Ομοφυλοφιλια και εκκλησια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 260
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Στο θεμα αυτο συμφορμηττες μου εχω να σας πω ενα πραγμα, ξεκαρφοτο μεν αλλα σημαντικο. Τοσα χρονια στο φορουμ ειναι λιγες οι φορες οπου υπαρχουν τοσο αξιολογες σηζητησεις σαν αυτην εδω. Μηνυματα με νοημα,με επιχειρηματα και με ευγενικοτατες αντιπαραθεσεις. Γραφετε με καθαρο λογο και φερνετε ομορφα παραδηγματα. Ειληκρινα παιδια μπραβο σας! χαιρομαι να σας διαβαζω.
    Τωρα σχετικα με το θεμα. Φιλε θεματοθετη ,αφου σε απασχολη τοσο πολυ η γνωμη της εκκλησιας ,των ιερεων για την ιδιετεροτητα σου θα σου προτεινα να ψαξεις και να βρεις εναν ιερεα - μην βρεις ομως κανενα παπουλη με παλαιικο μυαλο, μην βρεις κανεναν πουρητανο χρυσαυγιτη! να βρεις κανενα νεο ιερεα οπου να τον συνοδευουν ομορφα, ανοιχτομυλα σκεπτικα, να εχει μοντερνα φυμη. Ειτε να του εξωμολογηθεις, ειτε να τα πειτε.
    Και εγώ φίλε μου ομολογώ ότι πρώτη φορά σε βλέπω να γράφεις τόσο αξιόλογο ποστ...συμφωνώ και απαξαυνω ....

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Το παράδειγμα με τους αλλόθρησκους που λέγανε ότι χρήζουν ψυχιατρικής βοήθειας..δεν το άκουσα από τρίτο άτομο....το άκουσα με τα ίδια μου τα αυτιά όταν πήγα να συναντήσω έναν φίλο μου ημέρα Κυριακή στην εκκλησία..επειδή ήξερα ότι θα ήταν εκεί .πήγα να τον πάρω και μετά την εκκλησία να πάμε για καφέ..και ο παπάς με το κήρυγμα του είπα όλα τα παραπάνω που ανέφερα συν πολλά άλλα ρατσιστικά σχόλια.... δυστυχώς δεν σκέφτηκα να κρατήσω οπτικοακουστικό υλικό... επίσης δεν έχω κανενα απόλυτος λόγο να σαμποτάρο καμία εκκλησία και κανεναν παπά...δεν έχω κάτι να χωρίσω μαζί τους...και αναγνωρίζω ότι ΚΑΠΟΙΟΙ από αυτούς είναι πολύ σωστοί και κυρητουν πολύ σωστά το λόγο του Θεού..αλλά επειδή υπάρχουν αυτοι που είναι σωστοί....είτε λίγοι είτε πολλοί δεν μπορώ να παραβλέψω αυτούς που δεν είναι σωστοί...

    Σαφώς δεν είμαστε όλοι σωστοί στα επαγγέλματα μας..ούτε σωστά πράττουμε τη δουλειά μας κάθε μέρα..θα τύχουν και μέρες θα κάνουμε και λάθοι στη δουλειά μας...αλλά αλλο είναι σαν ηλεκτρονικός που είμαι να μην σου επισκευάσω σωστά την τηλεόραση σου και να χρειαστεί στη χειρότερη χειρότερη περίπτωση να σε αποζιωσω.. άλλο είναι να είμαι αποθηκαριος όπως ειμουν παλιά και να σου στείλω λάθος παραγγελία..π.χ να παραγγείλεις παπούτσια και να σου στείλω λουλούδια.. και άλλο είναι να είμαι παπάς να αντιπροσωπευω μια θρησκεία που την ασπάζονται ένας πολύ μεγάλος αριθμός κόσμου..και δυστυχώς μια μεγάλη μερίδα του κόσμου να δέχεται αυτά που λες και να μην ψάχνει αν είναι σωστό η λάθος και να τα δέχεται κατευθείαν για σωστό..και να πάρω στο λαιμό μου ένα σωρό κόσμο λέγοντας μπούρδες...π.χ τι είσαι μουσουλμάνος???έστω και αν είσαι σωστός οικογενειάρχης έστω και αν δεν πηραξες έστω μυρμήγκι στη ζωή σου...έστω και αν έκανες καλές πράξεις θα πας στην κόλαση ασυζητητί μόνο και μόνο επειδή είσαι μουσουλμάνος η βουδιστής η ινδουιστής η οτιδήποτε άλλο είσαι...όλοι πιστεύω καταλαβενουμε τη διαφορά του λάθος στο επάγγελμα του ξυλουργού που θα πάρει λάθος μέτρα..και στο λειτούργημα του παπά που θα πάρει στο λαιμό του ένα σωρό κόσμο διοτι αυτός ο κόσμος θα τον πιστέψει σε αυτά που λέει γιατί φοράει ράσα και όλη μέρα λέει κύριε ελέησον...τεράστια η διαφορά..ο ένας φτιάχνει έπιπλα ο άλλος φτιάχνει ΜΥΑΛΑ...
    ναι καταλαβα πως το παραθετεις, οτι ο κοσμος που θα ακουσει το κηρυγμα του παπα, θα το δεχτει ως σωστο επειδη ειναι πνευματικος ανθρωπος, αρα θα το δεχτει και ως αλανθαστο, χωρις να το περασει απο κριτικη σκεψη και να το φιλτραρει... καταλαβα αυτο που λες για πλυση εκγεφαλου...
    Κοιταξε, εγω αυτο που θα σε πω ειναι οτι ξερω οτι ειμαστε οι ''ευνοουμενοι'' διοτι ασπαζομαστε την ορθοδοξη χριστιανικη πιστη... Υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που στην χωρα τους ειναι μουσουλμανοι, και ναι ρε παιδι μου δεν την επελεξαν, απλα απο την στιγμη που γεννηθηκαν εγιναν μουσουλμανοι. Αυτοι δεν ειναι ευνοουμενοι και ναι ενω δεν φταινε σε τιποτα μπορει αυτο το γεγονος οτι δηλωνουν οτι πιστευουν κατι αλλο να τους οδηγησει μακρυα απο την θυρα του παραδεισου.. Στην ουσια δεν ξερουμε και δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια, ισως κατι τετοιο να ηθελε να πει ο παπας και απλα το ειπε οπως το ακουσες. οτι αν δεν εισαι χριστιανος θα πας στην κολαση...δεν ξερω φιλε μου! Αλλα ειναι αλλιως να εισαι σε ενα ορθοδοξο κρατος και να δηλωνεις οτι πιστευεις σε κατι αλλο και αλλιως να εχεις γεννηθει και εχεις παρει καποια αλλη πιστη και να μην εχεις την ευκαιρια να γνωρισεις την ορθη πιστη...Δεν ξερουμε ποια θα ειναι η κριση του Θεου, αλλα εδω που τα λεμε ειναι λιγο παραλογο σε ενα ορθοδοξο κρατος καποιος να ασπαζεται ας πουμε τον βουδισμο... οτι θεωρουμε και λιγο παραλογο και δεν μπορουμε να το εξηγησουμε, δεν το αποκαλουμε και λιγο ''αρρωστο'' ή οτι αυτος δεν ειναι στα καλα του? Δεν ξερω τι να σκεφτω για τα λογια του παπα, αλλα στην τελικη εχουμε ελευθερια και ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει, αλλα ειναι κριμα να απορνεισαι τον Χριστο οταν εισαι ''ευνοημενος'' να εισαι Χριστιανος!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    ναι καταλαβα πως το παραθετεις, οτι ο κοσμος που θα ακουσει το κηρυγμα του παπα, θα το δεχτει ως σωστο επειδη ειναι πνευματικος ανθρωπος, αρα θα το δεχτει και ως αλανθαστο, χωρις να το περασει απο κριτικη σκεψη και να το φιλτραρει... καταλαβα αυτο που λες για πλυση εκγεφαλου...
    Κοιταξε, εγω αυτο που θα σε πω ειναι οτι ξερω οτι ειμαστε οι ''ευνοουμενοι'' διοτι ασπαζομαστε την ορθοδοξη χριστιανικη πιστη... Υπαρχουν καποιοι ανθρωποι που στην χωρα τους ειναι μουσουλμανοι, και ναι ρε παιδι μου δεν την επελεξαν, απλα απο την στιγμη που γεννηθηκαν εγιναν μουσουλμανοι. Αυτοι δεν ειναι ευνοουμενοι και ναι ενω δεν φταινε σε τιποτα μπορει αυτο το γεγονος οτι δηλωνουν οτι πιστευουν κατι αλλο να τους οδηγησει μακρυα απο την θυρα του παραδεισου.. Στην ουσια δεν ξερουμε και δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια, ισως κατι τετοιο να ηθελε να πει ο παπας και απλα το ειπε οπως το ακουσες. οτι αν δεν εισαι χριστιανος θα πας στην κολαση...δεν ξερω φιλε μου! Αλλα ειναι αλλιως να εισαι σε ενα ορθοδοξο κρατος και να δηλωνεις οτι πιστευεις σε κατι αλλο και αλλιως να εχεις γεννηθει και εχεις παρει καποια αλλη πιστη και να μην εχεις την ευκαιρια να γνωρισεις την ορθη πιστη...Δεν ξερουμε ποια θα ειναι η κριση του Θεου, αλλα εδω που τα λεμε ειναι λιγο παραλογο σε ενα ορθοδοξο κρατος καποιος να ασπαζεται ας πουμε τον βουδισμο... οτι θεωρουμε και λιγο παραλογο και δεν μπορουμε να το εξηγησουμε, δεν το αποκαλουμε και λιγο ''αρρωστο'' ή οτι αυτος δεν ειναι στα καλα του? Δεν ξερω τι να σκεφτω για τα λογια του παπα, αλλα στην τελικη εχουμε ελευθερια και ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει, αλλα ειναι κριμα να απορνεισαι τον Χριστο οταν εισαι ''ευνοημενος'' να εισαι Χριστιανος!
    Κοίταξε να δεις...ο καθένας απτή δική του πλευρά πιστεύει ότι αυτό που πιστεύει ο ίδιος είναι το σωστό και ότι όλοι η άλλοι πιστεύουν σε κάτι λάθος ..το θέμα είναι ότι ούτε εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι αυτό πιστεύεις εσύ είναι το σωστό ούτε ο αλλος....με λίγα λόγια..μπορείς να μου αποδείξεις ότι εσύ θα πας στον παράδεισο ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ???
    Η ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ??όχι...και αν θα πας στο παράδεισο θα πας επειδή είσαι χριστιανός η επειδή έχεις κάνει καλές πράξεις και το δικαιουσε???
    Παραβολή....
    Πεθαίνει ένας άνθρωπος χριστιανός και πάει στον Άγιο Πέτρο...λέει στον Άγιο Πέτρο...άγιε μου...δεν έκανα καμία αμαρτία.....δεν λήστεψα...δεν βίασα ...δεν ασελγησα...δεν καταράστηκα...δεν σκότωσα...
    Αν θέλεις δες τα χέρια μου είναι καθαρά...δεν έχουν αίμα...
    Απάντηση του Αγίου Πέτρου...
    Είναι όντως καθαρά...δεν βλέπω τίποτα...
    Είναι καθαρά είναι όμως και άδεια...
    Δεν έλεησες φτωχούς...
    Δεν επισκεπτηκες κανέναν ασθενεί...
    Δεν προσφέρες καμία βοήθεια σε αλλήλους...
    Είναι όντως καθαρά αλλά είναι όμως και άδεια...
    Ηθικό δίδαγμα δεν φτάνει να είσαι μόνο χριστιανός...
    Το να πιστεύεις ότι θα πας στο παράδεισο μόνο και μόνο επειδή είσαι χριστιανός είναι καθαρά εγωισμός...και ο εγωισμός δεν έχει καμία θέση στο παράδεισο...
    Επίσης..
    Άλλο είναι να λες δεν θα πάνε στο παράδεισο γιατί δεν είναι χριστιανοί...άντε αυτό μπορώ να το συζητήσω οκ..έχει δηλαδή μια λογική λανθασμένη μεν αλλά έχει μια λογική....
    Και άλλο είναι να λες κατά λέξη ..όσοι είναι αλλόθρησκοι πρέπει επειγόντως να επισκεφτούν το συντομότερο δυνατόν ψυχίατρο...κατά λέξει έτσι είπε..
    Μόνο εμείς οι χριστιανοί είμαστε νοήμων άνθρωποι και μόνον εμείς αξίζουμε να μπούμε στη βασιλεία του Θεού..όσοι δεν ειναι Έλληνες χριστιανοί ορθόδοξοι είναι ψυχασθενής...και οι ψυχασθενής δεν έχουν θέση στο παράδεισο του Θεού..
    Επισεις γιατί σε μια χώρα ορθόδοξη δεν μπορώ να έχω μια άλλη θρησκεία???να πιστεύω σε κάτι άλλο???
    Συνέχεια ακούω ότι η δημοκρατία βγήκε απτην Ελλάδα και συμφωνώ...ότι εμείς οι Έλληνες τη διδάξαμε...αφού λοιπόν τη διδάξαμε να γιατί δεν την τηρούμε και σωστά??και γιατί εν τέλει είναι κρίμα??
    Γιατί είμαι ευνοούμενος αν είμαι χριστιανός????

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Αγαπητέ φίλε θεματοθετη....ο θεός δεν θα σε στείλει στην κόλαση επειδή σου αρέσουν οι ανδρες...ούτε είσαι και καταραμένος...όπως όλοι μας είσαι ολίγον τι αμαρτωλός...αλλά αυτό δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται...όλοι είμαστε αμαρτωλοί... αναμάρτητος είναι μόνον ο θεός..και γι'αυτό άλλωστε είναι και θεός..
    Μην σου πω ότι εμείς οι ετεροφυλόφιλοι είμαστε περισσότερο αμαρτωλοί οποία γυναίκα βλέπουμε τι φανταζόμαστε γυμνή στο κρεβάτι μας...αν μπορούμε να κάνουμε μπανιστηρι κάνουμε όχι δεν λέμε..αν μπορούμε να έχουμε περισσότερη από μία γυναίκα στο κρεβάτι πάλι όχι δεν λέμε..αν μπορούμε να απιστησουμε το κάνουμε..μέχρι και ψέματα λέμε μόνο και μόνο για να καταφέρουμε μια γυναίκα να τη φέρουμε στο κρεβάτι μας ....άρα μην νιώθεις άσχημα ....εμείς είμαστε χειρότεροι πολυ πιο πολύ αμαρτωλοί σε σχέση με εσένα...εσύ έχεις πιθανότητες και να σωθείς...ειδικά εγώ με τόσες αμαρτίες που έχω κάνει..έχω κλησει θέση VIP στη κόλαση...
    Αλλά και πάλι ελπίζω στο έλεος και τη συγχώρεση του Θεού..

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Κοίταξε να δεις...ο καθένας απτή δική του πλευρά πιστεύει ότι αυτό που πιστεύει ο ίδιος είναι το σωστό και ότι όλοι η άλλοι πιστεύουν σε κάτι λάθος ..το θέμα είναι ότι ούτε εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι αυτό πιστεύεις εσύ είναι το σωστό ούτε ο αλλος....με λίγα λόγια..μπορείς να μου αποδείξεις ότι εσύ θα πας στον παράδεισο ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ???
    Η ΟΤΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ??όχι...και αν θα πας στο παράδεισο θα πας επειδή είσαι χριστιανός η επειδή έχεις κάνει καλές πράξεις και το δικαιουσε???
    Παραβολή....
    Πεθαίνει ένας άνθρωπος χριστιανός και πάει στον Άγιο Πέτρο...λέει στον Άγιο Πέτρο...άγιε μου...δεν έκανα καμία αμαρτία.....δεν λήστεψα...δεν βίασα ...δεν ασελγησα...δεν καταράστηκα...δεν σκότωσα...
    Αν θέλεις δες τα χέρια μου είναι καθαρά...δεν έχουν αίμα...
    Απάντηση του Αγίου Πέτρου...
    Είναι όντως καθαρά...δεν βλέπω τίποτα...
    Είναι καθαρά είναι όμως και άδεια...
    Δεν έλεησες φτωχούς...
    Δεν επισκεπτηκες κανέναν ασθενεί...
    Δεν προσφέρες καμία βοήθεια σε αλλήλους...
    Είναι όντως καθαρά αλλά είναι όμως και άδεια...
    Ηθικό δίδαγμα δεν φτάνει να είσαι μόνο χριστιανός...
    Το να πιστεύεις ότι θα πας στο παράδεισο μόνο και μόνο επειδή είσαι χριστιανός είναι καθαρά εγωισμός...και ο εγωισμός δεν έχει καμία θέση στο παράδεισο...
    Επίσης..
    Άλλο είναι να λες δεν θα πάνε στο παράδεισο γιατί δεν είναι χριστιανοί...άντε αυτό μπορώ να το συζητήσω οκ..έχει δηλαδή μια λογική λανθασμένη μεν αλλά έχει μια λογική....
    Και άλλο είναι να λες κατά λέξη ..όσοι είναι αλλόθρησκοι πρέπει επειγόντως να επισκεφτούν το συντομότερο δυνατόν ψυχίατρο...κατά λέξει έτσι είπε..
    Μόνο εμείς οι χριστιανοί είμαστε νοήμων άνθρωποι και μόνον εμείς αξίζουμε να μπούμε στη βασιλεία του Θεού..όσοι δεν ειναι Έλληνες χριστιανοί ορθόδοξοι είναι ψυχασθενής...και οι ψυχασθενής δεν έχουν θέση στο παράδεισο του Θεού..
    Επισεις γιατί σε μια χώρα ορθόδοξη δεν μπορώ να έχω μια άλλη θρησκεία???να πιστεύω σε κάτι άλλο???
    Συνέχεια ακούω ότι η δημοκρατία βγήκε απτην Ελλάδα και συμφωνώ...ότι εμείς οι Έλληνες τη διδάξαμε...αφού λοιπόν τη διδάξαμε να γιατί δεν την τηρούμε και σωστά??και γιατί εν τέλει είναι κρίμα??
    Γιατί είμαι ευνοούμενος αν είμαι χριστιανός????
    αγαπητε φιλε Γιωργο35, μιλησα οτι στην Ελλαδα ειμαστε ''ευνοουμενοι'' επειδη γνωρισαμε την αληθινη πιστη... Το ευνοουμενοι για αυτον τον λογο το εβαλα μεσα σε αγκυλες επειδη δεν αρκει μονο αυτο, δηλαδη δεν μας εξασφαλιζει μονο αυτο μια θεση στον παραδεισο... Για σκεψου ομως οι αλλες θρησκιες που απλα καποιος εγινε μουσουλμανος και δεν γνωρισε ποτε την αληθινη πιστη? οκ δεν λεω οτι αυτοι θα πανε στην κολαση, αλλα δεν ξερουμε πως θα κριθουν αυτοι....

    τωρα προσπαθησα να δωσω μια εξηγηση ισως για καποιο σκεπτικο του παπα που ειπε αυτα τα λογια..αλλα κοιταξε, ειναι παραλογο, να εχεις βαπτιστει στην ελλαδα χριστιανος απο μωρο, να εχεις παρει κατηχηση για την αληθινη πιστη και μετα εσυ ξαφνικα να αποφασιζεις οτι θελεις να εισαι βουδιστης...αυτο ειναι εξωφρενικο καπως, δεν συμφωνεις? μα αποδεχτο επειδη ειμαστε ελευθεροι να πιστευουμε σε οτι θελουμε...

    τωρα οσο για το οτι ο καθενας θα προσπαθησει να αποδειξει οτι πιστευει στην σωστη πιστη και οτι η δικη του η θρησκεια ειναι η αληθινη θα συμφωνουσα και εγω να πιστεψω σε καποια αλλη πιστη αρκει να μου αποδεικνυαν χειριπιαστα οτι ειναι η αληθινη... πραγμα που δεν μπορουν να κανουν... ενω ο χριστιανισμος εχει περιτρανες αποδειξεις... Ηρθε ο Χριστος στην γη, οκ δεν τον ειδαμε εγω και εσυ αλλα αυτο εγινε πριν απο 2019 χρονια, οχι τοσα πολλα για να μπορει να αμφισβητηθει οτι ειναι αλλοιωμενες οι πηγες ή οι μαρτυριες... Ηρθε και εζησε σαν ανθρωπος, εκανε θαυματα και προσπαθουσε να περασει σε οσους πιο πολλους μπορει οτι ειναι η αληθινη θρησκεια και να ζουν συμωνα με το θελημα του Θεου.. Καμια αλλη θρησκεια δεν υπαρχει που να εχει αποδειξεις...Για αυτο το αληθοφανες δεν μπορει να αμφισβητιθει κατ ' εμου

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    https://m.youtube.com/watch?v=dlCv46w_3DE Ο μακης κοιμάται με το τσεκούρι για προστασία. Μέχρι και τα σειριαλ κοροιδευουν. Ξύπνα φίλε δεν είσαι μόνος ο κόσμος το χει τούμπανο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    αγαπητε φιλε Γιωργο35, μιλησα οτι στην Ελλαδα ειμαστε ''ευνοουμενοι'' επειδη γνωρισαμε την αληθινη πιστη... Το ευνοουμενοι για αυτον τον λογο το εβαλα μεσα σε αγκυλες επειδη δεν αρκει μονο αυτο, δηλαδη δεν μας εξασφαλιζει μονο αυτο μια θεση στον παραδεισο... Για σκεψου ομως οι αλλες θρησκιες που απλα καποιος εγινε μουσουλμανος και δεν γνωρισε ποτε την αληθινη πιστη? οκ δεν λεω οτι αυτοι θα πανε στην κολαση, αλλα δεν ξερουμε πως θα κριθουν αυτοι....

    τωρα προσπαθησα να δωσω μια εξηγηση ισως για καποιο σκεπτικο του παπα που ειπε αυτα τα λογια..αλλα κοιταξε, ειναι παραλογο, να εχεις βαπτιστει στην ελλαδα χριστιανος απο μωρο, να εχεις παρει κατηχηση για την αληθινη πιστη και μετα εσυ ξαφνικα να αποφασιζεις οτι θελεις να εισαι βουδιστης...αυτο ειναι εξωφρενικο καπως, δεν συμφωνεις? μα αποδεχτο επειδη ειμαστε ελευθεροι να πιστευουμε σε οτι θελουμε...

    τωρα οσο για το οτι ο καθενας θα προσπαθησει να αποδειξει οτι πιστευει στην σωστη πιστη και οτι η δικη του η θρησκεια ειναι η αληθινη θα συμφωνουσα και εγω να πιστεψω σε καποια αλλη πιστη αρκει να μου αποδεικνυαν χειριπιαστα οτι ειναι η αληθινη... πραγμα που δεν μπορουν να κανουν... ενω ο χριστιανισμος εχει περιτρανες αποδειξεις... Ηρθε ο Χριστος στην γη, οκ δεν τον ειδαμε εγω και εσυ αλλα αυτο εγινε πριν απο 2019 χρονια, οχι τοσα πολλα για να μπορει να αμφισβητηθει οτι ειναι αλλοιωμενες οι πηγες ή οι μαρτυριες... Ηρθε και εζησε σαν ανθρωπος, εκανε θαυματα και προσπαθουσε να περασει σε οσους πιο πολλους μπορει οτι ειναι η αληθινη θρησκεια και να ζουν συμωνα με το θελημα του Θεου.. Καμια αλλη θρησκεια δεν υπαρχει που να εχει αποδειξεις...Για αυτο το αληθοφανες δεν μπορει να αμφισβητιθει κατ ' εμου
    Mα αυτό λέω ότι όπως θεωρείς εσύ τη δική σου θρησκεία αληθινή έτσι και οι άλλοι θεωρούν τη δική τους θρησκεία ως αληθινή....
    Δεν λέω ότι ο χριστιανισμός είναι κακή θρησκεία αν αυτό κατάλαβες...λέω ότι οι παπάδες παραποιούν τα λεγόμενα του Ιησού και τα γραφόμενα... αλλιώς η θρησκεία ως θρησκεία μια χαρά είναι...
    Το ότι κάποιος μουσουλμάνος αν γνώρισε την αληθινή πίστη αυτό μπορεί να το ξέρει μόνο ο ίδιος και όχι εμείς..ότι είναι ψέμα για εμάς για τον άλλον μπορεί να είναι αλήθεια...

    Αν κάποιος γεννήθηκε από χριστιανούς γονείς και πήρε το βάπτισμα και αργότερα αποφάσισε να αλλαξοπιστησει.προφανος το έκανε για κάποιο λόγο..
    Η αγάπησε κορίτσι από άλλη θρησκεία και το λέω αυτό γιατί αυτός είναι ο συνήθισμενος λόγος..η απελπιστικε με όσα είδε και άκουσε...όπως και να έχει ο θεός έχει χαράξει για το καθένα μας από ένα δρόμο..και αργά η γρήγορα ο καθένας θα βρει το δρόμο του...
    Φυσικά και δεν μπορεί ο μουσουλμάνος η ο βουδιστής η ο Ιουδαίους να αποδείξει το οτιδήποτε για τη θρησκεία του...εσύ και εγω πως μπορουμε να αποδείξουμε ότι ο Χριστός περπάτησε στη γη..μίλησε έκανε θαύματα???
    Δεν μπορούμε να το αποδείξουμε. Απλά το πιστεύουμε γιατί έτσι μας μάθανε οι γονείς μας έτσι μας μαθανε απτό σχολείο και έτσι μας λένε απτην εκκλησία...
    Και απλά το πιστεύουμε..
    Για τον Χριστό δεν αμφιβαλουμε οι χριστιανοί που περπάτησε στη γη πριν 2019 χρόνια...και λέμε ναι γεννήθηκε και περπάτησε και έκανε θαύματα..είναι υπαρκτό πρόσωπο...
    Οι μουσουλμάνοι γιατί να αμφιβάλλουνε για το Μωάμεθ που ήταν μεταγενέστερος Άπτον Ιησού??που γεννήθηκε μετά απο 500 χρόνια μετά το Χριστό αν δεν κάνω λάθος..άρα με αυτή τη λογική εκείνη είναι ακόμα.πιο σίγουροι ότι ο προφήτης τους γεννήθηκε και ήταν υπαρκτό πρόσωπο..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Δεν προσπαθώ να αποδείξω ότι ο χριστιανισμός είναι κακός αλίμονο...απλώς μου τη δίνουν οι παπάδες που τα λένε όπως τους συμφέρει...
    Όπως είπε και ο Χριστός... συμφωνείτε με όσα λέει ο πατέρας σας αλλά δεν τα κάνετε...
    Και άλλη που διαφωνουνε κάνουνε τα θελήματα του πατέρα τους..
    Καταπίνετε τη καμήλα και σκονταφτετε στη μύγα..
    Μια χαρά τους εκραξε ο κύριος...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχα βρει σε ενα βιντεο μια φραση που ειχε πει ο Χριστος σκοπημα παραποιημενη που αποσκοπουσε να μου αλαξει μυαλα μονο να .... μπορω με αυτο με την ... καποιων

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Mα αυτό λέω ότι όπως θεωρείς εσύ τη δική σου θρησκεία αληθινή έτσι και οι άλλοι θεωρούν τη δική τους θρησκεία ως αληθινή....
    Δεν λέω ότι ο χριστιανισμός είναι κακή θρησκεία αν αυτό κατάλαβες...λέω ότι οι παπάδες παραποιούν τα λεγόμενα του Ιησού και τα γραφόμενα... αλλιώς η θρησκεία ως θρησκεία μια χαρά είναι...
    Το ότι κάποιος μουσουλμάνος αν γνώρισε την αληθινή πίστη αυτό μπορεί να το ξέρει μόνο ο ίδιος και όχι εμείς..ότι είναι ψέμα για εμάς για τον άλλον μπορεί να είναι αλήθεια...

    Αν κάποιος γεννήθηκε από χριστιανούς γονείς και πήρε το βάπτισμα και αργότερα αποφάσισε να αλλαξοπιστησει.προφανος το έκανε για κάποιο λόγο..
    Η αγάπησε κορίτσι από άλλη θρησκεία και το λέω αυτό γιατί αυτός είναι ο συνήθισμενος λόγος..η απελπιστικε με όσα είδε και άκουσε...όπως και να έχει ο θεός έχει χαράξει για το καθένα μας από ένα δρόμο..και αργά η γρήγορα ο καθένας θα βρει το δρόμο του...
    Φυσικά και δεν μπορεί ο μουσουλμάνος η ο βουδιστής η ο Ιουδαίους να αποδείξει το οτιδήποτε για τη θρησκεία του...εσύ και εγω πως μπορουμε να αποδείξουμε ότι ο Χριστός περπάτησε στη γη..μίλησε έκανε θαύματα???
    Δεν μπορούμε να το αποδείξουμε. Απλά το πιστεύουμε γιατί έτσι μας μάθανε οι γονείς μας έτσι μας μαθανε απτό σχολείο και έτσι μας λένε απτην εκκλησία...

    Και απλά το πιστεύουμε..
    Για τον Χριστό δεν αμφιβαλουμε οι χριστιανοί που περπάτησε στη γη πριν 2019 χρόνια...και λέμε ναι γεννήθηκε και περπάτησε και έκανε θαύματα..είναι υπαρκτό πρόσωπο...
    Οι μουσουλμάνοι γιατί να αμφιβάλλουνε για το Μωάμεθ που ήταν μεταγενέστερος Άπτον Ιησού??που γεννήθηκε μετά απο 500 χρόνια μετά το Χριστό αν δεν κάνω λάθος..άρα με αυτή τη λογική εκείνη είναι ακόμα.πιο σίγουροι ότι ο προφήτης τους γεννήθηκε και ήταν υπαρκτό πρόσωπο..
    οχι φιλε μου κανεις ενα λαθος εδω... εμεις δεν υποστηριζουμε ολα αυτα γιατι απλα ετσι μας μαθανε απο το σχολειο ή επειδη ετσι μας λεει η εκκλησια... οτι διδασκει ο χριστιανισμος, ειναι γραμμενο στην καινη διαθηκη.... αυτην εχουμε ως προτυπο.. και μαλιστα οτι αφορα τις αποδειξεις του Χριστου, επειδη εκεινη την εποχη δεν υπηρχαν καμερες και φωτογραφιες, ο μονος τροπος για να διασωθει οσα ειπε ο Χριστος γραφτηκαν στην νεα διαθηκη... ειναι αυτην που λεμε ευαγγελια! εκει ειναι ο λογος του Χριστου και ειναι αυτοσια παρουσιασμενος, οπως τα ειπε....

    τωρα οσο αφορα την παραποιηση στα λογια των παπαδων, εγω εξακολουθω να ειναι γενικως ενα σαμποταρισμα... δεν λεω για το κομματι εκεινο που αναφερθηκες εσυ που ακουσες με τα ιδια σου τα αυτια... Ενας ιερεας, οταν βγαζει στο τελος της θειας λειτουργιας εναν λογο/κηρυγμα, ή χρησιμοποιει αυτουσια τα κειμενα και τις εκφρασεις απο καποιο βιβλιο ή αν ειναι εξοικιωμενος και ειναι εμπειρος μπορει να αυτοσχεδιαζει και να βγαζει εκεινην την ωρα καποιο λογο... γενικα, ομως κοιταξε, θα σου πω κατι ακομα.. ολοι οι ιερεις ελεεγχονται, αυτο σημαινει οτι ο μητροπολιτης ελεγχει τον καθε ιερεα και τον αξιολογει αναλογα με τις ικανοτητες του και αναλογα με την θεληση τους για τρεξιμο... αυτο δεν το ξερει πολυς κοσμος... ενας μητροπολιτης οταν εχει στην μητροπολιτη πολλους ιερεις καποιους τους επιλεγει να πανε σε μικρες ενοριες και καποιους αλλους τους βαζει σε πιο μεγαλες ενοριες... αυτο σημαινει εν ολιγοις, οτι στελνει ατομα στις εκκλησιες, οχι καθε κυριακη βεβαια, να δουνε και να κρινουν εναν ιερεα, αν μπορει να βγαζει λογο εκεινη την στιγμη ή αν απλα συνηθιζει να τα διαβαζει απο χαρτι... τον κρινουν συμφωνα με την ορεξη που εχει για να κανει και αλλο εργο... αν ενας ιερεας χτισει πολλα εξωκκλησια και παρεκλλησια, ειναι ενας επαινος... αν ενας ιερεας περα απο την θεια λειτουργια που πρεπει να κανει καθε κυριακη κανει και αλλες ακολουθιες, οπως αγρυπνιες, ταχτικους εσπερινους, αποδειπνα και τα σχετικα και αυτο ειναι ενας επαινος για τον ιερεα.. μπορει να αναγνωριστει ετσι και να μπορει να παει σε μια πιο μεγαλη ενορια που εχει πιο πολυ κοσμο να διαχειριστει... οπως και να εχει, εγω πιστευω γενικα οτι υπαρχει ενα μισος για τους ιερεις... οι περισσοτεροι λενε, πιστευω στον Χριστο αλλα οχι στον ιερεα, μα οι ιερεας ειναι ενα οργανο για να γινουν τα μυστηρια....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    οχι φιλε μου κανεις ενα λαθος εδω... εμεις δεν υποστηριζουμε ολα αυτα γιατι απλα ετσι μας μαθανε απο το σχολειο ή επειδη ετσι μας λεει η εκκλησια... οτι διδασκει ο χριστιανισμος, ειναι γραμμενο στην καινη διαθηκη.... αυτην εχουμε ως προτυπο.. και μαλιστα οτι αφορα τις αποδειξεις του Χριστου, επειδη εκεινη την εποχη δεν υπηρχαν καμερες και φωτογραφιες, ο μονος τροπος για να διασωθει οσα ειπε ο Χριστος γραφτηκαν στην νεα διαθηκη... ειναι αυτην που λεμε ευαγγελια! εκει ειναι ο λογος του Χριστου και ειναι αυτοσια παρουσιασμενος, οπως τα ειπε....

    τωρα οσο αφορα την παραποιηση στα λογια των παπαδων, εγω εξακολουθω να ειναι γενικως ενα σαμποταρισμα... δεν λεω για το κομματι εκεινο που αναφερθηκες εσυ που ακουσες με τα ιδια σου τα αυτια... Ενας ιερεας, οταν βγαζει στο τελος της θειας λειτουργιας εναν λογο/κηρυγμα, ή χρησιμοποιει αυτουσια τα κειμενα και τις εκφρασεις απο καποιο βιβλιο ή αν ειναι εξοικιωμενος και ειναι εμπειρος μπορει να αυτοσχεδιαζει και να βγαζει εκεινην την ωρα καποιο λογο... γενικα, ομως κοιταξε, θα σου πω κατι ακομα.. ολοι οι ιερεις ελεεγχονται, αυτο σημαινει οτι ο μητροπολιτης ελεγχει τον καθε ιερεα και τον αξιολογει αναλογα με τις ικανοτητες του και αναλογα με την θεληση τους για τρεξιμο... αυτο δεν το ξερει πολυς κοσμος... ενας μητροπολιτης οταν εχει στην μητροπολιτη πολλους ιερεις καποιους τους επιλεγει να πανε σε μικρες ενοριες και καποιους αλλους τους βαζει σε πιο μεγαλες ενοριες... αυτο σημαινει εν ολιγοις, οτι στελνει ατομα στις εκκλησιες, οχι καθε κυριακη βεβαια, να δουνε και να κρινουν εναν ιερεα, αν μπορει να βγαζει λογο εκεινη την στιγμη ή αν απλα συνηθιζει να τα διαβαζει απο χαρτι... τον κρινουν συμφωνα με την ορεξη που εχει για να κανει και αλλο εργο... αν ενας ιερεας χτισει πολλα εξωκκλησια και παρεκλλησια, ειναι ενας επαινος... αν ενας ιερεας περα απο την θεια λειτουργια που πρεπει να κανει καθε κυριακη κανει και αλλες ακολουθιες, οπως αγρυπνιες, ταχτικους εσπερινους, αποδειπνα και τα σχετικα και αυτο ειναι ενας επαινος για τον ιερεα.. μπορει να αναγνωριστει ετσι και να μπορει να παει σε μια πιο μεγαλη ενορια που εχει πιο πολυ κοσμο να διαχειριστει... οπως και να εχει, εγω πιστευω γενικα οτι υπαρχει ενα μισος για τους ιερεις... οι περισσοτεροι λενε, πιστευω στον Χριστο αλλα οχι στον ιερεα, μα οι ιερεας ειναι ενα οργανο για να γινουν τα μυστηρια....
    Να στο πω αλλιώς...τα ράσα δεν κάνουν το παπά...έχω δει πολλούς παπάδες να βοηθάνε φτωχω κόσμο..και μάλιστα πολλές φορές και αλλόθρησκους...γιατί ο Ιησούς έδινε ψωμί χωρίς καν να ρωτήση όνομα...
    Έχω δει όμως και παπά να διώχνει ζητιάνο που του ζήτησε μια τυρόπιτα...
    Δεν λέω να μην υπάρχουν παπάδες...φυσικά και να υπαρχουν..ειναι ο πνευματικός...λέω όμως ότι όσοι είναι παπάδες να κάνουν σωστά το λειτούργημα τους...
    Στη ζωή όλοι η άνθρωποι δεν έχουμε δικαίωμα να ζήσουμε???ειτε μαύροι είτε άσπροι.???
    Αν ένας καθηγητής κάνει λάθος στη δουλειά του πχ κάνει να αισθάνονται άσχημα κάποια παιδάκια λόγο ύψους..η λόγο χρώματος...θα τον διώξουν η όχι??ναι θα τον διώξουν....τους παπάδες όμως όχι...γιατί απλούστατα φοράει ράσα (είναι παπάς.παντα ξέρει τι λέει.)
    Το συγκεκριμένο περιστατικό έγινε σε πάρα πολύ μεγάλη εκκλησία της Θεσσαλονίκης...γνωστή εκκλησία σε όλη την Ελλάδα..
    Σε τι ακριβώς κάνω λάθος ???καταρχήν να ξανά πω ότι πιστεύω στο Χριστό και στο Θεό και στη Παναγία..τα λόγια της Καινής διαθήκης είναι πάν σοφά..
    Τα θρησκευτικά ήταν το μοναδικό μάθημα στο σχολείο ..στο δημοτικό που είχα δέκα..στο γυμνάσιο 18.και κάποιες φορές 19 ...είναι το αγαπημένο μάθημα μου...
    Το ευαγγέλιο είναι ένα θρησκευτικό βιβλίο που κληρωνομησαμε..κατά πόσο είναι πιστό αντίγραφο η όχι δεν το ξέρουμε..η δεν ξέρουμε πόσα παραλειψανε να γράψουμε στη καινή διαθήκη....δεν είναι τυχαίο αυτό που είπε ο Χριστός...οι ιερείς θα κριθητε πρώτοι...πρώτοι θα δώσετε λόγο στο Θεό...
    Όπως και το κοράνι...δεν ξέρουμε πόσο πιστό αντίγραφο είναι είναι στην εποχή μας...η ποσά πράγματα παραλειψανε να γράψουμε...
    Και επειδή κάποιοι κατσανε και γράψανε ένα βιβλίο εμείς είμαστε απόλυτα σίγουροι ότι τα πράγματα γιναν ακριβώς έτσι...άσχετα που πιστεύω μου αρέσει πολύ να ψάχνω..όσο γίνεται φυσικά...η θρησκείες είναι καλές όταν συμβαδίζουν με τη λογική του ανθρώπου...και ο χριστιανισμός είναι μια από αυτές της θρησκείες.. καλύπτει της απορίες του ανθρώπου ένα πολύ μεγάλο βαθμό...αλλά καλό είναι να έχουμε και τη δική μας κρίση..και ο θεός το λέει αυτό...
    Πιστευε και μη,...έρευνα...
    Και όχι δεν μισώ τους ιερείς...δεν έχω κανένα λόγο να τους μισώ...απλά σε κάποια πράγματα διαφωνώ μαζί τους και πάλι όχι με όλους..απλώς με αυτούς που λένε ότι μόνο η χριστιανοί είναι ευπρόσδεκτη στη βασιλεία του Θεού..με ποιο ακριβώς κρητιριο το λένε αυτό??
    Επειδή είμαστε χριστιανοί??ε και??σε τι ακριβώς ξεχωρίζουμε Άπτον υπόλοιπο κόσμο??εμείς δεν αρρωστενουμε??δεν εργαζόμαστε όπως όλοι για να βγάλουμε το ψωμί μας??δύο χέρια δεν έχουμε όπως όλοι οι λαοί???δύο πόδια δεν έχουμε όπως όλοι οι λαοί??αμαρτίες δεν κάνουμε όπως όλοι οι λαοί??
    Και να σου υπενθυμίσω και το άλλο που είπε ο Χριστός..μακάριοι οι φτωχοί των πνεύματι.
    Ο θεός αγαπάει τους ταπεινούς ανθρώπους...
    Οι χριστιανοί πόσο ταπεινοί είμαστε όταν λέμε μόνο εμείς θα δούμε τη βασιλεία του Θεού??και μόνο εμείς θα σωθούμε???
    Η μουσουλμάνοι ξέρεις τι λένε που τους θάβουμε κάθε φορά που μας δίνεται η ευκαιρία?? λένε..θεέ μου δεν φάνηκα αντάξιος να είμαι δημιούργημα σου..ένα σωρό αμαρτίες έκανα..εμείς οι αμαρτωλοί ανοίγουμε τα χέρια μας και προσευχόμαστε σε εσένα..στον έναν και μοναδικό Θεό..που ξέρει να αγαπάει και να συγχωρεί..και ζητάμε τη συγχώρεση σου...γιατί εσύ είσαι πολύ καλός πατέρας και ξέρεις να συγχωρας τα παιδιά σου...
    Πρόσεχε δεν λέω ότι εκείνοι έχουν αληθινή θρησκεία και εμείς όχι...και εμείς έχουμε αληθινή θρησκεία..
    Λέω όμως ότι ΠΛΕΟΝ δεν είμαστε τόσο ταπεινοί απέναντι στο Θεό όπως είμασταν κάποτε...
    Δες το παράδειγμα που έφερα με τους μουσουλμάνους..πόσο ταπεινά προσεύχονται στο Θεό..
    Μακάρι να είμασταν και εμείς ταπεινοί..Τότες ο θεός θα μας αγαπούσε ακόμα περισσότερο..μόνο που λέμε μόνο εμείς θα σωθούμε διαπράττουμε την μεγαλύτερη αμαρτία..διότι είναι σαν να επεμβαίνουμε στη κρίση του Θεού και περιέχει πολύ μεγάλο εγωισμό αυτή η κουβέντα.και ο θεός δεν αγαπάει τους εγωιστές ανθρώπους....ελπίζω να έγινα κατανοητός...δεν υποστηρίζω κανένα λαο.απλώς αναφέρω της διάφορες...και λέω το τι δεν μου αρέσει στη δική μας εκκλησία...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Ο Ιησούς γιατί συγχώρεσε τη *****??τη συγχώρεσε επειδή είχε πολύ μεγάλη ταπείνωση μέσα της και πίστη
    ..και μόνο το ότι έσκυψε και φίλησε τα πόδια του δείχνει τρομερή ταπείνωση.και επειδή εδειξε τόση μεγάλη ταπείνωση και μετάνοια ο θεός της αποκάλυψε ότι αυτός ο άνδρας είναι ο υιός του Θεού..
    Απτή ταπείνωση και τη πίστη της και μόνο σώθηκε..ενταξει και απτή μετάνοια της .

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι πρωτοπλαστοι δε φοραγαν ρουχα και οταν φορεσαν φυλα πανω τους ο θεος θυμωσε μαζι τους

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οι πρωτοπλαστοι δε φοραγαν ρουχα και οταν φορεσαν φυλα πανω τους ο θεος θυμωσε μαζι τους
    Δεν θύμωσε ακριβώς γιατί κάλυψαν τα γεννητικά τους όργανα...αλλά γιατί μάθαινε το καλό και και το κακό..
    Μπήκε η πονηριά μέσα τους...ενώ πριν ήξεραν μόνο το καλό και ήταν αθώοι.δεν ντρεποντουσαν γιατι γύμνια τους..
    Προσωπική μου γνώμη ο άνθρωπος δεν πρέπει να ντρέπεται γιατί γύμνια του ακόμα και τώρα...δεν λέω να κυκλοφορούμε γυμνοί..οκ...αλλά να μην ντρεπόμαστε κι όλας..πχ ξέρω ανθρώπους που δεν θέλουν να πάνε στο γιατρό γιατί μπορεί να χρειαστεί να τους δουν γυμνούς η γυμνές..όπως στο στρατό για να μας εξετάσουν μας άφησαν τσιτσιδους...ντρεπόμασταν όλοι...αλλά ήταν γιατί καλό μας..αυτή καταλάβαιναν απτά γεννητικά όργανα αν υπάρχει κάποιο σωματικό πρόβλημα..

  15. #30
    Member
    Join Date
    Jan 2019
    Location
    Χαλκιδική
    Posts
    49
    Το θέμα ομοφυλοφιλίας και εκκλησίας, όσο τεράστια έκταση μπορεί να πάρει, τόσο δεν αξίζει και να ασχοληθείς! Πιο πιθανό να τετραγωνίσεις τον κύκλο, παρά να βγάλεις άκρη σε αυτό το θέμα. Πήγα στο Άγιο Όρος και εξομολογήθηκα, όλα ήταν υπέροχα, ήμουν ο πιο τέλειος άνθρωπος μέχρι που του είπα πως έχω πάει με άντρα. Ούτε συγχώρεση δεν με έδωσε, ούτε τίποτα. Είχα πάθει κοκομπλόκο. Διαχώρισε λοιπόν τι είναι εκκλησία και τι θρησκεία για να αισθάνεσαι και μέσα σου καλύτερα. Κράτα τις αρετές της θρησκείας και όχι τους κανόνες τις εκκλησίας. Δεν είναι καθόλου ντροπή να προτιμάς τους άντρες. Παρόλα αυτά, είσαι σίγουρος ότι το πρόβλημα σου είναι η θρησκεία; Μήπως την χρησιμοποιείς γιατί δεν έχεις αποδεχτεί πλήρως τις προτιμήσεις σου;

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχιατροι σε Εκκλησια για το ρατσισμος
    By savatage in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 9
    Last Post: 30-03-2018, 03:30
  2. Ομοφυλοφιλια
    By Διαλυμένος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 10-04-2014, 11:33
  3. ομοφυλοφιλια
    By xamenos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 01-10-2013, 23:38
  4. Ομοφυλοφιλια
    By Anna M. in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 26-02-2013, 06:07
  5. Ομοφυλοφιλία
    By Kassi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 474
    Last Post: 25-07-2011, 16:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •