Αυξηση βαρους και αντιψυχωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Αυξηση βαρους και αντιψυχωτικα

    Καλησπέρα μελη ξεκινησα το sycrest στα 5mg αλλα μου αυξησε παρα πολυ την ορεξη μπορει ολο αυτο να ναι παροδικο;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Όχι, θα βάζεις συνέχεια βάρος... Αντε καλές αλλαγές στα νούμερα ρούχων.. Ξεκίνα από τώρα να παίρνεις 3XL και 4XL

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Καλα σου λει ο μενις........

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Καλα σου λει ο μενις........
    Εχεις παρει κανενα αντιψυχωτικο
    Φιλε μου;;

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Όχι, θα βάζεις συνέχεια βάρος... Αντε καλές αλλαγές στα νούμερα ρούχων.. Ξεκίνα από τώρα να παίρνεις 3XL και 4XL
    Παλι εσυ;;ποιο αντιψυχωτικο επαιρνες και σου βαζε βαρος χωρις να ναι παροδικο;;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φιλε σου εγραψα και στο θεμα μας αλλα ορμονικα και μεταβολισμο πειραζουν τα αντιψυχωτικα. Εγω δε μπορουσα να φαω γιατι ειχα τραχειστομια αλλα ηθελα να φαω και τα πιατα στο νοσοκομειο απλα εγω επαιρνα ζυπρεξα και απο οτι εχω δει εδω μεσα το φαρμακο αυτο ανηγει καργα την ορεξη. Φιλε μη τρως σαβουρες και δε θα χεις προβλημα με τα κιλα πιστευω. Τρωγε ανεραστα υγειανα και καλης ποιοτητας και χαμηλου γλυκαιμικου δεικτει και μη φοβασαι, ο μενης φιλε θελει να σε βαλει να σκεφτεις γι αυτο σου λεει 3-4 χλ να παρεις. Αμα τρως απο περιπτερο δεν εχει και αδικο.

  7. #7
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Όχι, θα βάζεις συνέχεια βάρος... Αντε καλές αλλαγές στα νούμερα ρούχων.. Ξεκίνα από τώρα να παίρνεις 3XL και 4XL
    Αυτες οι απαντήσεις σου με τρελενουν ώρες ώρες. Δηλαδή επειδή όλα τα στραβα έτυχαν σε σένα πρέπει να τυχουν και στον άλλον. Αυξανουν την ορεξη σημαινει ότι μπορεί ο άλλος να τρωει σαν βοδι η μπορεί πολύ απλά να προσεχει απο την αρχη τρωγωντας υγιεινα και να παραμείνει στα κιλά του.μην αποθαρρυνεις κανεναν μιλά για λογαριασμό σου χωρίς να βάζεις ταμπελες σε αλλους

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Παλι εσυ;;ποιο αντιψυχωτικο επαιρνες και σου βαζε βαρος χωρις να ναι παροδικο;;
    Zyprexa αλλά δεν έχει σχέση ποιο έπαιρνα, όλα είναι το ίδιο... Και δεν το έπαιρνα επειδή το ήθελα... Νόμιζα ότι ξέρει ο γιατρός τι θα με βοηθήσει, μόνο που εσφαλα και εγώ και αυτός

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτες οι απαντήσεις σου με τρελενουν ώρες ώρες. Δηλαδή επειδή όλα τα στραβα έτυχαν σε σένα πρέπει να τυχουν και στον άλλον. Αυξανουν την ορεξη σημαινει ότι μπορεί ο άλλος να τρωει σαν βοδι η μπορεί πολύ απλά να προσεχει απο την αρχη τρωγωντας υγιεινα και να παραμείνει στα κιλά του.μην αποθαρρυνεις κανεναν μιλά για λογαριασμό σου χωρίς να βάζεις ταμπελες σε αλλους
    Νομίζω ότι το έχεις κάνει λίγο προσωπικό το όλο θέμα, έτσι δεν είναι;;;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εχει δικιο ο μενης απλα υπερβαλει λιγο σχημα λογου ηταν το παρε ρουχα. Σου αλλαζουν και το μεταβολισμο και τις ορμονες εκτος απο το να σου ανοιγουν την ορεξη.

  11. #11
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Zyprexa αλλά δεν έχει σχέση ποιο έπαιρνα, όλα είναι το ίδιο... Και δεν το έπαιρνα επειδή το ήθελα... Νόμιζα ότι ξέρει ο γιατρός τι θα με βοηθήσει, μόνο που εσφαλα και εγώ και αυτός
    Το zyprexa ειναι το χειροτερο για αυξηση βαρους το ξερεις;;δεν ειναι καθολου ολα το ιδιο

  12. #12
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Νομίζω ότι το έχεις κάνει λίγο προσωπικό το όλο θέμα, έτσι δεν είναι;;;
    Ξέρεις και από ένα αλλο σου ποστ ότι αυτά που εγραφες ήταν απαραδεκτα.αλλά πέρα από αυτό τι είναι αυτά που λες στον άλλον. Εγώ πιστεύω ότι έχεις δίκιο στο θέμα ότι ανοίγουν την όρεξη αλλά πρέπει να βλέπεις το θέμα σωστά. Πες ναι ανοίγουν την ορεξη αλλά αμα κλείσεις το ρημαδι σου δεν θα πάρεις κιλά. Δεν είναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι αλλά και εσύ δεν μπορείς να τα ξέρεις όλα και για όλους

  13. #13
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτες οι απαντήσεις σου με τρελενουν ώρες ώρες. Δηλαδή επειδή όλα τα στραβα έτυχαν σε σένα πρέπει να τυχουν και στον άλλον. Αυξανουν την ορεξη σημαινει ότι μπορεί ο άλλος να τρωει σαν βοδι η μπορεί πολύ απλά να προσεχει απο την αρχη τρωγωντας υγιεινα και να παραμείνει στα κιλά του.μην αποθαρρυνεις κανεναν μιλά για λογαριασμό σου χωρίς να βάζεις ταμπελες σε αλλους
    Πες τα ρε αποστολια αλλα βέβαια το νιωθω με το που το παιρνω γινομαι απίστευτα βουλιμικος παω βέβαια και στην διατροφολογο αλλα εχω βάλει ενα κιλο βέβαια 3μερρες το παίρνω σε 3μερρες δεν νομιζω να φταίει το φαρμακο

  14. #14
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ξέρεις και από ένα αλλο σου ποστ ότι αυτά που εγραφες ήταν απαραδεκτα.αλλά πέρα από αυτό τι είναι αυτά που λες στον άλλον. Εγώ πιστεύω ότι έχεις δίκιο στο θέμα ότι ανοίγουν την όρεξη αλλά πρέπει να βλέπεις το θέμα σωστά. Πες ναι ανοίγουν την ορεξη αλλά αμα κλείσεις το ρημαδι σου δεν θα πάρεις κιλά. Δεν είναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι αλλά και εσύ δεν μπορείς να τα ξέρεις όλα και για όλους
    Ασε αποστολια αυτα που κανει ειναι εναντιας στους κανονισμούς του forum

  15. #15
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Πες τα ρε αποστολια αλλα βέβαια το νιωθω με το που το παιρνω γινομαι απίστευτα βουλιμικος παω βέβαια και στην διατροφολογο αλλα εχω βάλει ενα κιλο βέβαια 3μερρες το παίρνω σε 3μερρες δεν νομιζω να φταίει το φαρμακο
    Επειδή είσαι στην αρχή και μπορείς να ελεγξεις από τώρα το βάρος σου έκανες πολύ καλά που πήγες σε διατροφολογο.να ακολουθήσεις πίστα αυτά που θα σου πει έτσι ώστε να μην έχεις και άλλο θέμα μετά με τα κιλά σου.όχι να φτιάξουμε το ένα και να χαλάσουμε το άλλο. Εγώ έπερνα για ένα διαστημα ενάμιση χρονου τα enlift από αντιψυχωτικα δεν ξέρω τι κάνουν αλλά και αυτά που επέρνα εγώ δεν μου αύξησαν την όρεξη. Ήμουν 39 κιλά όταν τα πήρα και έφτασα 51 αλλά με μεγάλη προσπάθεια να πάρω τα κιλά που είχα χασει.και οταν εφτασα εκεί που ηθελε εφαγα πιο υγιεινα και παρεμεινα στα 51 που ήθελα. Οπότε μησας εμείς τα καθοριζουμε αυτα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ
    By apofasismeni in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 06-07-2020, 23:22
  2. Αλοπεριδολη και αύξηση βάρους
    By Anonimakis in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 16-06-2018, 19:20
  3. αντικαταθλιπτικα και αυξηση βαρους
    By Unbreakable in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2015, 20:44
  4. ψυχοτροπικα & αυξηση βαρους
    By arthur85 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-12-2012, 13:43
  5. Αύξηση βάρους: ταμπού;
    By filipparas in forum Παχυσαρκία
    Replies: 15
    Last Post: 14-03-2011, 11:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •