Sycrest παρενεργειες - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 97
  1. #46
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Ακου φίλε αυτα τα φάρμακα εχουν φτιαχτει για να καταστελουν τη λειτουργια των νευρικων κυταρων και να μην εκρινουν ντοπαμινη και να μη κανουν συνάψεις γι αυτο και ανηκουν στην κατηγορια των αντιψυχωσικων αλλιως θα ανηκαν σε αλλη κατηγορια. Τώρα φυσικα και απο φαρμακο σε φαρμακο απο παλια και σε καινουργια εχουν διαφορα. Το φυλλο οδηγιων να παρεις και εκει στο γαλληνο λεει τι κανουν μετα δες και τις παρενεργειες τι σημαινουν και θα καταλαβεις περιπου πως λειτουργουν. Εχω διαβασει καποιες εργασιες αλλα και να μην ειχα διαβασει σου λεω τα βασικα τωρα που ειναι οσο πιο βασικα γινεται πως λεγεται η δραστικη ουσια και τι κανει αυτο σου λεω.
    Το Sycrest μειωνει και αυτο την σεροτονίνη και την ντοπαμίνη;;δες το λιγο και πες μου

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε είναι στανταρ αυτο ολα τα αντιψυχωσικα κοβουν τη ντοπαμινη απλα τα ατυπα τα καινουργια δηλαδη και τη σεροτονινη. https://www.google.com/url?sa=t&sour...tCyxYQx8XrFDeH φυλλο οδηγιων. Επειδη εισαι και αντρας ειναι και αντικουκου τα αντιψυχωσικα σου ανεβαζουν τη προλακτινη.

  3. #48
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε είναι στανταρ αυτο ολα τα αντιψυχωσικα κοβουν τη ντοπαμινη απλα τα ατυπα τα καινουργια δηλαδη και τη σεροτονινη. https://www.google.com/url?sa=t&sour...tCyxYQx8XrFDeH φυλλο οδηγιων. Επειδη εισαι και αντρας ειναι και αντικουκου τα αντιψυχωσικα σου ανεβαζουν τη προλακτινη.
    Σε υψηλες δοσεις το κανουν αυτο με την προλακτινη μου χει πει ο μπαμπάς μου και ο γιατρος επίσης το ιδιο και για τα εξωπυραμιδικα μου χουν πει

  4. #49
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε είναι στανταρ αυτο ολα τα αντιψυχωσικα κοβουν τη ντοπαμινη απλα τα ατυπα τα καινουργια δηλαδη και τη σεροτονινη. https://www.google.com/url?sa=t&sour...tCyxYQx8XrFDeH φυλλο οδηγιων. Επειδη εισαι και αντρας ειναι και αντικουκου τα αντιψυχωσικα σου ανεβαζουν τη προλακτινη.
    Μηπως τα κανουν σε μεγαλες δοσεις ολα αυτα που περιγραφεις γενικοτερα;;

  5. #50
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ακου φιλε αυτα τα κανουν σε ολες τις δοσεις απλα οταν ειναι υψηλες οι δοσεις τοτε δρουν εμφανιζονται περισσοτερο τα εξωπυραμιδικα. Προλακτινη κανε εξετασεις συνεχεια να παρακολουθησαι και να δεις αν και πως ανεβαινει. Αυτα που γραφει το φυλλο ειναι στανταρ δε χωρα αμφισημια αν βαλεις στο εγκεφαλο αυτη τη χημεια μπορει να τα παθεις αλλος με λιγοτερη αλλος με περισσοτερη αλλος καθολου.

  6. #51
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Ακου φιλε αυτα τα κανουν σε ολες τις δοσεις απλα οταν ειναι υψηλες οι δοσεις τοτε δρουν εμφανιζονται περισσοτερο τα εξωπυραμιδικα. Προλακτινη κανε εξετασεις συνεχεια να παρακολουθησαι και να δεις αν και πως ανεβαινει. Αυτα που γραφει το φυλλο ειναι στανταρ δε χωρα αμφισημια αν βαλεις στο εγκεφαλο αυτη τη χημεια μπορει να τα παθεις αλλος με λιγοτερη αλλος με περισσοτερη αλλος καθολου.
    Ρε φιλε το λεει και στο φυλλο οδηγιων ειναι σπανιο ομως αυτο που λες τεσπα θα ρωτήσω τον γιατρό μου η προλακτινη θελει εξτρα εξέταση;;

  7. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε οτι λεει στο φυλλο οδηγιων δε σου πα εγω αμα παρεις μια φορα τα παθαινεις ολα. Εφοσον ομως λεει υπερπολακτιναιμια σημαινει πως μπορει να το παθεις δηλαδη να σου ανεβει η προλακτινη αυτη ειναι η προγνωση. Οτι και να σου πει ο γιατρος δε μπορει να σου πει οτι το φυλλο οδηγιων δε ισχυει. Αντιψυχωσικο με αντιψυχωσικο εχει διαφορα στις παρενεργεις και ενεργειες και δεν ειναι παντα δοσοεξαρτωμενες αυστηρα δηλαδη και με λιγο τη παθανε καπιοι. Η προλακτινη κανεις εξεταση και βλεπεις τη περιεκτικοτητα που εχεις αλλα ο γιατρος σου που το θεωρει αμελητεο δε σε εβαλε πρωτου σου συνταγογραφησει να την ελεγξεις οποτε δε μπορεις να ξερεις ποσο ηταν αρα απο εδω και μπρος μονο και οταν κανεις την εξεταση μπορεις να τη παρακολουθεις. Κι αν σου πει οτι δεν ανεβηκε οταν δεις ποσο ειναι δε μπορει να στο αποδηξει γιατι απλουστατα δε ξερει ποσο ητανε, οποτε αν σου πει οτι δε σου ανεβηκε να γινει χαρτοριχτρα κι αυτος καλυτερα αν και δε πιστευω να το κανει το πολυ να σου πει οτι δε πιστευει οτι σου ανεβηκε.

  8. #53
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φιλε οτι λεει στο φυλλο οδηγιων δε σου πα εγω αμα παρεις μια φορα τα παθαινεις ολα. Εφοσον ομως λεει υπερπολακτιναιμια σημαινει πως μπορει να το παθεις δηλαδη να σου ανεβει η προλακτινη αυτη ειναι η προγνωση. Οτι και να σου πει ο γιατρος δε μπορει να σου πει οτι το φυλλο οδηγιων δε ισχυει. Αντιψυχωσικο με αντιψυχωσικο εχει διαφορα στις παρενεργεις και ενεργειες και δεν ειναι παντα δοσοεξαρτωμενες αυστηρα δηλαδη και με λιγο τη παθανε καπιοι. Η προλακτινη κανεις εξεταση και βλεπεις τη περιεκτικοτητα που εχεις αλλα ο γιατρος σου που το θεωρει αμελητεο δε σε εβαλε πρωτου σου συνταγογραφησει να την ελεγξεις οποτε δε μπορεις να ξερεις ποσο ηταν αρα απο εδω και μπρος μονο και οταν κανεις την εξεταση μπορεις να τη παρακολουθεις. Κι αν σου πει οτι δεν ανεβηκε οταν δεις ποσο ειναι δε μπορει να στο αποδηξει γιατι απλουστατα δε ξερει ποσο ητανε, οποτε αν σου πει οτι δε σου ανεβηκε να γινει χαρτοριχτρα κι αυτος καλυτερα αν και δε πιστευω να το κανει το πολυ να σου πει οτι δε πιστευει οτι σου ανεβηκε.
    Φίλε μου στοχος μου δεν ειναι να δικασω τον γιατρο μου επίσης η προλακτινη τι κακο μπορεί να κανει;;

  9. #54
    Mrgilleas
    Guest
    φιλε mike εγω παιρνω ρισπεριδονη και seroquel για παρανοικη σχιζοφρενεια αν ειναι να παιρνουμε τα ιδια φαρμακα δεν εχω διαφορα σε κατι απο σενα.δεν ειμαι γιατρος αλλα συμφωνω με τους προλαλησαντες αντιψυχωτικα δινουν μονο σε ψυχωτικους και μανιακους.πριν 30 χρονια κανεις αγχωδης ή καταθλιπτικος ασθενης που δεν ειχε ψυχωση δεν επαιρνε αντιψυχωτικα.εμενα προσωπικα με βολευει να παιρνουν αγχωδεις και καταθλιπτικοι αντιψυχωτικα διοτι μειωνεται το στιγμα για την σχιζοφρενεια και αυτοι που τα παιρνουν δεν θα στιγματιζουν ενα πιο βαρια ψυχικα ασθενη γιατι πολυ απλα και γω μπορει να πω σε αυτους και εσεις δεν παιρνετε αντιψυχτικα τι μας κρινετε τα ιδια φαρμακα με μας παιρνετε.τωρα αμα δεν παλευεις ενα αγχος και παιρνεις ολα τα αντιψυχωτικα που υπαρχουν σε κυκλοφορια ενω δεν εχεις ψυχωση ειναι δικο σου θεμα.προσωπικα αν δεν ειχα ψυχωση δεν θα παιρνα για κανενα λογο αντιψυχωτικα και επειδη εχω μονο ψυχωση δεν παιρνω ουτε αντικαταθλιπτικα,ουτε σταθεροποιητες διαθεσης,ουτε αγχλυτικα και ουτε σκοπευω να παρω,

    Οσον αφορα την προλακτινη εμενα ειχε ανεβει αρκετα πανω λογω χρησης αντιψυχωτικων δυο φορες εκανα εξεταση.δεν τ ξαναεψαξα ουτε αλλαξα αγωγη.Ολα τα αντιψυχωτικα μπλοκαρουν την ντοπαμινη μιας και η υπερβολικη εκκριση της ντοπαμινης συνδεεται με τι ψυχωτικες σκεψεις και παρανοια.απλα δεν θα ευχαριστιεσαι τοσο πολυ στη ζωη σου με αυτα τα φαρμακα χωρις να σου ειναι απολυτως απαραιτητα συν αυξημενη ορεξη αρα και κινδυνος για παχυσαρκια.εγω οσες φορες τα εκοψα υποτροπιασα και ημουν βαρια αρρωστος με ακραια παρανοια,συνδρομο καταδιωξης οπτικες ψευαισθησεις και απο ακουστικες ακουγα σειρηνες ασθενοφορων και περιπολικων παραληρημα.εγω φυσικα και τα χρειαζομαι τα αντιψυχωτικα εσυ για απλο αγχος να παιρνεις μια χημεια που εναν ψυχωτικο σε κριση το κανει αρνακι δικη σου επιλογη ειναι και μην θεοποιεις εναν γιατρο ποτε να μην θεοποιεις εναν ανθρωπο.αλλα απο την αλλη αν εχεις ανεξελεγκτο αγχος και δεν συμμαζευεται με τιποτα ισως αυτη ειναι η λυση με αντιψυχωτικα αν ολα τα αλλα εχουν αποτυχει.

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το θέμα δεν είναι να το δικάσεις αλλα αμα σου λεει πραγματα που δεν ισχιουν να μη τον ακους. Επισης σου δινει φαρμακα και δε σε εχει ενημερωσει για το τι κανουν. Η αυξημενη προλακτινη φιλε σου ριχνει τη τεστοστερονη , στυτικη δυσλειτουργια ελλειψη ερωτικης επιθυμιας λιμπιντο και γενικα αμα εισαι μικρος δε βγαζεις τριχες δε αναπτυσεσαι, απωλεια οστικης μαζας μεχρι και υπογονημοτητα αρχιδοκοφτης. Δεν ειμαι ενδοκρινολογος να ξερω να σου εξηγησω αλλα περιπου αυτα κανει. Εγω φιλε τα εχω παρει παρα τη θεληση και τη γνωση μου γι αυτο και εξοργιζομαι οταν ενας γιατρος δε εξηγει για 5 λεπτα εστω πως λειτουργει ο εγκεφαλος και τι κανουν αυτα τα φαρμακα και μετα να αποφασίζει αν θα τα παρεις η οχι. Το πιο βαρβαρο και καταστροφικο που γινεται σε εναν ανθρωπο νομιμα ειναι να του χορηγείσουν τα φαρμακα αυτα παρα τη θεληση του γι αυτο και με εχει πιασει στεναχωρια που δεν μαθαινουν στο κοσμο τι του κανουν και δε το συζηταω γι αυτους που τους αναγκαζουν παρα τη θεληση του. Ο δικαστης σε δικαζει και σε βάζει φυλακη με τροφη να σου δινουν ο ψυχιατρος αν πεσεις στα χερια του σου πειραζει τον εγκεφαλο. Ο δικαστης ειναι ακακος δε σου κανει ζημια στο σώμα ο ψυχιατρος σου κανει ζημια στο σωμα.

  11. #56
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Το θέμα δεν είναι να το δικάσεις αλλα αμα σου λεει πραγματα που δεν ισχιουν να μη τον ακους. Επισης σου δινει φαρμακα και δε σε εχει ενημερωσει για το τι κανουν. Η αυξημενη προλακτινη φιλε σου ριχνει τη τεστοστερονη , στυτικη δυσλειτουργια ελλειψη ερωτικης επιθυμιας λιμπιντο και γενικα αμα εισαι μικρος δε βγαζεις τριχες δε αναπτυσεσαι, απωλεια οστικης μαζας μεχρι και υπογονημοτητα αρχιδοκοφτης. Δεν ειμαι ενδοκρινολογος να ξερω να σου εξηγησω αλλα περιπου αυτα κανει. Εγω φιλε τα εχω παρει παρα τη θεληση και τη γνωση μου γι αυτο και εξοργιζομαι οταν ενας γιατρος δε εξηγει για 5 λεπτα εστω πως λειτουργει ο εγκεφαλος και τι κανουν αυτα τα φαρμακα και μετα να αποφασίζει αν θα τα παρεις η οχι. Το πιο βαρβαρο και καταστροφικο που γινεται σε εναν ανθρωπο νομιμα ειναι να του χορηγείσουν τα φαρμακα αυτα παρα τη θεληση του γι αυτο και με εχει πιασει στεναχωρια που δεν μαθαινουν στο κοσμο τι του κανουν και δε το συζηταω γι αυτους που τους αναγκαζουν παρα τη θεληση του. Ο δικαστης σε δικαζει και σε βάζει φυλακη με τροφη να σου δινουν ο ψυχιατρος αν πεσεις στα χερια του σου πειραζει τον εγκεφαλο. Ο δικαστης ειναι ακακος δε σου κανει ζημια στο σώμα ο ψυχιατρος σου κανει ζημια στο σωμα.
    Με προβληματιζεις αφάνταστα φιλε με ολα αυτα και αλλος γιατρος μου δινε zyprexa μαζι με seroxat ουτε αυτος με ειπε οτι μειωνει την σεροτονίνη το zyprexa

  12. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Τη ντοπαμινη χτυπαν στη σεροτονινη λιγοτερο αλλα δυστηχως τα μεροι του εγκεφαλου της ντοπαμινης ειναι περισαοτερα και σημαντικοτερα. Οσο για το ζυπρεξα φιλε επειδη το εχω ψαξει πιο πολυ απο τα αλλα ειναι πολυ δυνατο φαρμακο απο τα δυνατοτερα ας ειναι και καινουργιο που λενε ειναι ευρειας δρασης παει παντου.

  13. #58
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Τη ντοπαμινη χτυπαν στη σεροτονινη λιγοτερο αλλα δυστηχως τα μεροι του εγκεφαλου της ντοπαμινης ειναι περισαοτερα και σημαντικοτερα. Οσο για το ζυπρεξα φιλε επειδη το εχω ψαξει πιο πολυ απο τα αλλα ειναι πολυ δυνατο φαρμακο απο τα δυνατοτερα ας ειναι και καινουργιο που λενε ειναι ευρειας δρασης παει παντου.
    Το abilify ο γιατρός μου,μου εχει πει καθολου δεν τη μειώνει ισα ισα την σταθεροποιει τοτε ρε φιλε αφου προκαλουν τοσα αρνητικα τα αντυψωχωτικα γιατι τα δίνουν;;

  14. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    ανταγωνιστες ειναι ολα αυτα τα φαρμακα, αυτο που λες οτι σου πε ο γιατρος ειναι μεγαλη παπατζα αν στο ειπε οντως, ζητα του να στα δινει γραπτα αν δε βγαζεις ακρη. Τα αντιψυχωτικα σου εξηγησα πως δουλευουν ειναι ανταγωνιστες παει και τελειωσε αυτο δε χωρα αμφισημια αν μειωνη η οχι, μειωνει. Αυτά τα φαρμακα στα δινουν για ακριβως αυτο το λογο για να μειωσουν τις συναψεις και τα σηματα στον εγκεφαλο, δε ξερω γιατι τα δινουν φιλε αλλα τα αντθψυχωτικα λεγονται και νευροληπτικα η μειζων ηρεμιστικα οποτε φανταζομαι οτι θέλουν να καταστειλουν τη λειτουργια του εγκεφαλου για να μην σκεφτεσαι ασχημα. Σε εμενα προσωπικα μονο να με κανουν να νοιωσω ασχημα μπορουν αυτα τα φαρμακα για αυτο και ειμαι εξαγρειωμενος που τα πηρα.

  15. #60
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    ανταγωνιστες ειναι ολα αυτα τα φαρμακα, αυτο που λες οτι σου πε ο γιατρος ειναι μεγαλη παπατζα αν στο ειπε οντως, ζητα του να στα δινει γραπτα αν δε βγαζεις ακρη. Τα αντιψυχωτικα σου εξηγησα πως δουλευουν ειναι ανταγωνιστες παει και τελειωσε αυτο δε χωρα αμφισημια αν μειωνη η οχι, μειωνει. Αυτά τα φαρμακα στα δινουν για ακριβως αυτο το λογο για να μειωσουν τις συναψεις και τα σηματα στον εγκεφαλο, δε ξερω γιατι τα δινουν φιλε αλλα τα αντθψυχωτικα λεγονται και νευροληπτικα η μειζων ηρεμιστικα οποτε φανταζομαι οτι θέλουν να καταστειλουν τη λειτουργια του εγκεφαλου για να μην σκεφτεσαι ασχημα. Σε εμενα προσωπικα μονο να με κανουν να νοιωσω ασχημα μπορουν αυτα τα φαρμακα για αυτο και ειμαι εξαγρειωμενος που τα πηρα.
    Μου χει δειξει και γραπτα στον υπολογιστή οτι το sycrest δεν μειώνει σεροτονίνη και την ντοπαμίνη

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. SYCREST-υπογλωσιο
    By joanna22 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 04-04-2019, 10:12
  2. Sycrest
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 23-12-2018, 05:03
  3. Έχει πάρει κανείς sycrest
    By nastaz in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-08-2018, 19:57
  4. Παρενέργειες!!!
    By fratello in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2013, 12:07
  5. Παρενέργειες ή όχι;
    By Venidos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2013, 02:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •