Θελω απλα να πω τον πονο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Θελω απλα να πω τον πονο μου

    Ειμαι 98 κιλα. Μια φορα μειωσα τα χαπια εχασα 30 κιλα. Μια αλλη φορα αλλαξα φαρμακο δεν μ επιανε εχασα 3 κιλα σ ενα μηνα οσο το πηρα. Μια αλλη φορα πηρα σιροπι δεν μ επιανε κι αυτο εχασα 2 κιλα. Οταν δεν με πιανει ενα φαρμακο μπορω και χανω. Οταν με πιανει τρωω
    πολυ η δεν χανω. Αμα το αυξανω και με πιανει αυξανουν και τα κιλα μου. Η αδυνατη η υγιης. Δεν μπορω και τα δυο. Ειμαι σε απογνωση..Ηθελα καπου να τα πω..

  2. #2
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ειμαι 98 κιλα. Μια φορα μειωσα τα χαπια εχασα 30 κιλα. Μια αλλη φορα αλλαξα φαρμακο δεν μ επιανε εχασα 3 κιλα σ ενα μηνα οσο το πηρα. Μια αλλη φορα πηρα σιροπι δεν μ επιανε κι αυτο εχασα 2 κιλα. Οταν δεν με πιανει ενα φαρμακο μπορω και χανω. Οταν με πιανει τρωω
    πολυ η δεν χανω. Αμα το αυξανω και με πιανει αυξανουν και τα κιλα μου. Η αδυνατη η υγιης. Δεν μπορω και τα δυο. Ειμαι σε απογνωση..Ηθελα καπου να τα πω..
    Γιατί κορίτσι μου η εξωτερικη εμφάνιση είναι τόσο σημαντική για σένα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Γιατί κορίτσι μου η εξωτερικη εμφάνιση είναι τόσο σημαντική για σένα?
    Γιατι ειναι για ολους Αποστολια μου!!

  4. #4
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Γιατι ειναι για ολους Αποστολια μου!!
    Όχι δεν είναι έτσι. Πόσοι από όλους εμάς είμαστε μοντέλα?δηλαδή αυτοί που είναι πιο γεματοι κοντοι και όχι όμορφοι τι κανουν? Έχω δει πολλους 《ασχημους》με τρελή αυτοπεποιθηση και 《ομορφους》που δεν έχουν καθόλου.εγώ προτιμω τους πρώτους

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ειμαι 98 κιλα.
    Αυτό μόνο δε λέει πολλά. Π.χ. αν είσαι 1.90 σε ύψος, τότε είσαι απλά υπέρβαρη.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ειμαι 98 κιλα. Μια φορα μειωσα τα χαπια εχασα 30 κιλα. Μια αλλη φορα αλλαξα φαρμακο δεν μ επιανε εχασα 3 κιλα σ ενα μηνα οσο το πηρα. Μια αλλη φορα πηρα σιροπι δεν μ επιανε κι αυτο εχασα 2 κιλα. Οταν δεν με πιανει ενα φαρμακο μπορω και χανω. Οταν με πιανει τρωω
    πολυ η δεν χανω. Αμα το αυξανω και με πιανει αυξανουν και τα κιλα μου. Η αδυνατη η υγιης. Δεν μπορω και τα δυο. Ειμαι σε απογνωση..Ηθελα καπου να τα πω..
    Oμως η υγεια συμβαδιζει με το χαμηλο βαρος! για διαφορους λογους, ο πιο σημαντικος απο ολους ειναι η ταλαιπορια που περναει η καρδια λογο των παραπανω κιλων, αναγκαζετε να δουλει σε πιο γρηγορους ρυθμος ωστε να κυκλοφορει το αιμα σε ολα τα οργανα !
    Λουλουδι, αφου εχεις καταφερει αρκετες φορες να αδυνατησεις στο παρελθον σημαινει οτι " το χεις", εισαι δυναμηκος χαρακτηρας! το μονο σου προβλημα εινα η αρχη! εκει κολλας κατα την γνωμη μου!

  7. #7
    Λούλουδι μου.. Εγω είμαι ανοριοθέτητη. Σε ολα. Απο το φαί μεχρι το που θα με τσαλαπατήσει το κάθε ον που συναναστρέφομαι. Πουθενά όριο. Πουθενά το εγω. Παντα οι αλλοι πρώτοι.
    Εχω την πρώτη μου επαφή με χάπια ( ladose συγκεκριμένα) κατόπιν εννοείται υπόδειξης ψυχιάτρου και συνεχούς ψυχοθεραπείας, προκειμένου να ξεμπλοκάρω απο αυτό το βαρύ συναίσθημα που με κατακλύζει κάποια βραδια. Που με κυριεύει και ενω μπορεί να εχω κάνει ενα άψογο 4ημερο διατροφής και άσκησης να με πιάνει λύσσα ανεξέλεγκτη και να τρώω ταχέως άπειρες ποσότητες θερμιδών χωρίς συναίσθηση μεχρι να πονέσει το στομάχι μου.
    Απο το 1ο 15ημερο είδα οτι σταμάτησα να κλαίω τα βράδια πριν κοιμηθώ. Τώρα ειμαι 3η εβδομάδα.. και σαν κάτι να γίνεται διαφορετικό.. είμαι λίγο πιο ζεν... Ειναι σιγουρα το χαπι. Δεν εχω ξανακάνει υπερφαγικό εδω και 2 εβδομάδες. Έφτασα τα 95 (αν θυμάσαι μπαλαντζάριζα εδω και ενα διμηνο ανάμεσα σε 98 με 96) και συνεχίζω με ελπίδα οτι θα δώ και το 94... Φυσικά δεν σου προτείνω τίποτα σε επιπεδο χαπιών.. αυτο μπορεί να το κάνει αποκλειστικά ο γιατρός σου.
    Το στρές των κιλών, προσθέτει απειρο στρες και στο ήδη υπάρχον απο αλλους λόγους. Αν εχεις κιλά που θες να χασεις για να βελτιώσεις την αυτοεικόνα σου και δεν γίνεται, δεν εισαι υγιής (δεν μιλώ σωματικά - ομιλώ ψυχολογικά) αφού και πάλι κατι σε ταλανίζει. Παλι κατι σε απασχολεί και σου ρουφαει κάθε ενέργεια και καθε ορεξη για οτιδήποτε.. εγω τουλάχιστον ετσι το αισθάνομαι.. σαν μονιμο πρόβλημα.. Και εννοείται σε καταλάβαινω απολυτα σε αυτό που λές οτι ειναι πολύ σημαντική η εξωτερική εμφάνιση για τους άλλους. Το βιώνω και εγω.
    Τωρα απο εκεί και πέρα θεωρώ οτι πρεπει με τον γιατρό σου να συμπεριλάβετε κάτι και για να σου κόψει την όρεξη.. μπορεί να έχουμε αλλες καταβολές, αλλα το αποτέλεσμα ειναι το ιδιο. Έχουμε ολα τα αλλα που εχουμε, να εχουμε και τον δαίμονα των κιλών να πολεμήσουμε?? ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..
    Υγ _ και εγω τον πονο μου λεω..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Vox μην με αναγκασεις να πω περισσοτερα.
    Γιωργο πανου οσες φορες τα καταφερα ηταν χωρις τα χαπια, τι δεν καταλαβαινεις;;
    Κομπο τα επαιρνα και εγω τα λαντος και ειχα χασει 11 κιλα ενα διαστημα αλλα μετα τα εκοψα και τα ξαναπηρα και απο τοτε οσες φορες τα ειχα παρει αντι να με αδυνατιζαν με παχαιναν. Δυστυχως. Το εχω σκεφτει κι εγω παντως, δεν υπαρχει λυση που να μην την εχω σκεφτει. Οσο για τα αλλα που λες εχεις σε ολα δικιο σε ευχαριστω παρα πολυ που υπαρχεις και που με καταλαβαινεις, επιτελους και ενας λογικος ανθρωπος.
    Κι οσο για το να μειωσω τα χαπια και εγω αυτο θελω για να αδυνατισω να αισθανομαι καλα. Αλλα επιβαρυνω τους γυρω μου, οταν μειωνω τα χαπια ξεσπαω πανω στους αλλους και δεν το αντεχουν και η αληθεια ειναι οτι νομιζω οτι δικαιως ξεσπαω γιατι ξυπναω απο το ληθαργο και δεν με κανουν πλεον οτι θελουν και δεν τους συμφερει αλλα δεν μπορω και να τους χασω.
    Last edited by λουλούδι; 16-03-2019 at 11:53.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Καλησπέρα σας και εγώ είμαι χοντρός, 1,70 93 κιλά. Αισθάνομαι πολύ άσχημα με το σώμα μου, το καλοκαίρι ντρέπομαι να πάω για μπάνιο. Νοιώθω ότι δεν ταιριαζω στο σύνολο, μου φαίνεται ότι στο δρόμο που βγαίνω με κοροϊδεύουν όλοι και λένε από μέσα τους: κοίτα πως είναι. Το μεγαλύτερο κακό όμως είναι πως τα κιλά τα πήρα χωρίς να το θέλω εξαιτίας κάποιων φαρμάκων που έπρεπε οπωσδήποτε να πάρω.

  10. #10
    Σταθη οχι και χονδρος !! Επουδενι με τετοια κιλα.. Για να μην πως οτι η λεξη χονδρος/-η πρεπει να φαει ban απο προσώπου γής. Τα φάρμακα συνεχίζεις και τα παίρνεις?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Stathis92 View Post
    Καλησπέρα σας και εγώ είμαι χοντρός, 1,70 93 κιλά. Αισθάνομαι πολύ άσχημα με το σώμα μου, το καλοκαίρι ντρέπομαι να πάω για μπάνιο. Νοιώθω ότι δεν ταιριαζω στο σύνολο, μου φαίνεται ότι στο δρόμο που βγαίνω με κοροϊδεύουν όλοι και λένε από μέσα τους: κοίτα πως είναι. Το μεγαλύτερο κακό όμως είναι πως τα κιλά τα πήρα χωρίς να το θέλω εξαιτίας κάποιων φαρμάκων που έπρεπε οπωσδήποτε να πάρω.
    Σταθη ! ξεκηνωντας θα πρεπει να γνωριζεις οτι η αναλογιες σου νεμεν δεν ειναι σωστη αλλα δεν ειναι και τοσο χαλια οσο την περηγραφεις!! ουτε 100 δεν εισαι ρε φιλε μου!! αρα πρεπει να μην νιωθεις ετσι!
    Εννοειτε οτι εισαι υπερβαρος,δεν παω να σου πω παραμυθακια ωστε νασε καμω να νιωσεις καλα με ψεματα! Θα προσπαθησω να σου μηλησω με την δικη μου ματια και των φιλων μου, προσωπικα εχω καλες αναλογιες αν και πλεον το σωμα μου ειναι αγημναστο και χαλαρο ειμαι 189εκ & 96κιλα, παρομοιος και οι φιλοι μου, Σταθη! πωτες δεν θα κοροδευαμε καποιον σαν εσενα , ουτε και να ηταν πανω απο 100κιλα!! πρεπει να παψεις να εχεις μανιες τετοιες διοτις σου φερνουν ταχυκαρδιες, στρες και νευρα! ολα αυτα ειναι ασκοπα! Δυστυχως ο κοσμος δεν ενδιαφερετε για εσενα ( κι για μενα κι για ολους ) οσο νομιζεις, η εποχη μας ειναι τετοια οπου οι ανθρωποι περπαταν και ειτε θα ειναι αγχομενοι με τις υποχρεωσεις τους ειτε θα εχουν τα ματια τους καρφωμενο σε μια μικρη οθωνη τοσο πολυ που κοντευουν να τους πατησουν τα αμαξια!!
    στα λεω ολα αυτα διοτις λογο της δουλειας μου ειμαι συνεχως στο κεντρο Αθηνα αρα βλεπω τους ανθρωπους συνεχως! Επισης φιλε μου Σταθη θα πρεπει να γνωριζεις οτι εαν εχουμε καποια πολυ λιγα υπερ σαν ανδρες εναντι των γυναικων ειναι οτι σε εμας δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο η εξωτερικη εμφανηση οπως σε αυτες. Εαν δλδη αλλαξεις προς το μοντερνο τα ρουχα και τα παπουτσια σου αμεσως θα σου γινει αισθιτη η διαφορα με πριν, το ιδιο και αν καλητερευσεις την κομοση σου. Γνωριζω παιδια οπου παρα το οτι ειναι χοντροι -συμφωνα με τα δικα σου στανταρ - εχουν μια χαρα κατακτησεις , νιωθουν μια χαρα και ειναι ακομπλεξαρηστοι , το προβλημα δεν το εχουν οι γυρο απεναντι σε εσενα , αλλα το εχεις εσυ απεναντι στο πως σε βλεπουν οι αλλοι.
    Παρα τα παραπανω λογια μου, πηστευω οτι πρεπει να αδυνατισεις ,αλλα οχι για να μην σε "κοροδευουν" οι γυρο σου αλλα προτηστος για την υγεια σου δευτερον για να νιωθεις ΕΣΥ ομορφα και ανετα με το σωμα σου ,τελος για τους αλλους,αν και νομιζω οτι το τελευταιο δεν υπαρχει καν λογος να το υπολογιζεις.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Γιώργο ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, θα τις εφαρμόσω. Kobo ναι τα φάρμακα τα παίρνω ακόμα απλώς μου τα έχει αλλάξει προς το καλυτερο

Similar Threads

  1. Θελω απλα να μιλησω...
    By makis1984 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-10-2017, 11:01
  2. Θέλω απλά να βγάλω κάποια πράγματα από μέσα μου
    By Πηνελόπη Κονιτοπούλου in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2016, 22:54
  3. θελω απλα να μου πειτε τα αυτονοητα
    By sofaki22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 05-09-2010, 11:24
  4. Απλά θέλω να με ακούσετε
    By Μάκης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 59
    Last Post: 06-07-2010, 11:58
  5. απλα θελω να μιλησω....
    By eimarmenh in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 10-01-2010, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •