Αναμεσα σε δυο αντρες! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 256
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Για το συγκεκριμένο θέμα καλό θα ήταν να μιλήσεις με κάποιο ψυχολόγο. Καλύτερα άντρα. Μη στενοχωριέσαι στην κοινωνία που ζούμε όλοι και όλες καυχιούνται για τα τρόπαια τους. Το τι έχει κάνει ο καθένας το ξέρει μόνο αυτος/η. Σημασία έχει το τι κρατάς από το καθετί. Δεν είναι κακό να θες σεξ ή αγάπη ή και τα δύο κακό είναι να κοροϊδεύεις τον άλλο άνθρωπο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Sonia εγώ σαν άνθρωπος εμαθα να είμαι ειλικρινης.ο τυπος γυναικα μαιμου δεν ξέρω τι σημανει και πως το εννοεις.λοιπόν εφόσον είμαι ειλικρινής του λέω έχω αυτό και αυτό το παραπονο από εσένα διαφορετικα αν νιώθω ότι δεν είμαι ευτυχισμενη μαζί σου θα βγω με κάποιον άλλον. Τα γυναικουλιστικα θα είμαι μαζι σου και όλα μέλι γάλα και θα στην φέρω ξαφνικά όταν θα βρω κάτι άλλο καλυτερο από εσένα δεν μου αρεσει.χύμα λοιπόν για να ξέρει τι του γίνεται.αν θέλει τα διορθωνει αν θελει με διωχνει δική του επιλογη
    Η μαϊμού όταν πηδάει από κλαδί σε κλαδί πιάνεται από το ένα κλαδί με το ένα χέρι και με το άλλο χέρι πιάνεται από το επόμενο κλαδί. Δεν αφήνει το προηγούμενο κλαδί αν δεν πιάσει το επόμενο. Μερικοί άνθρωποι κάνουν το ίδιο με τις σχέσεις, δεν αφήνουν μία σχέση αν δεν βρούν ήδη την επόμενη να κρατηθούν. Αυτό όμως δείχνει ότι δεν μπορείς να σταθείς στα πόδια σου αλλά πιάνεσαι από τις σχέσεις και μάλιστα δεν αφήνεις την προηγούμενη αν δεν βρεις την επόμενη ακόμα κι αν δεν είσαι ευχαριστημένη. Ακριβώς δηλαδή αυτό που περιγράφεις εσύ. Γυναικουλίστικο δεν είναι να του λες θα φύγω μόλις βρω άλλον καλύτερο και να συμβιβάζεσαι αντί να του πεις, δεν μου κάνεις, χαίρετε κι αντίο;;;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Γεια σου αποστολια .οπως ξερεις για μενα η ζωη σταματησε μετα τον πρωτο μου που ηταν ο τελειος αντρας ..μετα απο αυτον ειχα την ατυχια να βγω με πολυ κοσμο σε φαση πανικου για να βρω καποιον σαν αυτον η απλα για να μην τον σκρφτομαι ολη μερα ...ολοι θελαν μονο σεξ ..ολοι ομως ! Εισαι πολυ τυχερη που βρηκες εναν ανθρωπο ν σ αγαπαει και να το δεχετε αυτο ..δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναβρεις εγω δεν εχω γνωρισει ποτε καποιον που θα το δεχοταν ..κ οχι να ειναι 30 και χρονων ουτε 20 ..αλλα μαλλον δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του ειναι συμβιβασμος ..εγω το εκανα μια φορα να ειμαι με καποιον μετα τον πρωτο και μισησα τον εαυτο μου ..του φερομουν ασχημα γιατι δεν τον ηθελα και ειχα στο μυαλο μου τον πρωτο ..δεν ξερω βεβαια πως εισαι εσυ ισως δεν σε νοιαζει τοσο ο ερωτας αλλα μονο η αγαπη ...για μενα σχεση χωρις ερωτα δεν υπαρχει

  4. #19
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Με αυτά τα δεδομένα, μάλλον είναι η ώρα να χωρίσεις. Η αιτία δεν είναι όμως ο αστυνομικός, αλλά η τωρινή σου σχέση. Χώρισε ήρεμα και όπως λέει και η Sonia πάρε το χρόνο σου και όπως σε προσέγγιζαν άντρες και πιο πριν αυτό θα συνεχίσει και τώρα. Δεν έχασες τίποτα.
    Δεν θεωρώ ότι είναι γυναικουλιστικο να πω δεν περνάω καλά μαζί σου αλλά θέλω να προσπαθήσουμε αλλιώς υπάρχουν και άλλοι ανθρωποι.τι πιο ξεκαθαρο από αυτο

  5. #20
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Με αυτά τα δεδομένα, μάλλον είναι η ώρα να χωρίσεις. Η αιτία δεν είναι όμως ο αστυνομικός, αλλά η τωρινή σου σχέση. Χώρισε ήρεμα και όπως λέει και η Sonia πάρε το χρόνο σου και όπως σε προσέγγιζαν άντρες και πιο πριν αυτό θα συνεχίσει και τώρα. Δεν έχασες τίποτα.
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου αποστολια .οπως ξερεις για μενα η ζωη σταματησε μετα τον πρωτο μου που ηταν ο τελειος αντρας ..μετα απο αυτον ειχα την ατυχια να βγω με πολυ κοσμο σε φαση πανικου για να βρω καποιον σαν αυτον η απλα για να μην τον σκρφτομαι ολη μερα ...ολοι θελαν μονο σεξ ..ολοι ομως ! Εισαι πολυ τυχερη που βρηκες εναν ανθρωπο ν σ αγαπαει και να το δεχετε αυτο ..δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναβρεις εγω δεν εχω γνωρισει ποτε καποιον που θα το δεχοταν ..κ οχι να ειναι 30 και χρονων ουτε 20 ..αλλα μαλλον δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του ειναι συμβιβασμος ..εγω το εκανα μια φορα να ειμαι με καποιον μετα τον πρωτο και μισησα τον εαυτο μου ..του φερομουν ασχημα γιατι δεν τον ηθελα και ειχα στο μυαλο μου τον πρωτο ..δεν ξερω βεβαια πως εισαι εσυ ισως δεν σε νοιαζει τοσο ο ερωτας αλλα μονο η αγαπη ...για μενα σχεση χωρις ερωτα δεν υπαρχει
    Για μένα σημασια έχει να είμαι με έναν άνθρωπο.ο έρωτας σαν έρωτας μια φορά στη ζωή μου ηρθε.αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θέλω να συνεχίσω μόνη τη ζωή μου

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γυναικουλίστικο είναι που η απάντησή του ουσιαστικά είναι ότι εγώ δεν σέβομαι αυτά που μου λες, δεν προσπαθώ να φιάξω ότι σε χαλάει και σιγά μη βρεις άλλον κι εσύ είσαι ακόμα εκεί μέχρι να βρεθεί ο άλλος. Με τέτοια απάντηση έπρεπε να έχεις φύγει σε χρόνο dt επειδή έχεις σεβασμό στον εαυτό σου πρώτα από όλα και δεν έχεις καμια δουλειά να κάθεσαι με κάποιον που φαίνεται να μη σε σέβεται καθόλου και να σε έχει για τα μπάζα. Να συμβιβάζεσαι με έναν τέτοιο άνθρωπο που συμπεριφέρεται έτσι και έχει τέτοια γνώμη για εσένα, εσένα μειώνει. Τι νόημα έχει να καθίσεις μέχρι να βρεις άλλον, σαν γυναικούλα που θες κάποιον δίπλα σου να σου δίνει αξία βγαίνεις προς τα έξω...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Φυσιολογικό είναι να θες να είσαι με κάποιον άνθρωπο. Όταν όμως δεν είσαι καλά μαζί του, τι αξία έχει. Και ξαναλέω να συμβουλευτείς κάποιο ψυχολόγο για το θέμα που έχεις. Δεν είσαι η μοναδική που της συμβαίνει ούτε η τελευταία και δεν είναι και τίποτα στην τελική, εφόσον πίσω απ' αυτό δεν υπάρχει κάτι άλλο που σε δυσκολεύει.

  8. #23
    Το μόνο που με δυσκολευει είναι ότι δεν έχω κάνει σεξ για υπό δεν φευγω

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Δεν υπάρχει όριο για το μέχρι ποια ηλικία το αργότερο θα πρέπει να έχει κάνει κάποιος σεξ. Αν κάναμε ένα γκάλοπ πιστεύω ότι θα μας εξέπλητταν τα αποτελέσματα. Καταλαβαίνω όμως πως το σκέφτεσαι. Η ουσία είναι ότι θα πρέπει να το καταλάβεις αυτό, ότι δεν είναι ουσιαστικό πρόβλημα αλλά μόνο στο μυαλό σου. Εκτός και αν υπάρχει κάτι άλλο μέσα σου που σε σταματάει να ολοκληρώσεις.

  10. #25
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Δεν υπάρχει όριο για το μέχρι ποια ηλικία το αργότερο θα πρέπει να έχει κάνει κάποιος σεξ. Αν κάναμε ένα γκάλοπ πιστεύω ότι θα μας εξέπλητταν τα αποτελέσματα. Καταλαβαίνω όμως πως το σκέφτεσαι. Η ουσία είναι ότι θα πρέπει να το καταλάβεις αυτό, ότι δεν είναι ουσιαστικό πρόβλημα αλλά μόνο στο μυαλό σου. Εκτός και αν υπάρχει κάτι άλλο μέσα σου που σε σταματάει να ολοκληρώσεις.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο. Έχω πάει και σε ψυχολογο αλλά δεν το έλυσα ακομη και όλο αυτό με κραταει πίσω

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Δεν ξέρω αν έχεις ξαναγράψει για αυτό το θέμα, αλλά όταν λες δεν έχεις ολοκληρώσει, μέχρι που έχεις φτάσει; Που σταματάς;

  12. #27
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Δεν ξέρω αν έχεις ξαναγράψει για αυτό το θέμα, αλλά όταν λες δεν έχεις ολοκληρώσει, μέχρι που έχεις φτάσει; Που σταματάς;
    Έχω ξανά γραψει.μετά τα προκαταρκτικα δεν γίνεται τίποτε αλλο

  13. #28
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Γεια σου αποστολια .οπως ξερεις για μενα η ζωη σταματησε μετα τον πρωτο μου που ηταν ο τελειος αντρας ..μετα απο αυτον ειχα την ατυχια να βγω με πολυ κοσμο σε φαση πανικου για να βρω καποιον σαν αυτον η απλα για να μην τον σκρφτομαι ολη μερα ...ολοι θελαν μονο σεξ ..ολοι ομως ! Εισαι πολυ τυχερη που βρηκες εναν ανθρωπο ν σ αγαπαει και να το δεχετε αυτο ..δεν υπαρχει περιπτωση να το ξαναβρεις εγω δεν εχω γνωρισει ποτε καποιον που θα το δεχοταν ..κ οχι να ειναι 30 και χρονων ουτε 20 ..αλλα μαλλον δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του ειναι συμβιβασμος ..εγω το εκανα μια φορα να ειμαι με καποιον μετα τον πρωτο και μισησα τον εαυτο μου ..του φερομουν ασχημα γιατι δεν τον ηθελα και ειχα στο μυαλο μου τον πρωτο ..δεν ξερω βεβαια πως εισαι εσυ ισως δεν σε νοιαζει τοσο ο ερωτας αλλα μονο η αγαπη ...για μενα σχεση χωρις ερωτα δεν υπαρχει
    Εσυ ντολορ αν δεν ξανά ερωτευτεις προτιμας να μείνεις μονη?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Τι σε εμποδίζει να συνεχίσεις, αφού ο άνθρωπος που είστε μαζί τώρα λες ότι το κατανοεί;

  15. #30
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Τι σε εμποδίζει να συνεχίσεις, αφού ο άνθρωπος που είστε μαζί τώρα λες ότι το κατανοεί;
    Δεν ξέρω. Ούτε η ψυχολογος μου είχε πει τι φταιει.ίσως ήταν λέει κάποια σεξουλικη παρενοχληση σε βρεφικη ηλικια που δεν θυμάμαι ίσως και όχι.κάνεις δεν ξέρει
    Εγώ όμως ξέρω ότι έχω μείνει χιλιόμετρα πίσω στη ζωη μου από αυτο

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανάμεσα σε 2 άντρες. (Ακούω γνώμες...)
    By ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 62
    Last Post: 24-06-2021, 19:49
  2. Ανάμεσα σε δύο
    By stinky in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 26-03-2016, 03:45
  3. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  4. Αναμεσα στα δυο ακρα!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-03-2015, 01:34
  5. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •