Συμπτώματα εγκεφαλικού η κατι αλλο;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Συμπτώματα εγκεφαλικού η κατι αλλο;

    Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι 23 χρόνων και μολις πριν λιγο ένιωσα κατι πρωτόγνωρο για μενα. Καθώς μιλούσα στο τηλεφωνο κλείδωσαν κατα κάποιο τροπο τα σαγόνια μου ένιωσα μια έντονη αίσθηση άγχους και τα πόδια μου τα ένιωθα πολυ κουρασμένα.. τρόμαξα τοσο πολυ μου σηκώθηκα γιατι όλο το πρόσωπο ήταν σαν να μουδιασε και να κλείδωσαν τα σαγόνια μου. Πραγματικά εχω φοβηθεί πολυ δεν μπορούσα να σταθώ ούτε όρθιος. Να σημειώσω οτι πριν 3 μερες έκανα Τσεκ απ στον καρδιολόγο (υπέρηχο,καρδιογράφημα,τεσ� � κοπώσεως κτλ) και ολα βγήκαν μια χαρά. Μονο εξετάσεις αίματος έμεινε να κανω.. σημερα καθώς μιλούσα ξαπλωμένος ένιωσα οτι κλείδωσαν τα σαγόνια μου και οτι χάνομαι. Επίσης ένιωσα κούραση στα πόδια μου και έντονο άγχος πολυ Αποτωμα όμως. Δεν ξερω τι να κανω που να απευθυνθώ!

  2. #2
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι 23 χρόνων και μολις πριν λιγο ένιωσα κατι πρωτόγνωρο για μενα. Καθώς μιλούσα στο τηλεφωνο κλείδωσαν κατα κάποιο τροπο τα σαγόνια μου ένιωσα μια έντονη αίσθηση άγχους και τα πόδια μου τα ένιωθα πολυ κουρασμένα.. τρόμαξα τοσο πολυ μου σηκώθηκα γιατι όλο το πρόσωπο ήταν σαν να μουδιασε και να κλείδωσαν τα σαγόνια μου. Πραγματικά εχω φοβηθεί πολυ δεν μπορούσα να σταθώ ούτε όρθιος. Να σημειώσω οτι πριν 3 μερες έκανα Τσεκ απ στον καρδιολόγο (υπέρηχο,καρδιογράφημα,τεσ� � κοπώσεως κτλ) και ολα βγήκαν μια χαρά. Μονο εξετάσεις αίματος έμεινε να κανω.. σημερα καθώς μιλούσα ξαπλωμένος ένιωσα οτι κλείδωσαν τα σαγόνια μου και οτι χάνομαι. Επίσης ένιωσα κούραση στα πόδια μου και έντονο άγχος πολυ Αποτωμα όμως. Δεν ξερω τι να κανω που να απευθυνθώ!
    Για πες λίγο.Τσεκαπ γιατί είχες κάνει??Είχες κάποια συμπτώματα που σε οδήγησαν να το κάνεις η τελείως συμπτωματικα-προγραμματισμενα??

    Τα παραπάνω συμπτώματα όπως και μουδιάσματα στα άκρα,ταχυπαλμία,πόνοι κτλ είναι κλασσικά συμπτώματα διαταραχής πανικού.Μην πανικοβάλεσαι.Για οτιδήποτε είμαστε εδώ να σε βοηθήσουμε.

    Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #3
    Συμπτωματα εγκεφαλικου σε ηλικία 23 και να δειχνουν ολες οι εξετάσεις Οκ είναι λίγο δύσκολο. Μάλλον σε άγχος οδηγεί όλο αυτο

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Καλησπέρα παιδιά. Ειμαι 23 χρόνων και μολις πριν λιγο ένιωσα κατι πρωτόγνωρο για μενα. Καθώς μιλούσα στο τηλεφωνο κλείδωσαν κατα κάποιο τροπο τα σαγόνια μου ένιωσα μια έντονη αίσθηση άγχους και τα πόδια μου τα ένιωθα πολυ κουρασμένα.. τρόμαξα τοσο πολυ μου σηκώθηκα γιατι όλο το πρόσωπο ήταν σαν να μουδιασε και να κλείδωσαν τα σαγόνια μου. Πραγματικά εχω φοβηθεί πολυ δεν μπορούσα να σταθώ ούτε όρθιος. Να σημειώσω οτι πριν 3 μερες έκανα Τσεκ απ στον καρδιολόγο (υπέρηχο,καρδιογράφημα,τεσ� � κοπώσεως κτλ) και ολα βγήκαν μια χαρά. Μονο εξετάσεις αίματος έμεινε να κανω.. σημερα καθώς μιλούσα ξαπλωμένος ένιωσα οτι κλείδωσαν τα σαγόνια μου και οτι χάνομαι. Επίσης ένιωσα κούραση στα πόδια μου και έντονο άγχος πολυ Αποτωμα όμως. Δεν ξερω τι να κανω που να απευθυνθώ!
    Κάνε άμεσα εξετάσεις αίματος και αν επιμεινουν τα συμπτωματα πηγαινε και σε έναν νευρολόγο για παν ενδεχόμενο, αν και μάλλον είναι αγχος. Αν σου πει όλα οκ, σκεψου τον ψυχολόγο για να σε βοηθήσει να διαχειριστεις τις κρισεις πανικού, μόνος σου δεν θα τα καταφερεις.

  5. #5
    Καλησπέρα 21 εγώ έτσι είχα ξεκινήσει και εγώ ήμουν και σίγουρος ότι ήταν εγκεφαλικό πηγα σε νευρολόγο έκανα εξετάσεις αίματος τα πάντα όλα οκ αλλά κατά βάθος ήξερα ότι είναι από το άγχος μου. Οπότε κάνε εξετάσεις για να είναι σίγουρο το μυαλό σου και να ηρεμήσει και δες το με έναν ψυχολόγο ότι μπορούμε να σε βοηθήσουμε πες μας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Είχα κάποια συμπτώματα όπως έντονες ταχυπαλμίες και πόνους και σφιξιματα και πήγε αρκετός καιρός που με ταλαιπωρούσε αυτο.. είχα και αρρυθμίες γενικά είχα πολλα.. τωρα που πηγα και έκανα τα πάντα στον καρδιολόγο και με διαβεβαίωσε πως το μούδιασμα αριστερά στο πρόσωπο δεν ειναι απο την καρδιά ηρέμησα. Απλώς σημερα εκει που ξαπλωνα ένιωσα σαν να σκληραίνουν τα σαγόνια μου κάπως να μουδιαζω αριστερά στο πρόσωπο και σηκώθηκα Αποτωμα και ήμουν έτοιμος να πέσω κάτω. Μίλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι κατα πάσα πιθανότητα ειναι ψυχολογικό όπως και με Την καρδιά. Απλά επειδή με διαβεβαίωσε οτι δεν εχω κατι μου βγήκε αλλιώς. Αν δεν βρει κατι και νευρολόγος τοτε θα απευθυνθώ σε ψυχίατρο!

  7. #7
    Ελπίζω και πιστεύω όλα καλά θα πάνε, μίλησε σε κάποιον καλό ψυχολόγο καλύτερα κατά την γνώμη μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ψυχοσωματικο+ αρρωστοφοβια .........σιγα μην εχεις εγκεφαλικο στα 23 σου .....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ψυχοσωματικο+ αρρωστοφοβια .........σιγα μην εχεις εγκεφαλικο στα 23 σου .....
    Δεν ξερω φιλε μου.. εκει που είχα ταχυπαλμίες και αλλα με την καρδιά τωρα μουδιαζει το πρόσωπο μου αριστερά άλλες φορές νιώθω μια πίεση στο κεφάλι, κλειδώνουν τα σαγόνια δυσκολεύομαι καμια φορα να καταλαβω κιολας τι ειναι. Ειναι τρομακτικό ειναι η αλήθεια αλλα προσπαθώ να το καταπολεμήσω!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Δεν ξερω φιλε μου.. εκει που είχα ταχυπαλμίες και αλλα με την καρδιά τωρα μουδιαζει το πρόσωπο μου αριστερά άλλες φορές νιώθω μια πίεση στο κεφάλι, κλειδώνουν τα σαγόνια δυσκολεύομαι καμια φορα να καταλαβω κιολας τι ειναι. Ειναι τρομακτικό ειναι η αλήθεια αλλα προσπαθώ να το καταπολεμήσω!

    Να κάνω μια ερώτηση, όταν είσαι ήρεμος ψυχικά (όχι όταν νομίζεις πως είσαι ήρεμος) , σε πιάνουν τέτοια συμπτώματα;
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Να κάνω μια ερώτηση, όταν είσαι ήρεμος ψυχικά (όχι όταν νομίζεις πως είσαι ήρεμος) , σε πιάνουν τέτοια συμπτώματα;
    Το ότι νομιζω πως ειμαι ήρεμης αυτομάτως με κανει να σου απαντήσω πως ειμαι ήρεμος.. ναι ειμαι ήρεμος όταν τα παθαίνω συγκεκριμένα ξαπλωνα και μιλούσα στο τηλεφωνο και μουδιασα κτλ. Με τις ταχυπαλμίες που είχα θέμα και εκείνες σε κατάσταση ηρεμίας με πιάνανε πχ την ωρα που πήγαινα στο αμάξι να παω στη δουλεια. Τωρα τι να σου πω; Εγω πιστεύω πως ήμουν ήρεμος. Το υποσεινηδητο δεν ξερω πως λειτουργεί και δεν μπορώ να το καταλαβω!!

Similar Threads

  1. Συμπτώματα εγκεφαλικού
    By taspet in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 13
    Last Post: 27-06-2017, 16:07
  2. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 13:57
  3. Δεν παει αλλο με τα συμπτωματα..HELP SOS
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 21-09-2012, 22:32
  4. Συμπτώματα της ψύχωσης η κατι άλο?
    By ΣωτηρηςΚ in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 28-07-2012, 21:42
  5. ΑΠΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?
    By tinalost73 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2008, 15:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •