Χωρίσαμε και κάθε φορά νομίζω ότι φταίω εγώ. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 123
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,766
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Καλημέρα, Sonia. Δυστυχώς αναλύω τα πάντα. Προσπαθώ να το αλλάξω. Αλλά πάντα ψάχνω πίσω από τον ήλιο. Όχι με ότι φαίνεται αλλά με ότι μπορεί να φανεί. Υπεραναλυω τα πάντα. Ξέρω ότι δεν είναι καλό. Σκέφτομαι πολύ το κάθε τι. Έτσι χάνω το ξέρω. Θέλω να ξέρω τα πάντα και ας με πληγώνουν. Θέλω να ξέρω που βαδίζω. Δεν μου αρέσει το άγνωστο.
    απο τις κινησεις του, δειχνει να του αρεσεις, αλλα να θελει να σε κρατησει σταθερα σε αποσταση (απο αποψη σχεσης).
    νομιζω οτι με τις συναντησεις και τα φιλια, ειχε καθε πατημα για να ξαναειστε μαζι. το οτι ξερει οτι θα περασεις μονη σου πασχα και γενεθλια και δεν προτεινε κατι, ειναι πολυ ενδεικτικο.
    ισως βεβαια, να θελει να σου κανει καποια εκπληξη..
    το παραπανω μηνυμα σου μου δειχνει οτι μαλλον κουραστηκε απο αυτην την ανασφαλεια και τις συνεχεις ερωτησεις σου και θελει να περιφρουρησει την ιδιωτικοτητα του, εχει βολευτει και με την νεα καθημερινοτητα του με τις εξοδους με τις φιλες και δεν θελει να αλλαξει κατι...
    αν κατι αλλο συμβαινει, θα φανει τωρα το πασχα.

  2. #62
    Καλημέρα, τις ανασφάλειες μου τις καλλιέργησε ο ίδιος λέγοντας μου μικρά ψεματακια πριν αρχίζω να γκρινιάζω. Ίσως είμαι δύσκολος άνθρωπος, δεν ξέρω, μου αρέσει να ξέρω που βαδίζω, μου αρέσει το ναι ή το όχι. Δεν μου αρέσει το ίσως. Θέλω να ξέρω που πατάω, δεν μου αρέσει να αφήνω πράγματα στην τύχη. Πιστεύω στο λευκό και στο μαύρο όχι στο γκρί. Θα περιμένω, αν δεν κάνει κάτι να περάσει μαζί μου και επιλέξει τις φίλες του τότε δεν έχει νόημα να ελπίζω, θα είναι ξεκάθαρο, άλλωστε τις μέρες αγάπης θέλουμε πρόσωπα που θέλουμε πραγματικά δίπλα μας. Είμαι έτοιμη να το πάρω απόφαση και να μην κοιτάξω ποτέ πίσω. Με την επιστροφή στα σχολεία, εγώ θα τον μπλοκάρω από παντού, από την ζωή μου. Έτσι μόνο θα προχωρήσω χωρίς να σκέφτομαι. Κάποια μέρα θα σκεφτεί ο ίδιος τι έχασε αλλά θα είναι αργά. Δεν συγχωρώ εύκολα, είναι ο μοναδικός που μπορώ και συγχωρώ κάθε φορά. Αλλά θα μου έχει στερήσει κάτι πολύ σημαντικό για μένα, τα χρόνια και οι αναμνήσεις που δεν ήταν κοινές. Δεν ξέρω αν πραγματικά θέλω να πάω σπίτι του, επειδή πρόσφατα φιλοξένησε δυο από τις φίλες του εκεί. Πλέον δεν είμαι η μοναδική που έχει κοιμηθεί στο κρεβάτι. Με πληγώνει αλλά θα πρέπει να κάνω πέτρα την καρδιά μου. Αν επιλέξει να είμαστε μαζί, μαζί όμως θα προσπαθήσω να ξεχάσω όλα όσα με πείραξαν. Διαφορετικά θα συνεχίσω μόνη μου στη ζωή. Δεν με τρομάζει η μοναξιά, με τρομάζει ότι έκανα τόσο λάθος αν έκανα. Θα περιμένω αλλά ξέρω ότι οι μέρες που θα έρθουν θα είναι δύσκολες. Αλλά δεν θα είναι οι μοναδικές μάλλον.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Καλημέρα, τις ανασφάλειες μου τις καλλιέργησε ο ίδιος λέγοντας μου μικρά ψεματακια πριν αρχίζω να γκρινιάζω. Ίσως είμαι δύσκολος άνθρωπος, δεν ξέρω, μου αρέσει να ξέρω που βαδίζω, μου αρέσει το ναι ή το όχι. Δεν μου αρέσει το ίσως. Θέλω να ξέρω που πατάω, δεν μου αρέσει να αφήνω πράγματα στην τύχη. Πιστεύω στο λευκό και στο μαύρο όχι στο γκρί. Θα περιμένω, αν δεν κάνει κάτι να περάσει μαζί μου και επιλέξει τις φίλες του τότε δεν έχει νόημα να ελπίζω, θα είναι ξεκάθαρο, άλλωστε τις μέρες αγάπης θέλουμε πρόσωπα που θέλουμε πραγματικά δίπλα μας. Είμαι έτοιμη να το πάρω απόφαση και να μην κοιτάξω ποτέ πίσω. Με την επιστροφή στα σχολεία, εγώ θα τον μπλοκάρω από παντού, από την ζωή μου. Έτσι μόνο θα προχωρήσω χωρίς να σκέφτομαι. Κάποια μέρα θα σκεφτεί ο ίδιος τι έχασε αλλά θα είναι αργά. Δεν συγχωρώ εύκολα, είναι ο μοναδικός που μπορώ και συγχωρώ κάθε φορά. Αλλά θα μου έχει στερήσει κάτι πολύ σημαντικό για μένα, τα χρόνια και οι αναμνήσεις που δεν ήταν κοινές. Δεν ξέρω αν πραγματικά θέλω να πάω σπίτι του, επειδή πρόσφατα φιλοξένησε δυο από τις φίλες του εκεί. Πλέον δεν είμαι η μοναδική που έχει κοιμηθεί στο κρεβάτι. Με πληγώνει αλλά θα πρέπει να κάνω πέτρα την καρδιά μου. Αν επιλέξει να είμαστε μαζί, μαζί όμως θα προσπαθήσω να ξεχάσω όλα όσα με πείραξαν. Διαφορετικά θα συνεχίσω μόνη μου στη ζωή. Δεν με τρομάζει η μοναξιά, με τρομάζει ότι έκανα τόσο λάθος αν έκανα. Θα περιμένω αλλά ξέρω ότι οι μέρες που θα έρθουν θα είναι δύσκολες. Αλλά δεν θα είναι οι μοναδικές μάλλον.
    Γιατί βρε gsdm να συνεχίσεις μόνη σου στη ζωή; Άλλοι άντρες δεν υπάρχουν; Αν καταλαβαίνεις ότι έκανες λάθος ή έφταιξες κάπου και δεν διορθώνεται, προχώρα παρακάτω στη ζωή σου έχοντας αυτή τη γνώση. Για να μην ξανακάνεις τα ίδια λάθη. Ξέρεις πως μπορείς να τα καταφέρεις!
    Ήδη κάνεις την αυτοκριτική σου. Μπορεί απλά σ' αυτό που είσαι εσύ εκείνος να μην κολλάει, το ίδιο κι εσύ σ' εκείνον. Εσύ θα αλλάξεις αυτά που πιστεύεις ότι κάνεις λάθος, δε θα προσαρμοστείς σε κάτι. Θα το κάνεις για σένα.
    Το Πάσχα μόνη σου θα είσαι, αν δεν είσαι μαζί του; Με τα παιδιά τι γίνεται;

  4. #64
    Τα παιδιά θα τα έχει ο πατέρας τους, κανονικά τα έχει μια εβδομάδα αλλά επειδή μένει μακριά και θα τα δει πάλι καλοκαίρι συμφώνησα να τα έχει και τις δύο εβδομάδες. Απλά ο G. είναι ο μοναδικός που αγάπησα πραγματικά και δεν νομίζω ότι θα νιώσω πάλι αυτό το συναίσθημα για κανέναν, άλλωστε πριν από αυτόν δεν το είχα νιώσει.

  5. #65
    Όλες τις μέρες θα είμαι μόνη μου αν δεν είμαι μαζί του. Προτάσεις έχω πολλές από φίλους και συγγενείς αλλά προτιμώ να μείνω μόνη μου αφού δεν θα είμαι εκεί που θέλω

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Τα παιδιά θα τα έχει ο πατέρας τους, κανονικά τα έχει μια εβδομάδα αλλά επειδή μένει μακριά και θα τα δει πάλι καλοκαίρι συμφώνησα να τα έχει και τις δύο εβδομάδες. Απλά ο G. είναι ο μοναδικός που αγάπησα πραγματικά και δεν νομίζω ότι θα νιώσω πάλι αυτό το συναίσθημα για κανέναν, άλλωστε πριν από αυτόν δεν το είχα νιώσει.
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Όλες τις μέρες θα είμαι μόνη μου αν δεν είμαι μαζί του. Προτάσεις έχω πολλές από φίλους και συγγενείς αλλά προτιμώ να μείνω μόνη μου αφού δεν θα είμαι εκεί που θέλω
    Καλά έκανες με τα παιδιά! Μπράβο σου που καταλαβαίνεις την ανάγκη που έχει και ο πατέρας τους να τα βλέπει!
    Μην προκαταβαλεις αρνητικά ότι δε θα ξαναγαπήσεις, να είσαι πάντα ανοικτή σε συναισθήματα. Μπορείς να αγαπήσεις και να αγαπηθείς, οπως επίσης μπορείς να περάσεις καλά το Πάσχα και μακριά από εκείνον. Αρκεί να το θέλεις. Βλέπεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για σενα, φίλοι, συγγενείς. Είναι μια ευκαιρία να αποδείξεις στον εαυτό σου ότι μπορείς. Μην την αφήσεις να πάει χαμένη, μελαγχολώντας μόνη σου.

  7. #67
    Θέλω τα παιδιά να έχουν μια υγιή σχέση με τον πατέρα τους. Αν και ο ίδιος δεν βοηθάει οικονομικά δεν παύει να έχει την ιδιότητα. Θέλω απλά τα παιδιά να είναι ήρεμα και να μεγαλώσουν φυσιολογικά. Ο G. είναι η πρώτη μου αγάπη. Και δεν νομίζω να αφήσω ξανά τον εαυτό μου να πονέσει. Μου φτάνει μια φορά. Θα περιμένω. Και θα ελπίζω. Μόλις γυρίσουν τα παιδιά πίσω σε εμένα δεν θα υπάρχει ο G. αν με αφήσει μόνη μου, επειδή όταν αγαπάς θέλεις τον άλλον δίπλα σου.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Θέλω τα παιδιά να έχουν μια υγιή σχέση με τον πατέρα τους. Αν και ο ίδιος δεν βοηθάει οικονομικά δεν παύει να έχει την ιδιότητα. Θέλω απλά τα παιδιά να είναι ήρεμα και να μεγαλώσουν φυσιολογικά. Ο G. είναι η πρώτη μου αγάπη. Και δεν νομίζω να αφήσω ξανά τον εαυτό μου να πονέσει. Μου φτάνει μια φορά. Θα περιμένω. Και θα ελπίζω. Μόλις γυρίσουν τα παιδιά πίσω σε εμένα δεν θα υπάρχει ο G. αν με αφήσει μόνη μου, επειδή όταν αγαπάς θέλεις τον άλλον δίπλα σου.
    Συμφωνώ μαζί σου και μένω στην τελευταία σου φράση. Οπότε αν κάποια στιγμή θα είσαι σίγουρη πως δε σ' αγαπάει, ναι μην αφήσεις τον εαυτό σου να πονέσει. Μην σου στερήσεις όμως και την ευκαιρία να ξαναγαπήσεις.
    Προς το παρόν κανόνισε πως θα περάσεις το Πάσχα! ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΜΟΝΗ!

  9. #69
    Δεν ξέρω αν με αγαπάει, οι πράξεις του όμως δεν μου προσφέρουν την διαβεβαίωση ότι το κάνει. Δεν μπορώ να είμαι με κόσμο γιατί θα σκέφτομαι πως θα ήταν να είμαι μαζί του και θα βάζω συνέχεια τα κλάματα. Δεν πειράζει μέρες είναι και θα περάσουν. Είμαι σίγουρη ότι δεν θα είμαι η μόνη που θα περάσει αυτές τις μέρες μοναχικά. Δεν νομίζω ότι θα αγαπήσω πάλι, μια φορά άφησα τον εαυτό μου να το κάνει και πόνεσα πολύ.

  10. #70
    Καλημέρα, με πήρε τηλέφωνο ότι την Κυριακή θα γίνει η εκδήλωση που πρέπει να παρεβρεθουμε και το Σάββατο μόλις φύγουν τα παιδιά να πάω σπίτι του. Πήρα το θάρρος και τον ρώτησα αν είναι να πάρω παραπάνω ρούχα. Και μου είπε ότι δεν έχει πρόβλημα να μείνω μια δυο μέρες ακόμα. Εγώ θα ήθελα όλες τις μέρες αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να το καταφέρω αυτό. Τουλάχιστον την Τρίτη που έχω γενέθλια δεν θα είμαι μόνη μου.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by gsdm View Post
    Καλημέρα, με πήρε τηλέφωνο ότι την Κυριακή θα γίνει η εκδήλωση που πρέπει να παρεβρεθουμε και το Σάββατο μόλις φύγουν τα παιδιά να πάω σπίτι του. Πήρα το θάρρος και τον ρώτησα αν είναι να πάρω παραπάνω ρούχα. Και μου είπε ότι δεν έχει πρόβλημα να μείνω μια δυο μέρες ακόμα. Εγώ θα ήθελα όλες τις μέρες αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να το καταφέρω αυτό. Τουλάχιστον την Τρίτη που έχω γενέθλια δεν θα είμαι μόνη μου.
    Γιατί δε λες αυτό που νιώθεις; Με όμορφο τρόπο.

  12. #72
    Επειδή φοβάμαι την αποριψη. Φοβάμαι να του πω να μείνουμε μαζί Πάσχα επειδή δεν θέλω να δω στο βλέμμα του την άρνηση. Ξέρει ότι θα είμαι μόνη μου. Ξέρει πόσο τον αγαπώ. Ξέρει τι έχω κάνει και πόσα έχω δεχτεί για να είμαι μαζί του.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    gsdm εγώ βλέπω μια γυναίκα με παιδιά σε μία ηλικία που είναι συνειδητοποιημένη και ώριμη στο τι θέλει. Γιατί λοιπόν δεν προσπαθείς επιτέλους να κάνεις ένα ξεκαθάρισμα και να δεις που βρίσκεσαι αντί να παίζετε την κολοκυθιά; Λες είναι εγωιστής και δεν ερχόταν πίσω αν δεν έκανες εσύ κίνηση. Τώρα έκανε δειλά μία κίνηση. Στο μυαλό σου δεν είναι να μαντέψει ακριβώς τι περιμένεις από αυτόν, ή λόγω εγωισμού δεν μπαίνει σε αυτή τη διαδικασία να σκεφτεί πιο βαθιά τι θες. Εσύ όμως γιατί δεν το συζητάς ξεκάθαρα; Αυτός φαίνεται να βολεύεται στην πιο χαλαρή κατάσταση που είσαστε, αλλά εσένα δεν σου αρκεί. Πες του θέλω να είμαι μαζί σου. Αλλά θέλω μια πιο στενή και σοβαρή σχέση. Θέλω αυτά κι αυτά από εσένα και μπορώ να κάνω αυτές κι αυτές τις υποχωρήσεις. Ως εκεί. Κάνε ξεκάθαρα τα όρια, τις επιθυμίες και τα θέλω σου, μην περιμένεις ο άλλος να τα μαντέψει. Πες του να σου μιλήσει ειλικρινά για το τι θέλει από εσένα, πως βλέπει το μέλλον σας αν το βλέπει, ρώτα τον αν μπορεί να υποχωρήσει εκεί κι εκεί και δες αν μπορείτε να τα βρείτε ώστε να είστε καλυμμένοι κι οι δύο. Αν αυτό που σου προσφέρει δεν σου κάνει, άντε γειά. Το παίρνεις απόφαση και προχωράς τη ζωή σου. Δεν είστε ούτε 10χρονα ούτε στην αρχή μιας γνωριμίας για να το φέρνετε γύρω γύρω και να μην μιλάτε ανοιχτά.Είστε στο στάδιο "ή τώρα ή ποτέ". Εγώ έτσι το βλέπω.

  14. #74
    Sonia, σε ευχαριστώ πολύ. Μου έδωσες όλες τις ερωτήσεις που θα ήθελα να του κάνω. Έχω σκοπό να μην φύγω αυτή τη φορά χωρίς να πάρω ξεκάθαρα τι τελικά θα γίνει. Όποια απάντηση και να πάρω θα είναι οριστική.

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αφου δε πιστευεις οτι παιζει ερωτικα με αλλη τοτε για πιο λογο εγινες πυραυλος επειδη βγαινει με αλλες οχι ορθολογισμος.

Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καθε φορά τα ίδια
    By Xristos__t in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 3
    Last Post: 30-11-2018, 09:14
  2. Replies: 33
    Last Post: 07-10-2015, 18:44
  3. Κάθε φορά τα ίδια...
    By Jude in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 25-09-2013, 16:47
  4. καθε φορα...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 43
    Last Post: 23-05-2011, 01:30
  5. Κάθε φορά και διαφορετικά...
    By ampisareti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-10-2010, 18:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •