Φοβαμαι τη θεραπεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Φοβαμαι τη θεραπεια

    Μετα απο μια επιθεση ας την πω ετσι που δεχτηκα απο δημοσιους υπαλληλους μου εμειναν καποια προβληματα υγειας που μονο το υπερβαρικο οξυγονο μπορει να αντιμετωπισει. Ωστοσο διαβαζοντας στο ιντερνετ για την πιθανοτητα βαροτραυματος στο μεσο αυτι κατα τη διαρκεια της θεραπειας καθως και για καποιες αλλες πιθανες παρενεργειες εχω φοβηθει και δεν ξερω αν ειναι συνετο να παω.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    36
    Αν στο λένε οι γιατροί σου κάνε το και μην διαβαζεις τι λέγετε στο ίντερνετ.εγώ με αυτόανοσο κανω θεραπεία κάθε μήνα εφόρου ζωής διάβασα τις παρενεργειες και κοντεψα να σκάσω από το ανχος.και τελικά ότι έπαθα και παθαίνω πάνω στην θεραπεία είναι καθαρά ανχος.αν στο λένε οι γιατροί και σου λένε ότι δεν κινδυνεύεις μην κολας πρωχωρα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    O γιατρος μου ειπε οτι ειναι ασφαλης θεραπεια αλλα το αποτελεσμα της στην παθηση μου ειναι αμφιβολο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε και γω ξέρω δεν είναι επικινδυνη σε ενα θαλαμο μπαινεις και σου βαζουν με πιεση καθαρο οξυγονο. Δεν ειμαι γιατρος αλλα ειχα ενα φυλο δυτη που το εχει κανει και δε εχει τοσο επικινδυνοτητα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Φίλε και γω ξέρω δεν είναι επικινδυνη σε ενα θαλαμο μπαινεις και σου βαζουν με πιεση καθαρο οξυγονο. Δεν ειμαι γιατρος αλλα ειχα ενα φυλο δυτη που το εχει κανει και δε εχει τοσο επικινδυνοτητα.
    Διαβασα οτι αν δεν πετυχει η εξισωση μπορει να παθεις βαροτραυμα και οτι ο αερας κανει αρκετο θορυβο οταν εισερχεται απο τους σωληνες.

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Τα πάντα μπορει να έχουν δυνητικά ππαρενέργειες, ακόμα και το ντεπον. Απο τη στιγμή που το κάνεις με τον γιατρο σου δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Κι εγώ φοβαμαι να παρω αντιβιωση βέβαια, καταλαβαινω το σκεπτικο σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Τα πάντα μπορει να έχουν δυνητικά ππαρενέργειες, ακόμα και το ντεπον. Απο τη στιγμή που το κάνεις με τον γιατρο σου δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Κι εγώ φοβαμαι να παρω αντιβιωση βέβαια, καταλαβαινω το σκεπτικο σου.
    Δεν εχω συγκεκριμενο γιατρο. Μονος που επικοινωνησα με το κεντρο θεραπειας και απλα ρωτησα εναν ΩΡΛ. Το κεντρο θεραπειας θελει να πουλησει θεραπειες, και ο ΩΡΛ δεν ειναι ειδικος στο υπερβαρικο οξυγονο. Πως μπορω να ειμαι σιγουρος;

Similar Threads

  1. η θεραπεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 15-01-2017, 08:50
  2. φοβαμαι να παρω τη θεραπεια μου
    By hapydays in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 21
    Last Post: 15-08-2014, 20:07
  3. Θεραπεία ΙΔΨ!
    By μαρκελα in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-2013, 02:20
  4. ΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 01-04-2013, 19:43
  5. Θεραπεία
    By vince8 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 14-09-2011, 22:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •