Είμαι ερωτευμένη με τον καθηγητή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28

    Είμαι ερωτευμένη με τον καθηγητή μου

    Λοιπόν χρειάζομαι βοήθεια ..είμαι μαθήτρια γ λυκείου και έχω φάει μεγάλο κόλλημα με τον καθηγητή του φροντιστηρίου μου..περιμένω κάθε φορά που θα τον δω στον φροντιστήριο η θα έχουμε μαζί μάθημα ..χτυπάει η καρδιά μου τόσο δυνατά όταν περιμένω να τον δω που νομίζω ότι θα σπάσει ..στο μάθημα πλέον έχω σταματήσει να συγκεντρωνομαι (χωρίς αυτό να με επηρεάζει στην μελέτη στο σπίτι ) αλλά εκείνη την ώρα που έχουμε μάθημα η απλά τον δω δεν ξέρω με πιάνει ένα περίεργο συναίσθημα ..Εντομεταξυ τρέφει μια ιδιαίτερη συμπάθεια απέναντι μου και είναι φανερή ,το έχουν καταλάβει κ οι συμμαθητές μου ..δεν ξέρω αν αυτό συμβαίνει απλά επειδή είμαι καλή μαθήτρια ..αλλά συνέχεια κοιταζόμαστε και κολλάμε ο ένας στο βλέμμα του αλλου ..μια φορά έτυχε να είμαι στο αυτοκίνητο μάλιστα με έναν φίλο μου και τον πέτυχα στον δρόμο τον χαιρέτησα και όταν έφυγε γύρισα να τον κοιτάξω και ταυτόχρονα γύρισε και με κοίταξε και αυτός ..πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω νιώθω ότι θέλω να του εξομολογηθώ το ενδιαφέρον μου αλλά φοβάμαι την αντίδραση του ..μπορεί στην τελική να είναι και όλα στο μυαλό μου .

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Απλά αυτός για άλλο λόγο γύρισε να σε κοιτάξει από ότι εσύ. Προχώρα απλά μπορεί να του κάνεις κακό άμα μαθευτεί.

  3. #3
    Κοίταξε ξέρω ιστορια που καθηγητής τα εφτιαξε με μαθήτρια που ήταν η ξαδέρφη μου. Και επειδή μια ζωή την έχουμε αν σου αρεσει πες του το.εφόσον είναι ελεύθερος ετσι.απλά να είσαι έτοιμη για κάθε ενδεχομενο.αν σου πει ότι δεν ενδιαφέρεται και είναι όλα στο μυαλό σου θα μπορείς μετά να συνεχίσεις τα μαθηματα μαζί του?γιατί είσαι τρίτη λυκειου στην πιο κρισιμη φάση σου και δεν πρέπει να σε πάρει από κατω σε περιπτωση που δεν γίνει κατι

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28
    έχω προσπαθήσει να εμποδισω τα συναισθήματα μου αλλά δεν γίνεται κάθε φορά που τον βλέπω πάλι νιώθω το ίδιο ..έγινε και ένα σκηνικό μας έβαλε τεστ κ δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ να γράψω και άρχισα να κάνω σαν χαζό αρνιομουν να γράψω και απλά είχα πάθει σοκ .Ηθελα απλά να του πω ποσό τον θέλω ..δεν σκεφτόμουν τίποτε άλλο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28
    Σκεφτόμουν να του το πω όταν τελειώσουμε τα μαθήματα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    17
    Προχώρα παρακάτω θα φας χυλοπιτα

  7. #7
    Quote Originally Posted by Sowhat View Post
    Σκεφτόμουν να του το πω όταν τελειώσουμε τα μαθήματα
    Τελείωσε τα μαθήματα και πες του το.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,826
    ξερεις , αν ειναι ελευθερος;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28
    Έχει και γυναίκα και παιδί ..ξέρω θα μου πεις που πας να μπλέξεις ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,826
    Quote Originally Posted by Sowhat View Post
    Έχει και γυναίκα και παιδί ..ξέρω θα μου πεις που πας να μπλέξεις ..
    οχι. για να μπλεξεις, πρεπει να θελει κι ο αλλος.
    το πιθανοτερο ειναι οτι ειτε ειναι ολα μονο στο δικο σου μυαλο, κι αυτο που βλεπεις σαν "ανταποκριση" ειναι το οτι εχει καταλαβει οτι γουσταρεις και κολακευεται, η ουτε καν κολακευεται αλλα βλεπει με συμπαθεια την μικρη που κανει "σαν χαζο" οπως περιεγραψες κι εσυ, για τον "καθηγητη", δλδ. το συχνοτερο κλισε στην ιστορια των κλισε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Συχνά οι καθηγητές έχουν μια ιδιαίτερη συμπάθια σε έναν μαθητή, αυτό δε σημαίνει ότι τον γουστάρουν ερωτικά κιόλας. Κι ακόμα κι αν είναι κάποιος ανεύθυνος και γουστάρει μια πιτσιρίκα, μπορεί να χαζοφλερτάρει λίγο αλλά ως εκεί, δεν σημαίνει ότι θα κάνει κάτι παραπάνω εκτός κι αν είναι εντελώς μαλάκας. Επίσης μην ξεχνάς ότι είναι πολύ εύκολο για έναν μεγαλύτερο άντρα, πόσο μάλλον για έναν καθηγητή όταν πρόκειται για μαθήτριά του, να καταλάβει ότι μία πιτσιρίκα είναι τσιμπημένη μαζί του. Αυτό σε άλλον μπορεί να φέρει μια κάποια αμηχανία, άλλος είναι εγκρατής και δεν δείχνει ότι έχει καταλάβει, άλλος μπορεί να θέλει κατά κάποιο τρόπο να το εκμεταλλευτεί για να προτρέψει με τον τρόπο του τη μαθήτρια να τα πάει καλύτερα στα μαθήματα (τακτική μαστίγιο και καρότο κυρίως) και πάει λέγοντας...

    Γενικά εγώ είμαι της άποψης ότι ο τολμών νικά και ότι πρέπει να είμαστε ειλικρινείς στη ζωή μας και στα ερωτικά δεν έχουμε τίποτα να χάσουμε, το πολύ πολύ να φάμε καμια χυλόπιτα και πάμε παρακάτω... Ωστόσο στην συγκεκριμένη περίπτωση, το πιθανότερο είναι απλά να γίνεις ρόμπα αν κάνεις κάποια κίνηση και sorry που στο λέω. Κι αυτό δε θα ήταν θέμα αν δεν επηρέαζε άλλα πράγματα πιο σημαντικά, όπως την προετοιμασία σου για τις εξετάσεις κτλ.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28
    Εντάξει ναι συμφωνώ με όλα αυτά ..αλλά αποκλείεται να μην νιώθει κάτι και αυτός ..η απλά το έχει καταλάβει ότι μου αρέσει και κολακεύεται ..γιατί όταν μπαίνω στο φροντ και τον βλέπω μου σκάει ένα χαμόγελο από εδώ μέχρι απέναντι και μέχρι να ανέβω στην τάξη με παρακολουθεί ότι και αν κάνω τις κινήσεις μου τα πάντα ..και καμία φορά τον αγνοώ κάνω ότι δεν τον κοιτάζω και τότε φαίνεται σαν τα στεναχωριέται και είναι τόσο γλυκούλης ������ ..και μια φορά ξργω έλεγε ένας συμμαθητής μ ότι με θαυμάζει που και διαβάζω πολύ αλλά και είμαι κ πολύ εμφανίσιμη κοπέλα και αυτός στέκονταν όρθιος με κοιτούσε και μου χαμογελούσε πάλι ..εεε τι να κάνω κ γω;;!!������

  13. #13
    Quote Originally Posted by Sowhat View Post
    Έχει και γυναίκα και παιδί ..ξέρω θα μου πεις που πας να μπλέξεις ..
    Τοτε αλλαζουν τα πράγματα κορίτσι μου.είσαι νέα.όλη η ζωή είναι μπροστά σου.πιθανον όλο αυτο να είναι στο μυαλό σου.καλό είναι να ασχοληθείς με καποιον της ηλικιας σου για να μην απογοητευτεις με τον καθηγητή σου.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    28
    Ναι ακριβώς επειδή ασχολούμαι με αγόρια της ηλικίας μου έχω απογοητεύει ..είναι όλα τόσο ανώριμα και πραγματικά δεν συννενοουμαι ..ίσως φταίει ότι εγώ είμαι πιο ώριμη απτην ηλικία μ κ έχω ζήσει καταστάσεις π με έχουν κάνει έτσι ..είχα σχέση και σε όλο το λύκειο με ένα αγόρι 3 χρόνια μεγαλύτερο ..και τελικά π τρόπος π χωρίσαμε μου έδειξε την ανωριμότητα του ..και γενικά έκανα κ κάτι με αλλά αγόρια κ έχω ξενερώσει τελείως δεν αντέχω την μαλακία τους ..και είναι ένας λόγος που έχω κολλήσει με αυτόν τον άνθρωπο ..έχω γοητευτεί απτην ωριμότητα του απτον τρόπο σκέψης του ..έχει κάτι που δεν έχουν οι υπόλοιποι

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Εντάξει έχει συμβεί πολλές φορές αυτό....
    Το ενδιαφέρον σου προς τον καθηγητή σου είναι πλατωνικό και έτσι θα παραμείνει γτ είναι και μεγαλύτερος σου και δεν έχετε τόσα κοινά όσα νομίζεις και είναι παντρεμένος ....έχει δλδ τη δική του ζωή....

    Θεωρώ και γω πως απλά έχει καταλάβει ότι σου αρέσει γι αυτό και όλα αυτά τα δήθεν κοίταγματα και η συμπάθεια....συνήθως όταν συμπαθούμε κάποιον αβίαστα μας συμπαθεί και αυτός ο νόμος της αμοιβαιότητας αν ξέρεις.....Φυσικά και κολακευεται από αυτό αλλα τπτ παρά πανω .. ..

    Προσπάθησε να επικεντρωθείς στα μάθηματα και στις πανελλήνιες που είναι για σένα πιο σημαντικές τώρα να περάσεις εκεί που θες και θα γνωρίσεις νέους άντρες...Όχι απαραίτητα συνομηλίκους αφού δεν θες ...αλλα τουλάχιστον πιο διαθεσιμους....

    Όπως το λες είναι...έχεις πληγωθεί και θες να ερωτευτείς χωρίς συνέπειες γι αυτό έχεις βάλει κάποιον στο ματι που εξ αρχής γνωρίζεις ότι δεν είναι διαθέσιμος..
    Όλοι και όλες καψουρευτηκαμε κάποιον πλατωνικα........το θέμα είναι ότι δεν είναι ο κατάλληλος για σένα....γι αυτά που φαντάζεσαι.....και που θες....μη μπεις στη διαδικασία να το εκφράσεις ...θα είναι ψυχοφθόρο για σένα και επιπλέον θα σιγουρευτείς ότι δεν γίνεται τπτ μεταξύ σας.....

    Κράτα το γ τον εαυτό σου και κάποια στιγμή όταν είσαι ξανά έτοιμη να ερωτευτείς με όλο το Ρίσκο θα βρεις κάποιον πιο κοντά σου

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι ερωτευμένη με την ..
    By Stebra in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 02-07-2012, 12:40
  2. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ(? ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ
    By popi80 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-04-2011, 21:47
  3. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ(?) ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ
    By popi80 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 06-04-2011, 02:05
  4. Ειμαι δυκτιακα ερωτευμενη!!
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 198
    Last Post: 06-08-2009, 12:34
  5. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ
    By ΜΑΡΚΕΛΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 23-08-2006, 20:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •