Παιδιά SOS
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Παιδιά SOS

    Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά
    Είμαι αναστατωμένη γτ μόλις έμαθα ότι το βράδυ είμαστε καλεσμένοι στο σπίτι των γνωστών μας όπου εκεί θα είναι καλεσμένος και το παιδί αυτό που έχω γράψει πολλές φορές στο παρελθόν ως πλατωνικό μου ερωτα που με είχε προσεγγίσει κ είχε γίνει κτ μεταξύ μας αλλά είχε παράλληλα και σχέση και εγώ πληγώθηκε γτ έπαθα καψούρα και το εξιδανικευσα θα σας στείλω και τα σχετικά λινκ για να σας βοηθήσω...

    Το θέμα είναι ότι παρόλο που το είχα στο πίσω μέρος του μυαλού όλο αυτό το στορυ....πάντα θα είναι ένα αγκάθι για μένα γτ μου έχει μείνει τρελό απωθημένο αυτός......

    Δεν ξέρω τι να κάνω....Από τη μια θέλω τόσο πολύ να τον ξαναδω που μου δίνεται η ευκαιρία να το κάνω χωρίς να καρφωθω.

    Από την άλλη τρέμω και φοβάμαι ότι μετά τη συνάντηση μας θα γίνω σκατα.....θα με πιάσουν οι προβληματισμοί μου για την ανύπαρκτη προσωπική μου ζωή εδώ και καιρό και για την αδυναμία να ερωτευτώ τόσο έντονα κάποιον και να είμαι μαζί του...θα με ρίξει πολύ γτ παντα ένιωθα ερωτοχτυπημενη όταν τον έβλεπα.

    Επίσης φοβάμαι ότι επδ εγώ αυτή την ιστορία την εχω γιγαντωσει μέσα μου τρέμω ότι θα έρθω αντιμέτωπη με μια αδιάφορη συμπεριφορά από τη πλευρά του κατά τη συνάντηση μας που θα είναι και εντελώς φυσιολογική μιας που αυτός κάνει τη ζωή του και έχουμε να ειδωθουμε τουλάχιστον 3 χρόνια γτ άλλες φορές απέφευγα να ακολουθήσω την οικογένεια μου στην επίσκεψη κ έτσι το γλύτωνα ....

    Δεν ξέρω τι να κάνω....δεν ειμαι καλά με έχουν πιάσει τα κλάματα (για βλακειες το ξέρω) αλλά εν ξέρω τι να κάνω....

    Να πάω και να τον δω; πως θα κουλαρω τη συμπεριφορά μου για να μην καρφωθω απεναντι στους άλλους και σε εκείνον; το έχω κάνει κάποιες φορές στο παρελθόν αλλά είναι πολύ υποκρισία....θα με ρωτήσει για μένα για τη ζωή μου και δεν θέλω να του πω ότι είμαι σαν τη καλαμια στο κάμπο από σχέση....Δεν θέλω πάλι να ενθουασιαστω που θα τον δω και μετά να γυρίσω πάλι στο κενό και στο τίποτα γνωρίζοντας ότι ποτέ μου δεν θα μπορέσω να ζήσω αυτό που ήθελα μαζί του ....
    Θα πέσω σε μελαγχολία....

    Από την άλλη κάτι μέσα μου με καίει να τον ξανα δω και αν δεν πάω θα το κάνω με βαριά καρδιά παρόλο που θα γλυτώσω από το βάρος της συνάντησης....τι να κάνω δεν ξέρω;;

    Γτ έπρεπε να συμβεί αυτό γαμωτο....;;

  2. #2

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα και θα γινόμουν και μια κουκλάρα.
    Δεν έχεις να χάσεις τίποτα νομίζω.
    Ποτέ δεν ξέρεις εξάλλου πως θα είναι η συμπεριφορά του απέναντί σου,τόσος καιρός έχει περάσει.
    Κι εγώ είχα μια παρόμοια ιστορία με ένα παιδί και όσο περίεργα και αν φέρεται όποτε συναντιόμαστε τυχαία, εγώ θέλω να τον δω, απο περιέργεια και μόνο.
    Ντύσου,στολίσου και πήγαινε, εγώ αυτό θα έκανα!

  4. #4

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα και θα γινόμουν και μια κουκλάρα.
    Δεν έχεις να χάσεις τίποτα νομίζω.
    Ποτέ δεν ξέρεις εξάλλου πως θα είναι η συμπεριφορά του απέναντί σου,τόσος καιρός έχει περάσει.
    Κι εγώ είχα μια παρόμοια ιστορία με ένα παιδί και όσο περίεργα και αν φέρεται όποτε συναντιόμαστε τυχαία, εγώ θέλω να τον δω, απο περιέργεια και μόνο.
    Ντύσου,στολίσου και πήγαινε, εγώ αυτό θα έκανα!
    Δεν ξέρω αν θέλω να πάω δεν ξέρω τι θέλω να κάνω .... Είναι που με έχει πιάσει νευρικότητα μέχρι και τώρα που γράφω τα δάχτυλα μου τρέμουν......Δεν ξέρω τι να του πω για μένα αν με ρωτήσει δεν ξέρω αν κάνει κίνηση για καφέ η αν πετάξει μπηχτές για παλιότερα πως να φερθω...να το παίξω κινέζα και ότι δεν με ενδιαφέρει πια ...Δεν ξέρω πως θα κουλαρω οποιοδήποτε συναίσθημα που προκληθεί εκείνη τη στιγμή από το οτιδήποτε για να μην δώσω δικαίωμα σε κανέναν να καταλάβει το χάος μέσα στο μυαλό μου όταν μου συμβαίνει αυτό....

    Είναι που αυτή η ιστορία τελείωσε πριν να ξεκινήσει....Είναι όλο το ροζ σύννεφο που με έχει σκεπάσει μαζί με την απογοήτευση μου και τη πικρία μου για την απόρριψη και ο πληγωμένος μου εγωισμός που δεν θέλει να δείξει ότι κάτι με καίει ακόμα ...παραλληλα το χάος που νιώθω μέσα μου γ αυτή την ιστορία γτ δεν μπορώ να κάνω τπτ γι αυτήν ......ειναι ένα αδιέξοδο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Χαλαρωσε και προσπαθησε να το απολαυσεις.
    Οπως σου ειπα θα ετοιμαστεις να γινεις μια κουκλα, να σκασει :P
    Εχει περασει τοσος καιρος,ισως και να εχει βαλει μυαλο,ποτε δεν ξερεις. Σιγουρα παντως εχουν αλλαξει πολλα στις ζωες σας.
    Αν κανει κινηση να βρεθειτε να δεχτεις,αν θες. Μην δειχνεις ουτε οτι σε πειραξε κατι,ουτε οτι καιγεσαι. Κανε σαν να βλεπεις εναν παλιο φιλο.

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Του είχα στείλει πριν λίγο καιρό μνμ για τα γενέθλια του και μου απάντησε μες στη τρελή χαρά και με καρδούλες.....Ο γελοίος τόση ένταση μου προκάλεσε και αυτός στα π@π@ρια του ....παίζει χαλαρά μαζί μου εφόσον εκείνος δεν έπαθε κάτι... ούτε πληγώθηκε γτ δεν ενιωθε και τπτ...με προσεγγισε μόνο για να παίξει μαζί μου ενώ ήξερε ότι δεν θα γινόταν τπτ μεταξύ μας παρακάτω .....

    Αυτό! Αυτό μου τη δίνει περισσότερο ότι εγώ αναστατωνομαι τσάμπα και εκείνος απλώς παίζει μαζί μου αν θέλει να ασχοληθεί θα ασχοληθεί για πλάκα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Βασικα ισως αν παιξεις το παιχνιδι του και κανεις κατι μαζι σου να σου περασει αυτη η αναστατωση,ποτε δεν ξερεις.
    Πηγαινε σημερα και βλεπεις τι θα κανεις

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Βασικα ισως αν παιξεις το παιχνιδι του και κανεις κατι μαζι σου να σου περασει αυτη η αναστατωση,ποτε δεν ξερεις.
    Πηγαινε σημερα και βλεπεις τι θα κανεις
    Δεν έχω κάτσει καν να σκεφτώ παρακάτω αν θα γινόταν τπτ γτ είμαι σίγουρη ότι δν θα γίνει κτ...Και εξάλλου εγώ έχω πάθει χοντρό κόλλημα....Δν είναι η απλή περιέργεια του "Α πως κανει κρεβατι αυτός για να δοκιμάσω" ....σε μια ιδανική κατάσταση θα ήθελα να ενδιαφέρεται πιο σοβαρά για μένα και να έχουμε κτ πιο ουσιαστικό ....δεν ξέρω αν θα μου έφευγε το κόλλημα ποτέ αν κάναμε σεξ μια φορά και τέλος (αν πάρουμε αυτό το ακραίο ενδεχόμενο )
    Τον έχω εξιδανικευσει από μικρή νόμιζα πως κάτι θα γίνει και θα είμαστε μαζί....έπαιξε με ελπίδες και με συναισθήματα δεν είναι απλα κάποιος που μου γυάλισε ....Δεν έχω νιωσει πιο έντονη έλξη για κανέναν άλλο μέχρι τώρα παρόλο που έχω κάνει σχέση κ έχω φλερτάρει και έχω κάνει λίγες φασεις

  10. #10
    Για μένα αν είναι να χαλιεσαι τόσο μη πας καθόλου. Πόσο χρονών εισαι?

  11. #11
    Είμαι και γω της άποψης να πας και να λάμψεις!! Το ξέρω πως ακούγεται τρομακτικό και μόνο στην ιδέα όμως κατ'εμε όσο περισσότερο πλάθεις στο μυαλό σου κάτι τόσο πιο εύκολα εξιδανικευεται...Πήγαινε και ότι γίνει. Θεωρώ πως ότι και να γίνει μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσει! Νιώθω πως έχεις ακόμη να ζήσεις πράγματα για να κάνει τον κύκλο του μέσα σου το θέμα...και σίγουρα δεν βοηθά μόνο να το σκέφτεσαι. Είναι μια πολυυυυ καλή ευκαιρία να ξαναεξετασεις την κατάσταση εφόσον δεν έχει κλείσει μέσα σου.. που ξέρεις μπορεί να ξενερώσεις...μπορεί να περάσεις και τέλεια...ναι πιθανότατα ότι και να γίνει θα πονέσεις αλλά ήδη βασανίζεσαι σωστά;μην το πολύ σκέφτεσαι ντύσου στολίσου και ίσως πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... Διάβασα και το αρχικό ποστ και σκιαχτηκα γιατί έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση (εγώ;; Σοκαριστικό) έχω πάνω από τρία χρόνια να τον δω τον λεγαμενο αν και ανταλλάσσουμε ευχές και να σημειώσω πως κάθε φορά που περνάω κοντά απ'το μαγαζί που δουλεύει κάνω ολοκληρωθεί κύκλο επειδή φοβάμαι μην τον ξαναπερνω και ξυπνήσουν όλα απ'την αρχή....χμμ και να σκεφτείς έχω περάσει πολλά αυτά τα χρόνια αλλά "μάλλον" δεν τον ξεπέρασα...Για να καταλήξω θεωρώ πως έχεις να μάθεις πολλά που μπορεί να σε πονέσουν αλλά μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσουν και θα σε ωριμάσουν ...τραβά το τσιροτο απόψε...και εμείς εδώ είμαστε...α! Και βάλε κάτι μαύρο

  12. #12
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Για μένα αν είναι να χαλιεσαι τόσο μη πας καθόλου. Πόσο χρονών εισαι?
    Δεν είμαι πια η έφηβη που τσιμπάει εύκολα με παιχνίδια αυτό είναι σίγουρο όπως είχα τσιμπήσει τη πρώτη φορά μαζί του .....Είμαι λίγο μεγαλύτερη από όσο γράφει το νικνειμ μου ....

  13. #13
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by No love no glory View Post
    Είμαι και γω της άποψης να πας και να λάμψεις!! Το ξέρω πως ακούγεται τρομακτικό και μόνο στην ιδέα όμως κατ'εμε όσο περισσότερο πλάθεις στο μυαλό σου κάτι τόσο πιο εύκολα εξιδανικευεται...Πήγαινε και ότι γίνει. Θεωρώ πως ότι και να γίνει μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσει! Νιώθω πως έχεις ακόμη να ζήσεις πράγματα για να κάνει τον κύκλο του μέσα σου το θέμα...και σίγουρα δεν βοηθά μόνο να το σκέφτεσαι. Είναι μια πολυυυυ καλή ευκαιρία να ξαναεξετασεις την κατάσταση εφόσον δεν έχει κλείσει μέσα σου.. που ξέρεις μπορεί να ξενερώσεις...μπορεί να περάσεις και τέλεια...ναι πιθανότατα ότι και να γίνει θα πονέσεις αλλά ήδη βασανίζεσαι σωστά;μην το πολύ σκέφτεσαι ντύσου στολίσου και ίσως πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς... Διάβασα και το αρχικό ποστ και σκιαχτηκα γιατί έχω βρεθεί σε παρόμοια κατάσταση (εγώ;; Σοκαριστικό) έχω πάνω από τρία χρόνια να τον δω τον λεγαμενο αν και ανταλλάσσουμε ευχές και να σημειώσω πως κάθε φορά που περνάω κοντά απ'το μαγαζί που δουλεύει κάνω ολοκληρωθεί κύκλο επειδή φοβάμαι μην τον ξαναπερνω και ξυπνήσουν όλα απ'την αρχή....χμμ και να σκεφτείς έχω περάσει πολλά αυτά τα χρόνια αλλά "μάλλον" δεν τον ξεπέρασα...Για να καταλήξω θεωρώ πως έχεις να μάθεις πολλά που μπορεί να σε πονέσουν αλλά μακροπρόθεσμα θα σε βοηθήσουν και θα σε ωριμάσουν ...τραβά το τσιροτο απόψε...και εμείς εδώ είμαστε...α! Και βάλε κάτι μαύρο
    Το ξέρω ότι δεν θα γίνει κάτι μεταξύ μας καταβαθος όπως φαίνεται δν ενδιαφέρεται για μένα ...Ήταν πολύ μπερδεμένη η κατάσταση και τότε που έγινε η προσέγγιση όπως και τώρα ...Έχουμε βρεθεί και άλλες 1-2 φορές αφότου είχαμε φασωθει (πάντα σε οικογενειακά και περιοριστικά πλαίσια) Αλλά δν έγινε κάτι σπουδαίο το έπαιζα χαλαρή τότε αυτός φαινόταν χαλαρός και απλά πέταγε μπηχτές τάχα μου ότι με φλερτάρει Αλλά με γειωνε κιόλας (σκωτζεσικο ντους ένα πράγμα) ..Αλλά τπτ ουσιαστικό......Υπάρχουν λόγοι αντικείμενοι για τον οποίο δεν θα μπορούσε να πάρει άλλη τροπή η μεταξύ μας φάση και επιπλέον δεν θα μπορέσω να πάρω καμία απάντηση σήμερα γτ με τις οικογένειές μας θα είμαστε και δεν είναι εύκολο αντικειμενικά να ξεδιπλωθεί ή να πει κάτι ουσιαστικό αν θέλει να πει.. Γι αυτό που είχε συμβεί μεταξύ μας...το κλίμα και το πλαίσιο της συνάντησης δεν ευνοει και για πολλα πολλα....καταβαθος ίσως ξέρω την απάντηση μέσα σου ...Ότι μπορεί να έπαιζε για επιβεβαίωση απλά είναι δικό μου το θέμα που μου έμεινε απωθημένο αυτό...

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Πήγαινε και λάμψε.
    Και κάνε τον να ζηλέψει...

  15. #15
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Το ξέρω ότι δεν θα γίνει κάτι μεταξύ μας καταβαθος όπως φαίνεται δν ενδιαφέρεται για μένα ...Ήταν πολύ μπερδεμένη η κατάσταση και τότε που έγινε η προσέγγιση όπως και τώρα ...Έχουμε βρεθεί και άλλες 1-2 φορές αφότου είχαμε φασωθει (πάντα σε οικογενειακά και περιοριστικά πλαίσια) Αλλά δν έγινε κάτι σπουδαίο το έπαιζα χαλαρή τότε αυτός φαινόταν χαλαρός και απλά πέταγε μπηχτές τάχα μου ότι με φλερτάρει Αλλά με γειωνε κιόλας (σκωτζεσικο ντους ένα πράγμα) ..Αλλά τπτ ουσιαστικό......Υπάρχουν λόγοι αντικείμενοι για τον οποίο δεν θα μπορούσε να πάρει άλλη τροπή η μεταξύ μας φάση και επιπλέον δεν θα μπορέσω να πάρω καμία απάντηση σήμερα γτ με τις οικογένειές μας θα είμαστε και δεν είναι εύκολο αντικειμενικά να ξεδιπλωθεί ή να πει κάτι ουσιαστικό αν θέλει να πει.. Γι αυτό που είχε συμβεί μεταξύ μας...το κλίμα και το πλαίσιο της συνάντησης δεν ευνοει και για πολλα πολλα....καταβαθος ίσως ξέρω την απάντηση μέσα σου ...Ότι μπορεί να έπαιζε για επιβεβαίωση απλά είναι δικό μου το θέμα που μου έμεινε απωθημένο αυτό...
    Καλά ότι ο τύπος είναι για μπατσες είναι δεδομένο, αλλά εμείς είμαστε εδώ για σένα! Το γιατί σε τράβηξε και σε τραβάει ακόμα έχει τις ρίζες του πολύ πολύ βαθιά που σηκώνει ψυχανάλυση από μόνο του ίσως (το δικό μου σίγουρα) .Σκέφτηκα όλα όσα λες αλλά επιμένω. Θεωρητικά ότι και να γίνει απόψε θα ναι ένα βήμα παραπάνω.να ξενερώσεις; να πάρεις κάποια απάντηση για σένα; (και δεν εννοώ επιβεβαίωση) να φτάσεις λιιιιγο πιο κοντά στο να τον ξεπεράσεις;; Για μένα κερδισμένη θα βγεις κι ας μην το δεις αμέσως. Το ότι βλέπεις καθαρά την κατάσταση είναι πολύ θετικό και σε καθιστά πολύ ώριμη ωστόσο νιώθω πως αυτολογοκρινεσαι. Το τον θέλω κολασμένα αλλά δεν πρέπει κακό τζιζ που λες στον εαυτό σου συνέχεια γιγαντώνει τη φάση στο κεφάλι σου και δημιουργεί έξτρα πίεση αυτό θέλεις;;Δεξου αυτό που παρουσιάστηκε (επίσκεψη) και ακολούθησε το ...άλλωστε καθημερινά ερχόμαστε αντιμέτωποι με τα "θέματα" μας χωρίς να μας ρωτά κάνεις.οποτε...πιστευουμε σε σένα!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. για σας παιδια
    By pavlosla in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 07-01-2018, 02:30
  2. ΠΑΙΔΙΑ HELP
    By athens1404 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-2010, 20:19
  3. Παιδιά, SOS
    By whitecandle in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 08-07-2009, 18:04
  4. παιδια help
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 08-04-2009, 14:09
  5. Η ΒΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ...
    By siga_siga in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 19-10-2006, 15:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •