Sycrest παρενεργειες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Sycrest παρενεργειες

    Εχει παρει κανείς το αντιψυχωτικο Sycrest για αγχος ;;;τι παρενέργειες έχετε παρατηρήσει γτ θα μου το ξαναβαλει ο γιατρός μου αλλα Όταν το έπαιρνα μου αύξανε παρα πολυ την ορεξη

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Τι για άγχος, άμα σου λέει ο γιατρός να πάρεις αντιψυχωτικά για άγχος φτύστον μη το πληρώσεις και φύγε και αν θες γράψε και το όνομα του στο ίντερνετ να τον ξεφτυλίσεις. Τα αντιψυχωτικά έχουν ενέργειες και παρενέργεις παρα πολλές. Διάβασε το φυλλο οδηγιών και θα καταλάβεις. Μόνο τα εξωπυραμιδικά συμπτώματα φτάνουν. https://www.google.com/url?sa=t&sour...tCyxYQx8XrFDeH αυτό ειναι το φυλλο οδηγιών.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Τι για άγχος, άμα σου λέει ο γιατρός να πάρεις αντιψυχωτικά για άγχος φτύστον μη το πληρώσεις και φύγε και αν θες γράψε και το όνομα του στο ίντερνετ να τον ξεφτυλίσεις. Τα αντιψυχωτικά έχουν ενέργειες και παρενέργεις παρα πολλές. Διάβασε το φυλλο οδηγιών και θα καταλάβεις. Μόνο τα εξωπυραμιδικά συμπτώματα φτάνουν. https://www.google.com/url?sa=t&sour...tCyxYQx8XrFDeH αυτό ειναι το φυλλο οδηγιών.
    αστον ρε, εγω του τα ειπα!! ακριβως το ιδιο του ειπα.. παιρνεις αντιψυχωτικα για το αγχος και γυρναει μου λεει ε σιγα και τι εγινε???

    δικο του το κακο!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Αυτά τα φάρμακα δε μπορείς να τα πάρεις νόμιμα από μόνος σου πρέπει να υπογράψει γιατρός για να τα πάρεις και αυτός ο γιατρός πρέπει να σου αιτιολογεί το λόγο που στα γράφει και για αγχός δεν είναι αιτιολογία.

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Αυτά τα φάρμακα δε μπορείς να τα πάρεις νόμιμα από μόνος σου πρέπει να υπογράψει γιατρός για να τα πάρεις και αυτός ο γιατρός πρέπει να σου αιτιολογεί το λόγο που στα γράφει και για αγχός δεν είναι αιτιολογία.
    Δεν σε αφορα ουτε εισαι γιατρος εγω ρωτησα αν ξερει κανεις απο παρενέργειες γνωμες και μου χει πει οτι εχω μια ταση διπολικοτητας για αυτο δεν με πιανουν τα αντικαταθλιπτικα στο αγχος κ το αιτιολογει ως συναισθηματικες διαταραχες

  6. #6
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    αστον ρε, εγω του τα ειπα!! ακριβως το ιδιο του ειπα.. παιρνεις αντιψυχωτικα για το αγχος και γυρναει μου λεει ε σιγα και τι εγινε???

    δικο του το κακο!
    Λοιπον τελος αρκετα θα παιρνω οτι με βοηθάει δεν είσαι γιατρος εγω ρωτησα για παρενέργειες κ ξες κατι με κουρασες πες μου ρε πως θα γινω Καλά αφου έχεις τοσες γνωσεις εφοσον δεν με πιάνουν τα αντικαταθλιπτικα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Στον αλλο φιλο το meni αναφερομουνα αλλα και σε σενα φιλε κολλαγε γιατι δεν εβγαζε νοημα αυτο που εγραφες, οσο αμα μα αφορα η οχι φυσικα οτι δεν εχει σχεση με εμενα δε με αφορα φιλε εγω τη γνωμη μου ειπα και στο προηγουμενο μυνημα σου εγραψα και το φιλο οδηγιων τσεκαρετο αν θες.

  8. #8
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Λοιπον τελος αρκετα θα παιρνω οτι με βοηθάει δεν είσαι γιατρος εγω ρωτησα για παρενέργειες κ ξες κατι με κουρασες πες μου ρε πως θα γινω Καλά αφου έχεις τοσες γνωσεις εφοσον δεν με πιάνουν τα αντικαταθλιπτικα
    Πιστεύω ότι ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα τι χάπια πρέπει να πάρεις.μη δίνεις βάσει σε αυτά που σου λένε εδώ τουλάχιστον όσον αφορά την φαρμακευτικη αγωγη κάνεις δεν είναι αρμόδιος να κρίνει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    ναι αυτος δε μας τα πε ολα απο την αρχη, αλιμονο αμα δινανε αντιψυχωτικα για το αγχος, εδω δε διαβαζεται και τι λεμε και εχετε και αποψη αν μιλαμε σωστα. Γιατι με αυτα που εχουμε ακουσει για τους ψυχιατρους ολα να τα περιμενουμε, αλλα αμα μας λεει παπατζες τοτε και μεις τι να καταλαβουμε τα βαζουμε με τους γιατρους ακουσε εκει αντιψυχωτικα για το αγχος. Τελοσπαντων τωρα το εξηγησαμε αλλα κι παλι το ταση διπολικοτητας λιγο παπατζα μου ακουγεται αλλα αμα το λεει ο γιατρος δε ξερω η ταση ειναι ορος διαγνωσης δεν ειμαι γιατρος αλλα το ταση δε μου φενεται δοκιμος ορος. Φιλε μικε δεν ειμαστε να σε δικασουμε εδω αλλα αρχισες με ψευδη προταση, αντιψυχωτικα για αγχος που κανενας γιατρος δεν εχει το δικαιωμα να γραψει.

  10. #10
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    ναι αυτος δε μας τα πε ολα απο την αρχη, αλιμονο αμα δινανε αντιψυχωτικα για το αγχος, εδω δε διαβαζεται και τι λεμε και εχετε και αποψη αν μιλαμε σωστα. Γιατι με αυτα που εχουμε ακουσει για τους ψυχιατρους ολα να τα περιμενουμε, αλλα αμα μας λεει παπατζες τοτε και μεις τι να καταλαβουμε τα βαζουμε με τους γιατρους ακουσε εκει αντιψυχωτικα για το αγχος. Τελοσπαντων τωρα το εξηγησαμε αλλα κι παλι το ταση διπολικοτητας λιγο παπατζα μου ακουγεται αλλα αμα το λεει ο γιατρος δε ξερω η ταση ειναι ορος διαγνωσης δεν ειμαι γιατρος αλλα το ταση δε μου φενεται δοκιμος ορος. Φιλε μικε δεν ειμαστε να σε δικασουμε εδω αλλα αρχισες με ψευδη προταση, αντιψυχωτικα για αγχος που κανενας γιατρος δεν εχει το δικαιωμα να γραψει.
    Εγώ γενικα είπα να μην ακούει ότι του λένε σχετικά με την φαρμακευτικη αγωγη του δεν το ειπα για σένα προσωπικά. Δεν είμαστε γιατροί για να πούμε πια φαρμακα ενδυκνειται για την κάθε παθηση.και εγώ με τα λίγα που ξέρω στην κατάθλιψη χορηγούνται αντικαταθλιπτικα.αλλά ίσως να μην μας το εξηγησε καλά ο θεματοθετης και έγινε αυτό το μπέρδεμα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δε χρειαζεται να ειμαστε γιατροι δε τα παιρνουν αοριστα αυτα τα φαρμακα ειναι στανταρ για τι παθησεις τα παιρνει καποιος και μιλησα και εκμερους του μενη γιατι για αγχος δε κανουν τα αντιψυχωτικα. Δεν πειραχτικα αλλα το σωστο να λεγεται γι αυτο και στα ειπα αυτα εντελως φιλικα ετσι.

  12. #12
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Δε χρειαζεται να ειμαστε γιατροι δε τα παιρνουν αοριστα αυτα τα φαρμακα ειναι στανταρ για τι παθησεις τα παιρνει καποιος και μιλησα και εκμερους του μενη γιατι για αγχος δε κανουν τα αντιψυχωτικα. Δεν πειραχτικα αλλα το σωστο να λεγεται γι αυτο και στα ειπα αυτα εντελως φιλικα ετσι.
    Σαφώς και καταλαβαίνω και εγώ με το λιγο μυαλό μου ότι ορισμένα φάρμακα είναι για ορισμενες παθησεις.απλά υπέθεσα ότι είναι και κάτι άλλο που ο θεματοθετης δεν μας είπε και περνάει την συγκεκριμενη αγωγή.το παιδί ρώτησε αν γνωριζουμε παρενέργειες και όχι κάτι άλλο.απλά μπορεί να μη το εθεσε σωστά

  13. #13
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Σαφώς και καταλαβαίνω και εγώ με το λιγο μυαλό μου ότι ορισμένα φάρμακα είναι για ορισμενες παθησεις.απλά υπέθεσα ότι είναι και κάτι άλλο που ο θεματοθετης δεν μας είπε και περνάει την συγκεκριμενη αγωγή.το παιδί ρώτησε αν γνωριζουμε παρενέργειες και όχι κάτι άλλο.απλά μπορεί να μη το εθεσε σωστά
    Ακριβως αυτο ρωτησα κ αντι για αυτό προσπαθούν να με επηρεάσουν αρνητικα αποστολια να φυγω και απο τον γιατρο μου που δεν φανταζεσαι ποσο καλος ειναι την μαμα μου την εκανε καλα απο διπολικη διαταραχη προσπαθησαν ποσοι ψυχιατροι τιποτα ακομα κ σε κλινικες πηγε μονο αυτος την έσωσε να ναι καλα ο άνθρωπος και θα τον φτησω τι λέτε ρε

  14. #14
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Ακριβως αυτο ρωτησα κ αντι για αυτό προσπαθούν να με επηρεάσουν αρνητικα αποστολια να φυγω και απο τον γιατρο μου που δεν φανταζεσαι ποσο καλος ειναι την μαμα μου την εκανε καλα απο διπολικη διαταραχη προσπαθησαν ποσοι ψυχιατροι τιποτα ακομα κ σε κλινικες πηγε μονο αυτος την έσωσε να ναι καλα ο άνθρωπος και θα τον φτησω τι λέτε ρε
    Τα παιδιά σου το είπαν γιατί μπορει να υπάρχουν αρκετοί γιατροι που ίσως κάνουν λάθος διαγνωση και χορηγούν φάρμακα χωρίς λογο η είχαν μια αντιστοιχη εμπειρια.δεν είναι κακό να δίνουν κάποιες συμβουλές που πιστεύουν ότι θα σε βοηθήσουν αλλά και εσύ ξέρεις καλά τι σου γίνεται και ακούς τον γιατρο σου.αυτό θα έκανα και εγώ. Και εγώ στον ένα γιατρό που είχα πάει οι δίκοι μου μου λέγανε και τι θες και πηγαίνεις ακόμη αφου είσαι μια χαρά κόψε τα φάρμακα μη πάρεις για ένα χρόνο τετοια.αλλά εγώ τόν εμπιστευτηκα και προχώρησα στη αγωγη και τώρα πια είμαι τελειως καλά. Και αυτό θα ήθελα να πω σε όλους ότι οι γιατροί δεν είναι εχθροι μας σε τέτοιες περιπτώσεις.καμία φορά εναντιονωματε λόγω της φύσης της ασθενειας.αλλά πρέπει να ακούμε και να περνούμε αν χρειαζεται τις αγωγες για κάποιο διαστημα.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εσυ φιλε ειπες οτι ο γιατρος σου δινει αντιψυχωτικα για το αγχος, γι αυτο σου πα να τον φτυσεις και να το ξεφτυλισεις, ομως η δηλωση σου ήταν ψευδής και τελικα δε στα δινει για το αγχος. Εγω δε νοιωθω καλα να μπαινω εδω να μαλωνω αλλα αμα λετε οτι να ναι κι αφου τα εξηγησαμε και διορθωσες και ακομα συνεχιζεις να μου λες για τη ψευδη δηλωση που σχολιασα τι να κανω πως να μη μαλωνουμε γινεται. Αν γραφεις για γιατρους και μας λες παπατζες στις παπατζες και μεις θα απαντησουμε τι θες να τα αφησουμε να μη τα σχολιαζουμε βγαζει ματι αυτο που εγραψες αντιψυχωτικα για αγχος. Διαβασε το φυλλο οδηγιων. Πες οτι θες για μενα εγω δεν εχω προβλημα αλλα δεν ξαναγραφω στο θεμα σου αυτο εκτος αν εχεις καποια ερωτηση για μενα συγκεκριμενα. Να σαι καλα φιλε εγω φιλικα εγραψα ουτε να το παιξω μαγκας ουτε ειδικος ουτε γερμανος γιατρος.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. SYCREST-υπογλωσιο
    By joanna22 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 04-04-2019, 11:12
  2. Sycrest
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 23-12-2018, 06:03
  3. Έχει πάρει κανείς sycrest
    By nastaz in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 24-08-2018, 20:57
  4. Παρενέργειες!!!
    By fratello in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 26-11-2013, 13:07
  5. Παρενέργειες ή όχι;
    By Venidos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2013, 03:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •