anafranil Και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Στη μάντρα με τα πρόβατα
    Posts
    59

    anafranil Και ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή

    Υπάρχει κάποιος που μηδένισε τα συμπτώματα της κρίσης με anafranil ? Πόσα ακριβώς mg του συνταγογραφήθηκαν .
    Επίσης κάτι άλλο που με ενδιαφέρει είναι αν υπάρχει κάποιος που μειώσε τη δόση και είδε καλύτερο αποτέλεσμα ? διότι συνήθως αυξάνεται η δόση για καλύτερο αποτελέσμα ...

    Η δεύτερη ερώτηση με ενδιφέρει και δεκτές και οι γνώμες ιατρών .

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    73
    απο οσο ξερω με αναφρανιλ εχουν δει πολλα ατομα θετικο αποτελεσμα. ωστοσο την αποψη μου για τα φαρμακα την ξερετε εδω μεσα,αφου δεν θεραπευουν,αλλα καταστελουν. τωρα για το αλλο που λες,δεν γνωριζω,μαλλον γιατρος πρεπει να πει. αραγε γραφει κανενας γιατρος εδω μεσα,ή εστω παρακολουθει?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    εγώ παίρνω αναφρανίλ, μπορώ να πω είχα πολύ καλό αποτέλεσμα στην δόση των 150μγ, μετά την μείωσα μόνος μου στα 75 και τις τελευταίες μέρες σα να ξανακυλάω.. οπότε πήρα τηλέφωνο το γιατρό και μου είπε να την αυξήσω πάλι στα 150μγ...
    Αυτά όμως είναι για μένα, ο καθένας αντιδρά διαφορετικά...
    καλή δύναμη σε όλους

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    Σταματά το αναφρανιλ φίλε μου σε παρακαλώ πήγαινε σε έναν άλλο γιατρό το φάρμακο εμένα με έκανε να νιώσω όσο χειρότερα δεν είχα νιώσει ποτέ στην ζωή μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    katarxin ,na zhthsw suggnwmi gia ta greeklish alla exei xalasei to pliktrologio!loipon,egw mono me to anafranil eida apotelesma...ksekinisa prin 2 xronia me 75mg k epeidi me \"anevaze\" mou to meiwse sta 20mg...vevaia ka8e atomo einai diaforetiko.pantws g to sugkekrimeno farmako ti na pw,emena me eswse,(toulaxiston ws twra)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Η δοση να προσθεσω εξαρταται και απο τα κιλα του καθενα. ειναι λογικο ενας αντρας που ζυγιζει περισσοτερο να παιρνει μεγαλυτερη δοση.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •