Ανασφαλειες.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 345
  1. #16
    Vaggg
    Guest
    Και εγώ πηγαινα γυμναστήρια αλλά αυτό δεν είναι πραγματική λύση, όταν κάποιος που σου αρέσει και σε ενδιαφέρει σου δείξει αντίστοιχα ενδιαφέρον και πάει καλά το πράγμα τοτε μονον νιώθεις καλά και μονο τοτε. Η αναγνωριση περναει μεσα απο τον αλλον αυτο εχω καταλάβει, και έτσι ανεβαίνει και η αυτοπεποιθηση σου, ειδάλλως πάει στα τάρταρα οπως ειχα παθει και εγω.

  2. #17
    Με βοηθάει όμως και στη ψυχολογία μου το γυμναστήριο,αν το κόψω αισθάνομαι χειρότερα. Την αναγνώριση θέλω να τη δίνω εγώ στον εαυτό μου,να μην περιμένω από άλλους αλλά είναι πολύ δύσκολο. Ώρες ώρες φαντάζει ακατόρθωτο. Γενικά προσπαθώ να με αποδεχτώ αλλά.......δεν τα καταφέρνω.

  3. #18
    Vaggg
    Guest
    Και εγω το παλευω αν και δεν παω γυμναστηριο πλεον αλλα ειμαι ενταξει με την δουλεια μου και αυτο με βοηθα. Παντως οσες φορες παλεψα μονος ηρθε η ωρα που οτι εχτιζα μου το γκρεμιζαν εν ριπή οφθαλμού, και μιλαω για γυναικες. Εχουν τον τροπο να με κανουν να νιωθω ασχημα αμα ξερουν οτι ενδιαφερομαι. Η αυτοπεποίθηση δεν ειναι ενα πραγμα για ολα, εγω πχ δεν εχω αυτοπεποιθηση με τις γυναικες αλλα αλλου ειμαι μια χαρα.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Δεν είχα ποτέ τπτ με τις γυναίκες, πάντα μου άρεσαν οι γυναίκες και ακόμη μου αρέσουν, εχω καλες σχεσεις δλδ απλα οχι ερωτικες, εκει εχω μεινει πισω και ειναι δυσκολα τα πραγματα.
    Είσαι κοινωνικος με τις γυναικες?

  5. #20
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Και εγώ έχω ανασφάλειες. Είχα πρόβλημα με το χαμόγελό μου,έβαλα σιδεράκια αλλά δεν άλλαξαν πολλά.Επίσης,πάντα ήμουν αδύνατη και παλεύω με το γυμναστήριο να βάλω κιλά.Είμαι και εσωστρεφής... Γενικά αισθάνομαι πως <<δεν το έχω>>... Και το τελευταίο παιδί που έβγαινα δεν με είπε ποτέ όμορφη... Μόνο γλυκούλα με έλεγε. Αλλά το σιχαίνομαι όταν το βάζω κάτω και αισθάνομαι άσχημη.
    Τα ίδια νιώθω και εγώ σε καταλαβαίνω.και εγώ είχα πρόβλημα με τα κιλά μου παλιά ήμουν πολύ αδύνατη? Εσύ πόσο αδυνατη είσαι?

  6. #21
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Και εγώ πηγαινα γυμναστήρια αλλά αυτό δεν είναι πραγματική λύση, όταν κάποιος που σου αρέσει και σε ενδιαφέρει σου δείξει αντίστοιχα ενδιαφέρον και πάει καλά το πράγμα τοτε μονον νιώθεις καλά και μονο τοτε. Η αναγνωριση περναει μεσα απο τον αλλον αυτο εχω καταλάβει, και έτσι ανεβαίνει και η αυτοπεποιθηση σου, ειδάλλως πάει στα τάρταρα οπως ειχα παθει και εγω.
    Μη το λες ότι η αναγνωριση περνάει μέσα από τον άλλον. Εμένα άμα μου δείξει ενδιαφέρον κάποιος ωραίος με πιάνουν πιο πολλές ανασφάλειες και θεωρώ με κοροιδευει ότι του αρεσω.

  7. #22
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μη το λες ότι η αναγνωριση περνάει μέσα από τον άλλον. Εμένα άμα μου δείξει ενδιαφέρον κάποιος ωραίος με πιάνουν πιο πολλές ανασφάλειες και θεωρώ με κοροιδευει ότι του αρεσω.
    Για εμενα ετσι ειναι παντως, ετσι το εχω βιωσει. Και εγω αντιμετώπισα αρκετες φορες το φαινόμενο αυτό, να μου λένε οτι είμαι μια χαρα ωραιος και εγω απο μεσα μου ελεγα οτι με δουλευουν, αλλα εμαθα να δεχομαι θετικα κατι καλο που λεει κάποιος για έμενα ακόμη και αν το λέει με ειρωνική διάθεση η με ψέμα και να κάνω και λίγο καλαμπούρι ωστε να μην με παίρνει απο κάτω.

  8. #23
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Είσαι κοινωνικος με τις γυναικες?
    Ναι οταν δεν μπαινει το ερωτικο στοιχειο δεν εχω κανενα θεμα.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Για εμενα ετσι ειναι παντως, ετσι το εχω βιωσει. Και εγω αντιμετώπισα αρκετες φορες το φαινόμενο αυτό, να μου λένε οτι είμαι μια χαρα ωραιος και εγω απο μεσα μου ελεγα οτι με δουλευουν, αλλα εμαθα να δεχομαι θετικα κατι καλο που λεει κάποιος για έμενα ακόμη και αν το λέει με ειρωνική διάθεση η με ψέμα και να κάνω και λίγο καλαμπούρι ωστε να μην με παίρνει απο κάτω.
    Είδες και εγώ το ιδιο ακούω ότι είμαι μια χαρά αλλά δεν μπορώ να το αποδεχτω.από γυναικες έχεις πάρει κομπλιμεντα ότι είσαι ωραιος?

  10. #25
    Vaggg
    Guest
    Δυο φορες στη ζωη μου, απο δυο διαφορετικές γυναίκες αν και η μια μάλλον δεν το εννοούσε

  11. #26
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τα ίδια νιώθω και εγώ σε καταλαβαίνω.και εγώ είχα πρόβλημα με τα κιλά μου παλιά ήμουν πολύ αδύνατη? Εσύ πόσο αδυνατη είσαι?
    Είμαι 47 κιλά με κανονικό ύψος. Ανέκαθεν έτσι ήμουν,το σκαρί που λένε. Μια φορά παλαιότερα κατάφερα να βάλω κιλά με το γυμναστήριο,μετά δεν πρόσεχα και τα έχασα. Και να μαι πάλι από την αρχή. Αλλά δεν ξέρω,πλεον δεν μπορώ να νιώσω όμορφη. Ίσως γιατί εδώ και ένα χρόνο δεν δουλεύω και έχει χαθεί η αυτοπεποίθησή μου παντελώς. Και το περίεργο είναι πως πιστεύω ότι εκπέμπεται στους γύρω μου. Όσο δούλευα ήμουν πολύ καλύτερα.Αλλά και να μου πουν κάτι καλό δεν το πιστεύω όπως ο Vaggg. Δεν μπορώ να το διαχειριστώ.

  12. #27
    Vaggg
    Guest
    Δεν ξερω τι υψος εχεις, ειναι πολυ λιγα τα κιλα αυτα? Εγω πηγαινα για να χασω και να "δεσω" που λεμε, παντως για το θεμα δουλειας μην σε κανει να χανεις την αυτοπεποίθηση σου και εγώ είχα δυο χρόνια άνεργος και ήμουν χάλια αλλά ευτυχώς γύρισαν τα πράγματα. Αν σου πει καποιος αντρας οτι εισαι όμορφη θα το παρεις θετικά η με αμφιβολίες? Ισως πρεπει να δεχεσε κομπλιμέντα εστω και αν δεν ειναι αληθινα ωστε να νιωθεις καλυτερα και να μην αυτοχαλιεσαι

  13. #28
    Τι να σου πω,όσοι με βλέπουν μου λένε ότι είμαι αδύνατη και πρέπει να βάλω. Ίσως 2-3 κιλά πρέπει να τα βάλω αλλά προσπαθώ με γυμναστήριο. Και εγώ να δέσω θέλω. Είναι και το πρόσωπό μου που είναι λεπτό,δεν ξέρω τι να πω.
    Δεν ξέρω,ώρες ώρες με πιάνει απελπισία γιατί δούλευα 7 χρόνια και ξαφνικά σταμάτησα και ήταν σοκ. Αποκλείεται να το πιστέψω,θα είμαι μέσα στις αμφιβολίες και την καχυποψία ότι με κοροϊδεύει.Μα αν δεν είναι αληθινά και το διαισθάνομαι θα δεχθώ την υποκρισία?
    Βέβαια παλιότερα δεν ήμουν έτσι,ήμουν πιο κουλ. Για όλα φταίει το ότι δεν δουλεύω και δεν έχω παρέες.Πρέπει να βρω δουλειά...

  14. #29
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Τι να σου πω,όσοι με βλέπουν μου λένε ότι είμαι αδύνατη και πρέπει να βάλω. Ίσως 2-3 κιλά πρέπει να τα βάλω αλλά προσπαθώ με γυμναστήριο. Και εγώ να δέσω θέλω. Είναι και το πρόσωπό μου που είναι λεπτό,δεν ξέρω τι να πω.
    Δεν ξέρω,ώρες ώρες με πιάνει απελπισία γιατί δούλευα 7 χρόνια και ξαφνικά σταμάτησα και ήταν σοκ. Αποκλείεται να το πιστέψω,θα είμαι μέσα στις αμφιβολίες και την καχυποψία ότι με κοροϊδεύει.Μα αν δεν είναι αληθινά και το διαισθάνομαι θα δεχθώ την υποκρισία?
    Βέβαια παλιότερα δεν ήμουν έτσι,ήμουν πιο κουλ. Για όλα φταίει το ότι δεν δουλεύω και δεν έχω παρέες.Πρέπει να βρω δουλειά...
    Και εγώ είμαι 50 με 51 κιλά αλλά και στα 47 που ήμουν για ύψος 1.60 που έχω εγω ήταν μια χαρά. Εκτός και είσαι πιο ψηλη αλλά και πάλι 47 κιλά και γυμναστικη καλά θα ειναι.πιστεύω ότι έχεις ωραίο σώμα. Πόσο χρονών είσαι? Με τους άντρες πως τα πας δηλαδη?

  15. #30
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Δυο φορες στη ζωη μου, απο δυο διαφορετικές γυναίκες αν και η μια μάλλον δεν το εννοούσε
    Αυτό καλό είναι. Στο είπε κοπέλα που σου άρεσε η κάποια ασχετη?στις γυναίκες κάνεις φλερτ δείχνεις δηλαδή ενδιαφερον η λες δεν είμαι ωραίος δεν κάνω κίνηση?

Page 2 of 23 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφαλειες και χωρισμός. ..
    By Ismini in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-09-2017, 16:24
  2. Ανασφαλειες και χωρισμος
    By Ismini in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2017, 13:28
  3. ανασφάλειες-ψυχολογικά
    By papakii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-2015, 22:41
  4. Παιδικές ανασφάλειες
    By imagine in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2008, 17:20
  5. ανασφαλειες
    By Elisabeth_P in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-09-2006, 11:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •