Ανασφαλειες.... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 23 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 345
  1. #61
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Α ναι, αυτο, καταλαβα.
    Εμενα και ενδιαφερον να μου δειξουν δεν νιωθω ποθητη.

  2. #62
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εμενα και ενδιαφερον να μου δειξουν δεν νιωθω ποθητη.
    Γιατι ετσι? Νιωθεις αρνηση στο οτι εισαι ποθητη? Καμια φορα τι παθαίνω, μπορεί καποιος να μου πει ενα κομπλιμέντο (πχ για το υψος μου που εχω βαρεθει να το ακουω) και να εχω αρνηση, ειναι σαν να σαμποταρω τον ευτο μου.

  3. #63
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    δυσκολη η απαντηση εδω...ειναι θεμα ψυχαναλυσης, δηλαδη λες στον ευατο σου οτι μπορω να τα καταφερω, οτι πιστευω στις ικανοτητες μου και οτι ειμαι πολυ δυνατη και δεν φοβαμαι... γενικα, χρειαζεσαι εναν ανθρωπο να σε τονισει και λιγο για να σκεφτεσαι θετικα και να μην προσβαλεις τον εαυτο σου... καμια φορα δεν ειναι ευκολο να πιστεψουμε στις ικανοτητες μας ή οτι μπορουμε ή οτι αξιζουμε αλλα η αγαπη για τον εαυτο μας ξεκιναει απο ολα μεσα μας και ειναι κινητηριος δυναμη...

    δεν ειναι ευκολο να σου πω, ξερεις κατι κανε αυτο για να αποχτησεις αυτοπεποιθεση... σιγα σιγα ανακαλυπτεις και εξερευνας τον εαυτο σου... πας στο νυχτερινο μαγαζι, χορευεις.. οκ, ανεβαινει ο αυτοπεποιθεση σου... εχεις φιλες η μια τραβαει την αλλη... γενικα, μονη σου ανακαλυπτεις τι κανεις οταν εχεις πεσμενη διαθεση ή μετρια για να αποχτησεις περισσοτερη..ελπιζω να βοηθησα
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές

  4. #64
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Γιατι ετσι? Νιωθεις αρνηση στο οτι εισαι ποθητη?
    Ναι.γενικα όταν με πλησιαζει κάποιος θεωρώ ότι δεν του αρέσω απλά θα θέλει κάτι λιγότερο σοβαρό.

  5. #65
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Ναι.γενικα όταν με πλησιαζει κάποιος θεωρώ ότι δεν του αρέσω απλά θα θέλει κάτι λιγότερο σοβαρό.
    Εχεις δοκιμάσει να ανατρέψεις τον τροπο σκέψη σου, οτι δλδ είσαι ποθητή και οτι είναι απολυτα φυσιολογικό?

  6. #66
    Miliva21
    Guest
    Καλησπερα και από μένα

    Διάβασα το ποστ σου και τα πρώτα λίγα σχόλια από κάτω και είδα ότι το θέμα πάει σε ομορφιά και στη προτίμηση των αντρών για σχέση με βάση εμφανισιακα κριτήρια

    Γενικά με θεωρώ εμφανισημη κοπέλα οπως μου λενε κιολας δλδ όχι απλά μέτρια προς νόστιμη αλλα όμορφη...ούτε όμως δούκισσα νομικού.....σγρ όμως εχώ και εγώ ατέλειες όπως όλοι μας... που μπορούν να βελτιωθούν βέβαια.....Όλοι έχουμε ... ακόμα και οι ωραίοι συγκρίνονται με το ακόμα πιο ωραίο.....

    Σχετικά με τους άντρες και εγώ δεν ξέρω τι παίζει....όλοι ξέρουμε πως οι άντρες κοιτάνε πιο πολύ την εμφάνιση πράγμα που μπορεί τλκ να είναι και μύθος.....Και εγώ δυσκολεύομαι στις σχέσεις μου και μ κάνει εντύπωση γτ λογω εμφάνισης υποτίθεται ότι μπορώ να έχω όποιον θέλω...Αλλά μάλλον κάτι άλλο παίζει με μένα ή δεν μου έτυχε ακόμα....Τεσπα
    Έχω δει άντρες π μου άρεσαν να χαζοφλερταρουν μαζί μου και μετά να τα φτιάχνουν με πολύ μέτριες κοπέλες εμφανισιακα από μένα...

    Αυτό σημαίνει ότι είτε είναι μύθος η εμφάνιση και ότι παίζουν και αλλα στοιχεία χαρακτήρα κτλ.....ή και ότι η ωραία γυναίκα μπορεί να είναι ποθητή Αλλά μπορεί επίσης να προκαλεί ανασφάλεια στους άντρες και να νιώθουν κατώτεροι της...ότι πχ δεν είναι τόσο ωραίοι όσο αυτή...ή ότι δεν μπορούν να της προσφέρουν αυτά που θέλει.. ή που νομίζουν ότι θέλει.....ανεση...βόλτες ένα αυτοκίνητο για να νιώθουν θεοι μπροστά της και επαρκείς ώστε να μην τους ρη βουτήξει κανένας άλλος και φάνε χυλόπιτα και πληγωθεί ο εγωισμός τους....κτλ κτλ

  7. #67
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Εχεις δοκιμάσει να ανατρέψεις τον τροπο σκέψη σου, οτι δλδ είσαι ποθητή και οτι είναι απολυτα φυσιολογικό?
    Έχω πάει και εγώ σε ψυχολογο αλλά δεν με βοηθησε σε αυτό το θέμα.

  8. #68
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καλησπερα και από μένα

    Διάβασα το ποστ σου και τα πρώτα λίγα σχόλια από κάτω και είδα ότι το θέμα πάει σε ομορφιά και στη προτίμηση των αντρών για σχέση με βάση εμφανισιακα κριτήρια

    Γενικά με θεωρώ εμφανισημη κοπέλα οπως μου λενε κιολας δλδ όχι απλά μέτρια προς νόστιμη αλλα όμορφη...ούτε όμως δούκισσα νομικού.....σγρ όμως εχώ και εγώ ατέλειες όπως όλοι μας... που μπορούν να βελτιωθούν βέβαια.....Όλοι έχουμε ... ακόμα και οι ωραίοι συγκρίνονται με το ακόμα πιο ωραίο.....

    Σχετικά με τους άντρες και εγώ δεν ξέρω τι παίζει....όλοι ξέρουμε πως οι άντρες κοιτάνε πιο πολύ την εμφάνιση πράγμα που μπορεί τλκ να είναι και μύθος.....Και εγώ δυσκολεύομαι στις σχέσεις μου και μ κάνει εντύπωση γτ λογω εμφάνισης υποτίθεται ότι μπορώ να έχω όποιον θέλω...Αλλά μάλλον κάτι άλλο παίζει με μένα ή δεν μου έτυχε ακόμα....Τεσπα
    Έχω δει άντρες π μου άρεσαν να χαζοφλερταρουν μαζί μου και μετά να τα φτιάχνουν με πολύ μέτριες κοπέλες εμφανισιακα από μένα...

    Αυτό σημαίνει ότι είτε είναι μύθος η εμφάνιση και ότι παίζουν και αλλα στοιχεία χαρακτήρα κτλ.....ή και ότι η ωραία γυναίκα μπορεί να είναι ποθητή Αλλά μπορεί επίσης να προκαλεί ανασφάλεια στους άντρες και να νιώθουν κατώτεροι της...ότι πχ δεν είναι τόσο ωραίοι όσο αυτή...ή ότι δεν μπορούν να της προσφέρουν αυτά που θέλει.. ή που νομίζουν ότι θέλει.....ανεση...βόλτες ένα αυτοκίνητο για να νιώθουν θεοι μπροστά της και επαρκείς ώστε να μην τους ρη βουτήξει κανένας άλλος και φάνε χυλόπιτα και πληγωθεί ο εγωισμός τους....κτλ κτλ
    Με σένα όμως είναι άλλη περίπτωση.ξέρεις ότι είσαι ωραία. Αυτό παιζει που λες ότι οι άντρες 《φοβουνται》τις όμορφες και δυναμικες.άρα αυτο μπορεί να είναι το δικό σου θέμα.

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    απλα καταληγουμε στο πιο φιλοσοφο που οταν κατι του αρεσει προσποιηται το αντιθετο για να ερθει κοντα του

  10. #70
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Με σένα όμως είναι άλλη περίπτωση.ξέρεις ότι είσαι ωραία. Αυτό παιζει που λες ότι οι άντρες 《φοβουνται》τις όμορφες και δυναμικες.άρα αυτο μπορεί να είναι το δικό σου θέμα.
    Tης έχω ξαναπεί βέβαια τι κάνει λάθος η συγκεκριμένη...

  11. #71
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Tης έχω ξαναπεί βέβαια τι κάνει λάθος η συγκεκριμένη...
    Τι κάνει λαθος?

  12. #72
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καλησπερα και από μένα

    Διάβασα το ποστ σου και τα πρώτα λίγα σχόλια από κάτω και είδα ότι το θέμα πάει σε ομορφιά και στη προτίμηση των αντρών για σχέση με βάση εμφανισιακα κριτήρια

    Γενικά με θεωρώ εμφανισημη κοπέλα οπως μου λενε κιολας δλδ όχι απλά μέτρια προς νόστιμη αλλα όμορφη...ούτε όμως δούκισσα νομικού.....σγρ όμως εχώ και εγώ ατέλειες όπως όλοι μας... που μπορούν να βελτιωθούν βέβαια.....Όλοι έχουμε ... ακόμα και οι ωραίοι συγκρίνονται με το ακόμα πιο ωραίο.....

    Σχετικά με τους άντρες και εγώ δεν ξέρω τι παίζει....όλοι ξέρουμε πως οι άντρες κοιτάνε πιο πολύ την εμφάνιση πράγμα που μπορεί τλκ να είναι και μύθος.....Και εγώ δυσκολεύομαι στις σχέσεις μου και μ κάνει εντύπωση γτ λογω εμφάνισης υποτίθεται ότι μπορώ να έχω όποιον θέλω...Αλλά μάλλον κάτι άλλο παίζει με μένα ή δεν μου έτυχε ακόμα....Τεσπα
    Έχω δει άντρες π μου άρεσαν να χαζοφλερταρουν μαζί μου και μετά να τα φτιάχνουν με πολύ μέτριες κοπέλες εμφανισιακα από μένα...

    Αυτό σημαίνει ότι είτε είναι μύθος η εμφάνιση και ότι παίζουν και αλλα στοιχεία χαρακτήρα κτλ.....ή και ότι η ωραία γυναίκα μπορεί να είναι ποθητή Αλλά μπορεί επίσης να προκαλεί ανασφάλεια στους άντρες και να νιώθουν κατώτεροι της...ότι πχ δεν είναι τόσο ωραίοι όσο αυτή...ή ότι δεν μπορούν να της προσφέρουν αυτά που θέλει.. ή που νομίζουν ότι θέλει.....ανεση...βόλτες ένα αυτοκίνητο για να νιώθουν θεοι μπροστά της και επαρκείς ώστε να μην τους ρη βουτήξει κανένας άλλος και φάνε χυλόπιτα και πληγωθεί ο εγωισμός τους....κτλ κτλ
    Το ζήτημα σου ποιο είναι δηλαδή, οτι δεν εχεις αντρα οτι δεν έχεις "τον αντρα"?
    Last edited by Vaggg; 24-03-2019 at 20:09.

  13. #73
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Το ζήτημα σου ποιο είναι δηλαδή, οτι δεν εχεις αντρα?
    Όχι έχω σχέση. Απλά δεν είναι όμορφος. Πρόσφατα με προσέγγισε κάποιος πολύ ωραιος και σκέφτομαι τι να μου βρηκε ενώ κυκλοφορούν τόσες ωραιες.

  14. #74
    Vaggg
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Όχι έχω σχέση. Απλά δεν είναι όμορφος. Πρόσφατα με προσέγγισε κάποιος πολύ ωραιος και σκέφτομαι τι να μου βρηκε ενώ κυκλοφορούν τόσες ωραιες.
    Στην Miliva21 αναφερόμουν, το ξερω οτι εχεις σχεση Αποστολια

  15. #75
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Στην Miliva21 αναφερόμουν, το ξερω οτι εχεις σχεση Αποστολια
    Το θέμα μου είναι ότι ενώ έχω κατακτήσεις δεν με ελκυει πολύ κάτι μια μεγάλη περίοδο της ζωής μου....τουλάχιστον 3 χρόνια και οι γνωριμίες μου με αυτούς δεν είναι και οι καλύτερες ούτε έχουν κάποια εξέλιξη....

    Δεν ερωτεύομαι αυτό είναι το θέμα μου μόνο κτ χαζα ραντεβουδακια.....

Page 5 of 23 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφαλειες και χωρισμός. ..
    By Ismini in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-09-2017, 16:24
  2. Ανασφαλειες και χωρισμος
    By Ismini in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2017, 13:28
  3. ανασφάλειες-ψυχολογικά
    By papakii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-2015, 22:41
  4. Παιδικές ανασφάλειες
    By imagine in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2008, 17:20
  5. ανασφαλειες
    By Elisabeth_P in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-09-2006, 11:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •