Αναμεσα σε δυο αντρες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 256
  1. #1

    SOS Αναμεσα σε δυο αντρες!

    Έχω μια σχέση δυο χρόνων.όπως έχω ξανά πει σε άλλες αναρτησεις δεν έχω ολοκληρωσει ακόμη αν και είμαι 30.η πρώτη μου σχέση ήταν αποτυχημένη και μου φερθηκε πολύ άσχημα.με αυτόν που είμαι τώρα μου φερθηκε πολύ καλά με βοηθαει πολύ στο πρόβλημα μου αλλά έχουμε κάποια θεματα οικονομικα όπως εχουν παρα πολύ στις μέρες μας.σε όλο αυτό το διαστημα με προσεγγισαν αρκετά άτομα από ευπορες οικογένειες.αλλα ποτέ δεν είχα σκεφτει να βγω με κάποιον άλλον λογω αυτού του θεματος.την τελευταια βδομάδα με προσεγγισε στο δρόμο ένας αστυνομικος.μου ζητησε κατευθειαν να πάμε για καφε και να του δώσω τον αριθμο μου.του έδωσα τον αριθμο μου μιλησαμε μια φορά και την επόμενη που με επερνε για καφέ δεν απάντησα.η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά μετά από τόσα χρόνια σκεφτηκα να βγω με εναν ανθρωπο λογω θεση.πάντα μου αρεσαν άνθρωποι που ας το πούμε έχουν ένα κυρος.το θέμα είναι ότι μου άρεσε κιόλας εμφανισιακα και με ενθουσιασε.απο την μέρα που εγινε αυτό τον σκέφτομαι. Σκεφτομαι μήπως η ζωή μου με έναν αστυνομικο είναι πιο καλή και απο οικονονικης αποψης.σκέφτομαι μήπως ταιριαζω καλύτερα μαζί του γιατί με τον τωρινο μου φίλο έχουμε κάποια θεματα.από την άλλη δεν θέλω να πληγωθω.από την πρώτη σχέση έπαθα καταθλιψη.οπότε δεν μπορώ να ρισκαρω να βγω με κάποιον που να με παρατησει μετά. Και το θέμα του σεξ δεν νομίζω να μπορεί να το καταλάβει κάνεις άλλος άντρας εκτός από αυτόν που ειμαι τώρα. Εσείς τι θα κανατε?πως να βγαλω από το μυαλό μου αυτή τη σκεψη καί να συνεχίσω να είμαι όπως πριν με το φίλο μου?
    Last edited by Αποστολια; 09-03-2019 at 23:59.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μιλάς πολύ γενικά για τα θέματα που έχεις με το φίλο σου, εγώ νομίζω ότι πέραν των οικονομικών κάτι δεν πάει καλά. Γιατί είχες πάλι αν θυμάμαι καλά ανοίξει θέμα ότι ακόμα σκέφτεσαι αρκετά έναν άλλο που είχες σχέση παλιά. Ε, αν δυο χρόνια σχέση κάθεσαι και σκέφτεσαι άλλους και με το που στην έπεσε κάποιος αμέσως έδωσες το τηλέφωνό σου, μάλλον η σχέση είναι συμβιβασμός και δεν σε γεμίζει. Αν θεωρείς ότι μπορείς να λύσεις τα θέματά σου με τη σχέση σου, πάλεψέ το. Αν όχι, άστον τον άνθρωπο να πάει στο καλό να δεις κι εσύ τι θα κάνεις. Φυσικά κανείς δεν μπορεί να προεξοφλήσει το μέλλον και τι θα γίνει, έχει πλάκα που ο αστυνομικός απλά θέλει να πάτε για κανένα καφέ κι εσύ έφτασες να σκέφτεσαι πως θα είναι η ζωή σου μαζί του. Ανώριμα μου ακούγονται όλα αυτά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Απ' αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι με τον άνθρωπο που είσαι τώρα, είσαι μαζί του γιατί προσπαθεί να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου και μάλλον επειδή είναι καλό παιδί και σ' αγαπάει. Οπότε αν τον χωρίσεις αυτός θα πληγωθεί πιο πολύ από σένα. Αυτό όμως δεν το αναφέρεις. Στη ουσία αυτός ο άνθρωπος δεν σε καλύπτει και για όλα αυτά που έγραψες παραπάνω. Όταν "γίνει η δουλειά σου" θα πας για άλλες πολιτείες... Οπότε ξεκαθάρισε μέσα σου τι θες εσύ από την τωρινή σου σχέση και αν αυτό που θες δεν είναι το ίδιο με αυτό που θες στη ζωή σου γενικότερα προχωρά παρακάτω. Για να βρεις αυτό που ψάχνεις. Μέχρι να το βρεις είναι πολύ πιθανό να ξαναπληγωθείς. Ό,τι και να γίνει όμως να θυμάσαι πως το κάνεις για σένα γι'αυτό και αξίζει το ρίσκο. Πρόσεξε μόνο πως θα χωρίσεις, γιατί όπως δεν θες να πληγωθείς έτσι δεν πρέπει και να πληγώσεις.

  4. #4
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μιλάς πολύ γενικά για τα θέματα που έχεις με το φίλο σου, εγώ νομίζω ότι πέραν των οικονομικών κάτι δεν πάει καλά. Γιατί είχες πάλι αν θυμάμαι καλά ανοίξει θέμα ότι ακόμα σκέφτεσαι αρκετά έναν άλλο που είχες σχέση παλιά. Ε, αν δυο χρόνια σχέση κάθεσαι και σκέφτεσαι άλλους και με το που στην έπεσε κάποιος αμέσως έδωσες το τηλέφωνό σου, μάλλον η σχέση είναι συμβιβασμός και δεν σε γεμίζει. Αν θεωρείς ότι μπορείς να λύσεις τα θέματά σου με τη σχέση σου, πάλεψέ το. Αν όχι, άστον τον άνθρωπο να πάει στο καλό να δεις κι εσύ τι θα κάνεις. Φυσικά κανείς δεν μπορεί να προεξοφλήσει το μέλλον και τι θα γίνει, έχει πλάκα που ο αστυνομικός απλά θέλει να πάτε για κανένα καφέ κι εσύ έφτασες να σκέφτεσαι πως θα είναι η ζωή σου μαζί του. Ανώριμα μου ακούγονται όλα αυτά...
    Σε αυτό το διάστημα των δύο χρόνων που είμαστε μαζί δεν μου έδωσε το τηλ μόνο ο αστυνομικός.και αλλοι μου προτειναν να πάμε για καφέ αλλά μέχρι πριν λίγες μέρες δεν το είχα σκεφτεί καν.επειδή όμως βλέπω ότι με τον φίλο μου ενώ είναι πολύ καλός απέναντι μου εχουν προκυψει κάποια θέματα.όπως δουλευει πολλές ώρες και όταν πηγαίνω σπίτι του να μείνουμε κοιμάται πολύ με αποτελεσμα τις πιο πολλές ώρες να μένω μόνη,κάθε μερα προσεχει τα παιδια της αδερφης του που ειναι χωρισμενη και στην ουσια ειναι σαν μπαμπας τους ,είναι σαν να ειναι παντρεμενος με παιδια,εμένα μου αρεσει να διασκέδαζω αλλιως έχουμε και μια διαφορά 9 χρόνων, οικονομικά όπως είπα δυσκολευεται,αυτά τα προβλήματα δεν τα είχαμε από την αρχή προεκυψαν.όσο για τον άλλον δεν κανω όνειρα για το μέλλον απλά είπα μήπως ταίριαζω καλύτερα και περνάω καλύτερα αν και εφοσον προχωρούσε κάτι. Αλλά λόγο του προβληματος μου δεν μπορώ να δω αν κολλάω με αλλον

  5. #5
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Απ' αυτά που γράφεις καταλαβαίνω ότι με τον άνθρωπο που είσαι τώρα, είσαι μαζί του γιατί προσπαθεί να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου και μάλλον επειδή είναι καλό παιδί και σ' αγαπάει. Οπότε αν τον χωρίσεις αυτός θα πληγωθεί πιο πολύ από σένα. Αυτό όμως δεν το αναφέρεις. Στη ουσία αυτός ο άνθρωπος δεν σε καλύπτει και για όλα αυτά που έγραψες παραπάνω. Όταν "γίνει η δουλειά σου" θα πας για άλλες πολιτείες... Οπότε ξεκαθάρισε μέσα σου τι θες εσύ από την τωρινή σου σχέση και αν αυτό που θες δεν είναι το ίδιο με αυτό που θες στη ζωή σου γενικότερα προχωρά παρακάτω. Για να βρεις αυτό που ψάχνεις. Μέχρι να το βρεις είναι πολύ πιθανό να ξαναπληγωθείς. Ό,τι και να γίνει όμως να θυμάσαι πως το κάνεις για σένα γι'αυτό και αξίζει το ρίσκο. Πρόσεξε μόνο πως θα χωρίσεις, γιατί όπως δεν θες να πληγωθείς έτσι δεν πρέπει και να πληγώσεις.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.το θέμα είναι ότι δεν θέλω να τον χωρίσω. Θέλω να έχω την σιγουριά μου αλλά θέλω και να γνωρίσω κάποιον άλλον καθώς ο τωρινός μου συντροφος με παραμελει λιγο.απλά δεν μου άρεσει να σκεφτομαι έτσι εγώ ποτέ δεν περίμενα να πω κάτι τέτοιο ότι δηλαδή θα ήθελα να είμαι με κάποιον και να βγω και με άλλον. Όλες αυτές οι σκεψεις με κάνουν να νιώθω άσχημα αλλά όμως υπάρχουν και είναι στο μυαλό μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Μήπως έχεις αρχίσει να αντιπαθείς τον δικό σου που σε παραμελεί και θέλεις να του στείλεις ένα μήνυμα, ότι θα φύγεις αν συνεχίσει να σε παραμελεί.
    Αφ' ενός θα σου έκανε καλό να πας με κάποιον ακόμα άντρα, αφ' ετέρου πρέπει να μείνεις ένα διάστημα μόνη για να γίνει αυτό. Να μην προδώσεις τον τωρινό και να μη τρέξεις αλόγιστα σε ένα κουστούμι (κύρος).

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κατ' αρχην βλέπεις αν κάποια από αυτά που σου την σπάνε πάνω του μπορούν να αλλάξουν κι αν αυτό εσένα σε καλύπτει. Καλός μαζί σου μπορεί να είναι κι ο παπάς της ενορίας και ο θείος σου ο μπαρμπα-Γιώργης, αυτό δεν σημαίνει ότι σου κάνουν για σύντροφοι. Αν ο άνθρωπος δουλεύει κι είναι κουρασμένος λογικό είναι να θέλει και να ξεκουραστεί και να κοιμηθεί, το θέμα είναι αν κάποιες φορές είναι ελαστικός να κάνει πράγματα που θέλετε μαζί ή απλά ακολουθεί το πρόγραμμά του και σε γράφει. Αν αφιερώνει όλο του τον ελεύθερο χρόνο στα παιδιά της αδερφής του κι εσύ μπαίνεις εντελώς σε δεύτερη μοίρα, μάλλον δεν είσαι τόσο στις προτεραιότητές του. Το ζήτημα είναι αν έχεις κάτσει να συζητήσεις μαζί του και να πεις αυτά που σε ενοχλούν και αν άλλαξε κάτι από τότε, αν δεν του έχεις πει κάτι και αφήνεις να εννοηθεί ότι όλο είναι καλά, να μυρίσει κι ο άλλος τα νύχια του; Έτσι δημιουργείται ασυνεννοησία στις σχέσεις και μετά από χρόνια ο άλλος πέφτει από τα σύννεφα που εσύ μπορεί να είχες ένα σωρό παράπονα κι αυτός δεν το είχε καταλάβει αφού δεν του τα είχες εκφράσει ποτέ.
    Επίσης χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω κι άσχετα από το θέμα της σχέσης, μήπως στα 30 είσαι λιγάκι καλομαθημένη; Δηλαδή αν εσύ βολεύεσαι να δουλεύεις π.χ. λίγες ώρες και δεν θες να δουλεύεις περισσότερο, υπάρχουν οικονομικά θέματα κι ο άλλος δουλεύει πολλές ώρες και κάνει την προσπάθειά του, δεν είναι λιγάκι άδικο να τον κατηγορείς μετά που είναι κουρασμένος; Και να ονειρεύεσαι να βρεις άλλον με πιο πολλά λεφτά; Δηλάδή θέλω να πω, γκόμενο ψάχνεις ή χορηγό;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα γι' αυτές τις σκέψεις. Όλοι οι άνθρωποι έτσι σκεφτόμαστε, όταν αυτό που έχουμε δεν μας ικανοποιεί. Συζήτησε με το σύντροφό σου γι' αυτά που σε απασχολούν στην τωρινή σου σχέση και αν καταφέρετε να τα ξεπεράσετε δεν θα έχεις τέτοιες σκέψεις. Δεν υπάρχει λόγος να συμβιβάζεται, είναι καταστροφικό για τον εαυτό σου. Ό,τι επιλέξεις να κάνεις να θυμάσαι πως το κάνεις για σένα, γι'αυτό και αναλαμβάνεις την ευθύνη για ότι σου συμβεί. Με το να συμβιβάζεσαι δεν αναλαμβάνεις την ευθύνη του εαυτού σου. Κατηγορείς, απαιτείς, περιμένεις από τον άλλο να αλλάξει, να γίνει όπως θες εσύ. Αυτό δεν υπάρχει. Όσον αφορά το θέμα που έχεις που δεν έχεις ολοκληρώσει, σαφώς και ο εκάστοτε άνθρωπος που είναι μαζί σου θα πρέπει να σε βοηθήσει. Απλά και μόνο επειδή σ' αγαπάει. Γενικότερα σε ότι πρόβλημα και αν υπάρχει σε μια σχέση πιο πολύ παίζει ρόλο πως θα το διαχειριστείς, πως θα πεις αυτό που νιώθεις και όχι τόσο αυτό που νιώθεις. Γιατί από τον τρόπο που θα το πεις θα "γεννηθεί" και αυτό που θα πει ο άλλος.

  9. #9
    Χορηγό δεν ψάχνω. Έχω τα δικά μου χρηματα.απλά θέλω να νιώθω ασφάλεια με εναν άντρα άσχετα αν μέχρι τώρα δεν έχω χρειστει καθόλου χρήματα από αυτόν και μπορεί να μη χρειαστω στο μέλλον αλλά να ξέρω ότι μπορεί πχ να συντηρησει κάποια στιγμή εμένα και ένα παιδιά αν κάνουμε οικογένεια υποθετικα μιλωντας.στο θέμα μας τώρα ναι θεωρώ ότι είμαι λίγο καλομαθημενη η μάλλον φοβισμενη θα έλεγα για αυτό δεν μπορώ να πάρω και πρωτοβουλίες.φυσικά και του έχω πει όλα τα παράπονα μου και μου λέει πάντα ότι έχω δίκιο σε όλα αλλά δεν κάνει κάτι να τα αλλάξει.κοιμαται πάνω από εννια με δεκά ώρες την ημέρα οπότε όσο κούραση και να έχει του έχω πει ότι δεν πρέπει πάνω απο οκτώ ώρες να κοιμαται.του έχω πει ακόμη και για τον αστυνομικο αλλά το περνει στην Πλάκα η απλώς αδιάφορει η δεν πιστευει ότι θα το κάνω γιατί ξέρει το σεξουαλικο προβλημα που θα έχω και δεν θα τολμησω να βγω με αλλον

  10. #10
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Δεν χρειάζεται να νιώθεις άσχημα γι' αυτές τις σκέψεις. Όλοι οι άνθρωποι έτσι σκεφτόμαστε, όταν αυτό που έχουμε δεν μας ικανοποιεί. Συζήτησε με το σύντροφό σου γι' αυτά που σε απασχολούν στην τωρινή σου σχέση και αν καταφέρετε να τα ξεπεράσετε δεν θα έχεις τέτοιες σκέψεις. Δεν υπάρχει λόγος να συμβιβάζεται, είναι καταστροφικό για τον εαυτό σου. Ό,τι επιλέξεις να κάνεις να θυμάσαι πως το κάνεις για σένα, γι'αυτό και αναλαμβάνεις την ευθύνη για ότι σου συμβεί. Με το να συμβιβάζεσαι δεν αναλαμβάνεις την ευθύνη του εαυτού σου. Κατηγορείς, απαιτείς, περιμένεις από τον άλλο να αλλάξει, να γίνει όπως θες εσύ. Αυτό δεν υπάρχει. Όσον αφορά το θέμα που έχεις που δεν έχεις ολοκληρώσει, σαφώς και ο εκάστοτε άνθρωπος που είναι μαζί σου θα πρέπει να σε βοηθήσει. Απλά και μόνο επειδή σ' αγαπάει. Γενικότερα σε ότι πρόβλημα και αν υπάρχει σε μια σχέση πιο πολύ παίζει ρόλο πως θα το διαχειριστείς, πως θα πεις αυτό που νιώθεις και όχι τόσο αυτό που νιώθεις. Γιατί από τον τρόπο που θα το πεις θα "γεννηθεί" και αυτό που θα πει ο άλλος.
    Η αλήθεια είναι οτι νιωθω άσχημα που σκέφτομαι ετσι.αλλά σε όλα αυτά που προανέφερα θεωρώ ότι με παραμελει.και με τον γαμπρό μου που τα έχουμε συζητησει μου έχει πει ότι έχω δίκιο. Δηλαδή έρχεται αυτή που θες να μεινετε μαζί ένα σαβατοκυριακο και εσύ είτε κοιμάσαι είτε πας να προσεξεις τα παιδιά της αδερφης σου που ο πατέρας του τα βλέπει μια φορά ανα δύο βδομαδες και αυτος κάθε μέρα είναι εκει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν νομίζω ότι είναι και πολύ νορμάλ σχέση όπως την περιγράφεις. Θεωρείς ότι μπορείς και θες να το παλέψεις λίγο ακόμα ή όχι; Αν όχι, χώρησέ τον μια ώρα αρχύτερα, άσχετα με το θέμα του αστυνομικού. Δεν έχω καταλάβει τι δουλειά έχεις να λες στην σχέση σου τέτοια πράγματα πάντως, τώρα αν του πεις χωρίζουμε θα νομίζει ότι το κάνεις απλά επειδή κάτι παίζει με άλλον κι όχι επειδή έχετε προβλήματα. Όχι ότι θα έπρεπε να σε νοιάζει και πολύ, αλλά αν κινείσαι σε κλειστό κύκλο κάποιος της προκοπής που μπορεί να ενδιαφερόταν για εσένα θα βγάλει τα λάθος συμπεράσματα και κλείνεις πόρτες...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Επίσης επειδή φαίνεσαι να είσαι ο τύπος της γυναίκας-μαϊμού όσον αφορά τις σχέσεις... Καλό είναι προς το παρόν να μην κάνεις κάτι με τον αστυνομικό αλλά να καθίσεις μόνη σου να τα βρείτε λίγο με τον εαυτό σου...

  13. #13
    Sonia εγώ σαν άνθρωπος εμαθα να είμαι ειλικρινης.ο τυπος γυναικα μαιμου δεν ξέρω τι σημανει και πως το εννοεις.λοιπόν εφόσον είμαι ειλικρινής του λέω έχω αυτό και αυτό το παραπονο από εσένα διαφορετικα αν νιώθω ότι δεν είμαι ευτυχισμενη μαζί σου θα βγω με κάποιον άλλον. Τα γυναικουλιστικα θα είμαι μαζι σου και όλα μέλι γάλα και θα στην φέρω ξαφνικά όταν θα βρω κάτι άλλο καλυτερο από εσένα δεν μου αρεσει.χύμα λοιπόν για να ξέρει τι του γίνεται.αν θέλει τα διορθωνει αν θελει με διωχνει δική του επιλογη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Με αυτά τα δεδομένα, μάλλον είναι η ώρα να χωρίσεις. Η αιτία δεν είναι όμως ο αστυνομικός, αλλά η τωρινή σου σχέση. Χώρισε ήρεμα και όπως λέει και η Sonia πάρε το χρόνο σου και όπως σε προσέγγιζαν άντρες και πιο πριν αυτό θα συνεχίσει και τώρα. Δεν έχασες τίποτα.

  15. #15
    [QUOTE=believeInYourself;1036331]Με αυτά τα δεδομένα, μάλλον είναι η ώρα να χωρίσεις. Η αιτία δεν είναι όμως ο αστυνομικός, αλλά η τωρινή σου σχέση. Χώρισε ήρεμα και όπως λέει και η Sonia πάρε το χρόνο σου και όπως σε προσέγγιζαν άντρες και πιο πριν αυτό θα συνεχίσει και τώρα. Δεν μας αυτο είναι το διλλημα.να είχα κανει σεξ και δει ειχα πρόβλημα ίσως χωριζα.αλλά να πάω να κάνω μια σχέση που δεν θα δεχτεί αυτήν την κατασταση και να με διώξει και μετα να πάθω δευτερη καταθλιψη απο ερωτικη απογοήτευση δεν θελω

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανάμεσα σε 2 άντρες. (Ακούω γνώμες...)
    By ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 62
    Last Post: 24-06-2021, 20:49
  2. Ανάμεσα σε δύο
    By stinky in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 26-03-2016, 04:45
  3. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  4. Αναμεσα στα δυο ακρα!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-03-2015, 02:34
  5. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •