Ανασφαλειες....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 23 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 345
  1. #1

    Ειμαι ασχημη....

    Πόσοι από εσάς ταλαιπωρουνται από ανασφάλειες για την εμφάνιση τους?Σε πόσους δεν αρέσει καθόλου η εξωτερική τους εικόνα και έχουν κόμπλεξ στις σχεσεις τους?ποσοι θεωρούν ότι είναι ασχημοι και δεν πρέπει να έχουν κανεναν δίπλα τους?
    Last edited by Αποστολια; 24-03-2019 at 01:14.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Εγώ είμαι σακάτης εδώ και δέκα μήνες, πόδι λεκάνη σπαράλια τι να κάνω όμως αυτή είναι η ζωή μου έτσι θα ζήσω. Κόμπλεξ δεν έχω αλλά πίκρα πολύ ειδικά άμα με βλέπω στο καθρεύτη στο μπάνιο. Να μη συνεχίσω να ζω τι να κάνω δηλαδή να μη με βλέπει ο κόσμος και οι γνωστοί τι θα πούνε μη με λυπηθούνε.

  3. #3
    Quote Originally Posted by airetikos View Post
    Εγώ είμαι σακάτης εδώ και δέκα μήνες, πόδι λεκάνη σπαράλια τι να κάνω όμως αυτή είναι η ζωή μου έτσι θα ζήσω. Κόμπλεξ δεν έχω αλλά πίκρα πολύ ειδικά άμα με βλέπω στο καθρεύτη στο μπάνιο. Να μη συνεχίσω να ζω τι να κάνω δηλαδή να μη με βλέπει ο κόσμος και οι γνωστοί τι θα πούνε μη με λυπηθούνε.
    Εγώ ρωτάω πόσοι θεωρούν τον εαυτό σου άσχημο ομως

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Αποστολια εγω δεν νιωθω ασχημη γιατι δεν ειμαι ..ειχα ομως μια σχεση στην οποια με εκανε ο αλλος να νιωθω ασχημη ενα μηδενικο με τον τροπο του ..οποτε το χω ζησει αυτο που λες ..και το εχω ζησει γιατι ολλοι εκτος απο τον πρωτο με θελαν μονο για σεξ ..και σεφτομουν κατι εχω και δεν με θελουν για σχεση...εσυ γιατι νιωθεις ετσι ομως εχεις την σχεση σου που δεχετε και το οχι σεξ για μενα αυτο δεν υπαρχει εχεις αλλους αντρες π σου την πεφτουν γιατι δεν νιωθεις ομορφη ?εγω απ αυτα που εγραφες θα ελεγα οτι εισαι πολυ ομορφη .

  5. #5
    Quote Originally Posted by ντολορ View Post
    Αποστολια εγω δεν νιωθω ασχημη γιατι δεν ειμαι ..ειχα ομως μια σχεση στην οποια με εκανε ο αλλος να νιωθω ασχημη ενα μηδενικο με τον τροπο του ..οποτε το χω ζησει αυτο που λες ..και το εχω ζησει γιατι ολλοι εκτος απο τον πρωτο με θελαν μονο για σεξ ..και σεφτομουν κατι εχω και δεν με θελουν για σχεση...εσυ γιατι νιωθεις ετσι ομως εχεις την σχεση σου που δεχετε και το οχι σεξ για μενα αυτο δεν υπαρχει εχεις αλλους αντρες π σου την πεφτουν γιατι δεν νιωθεις ομορφη ?εγω απ αυτα που εγραφες θα ελεγα οτι εισαι πολυ ομορφη .
    Το ίδιο ακριβώς σκέφτομαι και εγω ότι κάτι έχω και δεν με θέλουν για σχέση. Ο σύντροφος μου λένε δεν είναι πολύ όμορφος για μένα και γι αυτο ίσως κάθεται μαζί μου.για τον αστυνομικο όμως σκέφτομαι τόσες όμορφες κόπελες γιατί ένας να θέλει να βγει μαζί σου και μάλιστα ωραίος και να μη βγει με εκατομμύρια άλλες που είναι ομορφες.κοιταω γύρω μου τις κοπέλες και λέω δεν γίνεται να θέλει εμένα. Έχω κομπλεξ ίσως και για αυτό μαζί με το σύντροφο μου είμαι άνετη και ο εαυτος μου γιατί δεν είναι ομορφος και αυτος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    266
    Εκανες ομως 2 σχεσεις !και ο πρωτος δεν ηταν ομορφος?εγω δυστηχως ειχα μεγαλο κολλημα με την ομορφια και ο πρωτος μου ηταν παρα πολυ ομορφος και ο δευτερος !αλλα δυστηχως οι πιο πολλοι ομορφοι ανδρες δεν ειναι για σχεση γιατι μπορουν να εχουν πολλες ..μια ομορφη μπορει να εχει πολλους αλλα δεν την νοιαζει γιατι θελει εναν αντρα μια σταθερη σχεση . Εγω νομιζω οτι εισαι ομορφη απλα εχεις ανασφαλειες ..δεν ξερω ποιος η τι φταιει σε αυτο..πριν τα 27 σου δεν σου την πεφταν αντρες γ αυτο δεν εκανες σχεση η δεν ηθελες εσυ ?

  7. #7
    Εμένα ο πρώτος μου αρέσε τον θεώρουσα πολύ όμορφο.οι άλλοι λεγανε ότι είναι μέτριος.είχα κατακτήσεις και πριν.κυριως μετά το λυκείο.στο λυκειο δεν είχα. Από τα 27 μέχρι τώρα είχα αρκετες μπορώ να πω .αλλά μέχρι τα 27 δεν έβγαιναν έξω με φίλες δεν ήμουν πολύ κοινωνικη.με λίγα λόγια ήμουν δουλειά σπίτι τίποτε αλλο

  8. #8
    Vaggg
    Guest
    Εγω εχω ανασφαλειες αλλα τι να κανεις

  9. #9
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Εγω εχω ανασφαλειες αλλα τι να κανεις
    Και πως τις αντιμετωπιζεις?ανασφαλειε� � σε σχέση με τι?

  10. #10
    Vaggg
    Guest
    Σε σχεση με την εμφανιση μου με το σωμα μου, σε ολο το γυμνασιο και λύκειο ουτε θυλικα μυγα δεν ειχα λογω ακμης και τα κοριτσια ειχαν ασχημη συμπεριφορα πολυ συχνα οταν με εβλεπαν

  11. #11
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    Σε σχεση με την εμφανιση μου με το σωμα μου, σε ολο το γυμνασιο και λύκειο ουτε θυλικα μυγα δεν ειχα λογω ακμης και τα κοριτσια ειχαν ασχημη συμπεριφορα πολυ συχνα οταν με εβλεπαν
    Τώρα σε πια ηλικία είσαι? Δεν έχει βελτιωθει τίποτα από τοτε?

  12. #12
    Vaggg
    Guest
    τωρα ειμαι 33 η ακμη εφυγε αλλα αφησε πισω της μια καποια κληρονομια, απο σχεσεις δεν ειχα ποτε τπτ σοβαρο παντως για πολλους λογους

  13. #13
    Quote Originally Posted by Vaggg View Post
    τωρα ειμαι 33 η ακμη εφυγε αλλα αφησε πισω της μια καποια κληρονομια, απο σχεσεις δεν ειχα ποτε τπτ σοβαρο παντως για πολλους λογους
    Τώρα πως είναι οι σχέσεις σου με το αντίθετο φίλο?

  14. #14
    Vaggg
    Guest
    Δεν είχα ποτέ τπτ με τις γυναίκες, πάντα μου άρεσαν οι γυναίκες και ακόμη μου αρέσουν, εχω καλες σχεσεις δλδ απλα οχι ερωτικες, εκει εχω μεινει πισω και ειναι δυσκολα τα πραγματα.

  15. #15
    Και εγώ έχω ανασφάλειες. Είχα πρόβλημα με το χαμόγελό μου,έβαλα σιδεράκια αλλά δεν άλλαξαν πολλά.Επίσης,πάντα ήμουν αδύνατη και παλεύω με το γυμναστήριο να βάλω κιλά.Είμαι και εσωστρεφής... Γενικά αισθάνομαι πως <<δεν το έχω>>... Και το τελευταίο παιδί που έβγαινα δεν με είπε ποτέ όμορφη... Μόνο γλυκούλα με έλεγε. Αλλά το σιχαίνομαι όταν το βάζω κάτω και αισθάνομαι άσχημη.

Page 1 of 23 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανασφαλειες και χωρισμός. ..
    By Ismini in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 08-09-2017, 16:24
  2. Ανασφαλειες και χωρισμος
    By Ismini in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2017, 13:28
  3. ανασφάλειες-ψυχολογικά
    By papakii in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-2015, 22:41
  4. Παιδικές ανασφάλειες
    By imagine in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 16-11-2008, 17:20
  5. ανασφαλειες
    By Elisabeth_P in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 13-09-2006, 11:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •