Εμβοων συνέχεια..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Εμβοων συνέχεια..

    Καλησπέρα παιδιά! Τι κάνετε; Εγώ μια χαρά αν εξερεσουμε το σφύριγμα στο δεξί αυτί που με ταλαιπωρεί ενάμιση μήνα περίπου.. και τι δεν έχω κάνει μέχρι φρονιμίτη έβγαλα με την ελπίδα να φύγει το σφύριγμα, διαβάζω στο ίντερνετ και άλλα ποστ ότι σε κάποιους έμεινε μόνιμο και έχω αγχωθει.. πείτε μου αν κάποιος το ξεπέρασε και πως.. έχω απελπιστει στην ιδέα να το έχω για το υπόλοιπο της ζωής μου.. πως θα μπορώ να διαβάζω που δε μπορώ να συγκεντρωθω; Λέτε να μένει όντως μόνιμο; Έχω απελπιστει :-(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    σε ορλ πηγες? τεστ λαβυρινθου και ακοης εκανες?

    μην ψαχνεις στο google.....

  3. #3
    Είναι να πάω την Πέμπτη.. με είχε κοιτάξει και είναι καθαρά τα αυτιά μου μου έκανε και μια εξέταση με κάτι ακουστικά που άκουγα ήχους και βρήκε εντάξει την ακοή μου και είπε να ξαναπάω αν συνεχίσει..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φίλε οι εμβοές στα αυτια σου εχουν να κανουν με το ακουστικο νευρο, οι γιατροι δε τα λενε αλλα μα θες να φυγει υπαρχουν πολλα πραγματα μεχρι και να μπεις νοσοκομειο να σου βαλουν ενδοφλεβια για το αιμα καλυτερη κυκλοφορια β12 και κορτιζονη. Αλλα γενικα υπαρχουνε πολλα πραγματα να κανεις.

  5. #5
    Είχες κι εσύ εμβοες; Αν ναι τι έκανες γι αυτό; Σου πέρασαν;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγω έχω εδω και 15 μερες αλλά δεν έχω κανει κατι απλά ρωτησα ενα γιατρο να μου πει τι μπορει να φταιει και τι μπορει να γινει. Η αληθεια είναι οτι εχω σε μικρη ενταση και δεν ειχα ποτε οτιδηποτε ψυχοσωματικο ουτε αγχος ποτε ουτε άλλα τετοια. Απλα για νο το λυσεις μπορει να χρειαστει να κανεις πολλα πραγματα οπου ουτε οι γιατροι προτεινουν και ξερουν πολλες φορες. Είναι το ακουστικο νευρο και αντε να το κανεις καλα αυτο.

  7. #7
    Εμένα είναι πιο πολύ ψυχολογικό νομίζω γιατί όταν το ξεχνάω φεύγει αν το θυμηθώ έρχεται.. επίσης πέρασα ένα χειμώνα με καταθλιψαρα και πολύ στρες

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Δε ξέρω τι να σου πω εγώ πιστεύω είναι με το νεύρο αυτά και πρέπει να έχεις ησυχία για να το καταλάβεις. Έχει να κάνει με τη κυκλοφορία και άλλα πολλά.

  9. #9
    Σοβαρό να μην είναι και να μη μείνει μόνιμο το πρόβλημα..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγω ειμαι πεπεισμενος οτι αν δεν κανω κατι σημαντικο θα μου μεινει. Απλα ο γιατρος αμα δεν εχεις προβλημα δε μπορει να σου πει κατι σιγουρο μονο να σου κάνει καποια πραγματα, εμενα μου πε να με βαλει δυο μερες νοσοκομειο να μου βαζουν ενδοφλεβεια για τη κυκλοφορια του αιματος βιταμινη β12 και κορτιζονη.

  11. #11
    Και ενέσεις κορτιζόνης μπορείς να κάνεις νομίζω σαν θεραπεία όχι ενδοφλέβια στο νοσοκομείο δλδ υπάρχει και αυτή η επιλογή

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    ενδοφλεβια γινεται η ενεση, εμενα αυτο που μου ειπαν ειναι θα μου βαλουν φαρμακο για τη κυκλοφορια του αιματος, β12 βιταμινη και κορτιζονη αλλα μου ειπαν πως υπαρχουν και αλλα πραγματα που μπορουν να κανουν. Γενικα ειναι το ακουστικο νευρο και για να γινει καλα αυτο δεν ειναι τετριμενος ο τροπος, με την ατοπο απαγωγη το πανε και αυτοι.

  13. #13
    Επειδή είχε η μάνα μου εμβοη στο ένα αυτί και ήταν και βουλωμένα τα αυτιά της ήταν από κρύωμα όπως της είχε πει ο γιατρός έκανε δύο βδομάδες ενέσεις ένα φάρμακο και κορτιζόνη και της πέρασε γι αυτό το λέω.. αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Καλα τα λες απλα με τον ορο ενδοφλεβια λεμε οτι φαρμακο βαζουμε στις φλεβες μεσα. Αυτα.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    7
    Καλησπέρα και εγώ εμφάνισα ξαφνικά εμβοες απο το ένα αυτι έχει περάσει σε κανέναν ρε παιδιά; πήγα σε ωρλ νευροωτολογο και δεν μου βρήκε κάτι η ακοή μου ήταν μια χαρά, Αλλά ανησυχώ συνέχεια και βάζω κακές σκέψεις στο μυαλό μου

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 15:31
  2. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  3. Με αποκλείουν συνέχεια.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1629
    Last Post: 25-03-2017, 19:02
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •