσο καιρό το είχες εσύ;
    για 1 μηνα περιπου.....δεν μπορεις νακανεις και πολλα εκτος απο ωριλα και μαγνητικη τομογραφια εγκεφαλου..αλλα αν ειχες θεμα και ηθελε ψαξιμο θα στο ειχε πει ο ωριλα οπως ειχα παει για την ασταθεια πχ εγω και μου λεει απο εμενα εισαι καλλυμενος δεν οφειλετε πουθενα...να σε δει νευρολογος τωρα...θα στο ελεγε..παντως οι εμβοες ειναι πολυ συχνο συμπτωμα αγχους το εχουνε παρα πολλοι και απο τι μου λες οτι σε αφηνει και σε πιανει οταν πιεστεις αποκλειετε να οφειλετε καπου.....

  7. #7
    Και πόσο με αγχωνει η μαγνητική.. φοβάμαι τι μπορεί να δείξει..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Και πόσο με αγχωνει η μαγνητική.. φοβάμαι τι μπορεί να δείξει..
    πολυ σπανιο οι εμβοες να οφείλονται σε κατι σοβαρο..οποτε τι να δειξει? εγω πριν 2 χρονια εκανα αξονικη εγκεφαλου γιατι ειχα ασταθεια,ατονια,λυθαργο,ζα� �αδες πονοκεφαλους κλπ και ηθελα να βρω επιτελους που οφείλονται να το αντιμετωπησω! ο ωριλα σου ειπε τι να κανεις?

  9. #9
    Μου είπε να ξαναπάω αν συνεχίσουν και θα πάω σε λίγες μέρες έχω ραντεβού, άντε να δούμε..

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    34
    Μπορείς να πας σε νευρολόγο επίσης. Έλεγξε και την πίεση σου..Κατάχρηση ορισμένων ουσιών, όπως για παράδειγμα αλκοόλ, ή πρόβλημα με το αυχενικό μπορεί να προκαλέσουν εμβοές. Πολλές φορές, όμως, οι εμβοές των ώτων είναι αγνώστου αιτιολογίας...

  11. #11
    Έβγαλα φρονιμίτη έγκλειστο πρόσφατα μου είπαν μήπως ήταν αυτός έχω και τον δεύτερο φρονιμίτη να βγάλω επίσης έγκλειστος και ακόμα έχω την τρυπαρα που θέλει πολύ καιρό να επουλωθεί κοντά στο αυτί μου.. επίσης τριζω και σφίγγω τα δόντια μου στον ύπνο από παιδί με αποτέλεσμα να έχω και πρόβλημα με την γνάθο κάνει κρακ κρακ πράγμα που φέρνει βουητό απ'ότι μου έχουν πει.. πίεση δεν έχω ούτε καπνίζω ούτε πίνω αλκοόλ.. και τον τελευταίο καιρό πέρασα άσχημη ψυχολογία και έντονο στρες για κάτι που συνέβη σε δικό μου αγαπημένο πρόσωπο..

  12. #12
    Για άλλη μια φορά θα σου πω ότι είναι από το άγχος που πιστεύω στο λέει και ο ψυχολόγος σου, και εγώ άλλες φορές το ξεχνάω άλλες υπάρχει

  13. #13
    Έχεις δίκιο σε αυτό που λες και απ'ότι έχω μάθει όλος ο κόσμος το έχει λίγο πολύ, απλά αν το δώσουμε σημασία γίνεται εντονότερο και σε περιόδους άγχους και στρες

Similar Threads

  1. Εμβοές ώτων
    By ZNF577 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 60
    Last Post: 10-09-2020, 12:38
  2. Εμβοες στα αφτιά
    By Gorgo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 22-04-2020, 14:48
  3. εμβοεσ
    By mergo71 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-01-2019, 15:15
  4. Εμβοές
    By DiSI in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 30-11-2018, 09:54
  5. εμβοες στα αυτια
    By Mister_94 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 10-10-2018, 00:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •