Χωρίσαμε και κάθε φορά νομίζω ότι φταίω εγώ. - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 123
  1. #106
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    george1520 το έχω καταλάβει ότι καλακευεται με το να συνοδεύεται από γυναίκες. λόγω της ενασχόλησης μας με αγώνες συχνά περιτριγυρίζουν δίπλα του γυναίκες, και εγώ από άντρες αλλά δεν δίνω δικαίωμα σε κανέναν να μου την πέσει. του το έχω πει ότι απλά του αρέσει να είναι ένα είδος ζηγκολο. θεωρώ ότι με το ψέμα δεν σέβεσαι, αν και σαράντα πλέον δεν είχα πολλές σχέσεις, μόνο τρεις στη ζωή μου.
    Εδώ δεν έχει να κάνει με το πόσες σχέσεις είχες, αλλά με το τι αντέχεις και ανέχεσαι.
    Λες δύο περιπτώσεις τις ίδιες και δύο διαφορετικες αντιδράσεις.. Για σένα και για αυτόν λέω. Εσύ δεν ασχολησε με τους άλλους άντρες, δεν προκαλείς ενώ αυτός το κάνει.

  2. #107
    πιστεύω ότι με αγαπάει, δεν ξέρω αν θα είμαστε μαζί πάλι, από χτες δεν έχουμε μιλήσει. τον αγαπώ ειλικρινά αλλά δεν αντέχω να κλείσω τα μάτια σε ότι με ενοχλεί, ίσως για αυτό οι συνεχείς τσακωμοί, δέχομαι ότι δεν με απατά αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι μου λέει ψέματα. θα περιμένω, κάποια στιγμή θα ζητήσει τα ρούχα του και θα πρέπει να πάρω τα πράγματα μου από το σπίτι του. εγώ ζητάω μια καθαρή σχέση, αυτός λέει πάντα όταν μπορούμε και εφόσον. ήθελα να ζήσω την υπόλοιπη ζωή μου μαζί του αλλά δεν μπορώ να κλείσω το στόμα μου και να δεχτώ ότι δεν μου λέει ψέματα. ένας φίλος του είπε ότι σημασία έχει ότι είναι μαζί μου, αν είχε αυτό σημασία δεν θα είχε επικοινωνία τις ώρες που λείπω. δεν θα του ήταν η ανάγκη να της στείλει μύνημα, ξέρω ότι σας έχω μπερδέψει.
    και εγώ έχω μπερδευτεί, νομίζω ότι δεν αξίζω λιγότερο από αυτό που δίνω. η ιστορία θα δείξει, ίσως κάποτε καταλάβει ότι η αγάπη είναι πιο σημαντική στη ζωή του ανθρώπου. ότι δεν παίζει ρόλο το θεαθηναι, αλλά η ευτυχία μέσα στο σπίτι. θα ήθελα να είναι δίπλα μου, δεν είναι όμως, θα ήθελα να συνεχίσω να είμαι η γυναίκα του.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    θετικά, μου αρέσει να κοιμάμαι δίπλα του, με κρατάει στην αγκαλιά αρκετές φορές μέσα στη νύχτα, ακόμα και όταν γυρίζω πρωί μετά από την βάρδια μου, καταλαβαίνει ότι ξάπλωσα δίπλα του, αν πάω σπίτι του.
    μου αρέσει να φροντίζουμε τον κήπο μαζί, και μετά να απολαμβάνουμε το καφε μας.
    μου αρέσει να καθόμαστε όλοι μαζί, εννοείται και όσα παιδιά μπορούν από τα πέντε, να παίζουμε επιτραπέζια παιχνίδια.
    μου αρέσει να ξυπνάω δίπλα του, μου αρέσει να ροχαλιζει δίπλα μου, γιατί αυτό σημαίνει ότι αναπνέει.
    μου αρέσει το περπάτημα, το ποδήλατο, τα οποία πρέπει να κάνει λόγω αρτηριοπαθειας κάτω άκρων, αλλά ο ίδιος προτιμά να κάθεται σε ένα καφέ.
    Γενικά κάνουμε πράγματα μαζί, πολλές φορές τα βαριέται, ειδικά να καθαρίζει τον κήπο του, αλλά προσπαθώ πάντα να βοηθάω γιατί κουράζεται εύκολα.
    σκέφτομαι καμία φορά μήπως τα κάνει όλα αυτά επειδή φοβάται όπως λέει ότι θα κουραστω να είμαι δίπλα του, ότι θα κοιμηθώ με άλλον, ότι θα κουραστω από τα προβλήματα υγείας και για αυτό βγάζει άμυνα, δεν ξέρω και μάλλον ποτέ δεν θα μάθω
    δεν τα κανει ολα αυτα επειδη φοβαται οτι θα κουραστεις κι εν τελει θα πας με αλλον η θα φυγεις,
    αντιθετως, φοβαται οτι θα κουραστεις και θα πας με αλλον η θα φυγεις, ΕΠΕΙΔΗ τα κανει ολα αυτα. επειδη ειναι ανυποφορα παρτακιας για συντροφος, και κανει δικο του προγραμμα που σε αποκλειει. και το ξερει. το κανει συνειδητα.
    ωστοσο, παρολο που ξερει και οτι σε στεναχωρει και οτι μπορει να σε χασει, δεν σταματαει να ζει σαν εργενης, να μην σε υπολογιζει και μαλιστα προσπαθει να σου ριξει και φταιξιμο.
    δειχνει να μην τον νοιαζει καν αν θα φυγεις, η να ειναι τοσο σιγουρος οτι δεν θα το κανεις, οπως κι αν φερθει εκεινος.

  4. #109
    μιλήσαμε στο τηλέφωνο, θέλει να ηρεμήσει, δεν πιστεύει ότι υπάρχει περίπτωση να φύγω, αφού δεν με απατά λέει να κάνω τον μαλακα και να μην ασχολούμαι που μιλάει. ξέρω ότι και να το κάνω αυτό που λέει απλά εγώ θα πληγωνομαι, από την άλλη τον αγαπάω, αλλά δεν θα αλλάξει και δεν ξέρω τι να κάνω.

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    μιλήσαμε στο τηλέφωνο, θέλει να ηρεμήσει, δεν πιστεύει ότι υπάρχει περίπτωση να φύγω, αφού δεν με απατά λέει να κάνω τον μαλακα και να μην ασχολούμαι που μιλάει. ξέρω ότι και να το κάνω αυτό που λέει απλά εγώ θα πληγωνομαι, από την άλλη τον αγαπάω, αλλά δεν θα αλλάξει και δεν ξέρω τι να κάνω.
    τι να πω βρε χρυση μου...
    σου λεει καταμουτρα να κανεις τον μαλακα και καθεσαι ακομα;

  6. #111
    δεν ξέρω αν θα καθίσω, σκέφτομαι και τις δύο εκδοχές, αν καθίσω και συνεχιστεί η κατάσταση δεν θα μπορώ να μιλήσω επειδή το δέχτηκα, αν φύγω θα έχω αφήσει την καρδιά μου πίσω. ξέρω μόνο ότι δεν θα κάνω καμιά κίνηση να μιλήσω εγώ μαζί του, ξέρει που θα με βρει, παιδιά σας ευχαριστώ πολύ με βοηθάτε, μακάρι να ήξερα το μέλλον, ξέρω ότι αν χωρίσουμε θα τα βγάλω πέρα εδώ ξένη σε ξένο τόπο γιατί πλέον δεν μπορώ να αλλάξω το σπίτι των παιδιών και να ήθελα δεν έχω που να πάω, εγώ μεγάλωσα στο εξωτερικό και όσο και αν ξέρω ότι τα παιδιά εκεί θα είναι καλύτερα θα είναι μακριά από την πατρίδα τους. κ;ι βαθιά μέσα στο μυαλό μου σκέφτομαι τι θα απογινει αυτός, πολλές φορές που λέμε τα προβλήματα του μου έχει πει ότι αν τον αφήσω και εγώ θα φουνταρει, αλλά δεν κάνει κάτι να με κρατήσει.

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    δεν ξέρω αν θα καθίσω, σκέφτομαι και τις δύο εκδοχές, αν καθίσω και συνεχιστεί η κατάσταση δεν θα μπορώ να μιλήσω επειδή το δέχτηκα, αν φύγω θα έχω αφήσει την καρδιά μου πίσω. ξέρω μόνο ότι δεν θα κάνω καμιά κίνηση να μιλήσω εγώ μαζί του, ξέρει που θα με βρει, παιδιά σας ευχαριστώ πολύ με βοηθάτε, μακάρι να ήξερα το μέλλον, ξέρω ότι αν χωρίσουμε θα τα βγάλω πέρα εδώ ξένη σε ξένο τόπο γιατί πλέον δεν μπορώ να αλλάξω το σπίτι των παιδιών και να ήθελα δεν έχω που να πάω, εγώ μεγάλωσα στο εξωτερικό και όσο και αν ξέρω ότι τα παιδιά εκεί θα είναι καλύτερα θα είναι μακριά από την πατρίδα τους. κ;ι βαθιά μέσα στο μυαλό μου σκέφτομαι τι θα απογινει αυτός, πολλές φορές που λέμε τα προβλήματα του μου έχει πει ότι αν τον αφήσω και εγώ θα φουνταρει, αλλά δεν κάνει κάτι να με κρατήσει.
    Το έχει κάνει ήδη καλή μου και σε κρατάει καρφωμένη ...
    Αυτό λέγεται ψυχολογικός πόλεμος ...Έχει μάθει άψογα τα κουμπιά σου και σε χειρίζεται όπως θέλει.

    Δεν ξέρω πραγματικά τι να σου πω ...από μια μεριά μπορώ να σε καταλάβω για τις ανασφάλειες που κουβαλας για το τι θα γίνει μετά ...
    Αλλά από την άλλη ?
    Αντέχεις όμως να περνάς όλο αυτό ,αξίζει τελικά μια τέτοια θυσία ?
    Αυτό να καθήσεις να σκεφτεις...
    είναι ωραίο πράγμα η αγάπη αλλά όταν ο ένας από τους δύο την εκμεταλλεύεται και την καταπατά?
    Τι γίνεται? Τι θα μείνει στο τέλος ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #113
    Marilou δεν ξέρω, φοβάμαι όμως ότι δεν θα αντέξω πολύ καιρό αυτή την κατάσταση, δεν θέλω να φύγω αλλά δεν βλέπω πουθενά ήλιο να μείνω. αλλιώς το είχα φανταστεί, νόμιζα ότι στην αγάπη δεν θα υπήρχαν σύννεφα, θα υπήρχε ειλικρίνεια, θέληση για κοινή ζωή, ο G δεν θέλει να πιέζεται, να περνάει καλά θέλει, δεν θέλει έλεγχο, θέλει να μιλάει και να έχει σχέση με όλους όσους επιθυμεί, για να μείνω δίπλα του θα πρέπει να το δεχτώ, έχουμε φτάσει στο σταυροδρόμι που πρέπει να αποφασίσουμε, αν αποφασίσει να είναι κύριος και να μείνουμε μαζί στα πενήντα μου τι να το κάνω; θα έχω χάσει δέκα χρόνια από δίπλα του, τον αγαπάω αλλά φοβάμαι

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Marilou δεν ξέρω, φοβάμαι όμως ότι δεν θα αντέξω πολύ καιρό αυτή την κατάσταση, δεν θέλω να φύγω αλλά δεν βλέπω πουθενά ήλιο να μείνω. αλλιώς το είχα φανταστεί, νόμιζα ότι στην αγάπη δεν θα υπήρχαν σύννεφα, θα υπήρχε ειλικρίνεια, θέληση για κοινή ζωή, ο G δεν θέλει να πιέζεται, να περνάει καλά θέλει, δεν θέλει έλεγχο, θέλει να μιλάει και να έχει σχέση με όλους όσους επιθυμεί, για να μείνω δίπλα του θα πρέπει να το δεχτώ, έχουμε φτάσει στο σταυροδρόμι που πρέπει να αποφασίσουμε, αν αποφασίσει να είναι κύριος και να μείνουμε μαζί στα πενήντα μου τι να το κάνω; θα έχω χάσει δέκα χρόνια από δίπλα του, τον αγαπάω αλλά φοβάμαι
    Σίγουρα στη αγάπη υπάρχουν όλα αυτά που λες αλλά στην κοινή συμβίωση υπάρχουν και πολλά άλλα που είναι απαραίτητα πλέον για να αντέξει στον χρόνο.Ολα πάνω κάτω ειτε με κάποιους συμβιμβασμους είτε με κάποιες παραχωρήσεις μπορούν να ξεπεραστούν...
    Το γεγονός όμως του σεβασμού δεν χωρά διαπραγμάτευσεις ....και εδώ μιλάμε για αυτό..

    Η όλη στάση του δείχνει ότι δεν σε σέβεται ίσα ίσα στο λέει κατάμουτρα ότι "κοίταξε εγώ αυτός είμαι "δεν πρόκειται να αλλάξω ...κοίτα εσύ να ρίξεις την αξιοπρέπεια σου και να με δεχτείς με όλες αυτές δίπλα μου...
    Μπορεί να μην κάνει τίποτα ,μπορεί απλώς να αναζητά την επιβεβαίωση (βλέπεις είναι και αυτή η ρημαδα η ηλικία που το αναζητά καμία φορά)αλλά εσύ δεν είσαι υποχρεωμένη να το ζήσεις όλο αυτό.
    Μπορεί πάλι να είναι αυτό που λένε "σκύλος που γαβγίζει μην τον φοβάσαι δεν δαγκώνει"...αλλά δείξε μου μια γυναίκα που μπορεί να ανεχτεί όλη αυτή την κατάσταση ....

    Όπως λέω παντα σε αυτές τις περιπτώσεις δεν θα σου πω μείνε ή φύγε ...δεν έχω αυτό το δικαίωμα ...

    Αν δεν ζήσεις τέτοια γεγονότα και αν δεν ξέρεις μέχρι πόσα μπορείς να αντέξεις ποτέ δεν πρέπει να είσαι κάθετος σε τέτοιες αποφάσεις...

    Πολύ σκέψη καλή μου ...βάζεις κάτω τα πράγματα με .την λογική πλέον και όχι με το συναίσθημα ...
    Ζυγίζεις καταστάσεις ,βλεπεις προς τα που γέρνει η ζυγαριά και εκεί βλέπεις αν αντέχεις να επομιστεις όλο αυτό το βάρος ...
    Από αυτό και μόνο θα εξαρτηθεί αν μείνεις ή θα φύγεις.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Πάντως εγώ θα βάλω και μία άλλη παράμετρο εδώ: Τα παιδιά. Μπορεί να είναι τρυφερός, να νοιάζεται όπως λες, να τα κουβεντιάζει κτλ, ωστόσο τα παιδιά ψυχανεμίζονται, συναισθάνονται και καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα από όσο νομίζουμε. Άσχετα με το τι λέμε στα λόγια, στις πράξεις και στην ουσία είναι το τι παράδειγμα δίνουμε.

    Θα ήθελες αυτήν την σχέση για πρότυπο στο πως λειτουργούν οι σχέσεις μεθαύριο; Ο γιός σου αν έχεις γιό να γίνει μισογύνης και χειριστικός και παρτάκιας χωρίς να υπολογίζει τα αισθήματα των άλλων αρκεί να γίνεται το δικό του και η κόρη σου αν έχεις κόρη να βάζει το συναίσθημα μπροστά από τα θέλω της και τα όριά της και να την παίζει ο κάθε ακατάλληλος και να ανέχεται πράγματα που την κάνουν δυστυχισμένη;

    Διότι ουσιαστικά αυτό το παράδειγμα δίνεις, πόσο μάλλον που στα μάτια τους μπορεί να φαίνεται ότι χώρισες τον μπαμπά τους για κάτι καλύτερο για εσένα και το καλύτερο είναι η σχέση σου με αυτόν τον κύριο που συμπεριφέρεται έτσι. Αυτόν ζουν απο κοντά πλέον άλλωστε, ο μπαμπάς μένει σε άλλη πόλη.

  11. #116
    παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, ακόμα σκέφτομαι τι να κάνω, έχω γιό και κόρη και έφυγα από ένα γάμο που θεωρούσα ότι δεν είχαν τα παιδιά το κατάλληλο πρότυπο για οικογένεια, λόγω το ότι ο πρώην έπινε. θα σκεφτώ πλέον μόνο τα παιδιά και ας γίνει ότι γίνει. θέλω τα παιδιά μου αύριο να φτιάξουν οικογένειες που θα είναι ευτυχισμένα. όσο για τον G ας καταλάβει μόνος του τι έχασε, αν ποτέ το καταλάβει. το μόνο καλό είναι ότι είμαι ήρεμη γιατί ξέρω ότι εγώ έδωσα, έδωσα αγάπη και συναισθήματα άσχετα αν φτάνουν αυτά για τον άλλον. ο χρόνος θα δείξει, ίσως να γυρίσει πριν να είναι αργά, αλλά θα τον δεχτώ μόνο αν νιώσω ότι με σέβεται.

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    δεν ξέρω αν θα καθίσω, σκέφτομαι και τις δύο εκδοχές, αν καθίσω και συνεχιστεί η κατάσταση δεν θα μπορώ να μιλήσω επειδή το δέχτηκα, αν φύγω θα έχω αφήσει την καρδιά μου πίσω. ξέρω μόνο ότι δεν θα κάνω καμιά κίνηση να μιλήσω εγώ μαζί του, ξέρει που θα με βρει, παιδιά σας ευχαριστώ πολύ με βοηθάτε, μακάρι να ήξερα το μέλλον, ξέρω ότι αν χωρίσουμε θα τα βγάλω πέρα εδώ ξένη σε ξένο τόπο γιατί πλέον δεν μπορώ να αλλάξω το σπίτι των παιδιών και να ήθελα δεν έχω που να πάω, εγώ μεγάλωσα στο εξωτερικό και όσο και αν ξέρω ότι τα παιδιά εκεί θα είναι καλύτερα θα είναι μακριά από την πατρίδα τους. κ;ι βαθιά μέσα στο μυαλό μου σκέφτομαι τι θα απογινει αυτός, πολλές φορές που λέμε τα προβλήματα του μου έχει πει ότι αν τον αφήσω και εγώ θα φουνταρει, αλλά δεν κάνει κάτι να με κρατήσει.
    αν ηταν να φουνταρει χωρις εσενα, θα φεροταν σαν να σε εκτιμαει..

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, ακόμα σκέφτομαι τι να κάνω, έχω γιό και κόρη και έφυγα από ένα γάμο που θεωρούσα ότι δεν είχαν τα παιδιά το κατάλληλο πρότυπο για οικογένεια, λόγω το ότι ο πρώην έπινε. θα σκεφτώ πλέον μόνο τα παιδιά και ας γίνει ότι γίνει. θέλω τα παιδιά μου αύριο να φτιάξουν οικογένειες που θα είναι ευτυχισμένα. όσο για τον G ας καταλάβει μόνος του τι έχασε, αν ποτέ το καταλάβει. το μόνο καλό είναι ότι είμαι ήρεμη γιατί ξέρω ότι εγώ έδωσα, έδωσα αγάπη και συναισθήματα άσχετα αν φτάνουν αυτά για τον άλλον. ο χρόνος θα δείξει, ίσως να γυρίσει πριν να είναι αργά, αλλά θα τον δεχτώ μόνο αν νιώσω ότι με σέβεται.
    Σε αυτό ειμαι απόλυτα σύμφωνη μαζί σου με οτι συνεπάγεται....

    Άλλοι θα σου πουν είσαι και εσυ άνθρωπος και τα παιδιά θα μεγαλώσουν και φύγουν,εσύ τι θα γινεις?

    Μονο όμως που καποιος βρίσκεται στην θέση την δική σου καταλαβαίνει τι εννοείς....

    Και κάτι άλλο..... οσα και να δωσεις ο άλλος πάντα κάτι θα βρει να πει για να δικαιολογισει ίσως τον εαυτό του και κανέναν άλλον
    Να είσαι λοιπόν περήφανη που εδωσες πραγματα σε εναν ανθρωπο όποια κατάληξη και να είχε όλο αυτό.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #119
    Σκέφτηκα να σας πω πως εξελίχθηκε η σχέση μας. Επειδή μια ακόμα φορά θέλω την βοήθεια σας, ίσως εγώ να τα βλέπω λάθος.
    Μένουμε στην ίδια πόλη πλέον και στο ίδιο σπίτι που εγώ νοικιάζω και πληρώνω. Στο δικό του πάμε κανένα σαββατοκύριακο. Άλλαξα δουλειά, βρήκα λίγο καλύτερη σε σχέση με το μισθό. Μένουμε πλέον μαζί κάθε μέρα. Έμεινα έγκυος, δεν ήθελε να το κρατήσουμε αλλά εγώ ξεκαθάρισα ότι θα το κρατήσω μαζί ή χώρια. Τελικά δεν δέχθηκε να το κρατήσω μόνη μου αλλά μαζί. Οπότε έγινε και ο γάμος. Που στην ουσία δεν άλλαξε κάτι. Σαν πατέρας είναι πολύ καλός, με βοηθούσε σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα με το μικρό μωράκι. Προβλήματα όλα αυτά τα χρόνια υπήρχαν αλλά το παλεύουμε. Υπάρχει και το οικονομικό που πλέον είναι πιο έντονο αλλά ποτέ δεν επέτρεψα να μπει ανάμεσα μας. Γενικά πληρώνω τα πάντα και όπου μπορεί και θέλει δίνει. Επειδή έχει προβλήματα οικονομικά από τον προηγούμενο γάμο του. Χτες όμως έγινε κάτι που με πείραξε. Η μάλλον ήταν το κερασάκι. Εννοείται ότι για εμένα είναι όλα κοινά. Για αυτόν όχι. Βλέπεις ήρθε το φορολογικό να μας δώσει αφορμή για ένα τσακωμό. Ο λογιστής εξήγησε πως πλέον είναι κοινή φορολογική δήλωση ο ίδιος θέλει ξεχωριστή. Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά την διάσταση. Χτες μου είπε ότι με γράφει..... Το έχει ξαναπεί μόνο που εγώ έχω δηλώσει ότι δεν δέχομαι. Απαιτώ σεβασμό. Όπως σέβομαι και εγώ. Ξέρω σας μπερδεψα. Πάντως τα μικρά ψεματακια συνεχίζονται...

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Σκέφτηκα να σας πω πως εξελίχθηκε η σχέση μας. Επειδή μια ακόμα φορά θέλω την βοήθεια σας, ίσως εγώ να τα βλέπω λάθος.
    Μένουμε στην ίδια πόλη πλέον και στο ίδιο σπίτι που εγώ νοικιάζω και πληρώνω. Στο δικό του πάμε κανένα σαββατοκύριακο. Άλλαξα δουλειά, βρήκα λίγο καλύτερη σε σχέση με το μισθό. Μένουμε πλέον μαζί κάθε μέρα. Έμεινα έγκυος, δεν ήθελε να το κρατήσουμε αλλά εγώ ξεκαθάρισα ότι θα το κρατήσω μαζί ή χώρια. Τελικά δεν δέχθηκε να το κρατήσω μόνη μου αλλά μαζί. Οπότε έγινε και ο γάμος. Που στην ουσία δεν άλλαξε κάτι. Σαν πατέρας είναι πολύ καλός, με βοηθούσε σε όλη την εγκυμοσύνη και τώρα με το μικρό μωράκι. Προβλήματα όλα αυτά τα χρόνια υπήρχαν αλλά το παλεύουμε. Υπάρχει και το οικονομικό που πλέον είναι πιο έντονο αλλά ποτέ δεν επέτρεψα να μπει ανάμεσα μας. Γενικά πληρώνω τα πάντα και όπου μπορεί και θέλει δίνει. Επειδή έχει προβλήματα οικονομικά από τον προηγούμενο γάμο του. Χτες όμως έγινε κάτι που με πείραξε. Η μάλλον ήταν το κερασάκι. Εννοείται ότι για εμένα είναι όλα κοινά. Για αυτόν όχι. Βλέπεις ήρθε το φορολογικό να μας δώσει αφορμή για ένα τσακωμό. Ο λογιστής εξήγησε πως πλέον είναι κοινή φορολογική δήλωση ο ίδιος θέλει ξεχωριστή. Εγώ σκέφτομαι πολύ σοβαρά την διάσταση. Χτες μου είπε ότι με γράφει..... Το έχει ξαναπεί μόνο που εγώ έχω δηλώσει ότι δεν δέχομαι. Απαιτώ σεβασμό. Όπως σέβομαι και εγώ. Ξέρω σας μπερδεψα. Πάντως τα μικρά ψεματακια συνεχίζονται...
    δεν το καταλαβα αυτο.
    λες οτι παντρευτηκατε.
    δεν ειναι στο χερι του να κανει χωριστη δηλωση, πρεπει να κανει κοινη.
    αλλα για να επιμενει τοσο για χωριστη, κατι σου κρυβει. ειναι ξεκαθαρο.
    πιθανοτατα σου κρυβει εισοδηματα του που δεν θελει να ξερεις, γιατι οσον αφορα την δικη σας οικογενεια, τα εχει αφησει ολα επανω σου.
    και τι θα πει οτι δινει "οταν θελει";;;;
    σε παντρευτηκε, εχετε παιδι μαζι. ειναι υποχρεωμενος να πληρωνει, δεν ειναι προαιρετικο. ΑΛΛΟ πραγμα να μην θελει παιδι και να αποφασισεις να το κανεις μονη σου, και τελειως ΑΛΛΟ να σε παντρευτει τελικα και να ζειτε μαζι. εφοσον ζειτε μαζι και μαλιστα παντρευτηκατε, εχει υποχρεωσεις και οικονομικες.
    ελπιζω να μην ειναι ηδη παντρεμενος και κανει κοινη δηλωση με την αλλη γυναικα του...

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. Καθε φορά τα ίδια
    By Xristos__t in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 3
    Last Post: 30-11-2018, 09:14
  2. Replies: 33
    Last Post: 07-10-2015, 18:44
  3. Κάθε φορά τα ίδια...
    By Jude in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-09-2013, 16:47
  4. καθε φορα...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 23-05-2011, 01:30
  5. Κάθε φορά και διαφορετικά...
    By ampisareti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-10-2010, 18:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •