Βασανισμος απο κρατικους υπαλληλους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Βασανισμος απο κρατικους υπαλληλους

    Υπαρχει καποια οργανωση στην οποια μπορω να απευθυνθω για θεμα βασανισμου απο κρατικους υπαλληλους και να λαβω ψυχολογικη βοηθεια; Δεν εχω τροπο να αποδειξω αυτο που μου συνεβει γιατι δεν υπηρχαν μαρτυρες και ουτε καν το οικογενειακο μου περιβαλλον με πιστευει.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Μπορείς να πας στο εσωτερικών υποθέσεων της αστυνομίας άμα είναι κρατικοί λειτουργοί αλλά εκεί δε θα βρεις ψυχολογική υποστήριξη μονο να καταγγειλεις η να κανεις μυνηση, αλλα μη νομιζεις θα βρεις ακρη. Εκτος κι αμα τους εχουν καταγγειλει κι αλλοι η πια ασχοληθουνε και τους πιασουνε να παρανομουν παλι.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    130
    Θεος φυλάξει,εαν καταγγειλεις αστυνομικό.Εμενα την μάνα μου πήγε να την βιάσει αστυνομικός το 83 και μας κάναν εξωνομικο σωφρονισμό για απόσυρση της καταγγελίας,ειδικά εάν ε χεις παιδιά κινδυνεύουν και αυτά μέσω της προ σε εγγισεις ως ικανοποίηση του "παιδιού"

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το 83 δε ξερω αν υπηρχε η υπηρεσια αυτη και κατα ποσο λειτουργουσε καλα αλλα τωρα δε θα του κανουν τιποτα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν ειναι αστυνομικοι, ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ειναι αστυνομικοι, ειναι δημοσιοι υπαλληλοι.
    Και γιατί δεν απευθυνεσαι στην αστυνομία να τους καταγγειλεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Και γιατί δεν απευθυνεσαι στην αστυνομία να τους καταγγειλεις?
    Γιατι φοβαμαι οτι δεν θα με πιστεψουν και οτι ισως να πεσω θυμα δευτερης κακομεταχειρισης. Και γιατι πρεπει πρωτα να κοιταξω τις βλαβες που εγιναν στην υγεια μου.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Γιατι φοβαμαι οτι δεν θα με πιστεψουν και οτι ισως να πεσω θυμα δευτερης κακομεταχειρισης. Και γιατι πρεπει πρωτα να κοιταξω τις βλαβες που εγιναν στην υγεια μου.
    Αν έχεις βλάβες και στην υγεία σου είναι η μεγαλύτερη απόδειξη για να σε πιστεψουν νομίζω.έχουν ακούσει τοσαααα πολλά γιατί να μη σε πιστεψουν?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αν έχεις βλάβες και στην υγεία σου είναι η μεγαλύτερη απόδειξη για να σε πιστεψουν νομίζω.έχουν ακούσει τοσαααα πολλά γιατί να μη σε πιστεψουν?
    Δεν εχω γνωματευση που να πιστοποιει οτι οι βλαβες στην υγεια προηλθαν απο αυτο το γεγονος και δε νομιζω να αποδεικνυεται η αιτιολογια.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν εχω γνωματευση που να πιστοποιει οτι οι βλαβες στην υγεια προηλθαν απο αυτο το γεγονος και δε νομιζω να αποδεικνυεται η αιτιολογια.
    Εγώ στη θεση σου και αν ήξερα ότι είναι αληθινά όλα αυτά που λέω δεν θα είχα νομίζω φοβήθω κάτι και θα έκανα καταγγελια

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε και να πας στο εσωτερικών που σου λέω δε είναι εύκολο να δικαιωθείς και πρέπει να προσέξεις τι θα πεις γιατί μπορεί να σου κάνουν μύνηση κι αυτοί μετά η να σε βγάλουν τρελό. Ρώτα δικηγόρο.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φίλε και να πας στο εσωτερικών που σου λέω δε είναι εύκολο να δικαιωθείς και πρέπει να προσέξεις τι θα πεις γιατί μπορεί να σου κάνουν μύνηση κι αυτοί μετά η να σε βγάλουν τρελό. Ρώτα δικηγόρο.
    Θα παω στο Συνηγορο του Πολιτη, αν και οταν βαλω σε μια γραμμη την υγεια μου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Καλη ιδέα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •