ΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16

    ΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ...

    Πηγα σημερα σε καποιον ψυχιατρο στο ΙΚΑ να μου γραψει τα φαρμακα που μου ειχε γραψει ο ιδιωτης που με παρακολουθει...και η απαντηση του ηταν οτι το ικα δεν τα συνταγογραφει...με λιγα λογια δεν μου τα εγραψε μονο και μονο επειδη προερχομαι απο ιδιωτη
    Επειδη χρειαζομαι ΑΜΕΣΑ τα φαρμακα(αλλα δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να τα αγορασω ετσι) γνωριζετε σε καποιο ΙΚΑ της αττικης, καποιον συγκεκριμενο ψυχιατρο που να μπορω να παω με το χαρτι απτον ιδωτη και να μου τα γραψει...Ειναι πολυ σημαντικο παιδια......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    η δουλειά του γιατρού είναι να σου γράψει τα φάρμακα, σε όποιο ικα κ να πας. επειδή είδα κ άλλο θέμα με το ικα κ εχω ταλαιπωρηθεί σχετικά, είναι δικαίωμά σου, εσυ, εγώ κ ο καθένας μας τους πληρώνουμε για αυτες τις άθλιες παροχές υγείας. μπορείς μέχρι κ καταγγελία να του κάνεις ή να ζητήσεις απο τον προϊστάμενο του ικα να σου γράψει τα φάρμακα. μην ξεχνάς οτι το δικαιούσαι κ μόνο έχοντας αυτό στο μυαλό σου ξαναπήγαινε κ κανε κ παράπονα αν χρειαστει. α να χαθούνε όλοι τους γμτ! σκέψου τις κρατήσεις που κάνουν κάθε μήνα απο το μισθό, εαν τα έδινες σε ιδιωτική ασφάλεια, τεμενέδες θα σου κάνανε με το που σε βλέπανε!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16
    εχεις δικαιο σαυτο που λες φιλε μου
    αυτη την στιγμη ομως δεν ειμαι σε θεση να διεκδικησω οχι αυτο αλλα και πολυ πιο απλα καθημερινα πραγματα
    πρεπει αμεσα να παρω τα φαρμακα
    παιδες βοηθηστε την κατασταση αν γνωριζετε καποιον και ενημερωστε με

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αν θελεις στειλε u2u με το ποια περιοχή βρίσκεσαι για να τσεκαρω αν μπορω να βοηθήσω, ειμαι ανατολικη αττικη.
    καταλαβαίνω απόλυτα την κατάσταση κ εγω έχω βρεθεί, να μην μπορώ να βγάλω μιλιά, όχι να διεκδικήσω αυτό που δικαιούμαι!
    ψυχραιμία όμως κάτι θα βρεθεί.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    128
    Originally posted by mstrouf
    η δουλειά του γιατρού είναι να σου γράψει τα φάρμακα, σε όποιο ικα κ να πας. επειδή είδα κ άλλο θέμα με το ικα κ εχω ταλαιπωρηθεί σχετικά, είναι δικαίωμά σου, εσυ, εγώ κ ο καθένας μας τους πληρώνουμε για αυτες τις άθλιες παροχές υγείας. μπορείς μέχρι κ καταγγελία να του κάνεις ή να ζητήσεις απο τον προϊστάμενο του ικα να σου γράψει τα φάρμακα. μην ξεχνάς οτι το δικαιούσαι κ μόνο έχοντας αυτό στο μυαλό σου ξαναπήγαινε κ κανε κ παράπονα αν χρειαστει. α να χαθούνε όλοι τους γμτ! σκέψου τις κρατήσεις που κάνουν κάθε μήνα απο το μισθό, εαν τα έδινες σε ιδιωτική ασφάλεια, τεμενέδες θα σου κάνανε με το που σε βλέπανε!
    Η δουλειά του γιατρού του ΙΚΑ είναι να εξετάζει τον ασθενή και να συνταγογραφεί τα φάρμακα που ο ίδιος πιστεύει ότι χρεάζεται. Άλλωστε μπορεί πράγματι τα συγκεκριμένα φάρμακα να μη τα συνταγογραφεί το ΙΚΑ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    λάθος... ποιος γιατρός του ικα ασχολείται με την εξέταση; 1 στους 10. οι περισσότεροι βαριούνται να στρέψουν κ το βλέμμα τους να σε κοιτάξουν, έστω απο περιέργεια ρε παιδί μου, δεν μιλάω για εξέταση! κ να σου πω τι παίζει, γιατί έχω γνωστό γιατρό του ικα, ασε που τώρα τα τελευταία χρόνια είμαι στο τεβε. Οι περισσότεροι έχουν δικά τους γραφεία που διατηρούν τα απογεύματα κ εαν δεν τα έχουν πάρει απο εσένα βλέποντάς σε στο γραφείο τους, σε θεωρούν παρείσακτο κ θρασυ που πηγαίνεις για να σου συνταγογραφήσουν απλα. στο κατω κάτω, δεν πήγε να του πεί γράψε μου αυτά τα φάρμακα, με χαρτί απο τον γιατρό του πήγε. κ το άλλο.. θέλεις οφθαλμίατρο; πας σε ιδιώτη για σωστή εξέταση - πληρώνεις κ ύστερα ταλαιπωρίσε για να πάρεις γυαλιά με συμμετοχή, όπως σε όλες τις ειδικότητες.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    16
    τα φαρμακα dreamer ειναι το zyprexa και το seroxat και φυσικα και τα συνταγογραφει το ικα
    ο γιατρος τον οποιο εμπιστευομαι να μου γραψει φαρμακα και να κανουμε ψυχοθεραπεια ειναι αυτος που επελεξα και οχι ο καθε ασχετος βολεμενος που βρεθηκε στο ικα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    μη λεμε βλακειες παιδια απο τη στιγμη που εχεις ασφαλεια Ικα υποχρεουται να σου γραψει τα φαρμακα εφοσον εχεις ραντεβου!αν δε ξερεις το γιατρο.Να πας στη προισταμενη η στο διευθυντη να ζητησεις το λογο και να τσακιστουν να στα γραψουν μην ερθω εγω!!!!Που ζουμε ρε παιδια?Μηπως δεν ειχες ραντεβου ?Γιατι αν δεν εχεις σε διωχνουν τα ζωα!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •