Ανασφαλειες.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 345
  1. #31
    Vaggg
    Guest
    Αμα βρεις δουλεια θα νιώσεις καλύτερα στα σίγουρα, απο κει και περα αν ειναι να παρεις κιλα 2-3 που λες δεν ειναι κατι που δεν γινεται, πάντως ζηλεύω τους ανθρώπους που τρώνε και δεν παίρνουν κιλά αν και αυτό δεν είναι απαραίτητα καλο να συμβαίνει. Εμενα αμα μου κανουν πλακα, το περνω και εγω στο ψιλο και αυτοσαρκάζομαι και σπαει το αγχος μου και νιωθω καλυτερα και ετσι πετυχενω δυο πραγματα, 1ον δεν πεφτω ευκολα ψυχολογικά και 2ον δεινω στον αλλον να καταλάβει οτι απλα είμαι οκ με τον εαυτο μου (ακόμη και αν δεν ειμαι) και ετσι του κόβω την φόρα.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Και εγώ είμαι 50 με 51 κιλά αλλά και στα 47 που ήμουν για ύψος 1.60 που έχω εγω ήταν μια χαρά. Εκτός και είσαι πιο ψηλη αλλά και πάλι 47 κιλά και γυμναστικη καλά θα ειναι.πιστεύω από έχεις ωραίο σώμα. Πόσο χρονών είσαι? Με τους άντρες πως τα πας δηλαδη?
    1.62 είμαι αλλά φαίνομαι πολύ λεπτή,έτσι μου λένε,έχω λεπτά άκρα,λεπτό πρόσωπο. για αυτό μάλλον. Είμαι 28 Αποστολία. Όσο είχα πρόβλημα με τα δόντια μου λειτουργούσα σαν αποκλεισμένη. Είχα κλειστεί εντελώς στον εαυτό μου. Τώρα είμαι πιο ανοιχτή αλλά δεν δουλεύω και δεν έχω αυτοπεποίθηση. Έβγαινα με ένα παιδί για 6 μήνες,σταματήσαμε το Δεκέμβριο με δική του προτροπή και από τότε ξανακλείστηκα κάπως και προσπαθώ να επανέλθω.Αλλά φταίει και το ότι αρκετές φορές συγκρίνω τον εαυτό μου με την αδερφή μου που είναι εξωστρεφής και έχει και τη δουλειά της και γενικά είναι κοινωνικό άτομο. Και νιώθω μειονεκτικά.

  3. #33
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτό καλό είναι. Στο είπε κοπέλα που σου άρεσε η κάποια ασχετη?στις γυναίκες κάνεις φλερτ δείχνεις δηλαδή ενδιαφερον η λες δεν είμαι ωραίος δεν κάνω κίνηση?
    Μου το ειπε κοπελα που μου αρεσε ετσι κ ετσι και προχώραγε το πράγμα (δεν έγινε τπτ ομως σεξουαλικό) και απλά διαλύθηκε μόνο του, ενω η δευτερη μου αρεσε αλλα τελικα δεν ηξερε τι ηθελε (ειχε και αγχος πολυ) και παει και αυτο. Φλερτ κανω οταν νιωθω καλα και οτι υπαρχει "εδαφος" να κανω κινηση, αν δεν είμαι καλά δεν κάνω καμιά κίνηση γιατί την έχω πατήσει και ένιωσα άσχημα.

  4. #34
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Αμα βρεις δουλεια θα νιώσεις καλύτερα στα σίγουρα, απο κει και περα αν ειναι να παρεις κιλα 2-3 που λες δεν ειναι κατι που δεν γινεται, πάντως ζηλεύω τους ανθρώπους που τρώνε και δεν παίρνουν κιλά αν και αυτό δεν είναι απαραίτητα καλο να συμβαίνει. Εμενα αμα μου κανουν πλακα, το περνω και εγω στο ψιλο και αυτοσαρκάζομαι και σπαει το αγχος μου και νιωθω καλυτερα και ετσι πετυχενω δυο πραγματα, 1ον δεν πεφτω ευκολα ψυχολογικά και 2ον δεινω στον αλλον να καταλάβει οτι απλα είμαι οκ με τον εαυτο μου (ακόμη και αν δεν ειμαι) και ετσι του κόβω την φόρα.
    Εγώ βραχυκυκλώνω και δεν μπορώ να κόψω τη φόρα στον άλλον και πεφτώ πολύ μετά. Και με πιάνουν άσχημα συναισθήματα για την ανθρωπότητα και καταλήγω να κλείνομαι στον εαυτό μου τελείως.

  5. #35
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    1.62 είμαι αλλά φαίνομαι πολύ λεπτή,έτσι μου λένε,έχω λεπτά άκρα,λεπτό πρόσωπο. για αυτό μάλλον. Είμαι 28 Αποστολία. Όσο είχα πρόβλημα με τα δόντια μου λειτουργούσα σαν αποκλεισμένη. Είχα κλειστεί εντελώς στον εαυτό μου. Τώρα είμαι πιο ανοιχτή αλλά δεν δουλεύω και δεν έχω αυτοπεποίθηση. Έβγαινα με ένα παιδί για 6 μήνες,σταματήσαμε το Δεκέμβριο με δική του προτροπή και από τότε ξανακλείστηκα κάπως και προσπαθώ να επανέλθω.Αλλά φταίει και το ότι αρκετές φορές συγκρίνω τον εαυτό μου με την αδερφή μου που είναι εξωστρεφής και έχει και τη δουλειά της και γενικά είναι κοινωνικό άτομο. Και νιώθω μειονεκτικά.
    Εντάξει δεν είσαι και τοσοοο αδύνατη. Και τα μοντέλα τόσο είναι. Αρκει φυσικά να τρως κανονικά
    Είναι πολλοι που ζηλευουν το γεγονος ότι τρωμε και δεν βάζουμε κιλά. Άρα με τους άντρες καλά τα πας αφού είχες σχέση. Με το άλλο θέμα που ελεγες για την εμμονη που είχες αυτό εννοουσες εμμονη?την εμφανιση σου και τις ανασφαλειες?

  6. #36
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    1.62 είμαι αλλά φαίνομαι πολύ λεπτή,έτσι μου λένε,έχω λεπτά άκρα,λεπτό πρόσωπο. για αυτό μάλλον. Είμαι 28 Αποστολία. Όσο είχα πρόβλημα με τα δόντια μου λειτουργούσα σαν αποκλεισμένη. Είχα κλειστεί εντελώς στον εαυτό μου. Τώρα είμαι πιο ανοιχτή αλλά δεν δουλεύω και δεν έχω αυτοπεποίθηση. Έβγαινα με ένα παιδί για 6 μήνες,σταματήσαμε το Δεκέμβριο με δική του προτροπή και από τότε ξανακλείστηκα κάπως και προσπαθώ να επανέλθω.Αλλά φταίει και το ότι αρκετές φορές συγκρίνω τον εαυτό μου με την αδερφή μου που είναι εξωστρεφής και έχει και τη δουλειά της και γενικά είναι κοινωνικό άτομο. Και νιώθω μειονεκτικά.
    Ποτε μην συγκρινεσαι με τα αδέλφια σου, δεν σου προσφέρει τίποτα αυτό. Γιατι το παιδι αυτο σταμάτησε να σε βλεπει πιστευεις? Νομιζω οτι για το υψος σου εισαι εντάξει, αν κανεις και λιγο γυμναστήριο για δέσιμο (οχι πολλα πραγματα) θα εισαι σούπερ.

  7. #37
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Μου το ειπε κοπελα που μου αρεσε ετσι κ ετσι και προχώραγε το πράγμα (δεν έγινε τπτ ομως σεξουαλικό) και απλά διαλύθηκε μόνο του, ενω η δευτερη μου αρεσε αλλα τελικα δεν ηξερε τι ηθελε (ειχε και αγχος πολυ) και παει και αυτο. Φλερτ κανω οταν νιωθω καλα και οτι υπαρχει "εδαφος" να κανω κινηση, αν δεν είμαι καλά δεν κάνω καμιά κίνηση γιατί την έχω πατήσει και ένιωσα άσχημα.
    Για τις ανασφαλειες σου έχεις μιλήσει ποτέ με ειδικο?

  8. #38
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Εγώ βραχυκυκλώνω και δεν μπορώ να κόψω τη φόρα στον άλλον και πεφτώ πολύ μετά. Και με πιάνουν άσχημα συναισθήματα για την ανθρωπότητα και καταλήγω να κλείνομαι στον εαυτό μου τελείως.
    Γιατί τι σου λένε και βραχυκυκλωνεις?

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Πόσοι από εσάς ταλαιπωρουνται από ανασφάλειες για την εμφάνιση τους?Σε πόσους δεν αρέσει καθόλου η εξωτερική τους εικόνα και έχουν κόμπλεξ στις σχεσεις τους?ποσοι θεωρούν ότι είναι ασχημοι και δεν πρέπει να έχουν κανεναν δίπλα τους?
    καλα θα εκανες να μην αισθανεσαι τοσο περιφρονητικα για το δικο σου καλο στο λεω.. πρεπει να ανεβασεις την αυτοπεποιθεση και γενικα για την εικονα που εχεις γαι τον εαυτο σου, δεν σε ξερω, αλλα μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι μαλωμενη με εσενα!

  10. #40
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Εγώ βραχυκυκλώνω και δεν μπορώ να κόψω τη φόρα στον άλλον και πεφτώ πολύ μετά. Και με πιάνουν άσχημα συναισθήματα για την ανθρωπότητα και καταλήγω να κλείνομαι στον εαυτό μου τελείως.
    Πρεπει να βρει μια αμυνα, κατι να για να κοντραρεις οσο μπορεις τα αρνητικα συναισθηματα, και εγω πεφτω ακομη και με αυτο το τρικ (ας πουμε). Μερικες φορες ειμαι ολη μερα χαλια αλλα λεω στο τελος ας λενε οτι θελουν και ας νομιζουν οτι θελουν για μενα, ειτε με γουστάρουν είτε οχι δεν θελω να χαλάω για μέρες την διάθεση μου.

  11. #41
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εντάξει δεν είσαι και τοσοοο αδύνατη. Και τα μοντέλα τόσο είναι. Αρκει φυσικά να τρως κανονικά
    Είναι πολλοι που ζηλευουν το γεγονος ότι τρωμε και δεν βάζουμε κιλά. Άρα με τους άντρες καλά τα πας αφού είχες σχέση. Με το άλλο θέμα που ελεγες για την εμμονη που είχες αυτό εννοουσες εμμονη?την εμφανιση σου και τις ανασφαλειες?
    Κανονικά τρώω αλλά με λένε κόκαλο,δεν ξέρω γιατί και μετά αισθάνομαι άσχημα. Ισως κάποιοι ζηλεύουν όπως λες. Δεν τα πάω καλά γιατί φαίνομαι πολύ κλειστή και μπορεί να αναπτύξω συναισθήματα καχυποψίας,δεν τους εμπιστεύομαι.Φοβάμαι πως θα πληγωθώ.
    Οχι δεν ήταν με αυτό.Αλλά και πάλι ξυπνάω κάθε μέρα και σκέφτομαι πως δεν θα τα καταφέρω στη ζωή μου κτλ.
    Εσύ το σκέφτεσαι έντονα ή περιοδικά?

  12. #42
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    καλα θα εκανες να μην αισθανεσαι τοσο περιφρονητικα για το δικο σου καλο στο λεω.. πρεπει να ανεβασεις την αυτοπεποιθεση και γενικα για την εικονα που εχεις γαι τον εαυτο σου, δεν σε ξερω, αλλα μου δινεις την εντυπωση οτι εισαι μαλωμενη με εσενα!
    Αυτό είναι το θέμα. Με πιό τρόπο ανεβαζεις την αυτοπεποιθηση?

  13. #43
    Vaggg
    Guest
    Ναι και δεν βοηθησε και πολυ μιας και δεν ειναι κατι στο κεφαλι μου δλδ η φαντασια μου αλλα γεγονος οτι το δερμα μου δεν ειναι καλο και ανετα καποια που μ'αρεσει μπορει να μου χαλασει την διαθεση.

  14. #44
    Quote Originally Posted by harmonylover View Post
    Κανονικά τρώω αλλά με λένε κόκαλο,δεν ξέρω γιατί και μετά αισθάνομαι άσχημα. Ισως κάποιοι ζηλεύουν όπως λες. Δεν τα πάω καλά γιατί φαίνομαι πολύ κλειστή και μπορεί να αναπτύξω συναισθήματα καχυποψίας,δεν τους εμπιστεύομαι.Φοβάμαι πως θα πληγωθώ.
    Οχι δεν ήταν με αυτό.Αλλά και πάλι ξυπνάω κάθε μέρα και σκέφτομαι πως δεν θα τα καταφέρω στη ζωή μου κτλ.
    Εσύ το σκέφτεσαι έντονα ή περιοδικά?
    Κοίταξε εγω είχα μια φίλη που έλεγε κοκαλο και φάε τίποτα και φαε όταν ήμουν αδυνατή. Αυτή ομως ήταν αρκετα παχουλη και ίσως ζηλευε.εγώ δεν τις είπα ποτέ όμως πω πω είσαι χοντρή. Οπότε όταν σου ξανά πουν για τα κιλά σου να απαντάς καταλληλα γιατί κανείς δεν είναι τέλειος.και εγώ αισθάνομαι καψυποψια σε σχέση με τους άντρες. Από κατακτησεις πως πας?

  15. #45
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Αυτό είναι το θέμα. Με πιό τρόπο ανεβαζεις την αυτοπεποιθηση?
    Εμενα η αυτοπεποιθηση ανεβαίνει πχ στην δουλειά οταν κάνω κατι καλά/σωστα και το αναγνωριζουν οι αλλοι ή εστω εγω ξερω οτι το εκανα σωστα

Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφαλειες και χωρισμός. ..
    By Ismini in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-09-2017, 17:24
  2. Ανασφαλειες και χωρισμος
    By Ismini in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2017, 14:28
  3. ανασφάλειες-ψυχολογικά
    By papakii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-2015, 23:41
  4. Παιδικές ανασφάλειες
    By imagine in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2008, 18:20
  5. ανασφαλειες
    By Elisabeth_P in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-09-2006, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •