Brintellix
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Brintellix

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4

    Brintellix

    Καλησπερα
    Παιρνω το brintellix 10 mg 2 μηνες περιπου και εχω κατακρατηση και πρηξιμο ειδικα στο προσωπο.σαν να παιρνω κορτιζονη.καμια παρομοια εμπειρια απο καποιον;εχω μιλησει και με την φαρμακευτικη εταιρεια και δεν εχει αναφερθει αναλογη σχετικη παρενεργεια.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by clbi View Post
    Καλησπερα
    Παιρνω το brintellix 10 mg 2 μηνες περιπου και εχω κατακρατηση και πρηξιμο ειδικα στο προσωπο.σαν να παιρνω κορτιζονη.καμια παρομοια εμπειρια απο καποιον;εχω μιλησει και με την φαρμακευτικη εταιρεια και δεν εχει αναφερθει αναλογη σχετικη παρενεργεια.
    Εγώ με το βριντελιξ είχα προσθήκη βάρους... Όταν λες κατακράτηση υγρών εννοείς από το σώμα; το πρήξιμο στο πρόσωπο είναι από το βάρος;;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Εχω παρει βαρος ναι περιπου 6 κιλα αλλα δεν δικαιολογειται θεωρω το πρηξιμο στο προσωπο το οποιο το διακρινουν και τριτοι.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    συγχαρητηρια!!! εχεις ακομα την ευκαιρια να βαλεις και αλλα κιλα!

    για το πρηξιμο στο προσωπο, εχεις επισκεφθει τον ψυχιατρο σου ή καποιον αλλον γιατρο? εγω παντως δεν πριζομαι καπου αλλου περα απο την κοιλια, οπου και ναι εκει ειναι εμφανη η διαφορα!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    4
    Εχω ξεκινησει και χαπι για θυροειδη.ο ενδοκρινολογος λεει δεν ευθυνεται αυτο για το βαρος.η ψυχιατρος που με παρακολουθει μου λεει και αυτη οτι δεν ειναι απο το χαπι το πρηξιμο.ψαξε γυρευε

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Το βάρος στο σώμα σίγουρα ευθύνεται το βριντελιξ... Τώρα για το πρήξιμο στο πρόσωπο, δεν ξέρω τι ευθύνεται, αλλά για να σου έχει δώσει χάπι για θυρεοειδή εχεις κάνει προφανώς εξετάσεις θυρεοειδή και βρήκανε ότι δεν ήταν καλές

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    262
    Το παίρνω εδώ και δύο ημέρες και νιώθω καλύτερα ....χώρις παρενέργειες και εχωντας καλύτερη διάθεση έγραψα....το παίρνει κανείς ακόμα?? Απαντήστε σας παρακαλώ να ανταλλάξουμε αποψεις

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Posts
    3
    Denne artikel informerer ikke kun, men inspirerer også til handling. Det motiverer læserne til at dykke dybere ned i emnet og overveje dets implikationer i den virkelige verden.
    Uno Online

Similar Threads

  1. Enlift ή brintellix ;;;;;
    By myrto2019 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 20-02-2019, 23:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •