Βοηθήστε με!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 98
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26

    Βοηθήστε με!!!!

    Καλησπέρα σας,
    ζητώ την αποψή σας, τη κρίση σας, τη γνώμη σας!!!

    Πριν 1,5 χρόνο έκανα σχέση με μια κοπέλα.Ξαφνικά.Απο το πουθενά.Όλα πήγαιναν μια χαρά.Περνάγαμε καλά.Βγαίναμε, γελάγαμε.Είμασταν πολλές ώρες μαζί.Από τη μεριά μου, ήμουνα λίγο κουραστικός, ζήλευα λίγο.Αλλά από την άλλη ποτέ δεν την άφησα μόνη, πάντα προσπαθούσα να έχει τα πάντα.Αλλά έδειχναν όλα καλά.Φέτος,λοιπόν το καλοκαίρι πέθανε ο παππούσ μου.Ήμουν σκατά.Την έπαιρνα τηλ. να μιλήσουμε και μου μίλαγε απότομα.Στενοχοριόμουνα τόσο που της έλεγα βλακείες του στιλ,έχεισ βρει άλλον, με ξέχασες κ.τ.λ.Διο μέρες λοιπον πριν πάμε διακοπες μου είπε οτι σκέφτεται να χωρίσουμε.Τη παρακάλεσα να πάμε για να ξαναφτιάξουν όλα.Πήγαμε και μετά από δύο μέρες (μετά από κάποια σημάδια) τη ψάρωσα και μου είπε ότι μίλαγε μ ενα φίλο της στο κινητό συνέχεια. Τη συγχώρεσα.Πάλι μετα σαν να μην είχε γίνει τπτ.Μετά από τις διακοπές προσπαθούσα να τα ξανβρούμε αλλα αυτή τίποτα.Βγαίναμε αλλα μεχρι εκεί.Μου έλεγε πως με βλέπει φιλικα.Χάνομαι για δύο εβδομάδες και βρήκε μια δικαιολογιία και ξανα άρχισε η επαφή.Επίσης, ακόμα και τώρα έχουμε επικοινωνία και όταν βγαίνουμε έξω και κοιταω επίτηδες άλλες νευριάζει.Επίσης, της ςείπα ότι θα φιλοξενήσω την πρών μου (πριν τη τωρινή πρώην) και αν είναι εύκολο να με φιλοξενήσει.Είπε ναι, και έδειξε δείγματα ζήλιας.Γιατι?αφου με βλέπει σα φίλο? Επίσης κα΄θε φορά που της λέω ότι δεν θέλω να ξαναβρεθούμε μου απαντά ότι δική μου επιλογή είναι και ότι αυτή θέλει να βρισκόμαστε.Ενώ, στην αρχή του χωρισμου είχε κατεβάσει τη φωτο μου απο το σπίτι της τώρα την έχει ανεβάσει πάλι.Δε ξέρω θα τρελλαθώ.Όταν της λέω ότι την αγαπώ ακόμα (μετα απο 4 μήνες Χωρισμου) μου λέει οτι δεν με βλέπει ερωτικά αλλά όταν βλέπει ότι πάω να προχωρήσω έρχετε και μου δημιουργεί πάλι τα συναισθήμτα.Ξέρει οτι, ότι και να γίνει 2 μέρες να κάτσει μαζί μου μ έχει τουμπάρει.Δε ξέρω αλήθεια τι γίνετε.


    *Αιτια χωρισμου:μου είπε ότι τη κούρασα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    13
    mallon den xerei ti thelei file mou.phgaine gia kati allo.h kopela einai anasfalhs kai tha se trelanei.

    vres kapoio atomo pou na xerei ti thelei.uparxoun k tetoia atoma pistepse me.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Δεν ξερω πως τα καταφερνετε αλλα δειχνεις οτι ταιριαζεται.
    Τωρα αν την βρισκεται ετσι στους υπολοιπους περισευει.
    Αν σας κουραζει αυτο το περα δωθε καθιστε να βρειτε αν φταιει κατι (που φταιει) για να το ελαττωσετε.
    γιατι μονο που τα διαβαζα κουραστηκα ο ιδιος....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    1,098
    τι μαλ...έκανα και το έσβησα ρε κρίνε?
    πάμε πάλι....ρε παιδί μου μήπως θα ήταν καλύτερα να κάθίσετε να συζητήσετε τι γίνεται? είσατε φίλοι, δεν σε βλέπει ερωτικά? αν δεν σε έβλεπε ερωτικά θα ήθελε να προχωρήσεις και να είσαι καλά, άρα με το φτωχό μου μυαλό και με τον τρόπο δηλαδή που εγώ σκέφτομαι σε θέλει ακόμα αλλά ίσως κάποια πράγματα την ενοχλούσαν στην σχέση σας... το καλύτερο είναι να καθίσετε και να τα πείτε...δεν θέλει να προχωρήσετε? οκ δεν ξαναβλεπόσαστε ή τουλάχιστον σε αφήνει ελεύθερο να προχωρήσεις...τι ημισχέση είναι αυτή? ή είσαστε μαζί ή όχι...λέω εγώ τώρα γιατι με μας τις γυναίκες δεν μπορεις ποτέ να είσαι σίγουρος, στο μυαλό μας επικρατέι ένας πανικός....συνήθως....

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by dodis
    τι μαλ...έκανα και το έσβησα ρε κρίνε?
    ειμαι σιγουρος οτι και να προσπαθησεις δεν θα το ξανακανεις...

    :P

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26
    Και δεν τα ξέρετε και όλα. Εδώ με άφησε πριν ένα μήνα να κάνω τραπέζι στα γενεθλιά της (κιαμο) με όλα τα έξοδα δικά μου. Πάντα βρίσκει κάτι να αποκτάμε επαφή.(να έρθω να στείλω ένα φαξ?)Λεσ και δεν υπάρχουν έξω .Επίσης, παραδέχεται και η ίδια ότι 8 στα 10 πράγματα μαζί μου ήταν καλά.Αλλά τώρα ξενέρωσε.Μάλλον θέλει να κάνει τη ζωή της.Αλλά να εχει και μένα.Αυτό νίωθω και εγώ- ημισχέση. Όταν παώ ν ανοίξω κουβέντα για μας.Δείχνει νευριάζει.Επίσης, επιδή πληγώθηκε από τον προηγούμενο τη πλήρωσα εγώ γιατί ποτέ δεν ανοίχτηκε σε μένα.Δε ξέρω σας λέω θα τρελαθώ στο τέλος.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26
    Originally posted by krino
    Δεν ξερω πως τα καταφερνετε αλλα δειχνεις οτι ταιριαζεται.
    Τωρα αν την βρισκεται ετσι στους υπολοιπους περισευει.
    Αν σας κουραζει αυτο το περα δωθε καθιστε να βρειτε αν φταιει κατι (που φταιει) για να το ελαττωσετε.
    γιατι μονο που τα διαβαζα κουραστηκα ο ιδιος....


    Δεν μπορείς να φανταστείς τη ψυχολογική κούραση εχω τραβήξει!!!Κυριολεκτικά σ ενα μέρος άσπρισαν οι τρίχες μου.Πάντως είναι η ζωή μου......

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Μηπως να την εβαζες προ των ευθυνων της???
    Ημισχεση αυτη ?? ημισχεση και εσυ.....

    Την δικη σου ημισχεση καντη με μια αλλη κοπελα και να σε δει η να το μαθει.
    Αν θελει να σε διεκδικησει θα σου βαλει ζητημα.
    Βαζωντας ζητημα θα τις θυμησεις τι ακριβως ζητας για να εχει αυτα που θα σου πει.

    Για το αν ειναι η ζωη σου οπως λες, αυτο πρεπει να το διαπιστωσεις και μαλιστα γρηγορα αλλιως σε βλεπω τιγκα στο ασπρο....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    ίσως θέλει να βρει κάποιον \"καλύτερο\" αλλά να μη σε χάσει κιόλας μπας και...
    Θέλει την ασφάλεια ότι εσύ θα είσαι πάντα εκεί. Βέβαια αυτό λέγεται και αλλιώς λαϊκά.
    Και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.
    Η συμβουλη του κρινο μου φαίνεται καλή και εμένα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26
    Originally posted by krino
    Μηπως να την εβαζες προ των ευθυνων της???
    Ημισχεση αυτη ?? ημισχεση και εσυ.....

    Την δικη σου ημισχεση καντη με μια αλλη κοπελα και να σε δει η να το μαθει.
    Αν θελει να σε διεκδικησει θα σου βαλει ζητημα.
    Βαζωντας ζητημα θα τις θυμησεις τι ακριβως ζητας για να εχει αυτα που θα σου πει.

    Για το αν ειναι η ζωη σου οπως λες, αυτο πρεπει να το διαπιστωσεις και μαλιστα γρηγορα αλλιως σε βλεπω τιγκα στο ασπρο....


    Αρχικά σ\' ευχαριστώ που δείχνεις ενδιαφέρον!
    Ξέρεις ποιο ήταν το λάθος μου, που πάντα σκεφτόμουνα πρώτα αυτή και μετά εμένα.Πού ποτέ δεν της είπα,όχι δεν θα βγούμε θα πάω να δω μπάλα με τους φίλους μου.Γιατί όλα αυτά.Γιατί ήθελα να της τα δώσω όλα.Ήθελα να μην τη χάσω ποτέ.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αφού το διαπιστώνεις το λάθος, πες και κανένα όχι. Τώρα πια δεν νομίζω να φοβάσαι μην τη χάσεις, ε? Θέλω να πω ότι αυτή τη στιγμή τουλάχιστον κερδισμένη δεν την έχεις, οπότε γιατί δεν δοκιμάζεις αυτό το ημι-σχέση που λένε και πιο πάνω?

    Το αντέχεις ή θέλεις ξεκάθαρα πράγματα? Γιατί αν ισχύει το δεύτερο, σε βλέπω να ταλαιπωρείσαι αρκετά.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26
    Προτιμώ ξεκάθαρα πράγματα, αλλά και τι να κάνω!!!Ο φόβος μη τη χάσω, μ εχει κάνει γυναικωτό.Πάντα τα έδινα όλα, αλλα αυτό πια πρώτη φορά το κάνω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στον αστερισμο του Ωριωνα
    Posts
    190
    Καλα.....την αφησες να σου κανει ναζια για να πληρωσεις τα εξοδα της εξοδου στα γενεθλια της??? Η κοπελα εκτος του οτι δεν ξερει τι θελει, σε εκμεταλλευτηκε κιολας...ειπες οτι της παρειχες τα παντα...βρηκε πατημα και απο εκει ξεκινησαν και τα ωραια....
    αγορινα οτι και αν περασατε ανηκει πλεον στην σφαιρα των ομορφων αναμνησεων....ειναι καλυτερα να την χασεις και να προχωρησεις παραπερα να βρεις μια αλλη κοπελα παρα να αναλωνεσαι σε αυτην που εν μερει εχει δεσει το γαιδαρο της...ε οχι και να γινεις γυναικωτος γιατι αυτη στο προκαλει....αλλαξαν τα πραγματα οι καταστασεις και δεν μπορουν να ειναι οπως πριν...προπσαθησε να το αποδεχτεις αυτο και μετα πες ενα \"αντε στο καλο κοπελα μου μου εχεις κανει τα νευρα κροσια για να μην πω τπτ αλλο...\"

    να ξερεις ομως οτι οταν δινεις στον αλλον τα παντα δεν τα εκτιμαει....ειτε εισαι αντρας ειτε εισαι γυναικα...σε μια σχεση μην δινεις ποτε τα παντα απο την αρχη....πρεπει να περασει καιρος για να ξερεις οτι μπορει να τα εκτιμησει....εκεινη προφανως δεν τα εκτιμησε γιατι δεν μπορεσε και δεν ηθελε....συν το οτι η πιεσε που ανεφερες πραγματι μπορει να την κουρασε....

    προσεξε μην σε πονεσει παραπανω γιατι δεν λεει να στενοχωριεσαι για κατι που δεν γυρναει πισω....γυρνα εσυ σελιδα στο βιβλιο της ζωη σου και βρες κατι καλυτερο....αλλωστε δεν ειναι η μονη γυναικα που θα ερωτευτεις...δωσε χωρο στον εαυτο σου και για αλλες εμπειριες και κανε καθε μια πιο ομορφη και πιο ξεχωριστη....
    Some of us of fall some of us fly...most of us live to try, till the edge of forever.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    26
    Συμφωνώ και αυτό έκανα πάντα.Τώρα όμως είναι διαφορετικά για τους εξής λόγους. 1)Όταν πάω να φύγω κάτι βρίσκει και μου ξανδημιουργεί όλα αυτα που νιώθω (εγωισμός τέλος) 2)Την αγαπάω αληθινά.Δεν το έχω νιώσει ποτέ.


    Εδώ να φανταστείς προχτές ήμασταν μαζί και είπε σκληρές κουβέντες,τζαντίζομαι, και αρχίζω να πηγαίνω το πράγμα στο τέλος. Με αποτέλεσμα να μου πει όχι εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.Δεν θέλω να τσακωθούμε.

    Και σήμερα 4/12/08 της έστειλα μήνυμα (αν θέλει να βγούμε) και δεν απάντησε καθόλου.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •