Κακες σκεψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10

    Κακες σκεψεις

    Καλημέρα σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Δουλευα σε μια εταιρεία κ λόγω προβλημάτων που αντιμετώπιζε η εταιρεία αναγκάστηκε να μειώσει το προσωπικό κ έτσι λύσαμε τη συνεργασία. Σε αυτή την εταιρεία είχε μια αποθήκη που δεν την χρησιμοποιουν ούτε κάμερες έχει.το πρώτο μήνα ήρθε το κλιμάκιο. Δεν μ κολλούσε ένσημα αν κ δεν ειμουνα σύμφωνος με αυτο κ μας βγάλανε έξω από την εταιρεία.δέχτηκα γτ λέω πρώτος μήνας είναι μπορεί να μην πρόλαβαν. εμενα κ άλλα 4 άτομα μας πήγανε σε αυτό το. Αποθηκακι όταν είχε έρθει κλιμάκιο του σδοε για να μην.μας πιάσουν χωρίς ένσημα κ μετά μέσω μια τρύπας από τα σύρματα βγήκαμε έξω ολοι από την εταιρεία . Από εκείνη τη μέρα κ μέχρι να φύγω πήγαινα συχνά σε αυτό το αποθήκηκακι γτ μ κόλλαγε ότι φώναξα κάποιον κ τον έβαλα μέσα στην αποθήκη κ τ έκανα κακό. Σε αυτή την. Αποθήκη είχε ένα πλακάκι χαλασμένο όπου σηκωνόταν. πήγαινα σηκωνα το πλακακι κ φωτογραφιζα τι έχει κάτω από το πλακάκι όσπου μια μέρα την έσβησα τη φώτο δεχομενος ότι θα κάνω μια νέα αρχή. Την ίδια μέρα μου ανακοίνωσαν ότι θα σταματήσουμε τη συνεργασία εμένα κ. Αλλά 4 άτομα λόγω προβλημάτων της εταιρείας.
    Από τότες μ μπαίνει στο μυαλό ότι κάποιον έχω σκοτώσει κ τον έβαλα μέσα στη τρύπα κάτω από το πλακάκι. Δεν έχω κ τη φώτο. Για ντοκουμέντο. Τώρα δεν μπορώ να πάω στην εταιρία να ελενξω γτ έχω σταματήσει κ κοντεύω να τρελαθώ ότι κάτι έχω κάνει. Έχω πάει σε ψυχίατρο κ ψυχολόγο κ μ είπαν ότι δεν έκανα τίποτα ούτε θα κάνω . Εγώ βέβαια νομίζω ότι έχω κανει κακό λόγω κ της πίεσης π είχα. Έχετε βιώσει τίποτα παρόμοιο. Σας ευχαριστώ κ συγνώμη για το μεγάλο κείμενο. Οι απαντήσεις σας θα με βοηθούσαν
    Last edited by delmem190319a; 10-03-2019 at 18:17.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Χωράει ανθρωπος κατω απο το πλακακι, οχι. Τωρα να πιστευεις οτι το χει κανει αλλος να το καταλαβω αλλα να πιστευεις εσυ μαλλον μου φενεται οτι δς νοιωθεις καλα και λες μια παπατζα στον ευατο σου και προσπαθεις να τη πιστεψεις αλλα τι να σου πω αν δεν εισαι υπο την επηρεια ουσιων τοτε θα θυμασαι τι κανεις. εσυ εχεις σκαλωσει και προσπαθεις να πεισεις τον ευατο σου οτι εχεις κανει κακο και ειναι εκει ο ανθρωπος. Αλλοι κλεινουν τα ματια και σκεφτονται παλατια, εσυ κλεινεις τα ματια και σκεφτεσαι αυτη τη παπατζα. Τι να σου πω κοψε τις χημειες.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Φιλέ μου δεν παίρνω ουσίες αυτο που έχω λέγεται ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχή.ε αυτό τουλάχιστον διαγνωστικα. Άμα δε ξέρεις θα ήταν καλύτερα να μην σχολιάζεις με αυτόν τον τρόπο γτ μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα σε κάποιον άθελά σου. Σε ευχαριστώ

  4. #4
    Καλησπέρα! Όχι, δεν έχει γίνει αυτό που φαντάζεσαι. Έλεγξέ το με την λογική: κανένας άνθρωπος δεν χωράει κάτω από ένα πλακάκι.
    Ο ψυχίατρος σου έδωσε κάποια αγωγή να σου φύγει αυτό το άγχος;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Καλησπέρα Κασσάνδρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Ναι Παίρνω αγωγή κανονικά. Δε ξέρω γτ έχω φαει τέτοιο κολλημα. Μακάρι να συνέλθω!

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Θα περάσει, αυτό είναι σίγουρο! Απλά θέλει τον χρόνο του. Στο μεταξύ, όταν σου έρχονται σκέψεις προσπάθησε να μην συζητάς μαζί τους. Να στρέφεις την προσοχή σου σε άλλα πράγματα Όσο μπορείς...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Kemo86 View Post
    Καλησπέρα Κασσάνδρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Ναι Παίρνω αγωγή κανονικά. Δε ξέρω γτ έχω φαει τέτοιο κολλημα. Μακάρι να συνέλθω!

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Αν δεν μπορεί να σε βοηθήσει ίσως πρέπει να πας σε κάποιον άλλο ψυχολόγο. Δεν αρκεί μόνο να σου πει το προφανές, πως δεν συνέβη κάτι τέτοιο. Δεν είναι όλοι οι ψυχολόγοι ίδιοι.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Σε ψυχολόγο τώρα ξεκίνησα εχω κανει 1 συνέδρια.ισως θα πρέπει να δώσω λίγο χρόνο. Φαίνεται καλός.

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Kemo86 View Post
    Σε ψυχολόγο τώρα ξεκίνησα εχω κανει 1 συνέδρια.ισως θα πρέπει να δώσω λίγο χρόνο. Φαίνεται καλός.

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Εντάξει, με μια συνεδρία είναι πολύ νωρίς ακόμα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    σε ευχαριστώ πραγματικά. Η απάντηση σου πραγματικα μου έδωσε δύναμη να συνεχίσω να αγωνίζομαι

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Θα περάσει, αυτό είναι σίγουρο! Απλά θέλει τον χρόνο του. Στο μεταξύ, όταν σου έρχονται σκέψεις προσπάθησε να μην συζητάς μαζί τους. Να στρέφεις την προσοχή σου σε άλλα πράγματα Όσο μπορείς...
    Κασσάνδρα Σε ευχαριστώ πραγματικά η απάντηση σου μου έδωσε δύναμη να συνεχίσω να αγωνίζομαι!

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Αργύρης85 View Post
    Εντάξει, με μια συνεδρία είναι πολύ νωρίς ακόμα.
    Θα πάω να κάνω κ άλλες..σε ευχαριστώ πραγματικά για την απάντηση σου!

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Kemo86 View Post
    Θα πάω να κάνω κ άλλες..σε ευχαριστώ πραγματικά για την απάντηση σου!

    Εστάλη από CLT-L29 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Παρακαλώ. Καλά θα κάνεις. Αυτά δεν λύνονται με μια και δυο. Καλή τύχη.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δεν ήθελα να σε προσβάλω απο το κεμο που εχεις ονομα πιστεψα οτι κανεις χημειες. Όσο για τα φαρμακα που λες οτι παιρνεις πιστευω οτι θα ηταν σκοπιμο πρωτου παρει καποιος φαρμακα να κανει ψυχαναληση και να εξαντληση τον ενδεχομενο να μη χρειαστει να παρει. Αληθεια καλοπροαιρετα εγραψα. Παντως προσοχη εφιστω γιατι ειναι της μοδας ολοι να ειναι ψυχασθενοις και να εχουν προβλημα και αμα τους πει ο ψυχιατρος εχεις το ταδε μετα το δενουν και το παν σε αλλο επιπεδο.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    10
    Δε πειράζει φίλε μου.εγω ευχαριστώ που άκουσες το πρόβλημα μου.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Κακές Σκέψεις
    By Ελευθερία in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2018, 23:14
  2. Απορριψη μετα απο συνεντευξη για δουλεια. Κακες σκεψεις
    By b.m in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 11-12-2017, 10:48
  3. Κακές σκέψεις
    By ge0rge in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 12-08-2017, 21:03
  4. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:39
  5. Κακές σκέψεις
    By whitecandle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 03-06-2010, 07:59

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •